• 2836
  euro 2024’ten erken elenmesini bir grup gerçekten çok istiyor ve bunun için akıl almaz komplo teorileriyle algılar yapıyolar. madem öyle bir komplo teorisi de benden gelsin. euro 2024 14 temmuz’da oynanacak final maçı ile bitiyor. fenerbahçe’nin de bu sezon oynayacağı ilk maç 23 temmuz’da lugano ile. o zaman milli takım kampında yer alan oyuncuların tatil yapması ve kampa yetişmesi adına milli takımın turnuvadan erken elenmesi için birileri klavyenin tuşuna basmış gibi görünüyor. *
 • 2837
  müthiş başladığımız turnuvaya beşiktaşlı rezillerin semih diye ağlamasıyla 2. maç öncesi baskıda girdik, 2. maç zaten güçsüz bir kadromuz varken fark yiyince de daha çok dağıldık, yetmedi arda üzerinden bütün ünlülerle beraber rezil bir algı yapıldı takımın konsantrasyonu daha da bozuldu. ben o kadar hevesliydim turnuva için artık elenmemizi istiyorum, bu vatan hainliği falan değil. beşiktaşlıların ve fenerbahçelilerin yaptığı hainlik, benim yaptığım eziyetin bitmesini istemek. inşallah eleniriz, çekler de bize acımazlar, fizikli ve kabiliyetli bir takımlar ve biz de defans yapmayı bilmiyoruz. 3 tane atıp bizi evimize yollarlar, macarların son dakika atmasıyla da ortam oluştu. ben 1 maç daha beşiktaşlıların ve fenerbahçelilerin saçmalamalarını dinlemek istemiyorum. arda tff açıklamasını rt ediyor altta arda'nın telefonunu almışlar, zorla rt ettirdiler diyenler kaynıyor. bunlarla uğraşılmaz, inşallah erkenden eleniriz de eziyet son bulur.
 • 2838
  mevcut kadrosunda sadece bir yıldız var, o da hakan çalhanoğlu.

  arda güler ve kenan yıldız da gelecek vaadeden oyuncular, geri kalan tüm isimler sıradan oyuncular.

  arda güler kendi takımında oynuyor mu ki yıldız muamelesi görüyor? bellingham ile aynı yaşta lamine yamal'dan yaşça büyük arda. peki onlar kadar komple bir oyuncu mu? değil. olsaydı zaten madridde de daha çok şans bulurdu. takım savunmasını öğrenecek, ileri geri git gelli oynayacak ciğere gelecek, oyun içinde kalacak düşmeyecek kaybolmayacak ozaman 'kesilemez' olacak.

  diğer oyuncuların da her birinin 'bu seviye için' ayrı ayrı eksikleri var. kerem'in bitiriciliği kötü. barış alper dar alanda etkisiz. kaan, zeki, abdülkerim yavaş. ferdi doğru pozisyon alamıyor. orkun yaratıcı değil, temposuz. mert müldür, ismail, yunus, yusuf, merih diğer eksiklerini geçtim maç kondisyonları yok. altay ve samet zaten burada olmamalı.

  oyuncuyu kendi ülkemizdeki oyuncularla kıyaslayıp olduğundan çok daha fazlası olarak değerlendirebiliyoruz. ama böyle turnuvalarda eksikler ortaya çıkıyor. her mevkii için bir çırpıda 4er 5er yıldız sayabiliriz turnuva genelinde düşününce.

  yani galatasaraylısı fenerlisi beşiktaşlısı hepsi kendini geliştirmeli. sosyal medyada takım bazında kümelenme işi aşırı gereksiz ve yorucu.

  malzeme çok iyi değilse hoca marifetli olacak ki bir sistem takımı olalım. e hoca da o kapasite de değil. dolayısıyla çok da yazıp çizmeye gerek yok buradan güzel bir hikaye çıkmaz.
 • 2840
  galatasaray taraftarının ufak bir bölümü kerem'e, şu yapılanların onda birini yapmadı, adam 4 aydır kendine gelmedi. ülkenin yarısı aralıksız bir şekilde psikolojik işkence uyguluyor milli takıma. sadece galatasaraylılara değil, diğerlerinin de en az bu kadar rahatsız olduğuna eminim. bildiğin iki kulüp bayrağı açtı, terör örgütü gibi propaganda yapıyorlar. resmen legal yollardan bölücülük yapıyorlar.

  keşke öyle bir şansımız olsa, milli takıma oyuncu göndermeyeceğiz, ne haliniz varsa görün diyebilsek ama eminim o zaman da bunlar zaten vatan haini diye başlayacaklar yaygaraya. ülke baştan aşağı pislik içinde, hiçbir şey yapmasan bile bir yolunu bulup musallat oluyorlar.
 • 2841
  üzerinden galatasaray'a karşı nefret akıtılan takım.

  arda güler real madrid oyuncusu iken uydurdukları galatasaray lobisi kavramı nedeniyle bilinçli bir şekilde algı yapılıyor. semih kılıçsoy olayına girmeye gerek yok; bunun üzerinden barış alper'e nefret kusuluyor. düşük profilli, sıradan bir takımın oyuncusu sonuçta ama sanırsın ronaldo yedek bırakılmış.

  karpuz gibi ikiye bölünmüş bir ülkeden ne bekleyebiliriz? karşı taraf vatan hainliğine varacak şekilde yenilgi istiyor, bundan zevk alıyor. sebep? semih neden oynamadı...

  burada teknik taktik konuşmanın ne anlamı kalıyor ki. derdimiz bu leş kargası, o.ç kısaltması küfürü hakeden kişileri memnun etmek.

  aslında sorun semih ya da arda da değil. son birkaç yıldır düzenli olarak galatasaray'a karşı yapılan hain saldırının devamı bu. milli takım üzerinden itibarsızlaştırmak.

  yönetimimiz biraz galatasaray'a ve futbolcularına sahip çıksa emniyetin önü çarşamba pazarına döner ama kime anlatıyoruz. herkes sus pus olanları izliyor.

  bakın bu iş çok ama çok kötü yerlere gidiyor. bu sistemin başında kim var gerekli kişiler biliyor ama el atan yok.

  bizimkilerden bazıları da saf saf bizim de bu grupta olduğumuza inanıyor. ben daha 1 tane bile galatasaray taraftarının o niye oynuyor bu niye oynamıyor dediğini görmedim. semih oynasın, arda niye yok diyen epey var.

  objektif olacağım diye her salatalığa koşmayın derim. onların elinde kuduz köpekler kukla olmuş oyun oynuyor. dahil olmayın. bu olanlar yeni değil; son da değil. bundan 3-4 sene önce gençlik marşı mıydı neydi sıra sıra bütün zavallılar tweet atarak sözlerini paylaşıyordu. bir tek bizim takımı es geçmişlerdi. kulüpler birliği açıklaması vardı. transfer duyurularında galatasaray'ı hain örgüt ile benzeştirenler, her allah'ın günü anonim hesaplar ardında yazılanlar... daha 1 hafta olmadı ali koç'un okan buruk'a söyledikleri.

  bunları ve son olanları birbirinden ayrı düşünmeyin. hepsi planlı hepsi aynı kerhaneden çıkıyor.

  manukyan'ın evlatları bunlar, her şey beklenir.
 • 2842
  maç planı nedir bilmeyen andavallar tarafından üzerinden algı yapılmaya çalışan güzide takımımız.
  yani bu işlerin tek koldan çıkmadığı belli bir kaç gizli ajanda bir kaç mamalanma var kesin olarak. öncelikle montella yerine kesin birine bakıyorlar lobisi olan büyük takım görmüş muhtemelen henüz milli takımda görev yapmamış bir aday var. beşiktaş tarafı değil ama oyuncunun menejeri falan bi üfürme yapıyor baskıya almak istiyor ortamı geren de bu.
  mourinho erken gelsinler istedi fenerbahçeli oyuncular ondan maç satıyor iddiası kesinlikle asılsız olayı bulandırır sadece dillendirmek bile yakışmaz.
  ülkede futbol bilen medya mensubu da ayrıca yok gibi bu sebeple ateşe körükle gidiyorlar ve bi taraftar olarak bize gareleri mi var diye de düşünüyorum ama taraftar bakışı hasssastır.

  portekiz maçı üzerinde eleştirilecek bir şey varsa bu yenilmek değildir. buna da değinmek istiyorum: portekiz bizi yener yani biz o seviye takım değiliz maalesef şanslı olmalıyız ki yenelim bu seviye takımları. veya maç planı değildir eleştirilecek olan çünkü takım oynadı 0-0 iyi 1-0 2. golü şansız yedik ve takım dağıldı ama plan kötü değil pozisyon bulduk rakibi geri koşturduk maçın ilk yarısını yemeden kapatsaydık bence çok daha fazlasını da yapabilirdik.
 • 2843
  portekiz karşısında alınan mağlubiyette elbette çıkarılan kadro hatalıdır. ancak yok galatasaray lobisi yok arda güler'e yapıldığı iddia edilen mobbing falan derken iş milli takım üzerinden galatasaray' a saldırı noktasına geldi. keşke mümkün olsa da galatasaray tüm futbolcularını milli takımdan çekip ne haliniz varsa görün diyebilse. valla öfkeden insan neler düşünüp yazacağını şaşırıyor.
 • 2844
  gereksiz şekilde beklentileri çok yüksekte tutanların hezeyana uğradığı milli takım. grubundan 2. olarak çıkması başarıdır. kadro leş. bireysel olarak tek tek saydığında iyi denecek adamı çok fazla olmasına rağmen takım olma olgusunun az olduğu kalitede bu kadro.
  stoper yok, forvet yok, sol bek yok tartışılan konu arda mı oynasın semih mi?
  turnuvanın tadını çıkarmak varken her anı zehir eden bir kafa yapısı var. çok fena sinir harbi var memlekette ve karşısındaki haklı haksız bakmaksızın linç kültürünü devreye sokuyorlar.
  seven var sevmeyen var ancak bu takımın milli duygulardan çok menajer ceplerinin ve takım başkanlarının oyuncağı olduğu için takip bile edilmemesi düşüncesindeyim. işte ama ne yazık ki bir kere damara işlemiş bu işler. zamanında kötü karakterli futbolcular olurdu milli takımda. şimdi birkaçı hariç hepsi süt gibi çocuklar.
  kaşarlanmış ve başkanlarının sözünden çıkmayan bir kötücül grup var ki takımın kangreni. kesip atamıyorlar ancak bu yüzden de türk futbolunu dinamitliyorlar.
 • 2845
  bir ülkede kulüb taraftarlığı milli takım taraftarlığının üzerinde ise o ülke milli takımlar düzeyinde maalesef çok başarı beklenemez. çünkü öncesinde ülkece kenetlenmeniz, sahaya amatör bir ruhla çıkmanız gerekmektedir. ancak kulüb taraftarlığı önce çıkar ve basında bununla alakalı haberler yapılırsa, milli oyuncular olarak bundan ister istemez etkilenirsiniz. bu da sizin sahadaki performansınıza yansır.

  primci tayfadan arınmış, yeni bir jenerasyon yakalanmanın eşiğinde olduğumuz şu günlerde işler milli takım adına iyi gitmiyor. kalite olarak 2 maçta ortaya pek bir şey koyamadığmız şampiyonada spor basını gereksiz yere ortamı geriyor. olmayan galatasaray lobisi hakkında çıkan haberler, arda güler ve montella polemiği moralleri daha da bozuyor. kaldı ki ben ortada bir polemiğin bile olduğunu düşünmüyorum.

  sportif çerçeveden baktığımızda çekya'yı* yendiğimiz takdirde, grup ikincisi olarak son 16'ya kalacağız ve muhtemelen d grubu lideri fransa ile karşılacağız. bir diğer ihtimal en iyi ucundüler arasında yer alarak bir üst tura çıkmak. burada da b veya c grubunun liderleri ile karşılaşacağız. burada da karşımıza slovenya, ingiltere, ispanya ve danimarka çıkıyor.

  bir sonraki turda türkiye şu takımı geçer diyemiyorum. 2008'de grup aşamasından sonra direkt çeyrek final vardı, şimdi son 16 oynayacağız. bir de bunun çeyrek finali var. 2008'de hırvatistanı yenen takımda bir karakter vardı. sahaya ruh koymuşlardı. burada o amatör ruhu, ay yıldız'a olan aidiyeti görmüyorum. bitse de gitsek haline gelmiş adeta.

  biz tarihi ile övünen millyetçi bir ülkeyiz. sahaya 11 tane devşirme futbolcuyla çıkan bir fransa, bir isviçre değiliz. dolayısı ile sahaya bir karakter koymamız, yüreğimizle oynamamız gerekiyor ama maalesef ben o ruhu göremiyorum. nerede o 2002 ruhu. nerede o 2008 ruhu..
 • 2846
  her turnuva olduğu gibi yine bu turnuvada da tek mağlubiyet ile ortalığın karıştığı milli takım.

  çünkü artık milli değil. olay bundan ibaret. kabul edelim ki biz o dönemleri çoktan geride bıraktık. artık senin benim futbolcum diye bakıyor herkes. çünkü camialar normal sezonda birbirlerine öyle düşmanca bir tavırla yaklaşıyorlar ki taraftarlarda buna ayak uyduruyor. kutuplaşma hat safhada sosyal medya çok güçlü. ergenler sağ olsun zaten filtre diye bir şey yok. ana avrat sövüyor. 10 tane takipçisi olan zaten kanaat önderi oluyor. diğer koyunlar da onları takip ediyor. sonra bir bakmışsınız adam asmaca başlamış.

  şimdi hedefte galatasaray var. barış, kerem, yunus, apo, kaan hedef tahtasında. böyle durumlarda sinirle diyorum ki kulüp bir yazılı açıklama yayınlasın desin ki "biz oyuncularımızı daha fazla kamuoyuna malzeme etmek istemiyoruz. aflarını isteyerek kulübe geri çağırıyoruz." .

  böyle bir şeyin olmasını istemem. ne olursa olsun bu "milli takım". galatasaray'ın her neferi her branşta milli takım için elinden geleni ardına koymamalı. orada bizi en iyi şekilde temsil etmeli. fakat insanları öyle bir boyuta getirdiler ki artık bu hamasetten kusacağım. yeter kardeşim. bıktım ben bunların yıl boyu ağlamalarından. öyle bir kafa ütülüyorlar ki umarım hiç bir galatasaray futbolcusu oynamaz çekya maçında. semih, cenk kim varsa onlar oynar.

  kaan sakat sakat gitmiş, canını dişine takmış ama elin adamı sakatlığı bahane ettiğini ima ediyor, barış mevkisi olmamasına rağmen elinden geleni yapıyor yine suçlu, kerem portekiz maçında tüm pozisyonların içinde neden kenan oynamamış, apo yenilen hiç bir golde kabahati yok, ronaldo bir çalım attı diye maymun ettiler. kimse samet'e, zeki'ye, altay'a laf söylemiyor çünkü hedef tahtasında galatasaray'lı oyuncular var. hem de istisnasız hepsi.

  valla ramak kaldı benim bu milli hissiyatımı'da köreltmelerine. daha bıyıkları terlememiş bebelerin bu kadar kamuoyunu yönlendirmesine artık iyice kurulmaya başladım ben kendi adıma. kardeşim eğer derdin milli takım değilse kapa çeneni artık. bırakında bir turnuva izleyelim. yarın çekya maçı kazanılınca ya da gruptan çıkınca bütün bunları söyleyenler ben dememiştim diyecek onu da biliyorum.

  ama gerçekten yoruldum ya.
 • 2847
  asgari müşterekte buluşamayalı malesef 29-30 yıl geçmiş takımdır. en son herkesin koşulsuz desteklediği zaman euro 96’ya gitmeden önce oynadığımız grup maçlarında oldu diye hatırlıyorum.

  euro 96 dahil sonrasında katıldığımız hiçbir turnuvada bir bütünlük sağlanamadı. özellikle son 10-12 yıldır tamamen sosyal medya terörüne kurban gidiyoruz. 1 tane olaysız turnuvamız yok. 1 tane keyif alarak, gerçekten bütünleşerek izleyebildiğimiz turnuva olmadı, yazıklar olsun.

  kendi kulüplerinin dipsiz başarısızlıklarından yaşadıkları hezeyanları, başarılı olanların üzerinden sonsuz bir intikam duygusuyla sosyal medyayı manipüle edenlerle doldu ortalık. ve bu öyle bir dalga ki ümit davala ya da orhan uluca gibi galatasaraylıları bile etkiliyor. söylemlerinde real madrid’in bu sene tabiri caizse ‘garbage time’larında oynattığı arda güler üzerinden yorum yapıyor.

  mustafa sandal ya da sinan akçıl gibi futboldan zerre anlamaz ‘sanatçı’ tayfa bile montella’nın dünkü antrenman görüntülerinden sonra açıklama yapıyorlar. inanılır gibi değil. bu insanlar o maçları izlemiyordur bile. o maçların olduğu saatlere yüksek ödemeli bir konser koysunlar bakın bakalım o konseri mi verirler yoksa maçı mı izlerler? kim organize ediyor bunları? ne istiyorsunuz abi siz? ismini ilk kez duyduğum psikiatrlar bile hızlıdan daha ünlü olabilmek için açıklama yapıyor. bu işte bir acaiplik var artık. bunu söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama ben sosyal medyanın sınırlı kullandırılmasına artık okeyim ya. delirdik çünkü. herkes her istediğini söylüyor ve işin garibi o istediğini söyleyenin 1000 takipçisi varsa o söylenen bir çığ gibi büyüyüp gündem oluyor ve sonra da gerçekmiş gibi üzerine yorumlar yapılıp taaa işin muhattabına kadar soru sorulabiliyor. bu manyaklık değil de nedir?

  her gün ayrı bir gündem her gün ayrı bir açıklama. dün 4 saat sosyal medyaya bakmayayım, eşimle biraz film izleyelim kafamız dağılsın dedim, sonra dönüp bir baktım, ortalık yıkılıyor. hiç şaşmıyor ve asla bitmiyor. dolayısıyla bir set kurmak şart oldu artık. onu da sosyal medyayı sınırlandırarak yapmak gerekiyor bence. benim aklıma artık başka çare gelmiyor. ben şu maçları izlerken keyif almak istiyorum artık. hiçbir şey düşünmek istemiyorum. ama ortalık ‘ah be şu adam kötü oynasa da kulübüne bizim adamımızı oynatmadığı için ağzıma geleni söylesem’ diye bekleyen pisliklerle dolu. ne diyeyim? hepiniz allah’ınızdan bulun.
 • 2851
  türk milleti’ni temsil eden futbol takımı. nasıl fatih terim prim pazarlığı yapıp avrupa şampiyonasında takımı satanları kaybetmek pahasına tekrar kadroya almadıysa semih’tir cenk’tir bu bozguncuların milli takım kariyerlerinin bitirilmesi taraftarıyım. bitirilmeyip devam edeceklerse de itin kopuğun takımında ne kadar çöp varsa onlarla temsil edilmeyi ben kabullenmiyorum.
 • 2852
  imkanı var mı bilmiyorum ama galatasaraylı futbolcuların çekilmesi gereken, şu an dünyanın en toksik ortamlarından birisi.

  kerem, barış, kaan ve abdülkerim bizim canımız ciğerimiz. turnuva başından beri dünyanın en zavallı topluluk birleşimi olan fbjk topluluğu bu çocuklara ağır hakaretlerde, imalarda bulunuyor. bizim çocuklarımız bu psikolojik şiddetle uğraşmak zorunda mı? el alemin futbolcusu götüm başım ağrıyor deyip ayrılıyor. bizimkiler de lince uğruyor. neden abi? türkiye a milli takımının şu haliyle gerçekten türk futboluna faydası olabilir mi? yönetimi toksik, medyası satılık, izleyicisi tımarhanelik. ne yapıyoruz biz burada ya?

  bizimkileri çekin abi. çekin de herkes mutlu olsun. çocuk gibi ağlayıp zırlayan semih ile, savunmaya dair hiçbir fikri olmayan sol bek ferdi ile, tek vasfı şut çekmek olan ama üflesen yere düşecek çıtkırıldım arda ile umarım euro 2024’ü kazanır türkiye. yeter ya, vallahi billahi dehşet soğudum. körler sağırlar birbirini ağırlar deyip ayrılalım şu toksik ortamdan.

  bir de altın jenerasyon demezler mi, gülmekten ölüyorum. 27 yaşındayım, ben bildim bileli zaten türkiye hep altın jenerasyon çıkarıyor, hep! mesela bu sene kaleci yok, forvet bildiğin yok. sol bekin savunma ne diye sorsan cevap veremez çünkü hem türkçe bilmiyor hem de savunma. abdülkerim harici düzenli forma giymiş ve belli performans göstermiş stoperin yok. ama altın jenerasyon. neden? arda çok güzel şut atıyor çünkü. bravo.

  turnuvanın başında çok heyecanlıydım ama şimdi heyecandan zerre eser yok. tüm hevesimin içine etti basın ve fbjk taraftarı. tek isteğim var o da bizim futbolcuların kurtulması. sonrasında çekya’dan 20 tane gol yese bile umurumda olmaz.
 • 2853
  yıllar sonra ilk defa sempatik bulup, takım ayırt etmeden (ferdi'yi sevmem, irfan can'ı hiç sevmem ama onlara bile koçum benim diyerek izliyordum) destek verdiğim milli takımdı ama cidden zeka düşüklüğü olan insanlar yüzünden midem bulanıyor takım hakkında düşünürken bile. ben yine destekliyorum ama ilahi adaletin de tecelli etmesi gerekiyor. ya onların istediği kadroyla çekya maçına başlayıp yenileceğiz ya da kerem, barış falan kurtaracak bizi. başka türlü bu haysiyetsizlerin sesinin kesilme şansı kalmadı.

  portekiz maçından neredeyse bir gün önce sabuncunun haberiyle ortada dönen baskı ve saçmalık takımı inanılmaz kötü etkiledi. o maça hiçbir oyuncumuz tam konsantre çıkamadı (kerem hariç, o zaten artık alıştı böyle şeylere). bence oldukça mantıklı tercihlerle çıktık o maç özelinde. orkun kaan ve hakan ortasahada sıkı duracak ve pres yapacak oyuncular, kerem barış ve yunus da birebirde etkili, kontraatak oyuncuları. savunmada zaten yapacak pek bir şey yok, zeki daha savunma beki olduğu için leao karşısına onunla çıktı montella. bakın bunların hepsinde eleştirilecek yönler vardır ama sonuçta teknik direktör kararıdır bu. ama sosyal medyada böyle bir saçmalık dönerse hangi oyuncu, hangi teknik direktör yeterince konsantre olabilir?

  bir de anlamadığım semih, arda falan türk de yunus yunan mı? kerem ermeni mi? bu ne akıl tutulması arkadaş. antrenmanlarda görmüş, kendisiyle çalışmış ve güvenmiş oynatıyor adam, bir kere saygı duyup desteklese herkes belki de o maçı saçma sapan konsantrasyon hatalarıyla kaybetmemiş, kazanmış olacaktık. şimdi benim beklentim; bir iki oyuncu hariç herkes bu atmosferden ve yaratılan gündemden rahatsız. umarım çek maçında gol bulursak oyuncularımız protesto ederler (ya hocaya giderek ya da golü kutlamayarak).

  bir de dileğim umarım semih, arda, kenan, irfancan, ismail, salih, ferdi, mert müldür, samet, merih ve mert 11'i ile çıkarız ve görelim bakalım şu semih'lerini, hakan'sız orta sahalarını, galatasaraysız takımlarını. yalnız en ufak kayıpta ya da kötü oyunda galatasaray taraftarı oyunculara değil, sizlere nasıl dar ediyor sosyal medyayı görürsünüz. en sakin galatasaraylıyı bile akıl hastası yaptı bu hain yapılanma.
App Store'dan indirin Google Play'den alın