• 76
  ego demeyelim de inat diyelim. ki aslında inat dediğin şeyin kökünde de ego yatar. ama bu ego öyle yukarıdan bakan, aşağıdakilere göz ucuyla bile bakmayan bir ego değil. adam diyor ki "kardeşim 30 yılda 25 kupa kazandım, avrupa futbolunu alt üst ettim. 1'e 250'lelerden avrupa kupası kaldırdım. bırakın da ben planlayayım, siz de planı uygulayın." buna hakkı var mıdır? vardır. hata yapıyor mu peki? evet yapıyor. peki hata kredisi var mıdır? evet vardır.

  ben de beğenmiyorum ilk yarılarını ama 2.yarılarda çözüyor işte. ama öyle ama böyle çözüyor. linnes, donk, akbaba, kılınç, yarımşar babel ve arda ile antep'i deplasmanda yendi adam. bunlarla değil tabi, 2.yarıda giren onyekuru ve kerem ile ama bu gençlerden biri 6 aydır topa vurmuyorken diğeri 3.ligde oynuyordu. bu takıma mohamed, feghouli ve umuyorum ki irfan girecek. sağ bek girecek. belki yeni bir stoper girecek. derme çatma kadroyla bu noktalara getirdiyse planı tamamlanmış bir takımla avrupa'da 2.dirilişin ayak seslerini bile duyabiliriz.

  tekrar belirteyim, oynattığı futboldan hoşlanmıyorum ama kızamıyorum ki. oyuna ömer giriyor ya, etebo giriyor. linnes'e bir şey olsa alternatifi şener. taylan'a bir şey olsa onun yerinde adam bile yok. falcao yatıyor diagne'nin aklı yetmiyor. bir şey diyemiyorsun ki böyle bir kadroda.

  bekleyelim, biraz daha bekleyelim. transferler tamamlansın. bir görelim.
 • 77
  fatih terim' in bir egosu varsa eminim ki egosu da galatasaraylıdır. dolayısıyla o egoyu eleştiren taraftarın eleştirisi de galatasaraylı olmak zorundadır.

  bizim üzüntümüz, sevincimiz, gözyaşımız, vicdanımız, ahlâkımız ve daha bir çok özelliğimiz galatasaraylı olmak zorundadır. gelecek nesillerde galatasaraylı asaleti taşıyan galatasaraylı çocuklar görmek istiyorsak tabi.
 • 79
  tarihte izi olan her büyük insanda, önderde bulunan türden egodur.
  bu adamların sevenleri bol olur, sevmeyenleri ise daha da bol. en yakınındakiler tarafından bile sevilmemeleri kuvvetle muhtemeldir. insan denen varlık kıskanç ve fesattır çünkü. silik karakterliler, mütevazı göründüğü rolüyle kendi gizlediği balon egosunu tatmin etmeye çalışanlar ve mağlup ettikleri nefret ederler. tavşan dağa küser, dağın haberi olmaz. büyük adam, birsürü insanı ustalıkla yönetir, kocaman egoları bile dahice yönetmeyi başarır, o kocaman egolarda bile saygı uyandırır, üstlerinde itibar sahibi olur. silik karakterler de evde kediye bile söz geçiremeyip "ama ben mütevazıyım" mastürbasyonu yaparlar.
 • 81
  sadece komplekslileri ve rakip taraftarları rahatsız eder. montaigne yüzyıllar önce yazdığı denemeler'inde "insanın kendini olduğundan daha aşağıda göstermesi mütevazılık değil, aptallıktır!" der. boş, sebepsiz, kof bir ego değildir onunki. çalışarak kazandığı, tüm türk teknik adamların hayal ettiği başarılarla beslenmiş, herkesin sahip olmak isteyeceği türden bir ego. ben de işimde çok başarılı olup böyle bir egoya sahip olmak isterdim.
 • 83
  21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı sonrası basın toplantısında alenen açığa çıkmış özelliktir.
  muhabir yerden göğe kadar haklı ''falcao nerede muhammed nerede neden 3 lü defans ne bu takımın hali'' ne getirdiği yerden göğe kadar haklı ben de orada olsam soracağım soruya '' sen mi soruyorsun bu soruyu'' gibi kibir ve ego dolu cevabı verdirmiştir.

  takım senelerdir avrupa'da yok rakiplerine koşu mesafesiyle bile eziliyor. modern futbolun fersah fersah uzağındayız ama cevap ego dolu kibir dolu.

  türk spor basınından bu ego'ya yenilmeyip sorulması gereken soruları sormaya devam edebilmesini diliyorum.
 • 85
  açıkçası egosu ve bir nebze kibri olması normal. sonuçta türk futbol tarihinde ikinci bir terim yok.

  tabii şampiyonlar ligi kazanmış ve liverpool'u sıttin sene sonra şampiyon yapmış jürgen klopp'un, avrupa şampiyonası kazanmış roberto mancini'nin, dünya kupası kazanmış vicente del bosque'nin tevazuuna bakarsanız kendisinin nasıl büyük bir egoya sahip olduğunu anlayamazsınız çünkü kıyas böyle olmaz.

  21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı sonrasında takındığı tavır egosundan değil, çaresizlikten. çünkü burak elmas'ın seçilmesi sonrasında artık top kendisinde. her başarısızlıkta üzerine biraz daha gelinecek. bunun farkında ve düşmanlaştırabileceği kimse yok. o da garibim gazeteciden çıkardı acısını.
 • 87
  22 eylül 2021 kayserispor galatasaray maçından sonraki bütün entrylerin taşınması gereken başlık. kim olursa olsun isterse babam olsun, yüksek ego bende ağır bir tiksinti yaratıyor. naaptın abi atomu mu parçaladın, çocuk felci aşısını bulup, patentini almayıp insanlığa hediye mi ettin, kansere ilaç mı buldun ? naaptın?
  ego insanı var eder ama dizginlenmezse insanın gözlerini kör eder. yüksek egolu hiçbir hatasını görmez, gözüne soksan bile kabul etmez. hata varsa başkalarının, övünülecek birşey varsa onundur. bir konuda inat etti mi kessen fikri değişmez. çevresindeki herkese ızdırap çektirir. hep kendini ön plana çıkarmaya çalışır. hiç bir işi herkesin yaptığı gibi yapmaz, o farklıdır, şapkadan davşan çıkarır, etrafındaki sefiller de ona tapınmak için yaratılmıştır. sürekli etrafındaki sefillerle dalaşıp onları ezer, haddini bildirir.
  çok mu zor hocam, "yaa olmuyor işte, hata yaptım galiba, bir de eski sisteme döneyim, beni seven milyonlarca insana daha fazla ızdırap çektiremiyeyim" demek ?
App Store'dan indirin Google Play'den alın