• 3951
  en büyük üzüntüm popülist yönetimlerin önünü açacak olmalarıdır. kesinlikle bu muameleyi hak etmediler. transfer dışında başarısızlıkları yoktu. kulübü tarihinin en dalgalı dönemlerinden birinde yönettiler. ama işte bu taraftar utanmadan onlara "dursun'u bile arattınız" diyebiliyor. evet riva ve florya'yı bedavaya peşkeş çeken dursun'u.

  çünkü taraftar popülizm ister. transfer ister. başarı ister. "14 yıl bıdı bıdı" diye hava atar ama iş icraate geldiğinde sabretmez. evet transfer konusunda başarısız işler yaptılar. ancak bunun için de makul görülebilecek mazeretleri vardı. ama kimseye diagne'ye 13 milyon €, falcao'ya yıllık 5 milyon € gömmeyi anlayamazsınız. belki de buralardaki hataları kendi iplerini çekti.

  aslında benim üzüldüğüm mustafa cengiz'dir. bütün talihsizlikler kendisinin hastalığından sonra başladı. ama yol arkadaşlarını da kendisi seçti.
 • 3952
  hocamı 3. kez galatasaray'dan koparmaya çalışan, şirazesi uzun zamandır kayık olan yönetim.

  ozan kabak satışı, fikir ayrılığı varsa yol ayrılığı olmalıdır rezilliği ve son dönem.

  tarih sizi hiçbir şeye cesaret edemeyen, galatasaray'ın hakkını yediren, arka kapılardan dolaşmaya çalışan yönetim olarak yazacak.

  umarım 2021 mayıstan önce bu kulüpten tasınızı tarağınızı toplar gidersiniz.
 • 3953
  fatih terim tarafından çok zor durumda bırakılmış yönetim.
  şimdi normal şartlarda senin maaşını ödediğin bir profesyonel çalışanın(ayni zamanda kulüp efsanesi ve divan kurulu üyesi olması bişeyi değiştirmez, şu an maaş alıyor kulüpten) senin arkanda durmamaktan bahsediyorsa, şerefi olan ve kulübün birinci derece yetkilisi olarak kulubün de şerefini düşünen bir yönetim orada o çalışanı derhal görevden alması gerekir. buna da kimse itiraz edemez. sonra da seçime mi gidersin naparsın orası ayrı konu.
  ama galatasaray başkanlık koltuğunu çalışanının altında ezdirirsen savunulacak tarafın da kalmaz.
  fatih terim’i kovdu damgası yemek istemiyorsun, çünkü terim de sağolsun yönetimin sülalesine sövmekten beter edip sonra kovulsa “ben ayrılmadım, uzaklaştırıldım” diyebilecek bir geçmişe sahip, yapıyor yani bu. ama bu kadar ince düşünürsen hiç iş yapamazsın. kendine güvenmiyorsun, terim olmazsa bu işin altından kalkamayız diye bakıyorsan zaten sana yapılanları da hakediyorsun demektir. ama galatasaray tüm bunları hakediyor mu işte mesele bu.
 • 3958
  ilk geldikleri günden itibaren camia hep karşılarında durdu. camida içerisinden kimseden destek görmedi. işin detay kısmını bilemiyorum tabi ama liseci zihniyetle yaşadıklarından sonra hiçbir şekilde destek verilmedi bu yönetime. galatasaray taraftarının yüzde 70-80'i destek veriyordu sadece. o destek de beceriksizlikleri ya da finansal sorunlar ne derseniz diyin transferlerin gelmemesi, takviyelerin yapılmaması sebebi ile kayboldu. benim de dahil olduğum bir yüzde 15-20'lik desteği var. kendilerine artık ne camiadan ne de taraftardan destek gelmeyeceği belli. sonraki seçimde seçilmeyecekleri de belli. özellikle cengiz başkanıma sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. çok yıprandı. burada kendisini dursun özbek ile karşılaştıranlara ve düşene bir de ben vurayım derken olur olmadık laflar edenlere herhangi bir sözüm yok. onlar kuruma değil kişiye bağlı bireyler.
 • 3959
  kalırlar, giderler bilemem. zira mustafa cengiz’i seviyorum.
  ama albayrak ve ekürilerinden son derece rahatsızım.
  mustafa cengiz bürokrat kimliği ve politik yetenekleriyle florya ile riva’yı yamyamlardan kurtarmış, ffp döneminde zarar yazmadan 2 şampiyonluk almış bir yönetim, ekonomik şartlar hepten dağılmış ve fb ilegal transferler yapıp ceza almamış olduğundan yerin dibine sokuluyor. aynı transferleri aynı şekilde biz yapsak en az 6 puanımız silinir, oyuncularımıza lisans çıkarttırılmaz, avrupa’dan men yememiz için dilekçeler tff eliyle acele posta servisi’ne verilirdi.
  bazı taraftarımızın söylemlerinden anlaşılan profili ise tamamen hayal kırıklığı. mustafa cengiz için florya ve riva gibi değerlerimizi ona buna peşkeş çeken, kendi otelini galatasaray üzeeinden zengin eden dursun efendi’yi bile arattı deniyor ya. el insaf. ayıptır.
  bu taraftar profiline fatih terim de mustafa cengiz de fazla. alacaklarını tahsil esip çekip gitsin mustafa cengiz. bakalım yeni gelen hükümet yanlısı yönetim galatasaray adası, florya ve riva’yı nasıl beleşe dağıtıyor yamyamlara. ama hala transfer yapılmadı diye konuşalım biz.
  keşke en baştan
  “evet transfer istenen şartlarda yapılmadı. zira ffp var ve para yok. satılır diye hayal ettiğimiz oyunculara talip de yok. işi özeti bu kadar. eldeki malzeme bu. beğenen kalır beğenmeyen de gidebilir. saygı duyarız” deseydi mustafa cengiz.
  eveleme geveleme sürecini de hastalığına bağlıyorum. benzer hastalıktan iyileşme sürecini ailemizde yaşıyoruz. ilaçların yan tesiri iletişim yetisinde beliriyor önce. asabiyet ve alınganlık, iki kere düşünmeden söz sarfetmek gibi etkiler çok doğal. şifa diliyorum mustafa cengiz’e.
 • 3960
  resmen sakin sakin takılan aklı selim renktaşları galeyana getirmek için nefret söylemleriyle hedef gösterilen insanlar.
  pes ki ne pes, öyle yorumlar var ki ayıp ötesi.

  terim'i tanımasak tamam diyeceğiz de herkesi taniyoruz yaş yetiyor. geçen sene harika kadro vardı elinde gene rezil top oynadik. inatçidir, tuttu mu oynatmaz mis gibi oyuncuları.

  ülke batmış gençler bilmem ayıldınız mı?
  önceki ekip galatasaray adasini dahi peşkeş çekecekti büyük patronlarına...

  bu ekip florya ve adayı kurtardı, küçükçekmece'de arazi sağladı.

  albayrak'ın siyasilere varoluş diyet borcu yüzünden transfer rezillikleri yaşaması tüm ekibi bağlamaz.

  liseliler içinde rezil bir tayfa 10 20bin € maaşla gs aş ye girmek için el oğuşturuyor şu an , millet 3 5 bine 6 gün çalışırken. bunlar miş gibi çalışacak üstelik.

  ffp belasını anlamadi genç renktaslar ama tam olarak budur, fırsat transferi yapamazsin. bir de işin içinde yerel adam olunca heptrn çuvallarsin.

  şimdi.medyadan ayrı, yandaş tvlerden ayrı tamami fenerli kurullarla yandaş şahsiyetsizlerle dolu federasyondan ayrı saldiri geliyor.

  holding transfer engellemek için maddi gucu ile suyu bulandırıyor ruhunuz duymuyor.
  ciner grubu 80 milyon tl reklami aliyor koç holdingten adami bedava veriyor neymiş bize de s.sonik kaleciyi vermişler(kaktırdilar).
  rize.reklam sponsorluk ve destek sözü alıyor, başkanları silahşor kesiliyor.

  az sakinlik renktaşlar, az sakinlik ateşe benzin dökmeyin bekleyin görün biraz.
  pandemi sonrasi seneye en temiz çikacak takım galatasaray, ffpsiz borçlar tl ve azalmış, riva dan para akacak.ve banka borcuni döndürecek, yeter ki yiyici tayfa gelmesin.

  yeni bülent tulunlar 5 10bin$ şaraplar açarak yediklerini klube kilitlrmesin.
  yeni dursunlar konaklama ucretlerini aralikta dahi ağustos sezonindan hesaplayip klube fahiş fatura ve faiz çikarmasin...

  az sakinlik, once saldirmanız gereken mhk deki tetikçiler , yandaş ve yavşak gazeteciler ve tff dir.
  sivil hayatta bu insalar komşunuz, iş hayatında gördükleriniz , az stratejik olun ve adamlara hayati zehir edin.

  onlar bize ediyor zira... önce dıs mihraklar sonra içişleri...
 • 3961
  artık ilerleyen aylarda düzenlenecek bir genel kurul ile ya farklı bir kadro ile güven tazelemesi ya da görevi başka bir yönetime devretmesi gereken yönetim.

  mustafa bey sağlık sorunları yaşayıncaya kadar büyük fedakarlıklar yaptı. dursun özbek yönetimi karşısında elini taşının altına koydu ve sorumluluk alarak başkanlığı üstlendi. özellikle florya ve riva konusundaki büyük çabası ile uefa nezdinde ffp yükü karşısında galatasaray’ın menfaatlerini koruması, kanımca kendisini iyi hatırlamak için fazlasıyla yeterli. kendisine saygısızlık edilmesi ve daha da abartarak kendi dönemini dursun özbek yönetimi ile bir tutmak ise kesinlikle kabul edilemez. bu şekilde ucuz popülizm gösterilerinden uzak durmak gerekir. hele de “ölene kadar seninleyiz hocam” diyip fatih terim yandaşlığı yapanlar, galatasaray’a hizmeti geçmiş başka bir insana hakkını vermeyerek büyük bir çelişkiye düşüyorlar.

  ancak kabul etmek gerekir ki mustafa bey’in yaşadığı ciddi sağlık sorunları sonrası maalesef yönetim içerisinde aynı özveri ve işbilirlikle galatasaray’a hizmet eden bir ekip kalmadı. abdurrahim albayrak, yönetim ile fatih terim arasında ile ilişkiyi sağlamaktan öte bir rol oynayabilecek birisi değil kesinlikle. bu noktada, iyi bir kadro kurmaması da elbette mustafa cengiz’in eksisidir.

  açıkçası ben bu sezon* başında arda transferi sonrası fatih terim’in sezon sonunu göremeyeceği tahmininde bulunmuştum. (bkz: #2942485) gidişat maalesef beni haksız çıkarmadı ve bu ihtimalin tartışıldığı bir noktaya da geldik. ancak yönetimde gördüğümüz yönetim zafiyeti karşısında bu yönde kritik bir kararı kesinlikle kendilerinin almaması ve yeni yönetimin bu konuyla ilgili tasarrufta bulunmasının sağlanması çok daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. olası bir seçime kadar ise başta fatih terim olmak üzere kimseyle anlamsız bir zıtlaşmaya gidilmeyerek kulübün menfaatlerini korumaya çalışmalılar.
 • 3962
  bir diplomasi teamülü olarak "taviz, anında verilir"

  mevcut galatasaray yönetiminin bir çok alanda başarısız oldukları gerçeği tartışılmaz. ancak görüyoruz ki, en büyük başarısızlıkları teknik direktörlerini bu denli şımartmaları olmuş. bu sadece yönetimin hatası değil elbette!

  kendilerinin fatih terim'i kovacak hadleri var mı, bilmiyorum. ancak fatih terim'in haddini bilmediği sayısız zaman olduğunu biliyorum.
 • 3963
  şu yönetime dursun özbek yönetiminden bile kötü, onları bile aratıyor diyebilmek için en hafif tabirle vicdansız olmak gerekir. yazık bu kadar vefasızlığa. gitsin dersin, başarısız dersin falanca filanca dersin ama art niyetli ve yiyici dursun denen zatla ve yönetimiyle kıyaslayamazsın. sadece ffp belasından ceza yemekten kurtarması bile dursun denen çapsızdan iyi yapar kendisini. tabi size liseli, iki üç transfer patlatırken arkadan amuduyla götüren yöneticiler lazım. yoksa böyle cebine para indirmeyen, dürüst ama yetenekleri kısıtlı bir yönetimi görünce vur babam vur, kolayınıza geliyor.
 • 3964
  2020-21 sezonuna bomba bir kadro hazırlamış olan ve bu kadroyla fatih terim’den başarı bekleyen yönetimdir. en önemli anlarda reklamlarını yaparlar, en ihtiyaç duyulan anlarda ortalıklarda görünmezler. reklamlarını yaparlar ancak kimseyle aralarının kötü olmasını istemezler. mevcut görevlerini dursun özbek gibi galatasaray tarihinin gördüğü en başarısız başkandan almışlardır, görev sürelerinde de fatih terim’in başarıları sayesinde herhangi büyük bir eleştiri almadan devam etmişlerdir. doğru yaptıkları konular elbette var ancak geldiğimiz noktada yaptıkları iş değildir. oyuncu satamayan ve eldeki kadroyla ciddi ciddi 38. kupamızı kazanacağımıza inanan, basının kutsal bir saldırı içerisinde olduğuna ve transfer üzerinden galatasaray’ın yıpratıldığını düşünen bir başkana sahibiz. kendisinin en büyük yardımcısı olan iki arkadaşın tek derdi kendi reklamları. burada abdürrahim albayrak’ı bir kenarda tutmak istiyorum çünkü galatasaray’a çok ama çok büyük katkıları olmuştur. karşılığını elbette almıştır ancak kendisini yusuf günay ile aynı kefeye koymak çok büyük ayıp olur.

  deniz tükendi ve yolun sonuna bir an evvel ulaşmamız gerekiyor. teknik kadronun istediklerini yapacaklar ki bizde teknik kadroya şu niye şu şekilde oynamıyor diyebilelim. 2020-21 sezonu ortasahası ligin en iyi 10 ortasahası arasında mıdır, ciddi şekilde tartışabiliriz. bütün iyi niyetine rağmen ömer bayram’a sığınıyor olmamız galatasary markası adına çok büyük bir ayıp. sol bek yedeği olarak transfer edilen bir oyuncu takımdaki olmayan dinamizmi yaratmaya çalışıyor. sürpriz yumurtadan çıkan taylan’la bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. eleştirilerin her dakika üzerinde olduğu belhanda’dan oyun aklı arıyoruz, etobo transferinin de en fazla bir hamle oyuncusu olarak planlandığı açık. kenarlar daha da facia. öne geçilen maçlarda kontraya bizi çıkartacak ve rakibi eksiltecek bir oyuncumuz yok. gol atıp kazanması gereken bir takım için çok büyük eksikler bunlar. yamamayla olacak işler değil. galatasaray yönetimi de yamamayla işi götürürüz şeklinde bir planlama yapmamalı.

  erken seçim ve yolun sonu gelmeli.
 • 3965
  dursun özbek yönetiminin kurduğu kadronun etinden, sütünden yararlanıp 2 şampiyonluk kazanan, daha sonra da gomis, endiaye, rodrigez ,fernanda satışları ile kasayı doldurup bu paraları falcao, diagne, babel gibi yaşlı futbolculara harcayarak galatasarayı kadro olarak zayıflatan, geldiklerinden neri tek projeleri olan gs mobil uygulaması ile osmangazi ve yavuz sultan selim köprülerinin garanti geçiş sözleşmesine rahmet okutucak bir anlaşma yaptigi idda edilen ve bu iddiayı hala yalanlamayan yönetimdir. allahın izniyle 3- 5 ay içinde gidecekler. yaptıkları maddi ve manevi tahribat ne kadar sürecek belirsiz.
 • 3966
  camia içindeki herkesle araları kötü, özellikle muhaliflerle araları kötü. hadi liseciler dedik, arkanızdayız dedik destekledik. fakat galatasaray'a federasyon ve medya tarafından savaş açıldığında camia içinde muhaliflere karşı gösterdikleri refleksi neden dışarıya karşı göstermediler merak konusu.

  galatasaray'ın haklarını savunmak neden sadece fatih terim'e bırakıldı?

  işte bu yüzden bugün gelinen noktada taraftar yönetimin değil fatih terim'in arkasında.
 • 3967
  ilk seçimde gönderilecek yönetim.
  o değil de "dursun özbek yönetiminden kötü" yazmak için cidden balık hafızalı ya da kişisel husumet falan olmalı.

  yok onu satmışlar bunun ekmeğini yemişler :) 10 milyon zarar edeceksin denilen anlaşmanın 10 katı zarar eden yönetimden daha kötü öyle mi... avrupa kupalarından men yeyip tüm dünyaya rezil eden yönetim hani... işte bu kafa şuan ali koç gibi limitsiz olmayı marifet sayan kitle.

  insanı çileden çıkarmak amaç başka bir şey olamaz. artık dursun ve duygun karışımı biri gelsin, her bir oda bir liseciye emanet edilsin istiyorum batmamız lazım abi ancak o zaman anlaşılacak bazı şeyler.
 • 3968
  galatasaray'a ffp'den 12 milyon euro ceza, kadro kısıtlaması, sattığını kadar al gibi cezalar aldirdiklari, riva'dan gelen paraları transfere gömdükleri, yabancı sınırı olmadığı zaman 4 türk futbolcuya 11 milyon euro bonservis ve bir o kadar maaş ödedikleri zaman dursun aydın özbek yönetiminden kötü denilebilir. borçların ödenmesi için arazi satıp onun çekini 28 yaş üstü yüksek maaşlı yüksek bonservisli futbolcu transferine harcayan, fatih terim olmasa şu an beşiktaş durumuna düşürecek insanlarla aynı cümlede bile anilmamalilar.

  onun dışında malesef artık hocayla, camiayla, taraftarla, kendi gazetecileri ile bile kopmuş yönetimdir. herkes size karşıysa biraz kendisine bakmalı insan.
 • 3969
  fatih terim sayesinde başarılı zannedilen yönetim.

  iki şampiyonluk ile ortalama 15-20 milyon euro gelir ve şampiyonlar liginden gelen 60 milyon euro. ozan kabak gibi adını bile bilmedikleri alt yapı oyuncusu sayesinde de 11 milyon euro yaz haneye etti mi 90 milyon. tudor’un çöp ettiği garry rodrigues’den de 10 milyon yaptı mı 100 milyon euro. gerisini hesaplamıyorum bile.

  sorsan çok başarılılar. benim hocam da bana bir çırpıda 100 milyon euro kazandırsın vallahi bende başarılı olurum. 40 yıllık galatasaraylı 8 şampiyonluk kazandırmış hocama medya önünde sayın teknik direktör diyecek kadar havalanırmıydım onu bilemiyorum tabi.
 • 3975
  kendileri aleyhine yapılan haberler iyiden iyiye redditteki anti-türkiye haberlerine döndü.
  sıfır teyitli ortaya bir iddia atılıyor. bir anda yönetim topa tutulmaya başlanıyor, bir süre sonra öyle olmadığı anlaşılınca da çoğu kişi üç maymunu oynuyor.
  şimdi de salı günü fatih terim'i kovacaklar iddiası çıktı. twitter ve sözlükte eleştiriler başladı, yusuf günay yalanladı. böyle saçma sapan bir haldeyiz şu anda.
  suç yönetimde ama, galatasaray yönetimi iletişimden bu kadar kopuk olamaz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın