• 3
  kimden daha zararlı olup olmadığı değil, galatasarayımıza ne zararı olduğu önemli olan kişidir. unutulmamalıdır ki; şu an görevde bir yönetim vardır. ve ucuz karalamaları yapan bu kişi seçim döneminde adnan başkanın karşısında yer almıştır. yapmaya çalıştığı şey gayet net ve açık bir şekilde seçimin acısını medya yoluyla çıkarmaktır. böyle insanlara ılımlı bakmak bile külübe zarar veren bir bakış açısıdır. yazdığı gazeteyi okumamak ise yapılabilecek en güzel destektir.
 • 4
  galatasaray liseli olarak camia nın düsturunu iyi bilmesi gerekendir. " kol kırılır,yen içinde kalır".

  bu son zamanlarda iç çekişmeler medyaya çok fazla yem oldu ve bu bize, galatasaray a zarar veriyor." kulübün içinden gelen gazeteci" kadar tiksindiğim bir nosyon yok son zamanlarda çünkü hepsi ellerindeki kalemi başka güçler için kullanıyorlar.

  gökmen özdemir ve kadir çetinçalı abdullah avcı peşindeler, habertürk tayfasının derdi direkt yönetimle, fanatik zaten tesislere giremiyor o yüzden yönetime çatıyor.

  herkesin bir hesabı var ve bu hesabı görmek için galatasaray kullanılıyorsa ve eğer biz taraftarsak bu iğrenç gazeteci rezillerinin istanbulda sokakta dolaşamaması lazım. yüzlerine tükürmemiz lazım gerekirse.
 • 6
  ne yapmak istediğini kestiremediğim fanatik gazetesi muhabiri. sitede anlatılana göre, adnan öztürk'ü desteklemiş, seçimi adeta kendinin kaybettiği söylenmiştir. bence de kendisi bu durumu hazmedemeyerek, taraftarları da ayırmaya çalışıyor. hani yazdığı yazısında galatasaray takımı oyuncuları bilmem kaça bölünmüş demiş ya. kimse merak etmesin, biz bölünmeye çalışsak bile; gerek taraftarlığımız olsun, gerek takımı destekleme biçimimiz, sevgi şeklimiz olsun çoğu takım taraftarından, bu tür yazarlardan her zaman daha üstün olmuşuzdur. takımın gidişatı kötü olsa bile özeleştiri yapar, bölmeye çalışıp işleri daha da çok sarpa sarmayız. türk spor medyası'nın nasıl bir şey olduğuna değinmeme bile gerek yok, onun yerine galatasaray.org dan verilen ayarın bir parçasını alıntılayım:

  --- alıntı ---

  fanatik gazetesi'nin dünkü nüshasında kullanılan başkanımıza ait fotoğrafın seçimi, elini vicdanına koymayı bilen bir gazeteci için utanç vesilesi olmalıdır.

  yetmezmiş gibi, bugün de 1. sayfadan sürdürülen serdar dinçbaylı imzalı anti-galatasaray kampanyası, yeni hezeyanlar ve gündem oluşturma çabaları içerisinde "çamur at izi kalsın" yaklaşımıyla devam ettirilmektedir.

  bu yapılan, galatasaray aleyhine kara propagandadan başka bir anlam taşımamaktadır.

  bu, namuslu ve işini seven herhangi bir gazetecinin düşebileceği bir tuzak değildir.

  --- alıntı ---

  gibi.
 • 8
  --- alıntı ---
  karine kumkumaları

  önce biraz dilbilgisi.

  karine: 1. karışık bir iş veya sorunun anlaşılmasına, çözümlenmesine yarayan durum, ipucu. 2. belirti.
  kumkuma: 1.küçük testi, çömlek. 2. 1 mec. kötü, olumsuz bir özelliği kendinde fazlasıyla toplayan kimse, olay, olgu veya yer, türkiye türkçesi ağızlar sözlüğü’nde ise “bukalemun”.
  isteyen bu kelimelerin istediği anlamını istediği gibi hayal ederek yazıyı okusun. şike ve teşvik konularına salça olmayan kalmadı. en cılızından en kuvvetlisine kadar önüne gelen yorum yaptı. olayı sulandırmak için terör örgütü pkk bile olaya katıştırıldı. tabii ki bu işte bir tersliğin olduğu belli. son günlerin modasına uyuldu. bir gazeteye uyarlayarak taşları yerine oturtmaya çalışırsak; ergenekon davası siyasi, şike ve teşvik davası da spor sayfası. bin kişinin çözemediğini tek başıma çözebileceğimi de düşünmüyorum. düzenin günlük meyvalarını küstahlıkla toplayan ne baran’ım ne de kütahyalı.
  benim derdim başka
  dün kara dediğine bugün ak diyenlerle benim işim. 10 sene önce hiçbir mahkeme kararı olmadan, telefon kaydı olmadan faruk süren için, “naylon süren” manşeti atmaya çekinmeyenler bugün aziz yıldırım için mazlum edebiyatını masumiyet karinesi kalkanının arkasına sığınarak yapıyorlar. aradaki 7 fark geçen 10 senenin verdiği olgunluk mu yoksa gönül verilen renklerin değişikliği mi! bu bölümü çözemedim, anlamama yardımcı olan olursa minnettar kalacağım. kaldı ki sonraki süreçte süren mahkemeden aklanarak çıktı.
  bundan sonrası fantezi
  galatasaray ile fenerbahçe’nin ayrıldığı nokta; isteyen yine istediği gibi algılar. eğer işler tam tersi olsaydı galatasaray camiası adını pisliğe karıştırdığı iddia edilen başkanının cezaevinde idamını talep ederdi. oysa ki fenerbahçe camiası başkanının mahpusluğuna sonuna kadar sahip çıkıyor. işte ikiz kardeşler arasındaki 7 fark da bu. federasyon’un başı ise bence bu işlere karıştığı için bin pişman. ne yapacağını bilemediğinden tutukluları, tutuksuzları, gıkını çıkartanı disipline veriyor. koltuğu kendisine biraz büyük mü geldi ne! o koltuk seninse altına saklanmayacaksın, üstüne oturacaksın. sonuçta; bu süreçte herkesin sabrı sınanıyor, milletçe sabırlıyızdır da elin gavuru mazlum edebiyatından anlamaz.

  --- alıntı ---
 • 11
  başarılı bir mancini röportajına imza atmış spor yazarı ve yöneticisi. galatasaraylı sporcu ve antrenörleri ile yapılan birçok röportaj gördük. bunca zaman gs tv'nin çömezlerine mikrofon verip suya sabuna dokunmadan verilen röportajlarından ve fb spor medyası mensuplarının kötü niyetli röportajlarından ilallah dedikten sonra , nihayet serdar dinçbaylı mancini'ye merak edilenleri sorulması istenenleri , galatasaray'a zarar vermeden sormuş, cevaplarını da net olarak aktarmıştır. böyle devam etmesini dileriz.
 • 14
  şöyle kısa bir yorum yapmış gazetesinde;

  "fatih işbecer, saracoğlu’nda medeniyet aramış. neredeyse son 20 yıldır medeniyet izinde. dua etsin artık rakip seyirci gelmiyor da; kesilmiş çimle karışık kokmuş yumurta kaplı konuk tribün koltuğu, konuk takımın geçeceği dar bir koridoru dize kadar lağım suyuyla doldurma ve idrar dolu balon bombardımanını görmüyor artık. aziz yıldırım tüm taktiğini rakipleriyle didişmek üzerine kurmuş. kavgadan güç alıyor. kendi taraftarıyla bile kavgalı. fatih kardeşime tek tavsiyem yıldırım’ı muhattap kabul etmemesi olabilir. fırat aydınus ve saz arkadaşları da korkunun hakim olduğu ortamda ancak bu kadar adil maç yönetebilirlerdi. fatihçiğim, basın görev yapmaya kendi tribününe giremiyor; fenerbahçe cumhuriyeti dikta rejimine geçmiş bile. sen medeniyet peşindesin; çok yaşa e mi!"

  http://www.fanatik.com.tr/...-zor-bulursun-626665
 • 16
  serdar dinçbaylı, galatasaray liseli, fanatik adlı paçavrada köşesi olan bir yazar.

  son yazılarında direkt mustafa cengiz yönetimini hedef almış. almış derken, fanatik isimli bu paçavrayı okumadığımdan benim de tesadüfen haberim oldu.

  mustafa cengiz'i kafatası avcısı olmakla suçluyor. nedeni de, görevden alınan cenk ergün, ali öğüdücü gibi iki-üç kişinin galatasaray liseli olması.

  sayın dinçbaylı'ya göre mustafa cengiz, bu isimleri özellikle galatasaray liseli oldukları için görevden almış. bu bana göre çok açık bir iftira ve galatasaray'da fitne çıkarmaya yönelik hareket. çünkü, cenk ergün, fatih terim'e şiddetle karşı çıkmış, malatya dönüşü bu konuyu başkan dursun bakkalla konuşurken her şey açıkça duyulmuş basına yansımıştı. "ya o ya ben" demişti ve bunu inkar da etmedi cenk ergün. bu durumda fatih terim tercihi ile cenk ergün'ün efendice ayrılması gerekmez miydi? peki o na yaptı ofisini florya'dan taşıdı ve görevden alınmayı bekledi. yani lafını yedi, erkekçe bir duruş sergileyemedi. zaten oraya gelişi de ofsayttı. çünkü cenk ergün'ün galatasaray liseli olmak dışında bir futbol geçmişi yoktu. bunu hadi kabul ettik hangi hakla sen fatih terim'e karşı "ya o ya ben" diyebiliyorsun. bunu serdar dinçbaylı gibi bazı kör galatasaray liseliler dışında hiç kimse normal karşılamaz. böyle bir adamı görevden almak kadar isabetli bir karar olabilir mi?

  ali öğüdücü'ye gelince. ben kendisini sempatik bulanlardanım ama gsstore'un içler acısı hali hepimizin malumu. işler sempati ile yürümüyor. yıllardır zarar ediyoruz ve ürünler konusunda şikayetler arşa ulaşmış. bu işler hatır gönülle yürümez, başarısız olursan gidersin. bu kadar basit. üstelik galatasaray'da liselilerin dışında çalışan var mı ki mustafa cengiz liseli olmayan birini görevden alsın.

  şimdi bütün bunlar ve de dursun bakkal'ın bütün rezillikleri ortada iken, mustafa cengiz'e saldırmak ve sırf galatasaray liseli diye dursun bakkal'ı savunmak kafatasçılık değil midir? (evet bu şaşkın dursun bakkal'ı savunuyor)

  sayın dinçbaylı, senin gibi galatasaray düşmanı bir paçavrada yazı yazan liseliden o gazeteye bir tavır beklenirdi. ama belli ki sen sahibinin sesi olmaya karar vermişsin. ancak ben insaflı bir insanım. seni uyarıyorum; eğer bu yazılarına devam edersen seni hergün burada ifşa edeceğim. pişman olana, kafatasçılığı bırakana ve sadece galatasaray menfaatlerini düşünene kadar devam edeceğim. biz senin gibi fenerli patronlara yavşamak için galatasaray'a sallayan liselilerden de bu takımı korumasını biliriz.
 • 18
  http://www.fanatik.com.tr/...atasi-avcisi/1357271

  yaklaşık bir hafta önce radyospor yayınına bağlanarak benzer sözler sarfetmiş gazeteci. ilk söylediği şu oldu örneğin: "bu yönetim hazırlıksız geldi, bir şeyden haberleri yok, kulübü yönetemiyorlar" ve şimdi bu "kafatası avcısı" yakıştırması ile de tüy dikti.

  bunların hepsi şu demek:

  "dursun özbek ne güzel baskın seçimini tek başına kazanıp, hepimizi aptal yerine koyarak üç yıllık yetkisini alıp devam edecekti. bu işgüzar mustafa cengiz ne yaptı etti kadroyu kurdu, genel kurul da liseli/lisesiz demeden uyanık özbek'e cezayı şak diye kesti. ey liseli uyan! bak kardeşlerini doğruyorlar kulüpte. mayıs'ta titre ve özüne dön".

  kusura bakmasın, sen lise kimliğinle kulüpte gazetecilik yapıp duyum kanallarını açık tutacaksın diye ya da başkan beraber çalışmak istemediği kişilerle yollarını ayırıyor diye bu genel kurul inan edin özbek'e dönmez. en azından umudum o yönde.
 • 20
  http://www.fanatik.com.tr/...on-olacaksin/1358964

  yukarıda paylaştığım yazısında "eski başkanmış, daha eski başkanmış, yeni başkanmış, en yeni başkan kim olacakmış, mali genel kurulda kimi atsak, kimi ibra etsek, kimi etmesek; bu tartışmalara sizi sürükleyenlerin kumpasına düşmeyin sevgili galatasaraylılar." diye sanki kendisinin bu tarif ettiği nifak sokucu davranışlarda hiç parmağı yokmuş gibi ricada bulunarak pişkin izlenimi veren gazetecidir.
 • 22
  http://www.fanatik.com.tr/...-i-kin-sardi/1361283

  ben hayatımda bu kadar iğrenç bir yazı okumadım. bir insan 2-3 haber uğruna kişiliğini böylesine ayaklar altına almamalı. dursun özbek'i savunmak kadar anlamsız, sakil bir işe bir insan neden imza atar? midesi bunu nasıl kaldırır?

  okumayın gençler, yazı yazdım ayağına kağıda kusmuş ve bu durum gazete editörünün gözünden kaçmış. hadise budur.
 • 24
  http://www.fanatik.com.tr/...on-olacaksin/1358964

  bu insanı tanımıyorum ama hakkında girilen ilk entry'i gördüğümde şaşırmadım. yönetimden ayarı yedi yazıyor, yıl 2010. böyle insanları okumaya değmez gerçekten, vaktimize yazık. tahmin ediyorum ki buraları okuyordur. gel sen bu işten vazgeç, sana kim ne vaad ediyor da bunları yazıyorsun bilmiyorum ama kaybeden sen olursun uzun vadede. bu da bizden sana tavsiye olsun iyi niyetimizle.