resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 9044
  şampiyonalar ligi kuraları çekildiğinde “0” puan alırız diyenler, 3. olmak büyük başarı diyenler çokçaydı. okan hocayla takımımız şampiyonalar ligi grubunda kopenhag maçı öncesi 5 puana ulaştı. son maça final havasında çıkacağız. ligde fenerbahçe ile aynı puanda liderliği paylaşıyoruz. bütün rekorları kırarak şampiyon olmaya alıştıran hocamız, galatasaray tarihinin 13. hafta en iyi sezon başlangıcı rekorunu da elinde tutuyor. dolayısıyla sana göre bana görelerle hocaya saldırmak pek şık durmuyor. elbette eleştirilecek yerleri vardır, ancak ölçülü olmakta, kredili yaklaşmakta, genel performansının hakkını vererek, oynattığı gurur verici futbolun alkışlayarak değerlendirmekte fayda var.
 • 9045
  (bkz: 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçı)

  gerçek futbolu fm oyunu ile karıştıranlar tarafından devamlı eleştiriliyor. bu başlıkta okanı övdüğüm onlarca entry vardır. üşenmeyenler bakabilir. bu maç özelinde benim de bir iki eleştirim olacak.

  şimdi hocam sana akıl vermek ya da hesap sormak için söylemiyorum. benim şahsi fikirlerim bunlar.

  ilk 11 tercihinde bence tek hatası ndombele yerine nellson ile başlamalıydı. davinson yok ama kaanı stopere çektiğinde hem orta sahayı hem de savunmayı bozuyorsun. ndombeleyi kazanmak istiyorsun bunu görüyorum ama o maç bu maç değil. telafisi yok. fizik olarak hazır olmayan bir oyuncuyu böylesine riskli bir maçta şans vermenin yanlış olduğu düşüncesindeyim. harici ilk 11 tercihi bence kusursuzdu. yani kerem’i kesmesi çok doğal çünkü çok kötü oynuyor. bakın bu maçta bir gol attı tamam ama 1 doğru 3 yanlış yapıyor. bir standartı yok ne yazık ki.

  bence oyuncu değişikliklerinde net hatalar var. birincisi abdülkerimden sol bek olmaz. hem çocuğu düşürüyorsun hem de istemiyor zaten orada oynamak. neden bu ısrar. barış alperi sol beke koy yemin ederim daha mantıklı ve hepsinden de iyi oynar. mertensi çıkarması doğruydu. ama zaha’yı çıkarması bence çok büyük hataydı. fizik olarak düşmedi. çıkmadan önce temposunu yakaladı ve 2 tane pozisyona girip şut attı. gol geliyor gibiydi. ziyech’i çıkarmanı bir nebze anlayabilirim yoruldu dersin ve dinamizm katmak için barış’ı aldın buna eyvallah fakat en büyük eleştirim de icardi konusunda…

  sayın hocam icardi’nin sözleşmesinde oyundan asla çıkamaz diye bir madde var da biz mi bilmiyoruz. fizik olarak inanılmaz kötü ve neredeyse 1 aydır fln bizi sahada eksik oynatıyor gibi. canımız ciğerimiz ama arada es vermek gerekiyor. her maç 90 dk oynayamaz ki oynayamıyor da. pas geldi gelmedi buna girmiyorum. gelse atar mı evet atar ama topsuz oyunda neredeyse hiç yok takımdan çok kopuk. çıkar oyundan al bakambu’yu ileri üçlüyü hızlı ve dinamik yap. 70’te kesinlikle çıkması gerekiyordu. kimse farkında değil ama icardi’nin performansı 1 aydır çok kötü. bu iş bence sana eksi yazıyor. kimsenin dokunulmazlığı yok. kötü oynuyorsa çıkar arkadaki oyuncuyu dene şans ver. bu şekilde bakambu senin forma adaletine nasıl güvenecek.

  sana kesinlikle çok güveniyoruz hocam fakat kötü performansa bu kadar tahammül etmek bu takıma zarar verir.
 • 9046
  bayern, united ve kopenhag'ın bulunduğu grupta liderliği garantilemedi diye olsa gerek sözlük tarafından eleştirilen yeni nesil imparator.

  herkes çıkardığı 11'i eleştirmiş ama kimse united'ın 3. gol haricinde net bir pozisyonunun olmadığından bahsetmemiş. üstüne kimse galatasaray'ın net pozisyonlara girdiğinden, seyir zevki yüksek bir şampiyonlar ligi maçı izlettiğinden ve sinmeyip aslanlar gibi mücadele ettiğinden de bahsetmemiş.

  eylül başında kopenhag mı üçüncü olur yoksa biz mi, sorusuna korkudan cevap veremeyen tipler bugün hocayı tercihleri hasebiyle eleştirirken önce şunları düşünsün,

  1. galatasaray bu gruptaki hiçbir maçın hiçbir anında ezik bir oyun oynamadı, rakiplerine kök söktürdü, her geri düştüğü maçta geri dönecek karakteri koydu ortaya.

  2. sizler galatasaray'a bu grupta 3.lüğü bile zor yazarken hocanın kafasında hep gruptan çıkmak vardı ve bu mantaliteyi sahaya yansıttı.

  3. galatasaray avrupada tekrar başarılı olmak istiyorsa, bir his takımı olmanın gerekliliğine binaen inançlı, mücadeleci, hırslı ve teknik bilgiye haiz bir profilde hocayla bu amacına ulaşacaktır. prandelli, hamzaoğlu, tudor gibi korkak hoca profilleri ile avrupada hep tokat yedik, artık özümüze dönmek özden gelen bir hocayla mümkün ancak.
 • 9049
  deneye deneye doğruyu bir şekilde bulmasına çok saygı duyuyorum.

  hocanın şansı şu ki bu denemeler esnasında öyle çok büyük kayıplar, yenilgiler yaşamadı, aksi durumda ülkemizdeki futbol iklimi ve taraftar profili mağlum, hemen istifa çığırtkanlığı başlardı.

  hocanın şanssızlığı ise orta saha transferi konusunda ne yazık ki yönetim ile birlikte başarısız olmaları.
  transfer işini de deneye deneye doğru isimleri bulacaklar diye düşünüyorum.

  umarım uzun yıllar takımımızın başında görev almaya devam eder.
  bir gün avrupa'dan bir kupa getireceğine tüm kalbimle inanıyorum.

  *
 • 9050
  29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçına yanlış 11 tercihiyle başlamış, 3-3 sonrası değişikliklerde de geç kalmış teknik direktörümüz.

  oldukça iyi tutmuş bir kaan-torreira tandemini savunmadan topla daha iyi çıkabilmek adına kaan'ı stopere çekerek bozmak yanlış tercihti, tam saha baskı ve yoğun presli oyunu mertens ve ndombele ile oynamaya çalışmak da yanlıştı. hoca'nın tercih hatalarını oyuncularımızın ekstra çabası ve onana'nın hataları sayesinde oldukça düşük hasarla atlattık. şimdi eleştirdik diye kötü olmayalım hiç, yanlış olan eleştirilir bu kimseden bir şey götürmez. erken dakikalarda 2-0 geriye düşmemize rağmen içimde en ufak bir olumsuzluk olmadı, maçı çevireceğimize olan inanç eşliğinde umutla izledim maçı. bu duyguya en son 17 mart 2012 fenerbahçe galatasaray maçında kapılmıştım, bunu başarabilmek, böyle bir takım yaratabilmek ve manu karşısında bunu hissettirebilmek büyük iş, bu başarıda aslan payı da okan hocanın fakat doğru 11'le çıksak 2-0 geriye düşme olasılığımızın çok daha düşük olduğunu söylemek de hayatın gerçeği. hoca yarın ekibiyle birlikte analizi yaparken yeri gelir kendisini de eleştirir, burada eleştirenler keyfinden değil galatasaray'ın iyiliğini istediğinden eleştiriyor, kimse birileri gibi biat etmek zorunda değil.
 • 9051
  sana kızmıyorum valla hocam. elinde toplam beş tane orta saha var dördü koşamıyor bile. bu takımla bu grupta elinden gelen herşeyi yaptın sen. o oynasın bu oynasın da demeyeceğim valla. giren her oyuncuyu da görüyoruz. 2022-2023 sezonu devre arasından beri bu takıma torreira'nın yanına bir tane orta saha daha şart diye diye tüm taraftar kendini parçaladı. geldiğimiz noktaya bak. yine aynı devre arasından beri sol bek almaya çalışıyoruz iki bayern maçı ve manu maçlarında abdulkerim maçı sol bekte tamamlıyor. kşmse kusura bakmasın limit mimit masalı da anlatmasın. adamın elinde su ve salça vardı biraz et birazda sebze lazımdı. iki transfer döneminin sonunda elimizde daha fazla salça ve çok daha fazla su var. bu malzemelerden de iyi bi yemek çıkmıyor malesef.
 • 9052
  ortasahası olmadan bir şeyler yapmaya çalışan hocamız. torreira'nın yanına maalesef oyuncu bulamadık. kadromuza kaliteli ayakları hem geç kattık, hem de güçlü olduğumuz pozisyonlara eklemeler yaptık. 6/8 numara alınmaması korkunç bir hata, sürekli bize bu eksikliğimiz sorun çıkarıyor. 29 kasım 2023 gecesi ortasahada torreira'nın partneri kim çıksa olmayacaktı, olmadı da. kaan bile o kadar iyi oynamasına rağmen ana planda yoktu yaz başında. ndombele-sergio-kerem üçlüsünden 1 tane adam çıkmıyor, çıkamıyor maalesef.
 • 9053
  final maçlarını sever. sadece galatasaray'a özgü değil bu. galatasaray'dan önce de severdi. adı sanı şimdilerde duyulmayan takımlara bile ne kupalar ne şampiyonluklar kazandırdı. galatasaray'a geldi, galatasaray kazanmak zorunda olduğu tüm maçları kazandı. galatasaray winnerliği ile hocamın karakteri birebir örtüşüyor. okan hocam gerekeni yapacaktır. icardiler, ziyechler, zahalar, musleralar da bu bilinçte olacaktır.

  (bkz: 12 aralık 2023 kopenhag galatasaray maçı)
 • 9054
  29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçı’nı hem öncesi hem de devamında çok kötü yöneten lakin kopenhag ve bayern maçlarında yüzüne gülmeyen şansın bu kez güldüğü teknik direktörümüz. bu maçı kaybetseydi de diyecek bir şeyim olmazdı zira olayı buraya kadar getiren de başta kendisi ve teknik heyetiydi.

  ama ne olursa olsun bence kendisini grupta buraya kadar getiren mentaliteye ters düştü. bir kere manchester united’a karşı bu kadar savsak oynanmaz. ne durumda olursa olsunlar, hiç yoksa fizikalite olarak bizim çok üzerimizde bir takım united. merkezde bu kadar geçirgen olmamızın ya da beklerimiz arkasına atılan her uzun topun kalemizde tehlike olmasının bir izahı yok.

  davinson yoksa yok. nelsson apo tandemi gayet sağlam bir tandem, geçen senenin şampiyon tandemi. kaan apo tandemi ise eyvallah ayakları temiz olsa da çok yumuşaklar. hele de manu’ya karşı bu tandem çok sırıttı. kaan’ın merkezden stopere çekilmesi orta sahanın da ayarını bozdu. yani premier lig yoğunluğunun doruklarında gezen bir rakibe karşı torreira ndombele mertens orta saha üçlüsü resmen intihar girişimiydi ki öyle de oldu. 17 dakikada çok kolay şekilde 2-0 yaptılar maçı. skordan bağımsız, orta sahamızı ellerini kollarını sallayarak geçtiler, ne istedilerse yaptılar ama onlara engel olan da kendi kalecileri oldu. çok bariz 2 kaleci hatası ziyech golleri ve maçta organize olduğumuz yegane hücumda bulduğumuz 3’ncü golle bence çok da hak etmediğimiz 1 puanı kurtardık. 3-3’ten sonra gol yemememiz ise bence çok büyük şanstı.

  icardi’nin maçı 0 şut ve gol girişimiyle tamamlaması aslında ne kadar berbat oynadığımızı da gösteren bir diğer istatistik. lakin bir açıdan da iyi oldu. kral en sonda sahneyi çıkmayı sevdiği için, kopenhag’daki cendereden bizi çıkaracaktır.

  ziyech’in attığı goller ve yaptığı asist, tribünle bütünleşmesi açısından iyi oldu. adam aidiyeti ne kadar hissederse, takıma katkısı o kadar çok olur. zira kafsı biraz engin baytar gibi kırık.

  zaha bence harika oynadı. palace günlerindeki zaha’yı gördüm. karşısında premier lig’in açık ara en iyi kanat savunucu van bissaka olmasına rağmen 1’e 1’lerde asla ezilmedi. biraz şansı yanında olsa hattrick bile yapabilirdi ama olsun. zaha’nın bu yükselen formuna kopenhag’da çok ihtiyacımız olacak.

  boey’e diyecek hiçbir söz kalmadı artık. bence bizimle son maçlarına çıkıyor. garnacho’nun golünde bölgesini gereksiz terk etse de maçın geri kalanını muhteşeme yakın oynadı. torreira her zamanki gibi iyi, ndombele ıslanacak kadar kötü değildi. angelino iyi idare etti, kaan ve apo ise savunma anlamında oldukça başarısızdılar. tabi bunda merkez orta sahamızın çok kolay geçilmesi neticesinde rakiple teke tek kalmalarının da etkisi olabilir.

  neyse, nihayetinde kuralar çekildiğinde ‘kopenhag’la son bir maça çıkacaksınız ve kazanan bir üst tura çıkacak’ deseler balıklama atlayacağımız bir pozisyondayız. allah yadımcımız olsun.
 • 9055
  andre onana olmasa sonuncu olurmuşuz, okan hoca bunu görmeliymiş tarzı yorumlara maruz kalan hocamız.

  o zaman kane olmasa gruptan çıkmıştık şimdiye. futbol böyle yorumlanmaz. 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçında ndombeleyi 11 başlatması hariç 2023-2024 sezonu şampiyonlar ligi a grubunda neredeyse her tercihi doğru olan, her maç takıma çatır çatır top oynatan büyük hocamız.
 • 9056
  12 aralık 2023 kopenhag galatasaray maçında hazır olan futbolculara şans vermesini dilediğim teknik direktörümüz. büyük maçlarda takıma hiç bir katkısı olmayan mertens, angelino ve ndombele gibi oyuncuların birinde dahi ısrar ederse 130 km koşabilen kopenhag bize nefes aldırmaz. galip gelmemiz çok zorlaşır.

  bu akşam* kadroyu görünce 20 eylül 2023 galatasaray kopenhag maçı öncesi ne hissetiysem yine onu hissettim. galibiyete olan inancım uçtu gitti. bayern maçında sahayı dar eden 11'i beklerken alakasız bir 11 gördük. mertens ve ndombele'den ne bekledi hala anlamış değilim. mesela kopenhag maçında da ön elemede zar zor elediğimiz molde maçlarındaki berbat oyuna rağmen benzer tipte ve molde'den daha güçlü rakibe karşı aynı kadro sahadaydık. nitekim yanlış tercihler sebebiyle sahamızdaki 2 şampiyonlar ligi maçında da 2 farklı geriye düşüp zar zor berabere kaldık.

  daha doğru bir 11 tercih edilen 24 ekim 2023 galatasaray bayern münih maçında yenilmemize rağmen efsane oyunun hala tadı damağımızda. o kadro ile diğer 2 maça başlamış olsak yüksek ihtimal 2 puan yerine 6 puan alırdık.

  sahada isimler değil futbolcular oynuyor. rakipler cılız takımlar değil. vitaminsiz, fizik gücü gerilemiş olan kim olursa olsun kenarda olmalı ya da sınırlı süre almalı.

  umarım bu maçta maceraya girmeden garip garip tercihler yapmadan eldeki en hazır ve fizik olarak güçlü oyuncuları seçer. gerisi kendiliğinden gelir. bizim kadro kalitemiz kopenhag'ı geçecek güçte. ancak hazır olmayan futbolcularla olmaz o iş.
 • 9057
  galatasaray taraftarlarına özlediği, iliklerine kadar "galatasaray" olan oyunu oynatan hocadır.

  bayern- manu ile aynı grupta kora kor oynayan bir futbol mentalitesini tıpkı eski günlerindeki gibi bu camiaya kazandırmıştır.

  andre onana olmasa ve sonuncu olsak ne olurmuş, her ucl maçı sonrası kafamı yastığa koyduğumda ulan helal olsun bu takımlara karşı kora kor mücadele ettik elimizden geleni yaptık diyerek hocaya bir daha müteşekkir oluyorum.

  kötü bir transfer sezonu geçirerek girdiğimiz bu sezonda aksayarak evet ama güçlü bir camia duruşu. hem lig hem ucl asla geri adım atmadık mücadeleden.

  limiti, oyuncu psikolojisi, galatasaray iç dinamikleri ve daha sayabileceğim onlarca değişkeni olan transfer işinde, eğrisi doğrusuna denk geldiği bir transfer sezonu yaşar umarım galatasaray ile birlikte.

  biz taraftar olarak 4-5 sezonda bir yaşayabiliyoruz maalesef bu durumu.

  ben senden razıyım iyiki varsın hocam.
 • 9058
  (bkz: 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçı)

  okan hocayı eleştirebileceğim iki nokta var. mertens ve ndombele'ye fazla sabretti. nelsson muhtemelen antremanlarda vs oynamak istemediğini belli ediyor ki ilk 11 başlatmadı(tahminen). bir şekilde kaan ayhanı orta sahaya koymamasını anlayabiliyorum ama ikinci yarıya mertens ve ndombele ile başlamasını anlayamıyorum.
 • 9059
  galatasaray futbol takımı teknik direktörü. maçtan bir gün önce yapılan basın toplantısında; muslera'ya son senen ne yapacaksın diye soruldu, hoca da benim de aynı şekilde diyerek güldü. oynattığı futbol sayesinde 2011-2012-2013 fatih terim dönemi heyecanını yaşatıyor. çünkü geri bile düşsek, rakip kim olursa olsun tepki vereceğimize beni inandırdı. sağ olsun. geri koşmayıp/koşamayıp, olmayan pozisyondan gol yememize sebep olan topçudan da, orta sahada 50 tane çalım yapıp kalemizde tehlike görmemize sebep olanlardan da kendisi sorumlu değil. elindeki adamların tamamını işledi neredeyse, iyisiyle kötüsüyle, kimseyi küstürmeden ortaya bir şeyler çıkartıyor. vicdanı olan tüm sporseverler, şu şampiyonlar ligi grubunda oynattığı futbola saygı duymuyorsa, vicdan taktırmaya sanayiye gitsin.

  ellerine sağlık hoca, aklına sağlık. sana ve ekibine.
 • 9060
  hocayı çok seviyorum ama buna rağmen hatalı gördüğüm maçlar özelinde kendisi ile ilgili eleştirilerim hep olmuştur. bunu bir kenara bırakarak bir şey söylemek istiyorum;

  kimle oynarsak oynayalım, manchaster, bayern, cophenag, antalya, samsun, trabzon alanya (11 kasım 2023 hatayspor galatasaray maçı hariç) izlediğim her maçta bu takım bu maçı bir şekilde alır ya da bu takım bi şekilde geri gelir bu maçı kaybetmez algısını zihnime kazımıştır. dün statta manchaster maçını izlerken maç 0-2 olduğunda da 1-3 olduğunda da kafamın içinde hep geri geliriz kaybetmeyiz bir şekilde alırız hatta bu maçı sesleri vardı.

  kendisine bunun için çok teşekkür ediyorum.

  yolu açık olsun.
 • 9061
  29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçı özelinde victor nelsson’un oynamaması hususundaki aldığı eleştirileri yersiz bulduğum hoca.

  atletik manchester takımına karşı topun kıymetini bilen oyuncularla çıkarak, orta sahadaki top kayıplarını minimize edip bize benzer bir presi uygulayan united takımını işlevsiz kılmaya çalışmıştır. bu anlamda savunma tandemimiz doğru idi. zira maçta da gördük, korkunç kontralar yedik. bu kontratlarda en azından savunma çizgimizi bir nebze önde tutarak oyunu boğmayı başardık ve manchester asla kalemize belli periyotlar dışında tamamen yüklenemedi. nelsson gibi çakılı bir adamla bunu nasıl yapabilirdik bilmiyorum.

  manchester çok ters bir takım. hem içerideki hem dışarıdaki maçta en anlaşılmaz futbolu oynadık kendileriyle. oyunumuzu kopenhag ve bayern bozamazken manchester bozdu. bu anlamda okan buruk yediğimiz kadar atalım parolası ile çıkarak maç sonunda kısmen haklı çıkmıştır.

  ilk maçın esasen kopyası bir maç oldu, tek fark bu sefer manchester maçı 11 kişi tamamladı, 1 gol fazla attı. aynı hücumlardan aynı golleri yedik. takımımız hala elit bir ekip değil, belli oyun tavizleri vererek sonuç almaya çalışıyoruz. okan buruk bu bağlamda bizi son maçtan önce 5 puana getirdi. kopenhag maçında kendisine güvenim tam. ligde otobüs çeken takımlara karşı yüzlerce maç oynadık, bunu grupta bizim kadar iyi bilen bir ekip yok. bunun üst düzeyi olan bir final maçına çıkacağız. fişi çekip gruptan çıkacak sonucu okan hoca bize sağlayacaktır inancındayım.

  artık sadece destek zamanı.
 • 9062
  atarız-yeriz, kazanırız-kaybederiz önemli degil. okan buruk iyi bir teknik direktör. iyi bir hoca kendisi. bu tartışmaya açık bir konu değil. kendisi iyi bir teknik direktör olduğunu bence galatasaray'da ispat etmedi zaten. akhisar'da, rize'de ve başakşehir'de net olarak iyi bir teknik direktör olduğunu gösterdi ve sadece "florya'nın evladı" tanımıyla değil, başarılı ve kupa kazanma becerisi olan bir teknik direktör olarak tesislerden içeri girdi. aşağı yukarı buradaki herkesin bu konuda net olduğunu düşünüyorum.

  çok daha iyi olması/mükemelleşmesi için iki konuya yoğunlaşması gerektiğini düşünüyorum hocamızın. birincisi, orta saha. riskli oyun, gözü kara oyun, hücum oyunu diyerek hocanın bazı tercihlerinden maç önlerinde mutluluk duyabiliriz ama bu anlayışı bazı maçları bir kumara çeviriyor. zar atıyoruz oyunun belirli dakikalarında. bu oyunda orta sahanın sağlamlığı çok önemli. yere sağlam basan, güçlü, tempolu bir orta saha. orta sahaya yeterli önemi vermediğini düşünüyorum hocanın geçen yazdan beri. oyunu tutma, oyunu kontrol etme gibi şeylerden ziyade, bir an önce golü/golleri bulma hevesi var. orta sahayı tutma, rakibi o bölgede sindirme, o bölgenin hakimiyetini ele geçirme gibi şeyleri çok da fazla umursamıyor. ben bir futbol izleyicisi olarak, hocanın sahip olduğu çok başarılı istastiklere rağmen, bunu çok doğru bulmuyorum. orta alan çok önemli bir bölge. az önem verilecek, boş bırakılacak alan değil. daha fazla ihtimam göstermeliyiz ve çok daha net isimler almalıyız buraya. zar atmamalıyız. yere sağlam basan, tempolu, son 3-4 senesi randımanlı geçmiş oyunculara yönelmeliyiz.

  hocaya dair zayıf gördüğüm ikinci kısım da anlık refleksleri. spontane müdahale ve çok hızlı çözüm bulma gibi konularda aşırı muhafazakar ve biraz da inatçı bir tutumu var. artık tek tek saymaya gerek yok; geçen sezonki beşiktaş deplasmanından itibaren başlayarak neredeyse 10'u buldu oyunu kaybettiğimiz halde sahaya müdahale etmediği maç sayısı. golü yiyip yememek önemli degil ama oyunu kaybettiğimiz ve atak üstüne atak yediğimiz anlar çok uzun sürüyor maç içerisinde. 10 dakika, 15 dakika, 20 dakika; müdahalesiz, iletişimsiz, kaderimize razı bir şekilde geçiyor. bu dün mesela tribünleri de çok gerdi ve binlerce insanı "bir şey yap" moduna soktu. gereksiz gerildik. oyuncu değiştirmek de değil tek çare değil bu arada. sahadakilere seslenmiyor bile böyle durumlarda hoca; kendilerine çekidüzen vermeleri için bağırmıyor bile kenardan. biz tribünde izliyoruz, hoca ve ekibi de maalesef kenarda izliyor. bunu artık yapmamalı. bu artık şans-şanssızlık noktasını çoktan geçti. bile bile lades haline geldi.

  gayet iyi bir teknik direktör olan okan buruk hocamız, eğer bu iki konu başlığında da gelişim gösterirse, çok daha iyi bir teknik direktörlük kariyerine sahip olacaktır bana kalırsa. böyle bir gelişim, hem kendisi için hem galatasaray için hem kariyer hedefleri çok iyi olacaktır. umarım da olur.
 • 9063
  29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçında ilk 11 tercihi ve değişiklik zamanlamasında hataları oldu mu oldu. ancak bunları bir noktada hoş görmek lazım arkadaşlar. okan hocanın gerçekten yükü ağır. unutmayın bu adam 13. olan takımı devraldı, baştan kurdu ve rekor dolu şampiyonluğa taşıdı 1 senede. şimdi ise zor bir şampiyonlar ligi grubunda mücadele ediyor takımı. üstelik bu 1.5 senede adama icardi, zaha, ziyech, ndombele gibi hazır olmayan isimler verdik. bir de bunları hazırladı yani psikiyatrist maaşı da versek yeridir. bir de teknik adamların kafasında düşünüp planladığı şeyler her zaman sahaya yansımaz.
 • 9064
  29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçında kendisinden yeteri kadar katkı alamadığımız teknik direktör. hem 11 tercihi, hem değişiklikler hem de değişikliklerin zamanlaması itibariyle negatif bir performans ortaya koymuştur.

  ilk 11 tercihindeki hataları mazur görebiliriz. plan yaparsın, tutmayabilir. ama maç başladıktan sonra planın tutmadığını görmek ve müdahalede bulunmak gerekiyor. doğru ve tam teşhisi koyamadı bir defa. orta sahanın hücum katkısı için oliveira doğru idi.

  ama işin defansif yönüne hiç destek vermedi. torreira ve boey'in fiziksel düşüşlerine derman bulamadı. manchester united son 15 dakikada maçı 3-6 falan yapabilirdi. buna rağmen maç sonuna kadar orta sahanın geçirgenliğini önleyemedi.

  dün beğenmedim kısacası.
 • 9065
  dün akşam şampiyonlar ligi'ndeki en kötü sınavını vermiş hocamız. her şeye rağmen takımın kırılmaması, pes etmemesi, 1 puanı alması takdire şayan ancak hoca da gerçekten iyi işler yapmadı dün. başlangıç planı da, 2. devre planı da, 3-3 sonrası da arızalıydı. sağlık olsun. final maçı için sonuna kadar güveniyoruz.

  (bkz: 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçı/#3786105)
App Store'dan indirin Google Play'den alın