• 1
  yemeksepeti'nin sahibi olan trabzonspor yöneticisi.

  ayrıca bloomberhg ht 'de yayınlanan dragon's den türkiye adlı programda da dragonlardan biridir kendisi.

  şike soruşturmasıyla ilgili şöyle bir açıklama yapmıştır:

  --- alıntı ---

  ligden düşecek takımlar arasında anılmalarına tepki gösteren trabzonspor yöneticisi aydın, “hakkımızda bir suç ispat edilirse ligden çekiliriz. aksi halde şampiyonluğu bekliyoruz” dedi.

  trabzonspor yöneticisi nevzat aydın son günlerde bordo mavili takımın ligden düşecek takımlar arasında gösterilmesine tepki göstedi.
  aydın, 6 trabzonsporlu yöneticinin ifade verdiğinin ve hepsinin serbest kaldığının altını çizerken şunları söyledi:

  “trabzonspor olarak biz bu sürecin bir an önce bitmesini arzu ediyoruz. fakat son zamanlarda bazı köşe yazarları, trabzonspor’u küme düşecek takımlar arasında gösteriyor. buna bir anlam veremiyoruz.
  amaçları trabzonspor’a çelme takmak ise bunu başaramayacaklar.
  hangi kurum bizi suçlu ilan edecek. hiçbir yöneticimiz hakim karşısına bile çıkmadı. trabzonspor aleyhine en küçük bir şüphe yok. türk futbolunun saygınlığı için konuşmuyoruz. bu suskunluk kötüye kullanılmamalı.
  bu sene şampiyonluk kupası ve şampiyonlar ligi ile taçlandırılmayı beklerken, üstüne üstlük trabzonspor’un bu kötü iddialarla gündeme gelmesi gerçekten çok şaşırtıcı.

  ligden çekiliriz

  bizimle ilgili herhangi bir şike ya da teşvik ispat edilirse, biz ligden çekiliriz. eğer edilmez ise şampiyonluk kupasını bir an önce bekliyoruz. ”

  --- alıntı ---

  http://www.hurriyet.com.tr/...18285368.asp?gid=381

  kendisi hakkında bir rivayete göre; en başarılı genç türk girişimcilerin bulunduğu bir grup ile yaptığı beyaz saray ziyareti sırasında obama'ya trabzonspor forması hediye etmiştir.
 • 4
  twitter hesabını oldukça efektif kullanan trabzonspor yöneticisi. her taraftarın yazdığına cevap veriyor, transferlerle ilgili planlarını mümkün olduğu kadar taraftarla paylaşıyor. enteresan bir adam. yemeksepeti'nin satışından kazandığı 27 milyon doları şirket çalışanlarına dağıtmasından belliydi zaten değişik bir adam olduğu. keşke galatasaraylı olsaydı da bizim yönetimde bulunsaydı.

  https://twitter.com/...s/761265343474049024

  bu arada şurada bahsi geçen diğer takım yöneticileri bizim iş bilmez olması muhtemeldir.
 • 5
  gerçekten iyi ve akıllı bir insana benziyor. twitter'dan hiç takip etmedim ama ara sıra kanallara bağlanıp konuşuyor.

  bugün de ntv spor transfer programına katılıp: " önceden trabzonspor'da transfer 5-6 menajerin tekelindeydi. mesela sağ bek lazım olduğunda o adamlara gidilip bize sağ bek lazım deniyordu ve onların önerdiği oyunculardan seçiliyordu. bu benim en nefret ettiğim durum. muharrem usta bana görevi teklif ettiğinde(kendisi transferden sorumlu yöneticilerden) ilk olarak bu konuyu konuştum." dedi.

  bu tarz yöneticilere ihtiyacımız var. yemek sepetinden kazandığı 27 milyon doları çalışanlarına dağıtması zaten hayatımda belki de ilk defa duyduğum bir şeydi. bizim kulüpte de olsa keşke menajer transferlerinden nefret eden yöneticiler...

  bu arada cavanda transferinin kesin olarak bittiğini söyledi.
 • 6
  akıllıca işler yapan spor yöneticisi. fakat kendisi hakkında türkiye genelinde özellikle basının da cahilliğinden veya kasıtlı yayınından dolayı yanlış bir algı yaratılmakta.

  27 milyon dağıtma olayı özellikle bilişim şirket satışlarında sıklıkla rastlanan bir şeydir ve bu adamın hayrına yaptığı bir şey değildir. genelde satış sonrası devir işlemleri uzun sürmekte ve bu süreçte çalışanların ayrılmasını engellemek için bonus dağıtılmaktadır veya ek olarak bazı çalışanlara maaş artı hisse de verilmiş olabilmektedir vs. örneğin şu anda çalıştığım amerikan şirketi 30 milyon dolara satıldı ve çalışan 120 kişiye 19 aylık devir sürecinin sonuna kadar kalmaları koşuluyla toplam 500 bin dolardan fazla para dağıtıldı. benim payıma düşen miktar hatta bu ay hesabıma yatacak. bu adam 500 milyon dolara sattığına ve çalışan sayısı da fazla olduğuna göre 27 milyon dolar gayet normal bir rakamdır. büyütmeyin bu kadar. hayırseverlikten değil bunlar. kimse kimseye hayrına 27 milyon dolar vermiyor. bu adamlar üç kuruşun hesabını yapan adamlar. iki kuruş maaş az vermek için kırk takla atan adamlar. öyle olmasalar zaten bu konuma gelemezler. kötü bir şey değil hesabını da bilmek. yanlış anlaşılma olmasın.
 • 7
  hiçbir çalışanının sözleşmesinde satıştan hisse opsiyonu veya herhangi bir yükümlülüğün söz konusu olmadığını açıklamıştı. kendisinin söylediklerinin aksine bir beyan duymadığımıza göre kendisinin satıştan gelen parayı hiçbir yükümlülüğü olmamasına rağmen dağıttığı doğru olsa gerek.
  iş hayatında rezil patronların, rezil politikaların olduğunun farkındayım ama nevzat aydın'ı bu kategoride tutmak kendisine haksızlık olur diye düşünüyorum.
  http://gss.gs/UqI.jpg
  http://gss.gs/vRz.jpg
 • 8
  akıllı spor yöneticisi. kendi işi için yaptığı şeyleri parlatıp sanki hayrına yapmış gibi yansıtmayı iyi beceriyor. medyayı da iyi kullanıyor. bunu trabzonspor'da da sosyal medya üzerinden devam ettirmekte.

  şu andaki şirketimde herhangi bir stock opsiyonum yok ve satıştan pay aldım. bizim şirketin satışı yemek sepetinden önce olduğuna göre nevzat sanırım bizim patrondan kopya çekmiş. bizimkiler bunu ilan edip reklama da çevirmediler halbuki.

  bu 27 milyon dolarda mutlaka ama mutlaka bir yükümlülük vardır. hiç bir şey olmasa satış sonrası belirli bir süre şirketten ayrılmama vardır. bilişim şirketleri hizmet sattığından dolayı çalışanları değerlidir. şirketinin satıldığını duyan bir çalışan özellikle bizim sektörde anında iş bakmaya başlar. çünkü yeni alanların onla devam edip etmeyeceğini bilmez kendini garantiye almak ister. satış sonrası 114 kişinin 30-40 ı da bir anda giderse hizmet sekteye uğrar 500 milyon dolara sattığınız marka değeriniz bir anda yarıya düşüverir. zaten ne imzalattılarsa yemek sepeti'nden birinin çıkıp da yav şöyle süper böyle iyi diye konuştuğuna rast gelmedim. bu konuda konuşan tek kişi nevzat gördüğüm kadarıyla. baya sıkı bir nda (non-disclosure agreement) söz konusu gibi görünüyor.

  aksi hususta bir şey görmediğimden durumun böyle olduğunu düşünüyorum.
 • 16
  fanatik olduğu için pek kendisinden haz ettiğimi söyleyemem -hoş onun da zaten çok şeyindeydi beni düşüncelerim.- ama hem şike için hala bağıra bağıra konuşması hem de ülkedeki genel yavşaklığın aksine olabildiğince dürüst ve dobra olması çok hoşuma gidiyor. bir de şöyle bakmak lazım, bu adam iş adamı. yani kaypak bir sınıftan geliyor.
  benim gibi genç girişimciler için de idoldür ayrıca. -tamam abi yalakalık olsun diye söylemedim,kızma.-
 • 17
  şaka maka son zamanlarda youtube türkiye'de takip ettiğim çoğu kanala bir şekilde konuk oldu, hem de alakalı alakasız. hatta kendisini geçenlerde istanbul film akademi isimli kanalda da görünce lan noluyoruz dedim artık. ne işin var abi senin diziyle, filmle? geldi yemeksepeti reklamı yaptı gitti, s*k*p attılar güzelim programı...

  sadece o da değil, twitter'da her mention'da bu adam var. tv'de her programda bu var. yani adamı 3-4 ay öncesine kadar tanımaz etmezdim, şimdi snapleri falan düşüyor önüme her gün. yeter sıkıldık uşak, çıkma artık bi yerlere diye bağırıp çağırasım geliyor suratına.

  uğur karakullukçu ile yaşadığı husumet de tam böyle bir durumun peşine oldu. yine alakasız bütün mentionlarda bulunduğu gibi o gün de oradaydı. sen'li ben'li konuşuyor, hırsız diyor, mesleği bırak diyor. rezil bir tavrı var böyle vıcık vıcık. bu kadar hızlı nefret ettiğim bir kişi daha olmamıştı ülke sınırları içerisinde.

  uğur ise bu şam şeytanına, sana ne hadi ilerle hesabın önünü kapama, demediği için haksızdı bence... uğur üzerinden yemeksepeti reklamı yapmaya devam ediyordu çünkü. ister via koyar, ister rt yapar, ister twit çalar sana mı soracak aq ya?
 • 18
  https://twitter.com/...314975673921537?s=09

  --- alıntı ---

  bravo kadın voleybolumuz. bu tip takım sporlarında kadınlarımızın başarılarında daha bir farklı gururlanıyorum. şortlu dövmeli orkid’li halinizle hepiniz çok güzelsiniz.

  --- alıntı ---

  ne diyeceğimi bilemiyorum. sözde iyi bir şey demeye çalışıyor ama iğrenç zihniyetini dışa vurmuş. ayrıca trabzonluymuş. hiç şaşırmadım.