• 807
  askerlik yapanlar bilir, gerçi benzeri birçok ifade halk ağzında var zaten, çok da değişik bir kullanım şekli değil.

  kadın arkadaşlardan özür dileyerek "taşşak basmak" diye bir laf vardır, yaptıkları işi tanımlayan.

  yani özgüven gerektiren hareketler yapmak manasında kullanılır.

  burak elmas yönetimi, 4 kasım 2021 galatasaray lokomotif moskova maçında stadın 100/100 kapasite ile oynanması talebimizi tff'nin 5 gün için reddettiği kararı siklemeyerek, fiili olarak tff'yi yok saymışlardır.

  para komidinin üstünde #100$ feda demiştir yani. vereceğiniz cezaya sokayım anlamı da çıkar.

  sanki lig maçı için istenmiş bir istekmiş gibi davranılması tamamen galatasaray düşmanlığı. yani ülke puanını da mı düşünmezsiniz ben anlayamıyorum.

  neyse efendim çok kral bir hareket yapmışlardır. tebrikler.

  ekleme:

  https://www.galatasaray.org/...muoyuna-duyuru/49712

  --- alıntı ---
  bir uefa müsabakası ile ilgili disiplin cezası verme yetkisi uefa’dadır. uefa, stadyum kapasitesi aşımı konusunda disiplin sürecini işletirken, uefa’nın ‘oyuna dönüş protokolü’nün seyirci kabulü başlıklı 13. maddesi hükümlerine göre”, uefa maçlarında stadyumlara taraftar alınması ve maksimum taraftar limiti, ulusal/yerel yönetimlerin kararıdır " demektedir. yani uefa, stadyum kapasitesi aşımı nedeniyle bir disiplin cezası verecekse, yerel federasyon ve yerel yönetimlere stadyum kapasitesi ile ilgili durumu ve regülasyonu sorar.

  uefa, yerel federasyonun belirlediği kapasite aşımı varsa disiplin cezası uygulayabilir. kulübümüzün tff’ye yaptığı 01.11.2021 tarihli başvuruda, türk takımlarının avrupa’daki durumu, maçın önemi, uefa müsabakası olması nedeniyle milli bir hassasiyet gösterilmesi gerektiği vurgulanmış ve 9 kasım’daki tam kapasite kararının böylesine tarihi bir maçta, 5 gün önceden uygulanması talep edilmiştir. tff ise bu talebimizi, 9 kasım tarihine atıf yaparak reddetmiştir.

  hal böyle iken uefa, tff’ye kapasite ile ilgili kararı ve regülasyona ilişkin son durumu soracak ve ona göre karar verecektir. kararı verecek olan uefa, belirleyici olan tff’nin regülasyon ve kapasite kararı olacaktır.

  yani kapasite artırma talebimiz tff tarafından kabul görseydi, uefa tarafından konuya ilişkin hiç bir aksiyon alınmayacak ve disiplin mekanizması işletilmeyecekti. işbu hukuki gerçek karşısında tff'nin bugünkü açıklaması, sorumluluktan kurtulmaya ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.

  gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur.

  --- alıntı ---

  işte böyle amk! hak edene hak ettiği gibi.