• 1
  galatasaray'ın 37. yönetimidir. statükoya karşı kazanmış, galatasaray'da pozitif anlamda bir devrimin başlangıcı olabilecek şekilde seçilmiştir.

  bu yönetimin güzel tarafı uzun zamandır ilk kez oy toplamak için birileri tarafından yerleştirilmiş suni isimlerden oluşmuyor liste. başkan mustafa cengiz'in çalışmak istediği, planına programına uygun gördüğü kişiler var sadece. çünkü kaybetme korkusu olmadan, galatasaray için adaylığını koymuş bir başkan var ortada. bu başkan zaten statükoyu temsil eden, kazanacak adayların listelerini çıkarlarına göre şekillendiren lise dinazorlarının karşısına çıktı. esas rakibi dursun aydın özbek değildi. derin galatasaray'dı. dolayısıyla eğer ortaklığını doğru kişilerle yaptıysa* yönetiminde hiç çatlak ses olmayacak.

  tepki oylarıyla başkan seçildi ve şimdi camianın güvenini kazanmak için yaklaşık 3 aylık bir süresi var önünde. dinazorları bilmem ama elini taşın altına soktuğu için hemen herkes arkasında olmaya hazır. yeter ki azıcık ışık göstersin.

  canı gönülden başarılı olmasını, galatasaray'ı gururlandırmasını temenni ediyorum bu yönetimin. zira 36.sı bizleri çok ama çok utandırdı.
 • 2
  galatasaray tv’de dün gece özgeçmişleri tanıtılan ve donanımlı yöneticilerden oluşan yönetim. sn. cengiz ingilizce, fransızca ve arapça biliyor. 28 yaşında kamuda genel müdür olmuş. yönetimde 5 yabancı dil bilen eski büyük elçi, şirket sahibi, ceo gibi kallavi ünvanlara sahip büyüklerimiz var. çok umutluyum. parayı iyi yönetecek, karizmatik, dürüst insanlara çok ihtiyacımız var. hayırlı olsun.
 • 3
  kimsenin haberdar olmadığı isimlerden oluşmaktadırlar.
  kimse derken taraftardan bahsediyorum... yoksa elbet sektörlerinde her biri tanınmış isimler belli ki. zaten kısa künyelerini inceleyince görüyoruz galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia olduğunu. camia potansiyelini harekete geçirebilse kimbilir bünyesinde daha ne cevherler var.

  işte benim bu yönetimden beklentim küçük olsun bizim olsun mantalitesiyle mücadele etmesi. yoksa sportif başarı ne real madrid için, ne barcelona için, ne guardiola için, ne mourinho için daimi değil. önemli olan doğru bir planla ilerlemek. sürekli yarışmacı kalabilmek. eğer global manada bunu becerebilmek istiyorsak eğer mutlaka potansiyelimizi harekete geçirmeliyiz.
 • 8
  ilk icraatlerinden birinin fanatik denilen paçavranın 22 ocak 2018 tarihli gomis ile ilgili malum haberine gerekli yaptırımı uygulaması olmasını rica ediyorum.
  giden yönetimden farklı olduğunuzu, galatasaray ismini ağızlarına ve kalemlerine alırken kırk kez düşünmeleri gerektiğini gösterecek kadar güçlü bir yaptırım olmalı.
  mazbatayı alır almaz bu şeref yoksunlarının ilk etapta akreditasyon iptallerini bekliyoruz.
  sonra da devamı gelmeli!
 • 11
  haksız bir beklentiye girmemek lazım.
  takvimden anlaşıldığı üzere, 24 ocak'ta resmen göreve başlayacaklar.
  bu kadar kısa zamanda cesaret gösterip, liste yetiştirip, netice almaları zaten her takdiri hakkediyor.
  ara transfer dönemi 31 ocak'ta bittiğine göre eğer fatih terim ve kurumsal yapı tarafından belirli bir noktaya getirilmiş transfer yoksa yetiştirmek hayli güç.
  açıkça ifade etmek gerekirse 4 ay için göreve gelen bu yönetimi kimse çok büyük işler başaracaklarına inanarak istemedi. ne bir transfer vaadi, ne bütçedeki inanılmaz iyileşmeler, ne yönetim kalitesi seçilmelerinde ana sebep oldu.
  neredeyse tamamımız şu düşüncelerle yaklaştık.
  1-dursun özbek'ten kötüsü olamaz.
  2-mevcut gitsin de kim gelirse gelsin.
  3-demokrasiyle, hukuk içinde netice alınabileceği görülecekse, bunun yakıştığı yer galatasaraydır.
  4-kurnazlık yapıp süresini şimdiden uzatmaya kalkan uyanıklara ders vermek gerekir.
  5-medya, iktidar, fosiller, statüko bu kadar abandığına göre bize düşen mazlumun yanında olmaktır.
  6-beceremezlerse 4 ay sonra yeni bir seçeneğimiz olur.
  7-dursun özbek gibilere bir ders olsun. herkes her an gidebileceğini bilerek gereğini yapsın.
  elbette bu gerekçeler, başarısız olmalarını kabulleneceğimiz sonucunu doğurmuyor.
  galatasaray'da mazeretler sadece insaflı davranmamızı sağlar.
  beklentileri düşürmemizi kimse beklememelidir.
  galatasaray en iyileri hedefler. en zor şartlarda bile bu hedefini küçültmez.
  şimdi kongre geride kaldığına ve hepimize yeni bir şevk geldiğine göre geleceğe daha bir umutla bakmak hakkımızdır.
  not: çok konuşulan 5 milyon dolar lafı bana komik geliyor. burası galatasaray. dursun özbek'in ödemeyi yapmak için bankalardan kredi bulduğu yerde, mustafa cengiz değil kim olsa çözer o sorunu.
 • 16
  bazı açılardan çok şanslı olan yönetim. dursun özbek oluşumunda, görülebilecek ne kadar rezalet varsa gördüğümüz için aşırı derecede şerbetlendik. en ufak iyi bir hamleye bile muhtacız, geçiş sürecini iyi geçip mayıs'ta tekrar seçilmesini isterim. en zor dönemde elini taşın altına koyanlar, en az bir dönem yönetmeyi hak ediyor bu kulübü.
 • 17
  daha mazbatasını aldığı ilk günden "kasa bomboş, paramız yok, çok borç var, kulüp batmak üzere" edebiyatı yapan yönetimdir. kimseye güvenmeye gelmiyor gerçekten. galatasaray'da hiçbir yönetim o kasayı dolu bulmadı son 20 senedir. hep boştu o kasa. ama bir şekilde kaynak yarattılar. dursun'un zaten seçim öncesinde yaptığı konuşmadan kasanın boş olduğu belliydi. dursun net şekilde "beni seçmezseniz galatasaray batar" diye tehdit etti. eğer yönetime gelmeyi beklemiyorlardıysa neden seçime girdiler? yok zaten seçilmek için aday oldularsa karşılaştıkları durumdan şikayet etmeye hakları yok. iş yapmak zorundalar. mazeret üretenlere karşı geldiler. şimdi kendileri ilk günden aynı şeyi yapmamalılar.

  kampanya başlatılmış #yellowfriday etiketiyle. yani elbette bilezik kampanyasından daha evla ama çok da farkı yok. iştirak edeceğiz, tamam. ama store satışıyla ödenecek borçlar yok ortada. borç 100 ise store satışı 1'ini öderse öder. o da belki. hiç yoktan iyidir elbette. ama kaynak yaratmak için ilk planları buysa yandı gülüm keten helva.

  şimdi çıkıp birisi bana "dursuncu" filan derse kalbini kırarım. açık konuşayım. ancak gördüğümü de söylemek zorundayım. alınmaca gücenmece yok. lütfen kimseye körü körüne bağlanmayın. inanın bana kendisine muhalefet diyen çok kişiyi tanıdım. önemli bir kısmının niyeti galatasaray'ı kurtarmak filan değildi. herkese inanmayın. ölümü gördük diye sıtmaya razı olmayalım. ayık olalım.
 • 18
  el insaf yahu. mustafa cengiz'in basın toplantısında, kasa, para, batma kelimelerinin iması dahi geçmedi. hatta muhabirin biri "gelir gelmez personelin alacaklarını ödemişsiniz, sizi tebrik ediyorum. "dedi.

  kaldı ki tablo ortada. kasa boşsa boştur. 2 gün önce başkan olunca birden kasayı ağzına kadar parayla mı dolduracaktı mustafa cengiz? bir durun. adamın 1 haftası var. uğraşacaklar belli. olursa olur, olmazsa yapacak bir şey yok. yine eklemek lazım ki dursun denen zat, seçimi kazanacağına o kadar emindi ki mustafa cengiz'e mali tablolarla alakalı en ufak bir bilgi vermedi. muhtemelen bu gece görecekler ne var ne yok diye.

  bu kadar art niyetli, art niyetli demeyelim hadi, kötümser olmayın hemen.
 • 22
  (bkz: #2334020) gurrpegi nin entrysine ek olarak belirlenen isimleri yazayım. evinize, iş yerinize yakın ise gidebilirsiniz sözlük yazarları ve takipçileri.

  https://twitter.com/...s/956464799902257152 ( tunç üner yalova galatasaray store )

  https://twitter.com/...s/956295524235309057 ( necati tunç sengül maltepe carrefour avm gs store )

  https://twitter.com/...s/956264425299816451 ( emir otluoğlu bursa'daki 3 gs store'u dolaşacak )

  https://twitter.com/...s/956467640062693376 ( hikmet koyuncuoğlu ve ahmet ünal çeviköz 13.00 - 14.00 arası beyoğlu gs store )

  edit: yeni gs store'lar ve isimler.

  https://twitter.com/...s/956623944962007043
 • 23
  başkan: mustafa cengiz
  2. başkan: ahmet şenkal
  başkan yardımcısı: adil arapoğlu
  başkan yardımcısı: ünal çeviköz
  genel sekreter: hüseyin toprak
  muhasip üye: okan böke
  voleyboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi: okan böke
  basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyeleri: erol özmandiraci – ömer cansever - mahmut recevik
  binicilik, briç ve satrançtan sorumlu yönetim kurulu üyesi: ünal çeviköz
  judo ve atletizmden sorumlu yönetim kurulu üyesi: nejat güney
  mali işlerden sorumlu yönetim kurulu üyesi: emre erdoğan
  su sporları ve tesislerden sorumlu yönetim kurulu üyesi: ahmet şenkal
  iletişimden sorumlu yönetim kurulu üyesi: ünal çeviköz
  iç ve dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyeleri: dinç üner – acar baltaş
  stat ve taraftardan sorumlu yönetim kurulu üyeleri: mahmut recevik – cenk soyer
  gayrimenkul komitesi: hüseyin toprak – erol özmandiraci
  pazarlama komitesi: erol özmandiraci- arif badur – adil arapoğlu

  http://www.galatasaray.org/...u-gorev-bolumu/37667
 • 24
  gördüğüm kadariyla yeni bir duygun yarsuvat yönetimidir. tamamen hazirliksiz gelmişler. simdi ise futbolcu satip hicbir transfer yapmayarak isi goturme derdindeler.

  duygun dede doneminde sampiyon olduk. ama bu sefer o is zor. o zaman rakip yoktu neredeyse. simdi isler oyle degil. çok ciddi rakipler var ve anadolu takımları artık daha güçlü.

  umarim bir planlari vardir. ben pek zannetmiyorum. zira bence kendileri bile seçilmeyi beklemiyorlardı. su an dursun’dan kurtulmanin verdigi şevk ile taraftar bazi gercekleri goz ardi ediyor. ancak mecbur olduğumuz şampiyonluk kaçar giderse kimse dursun'dan bahsetmez.

  gerçekten merak ediyorum. nedir planları? hiçbir şey anlatmadılar. taraftar tamamen "dursun değil mi, tamam o zaman" mantığıyla destekliyor kendilerini. eğer mali durumu düzeltme planları ara transferin bitimine 4 gün kala "elimizdeki 5-6 oyuncu için teklif var" ise yandı gülüm keten helva. zaten kısıtlı ve eksik kadromuzu daha da eksilterek, "şampiyon olamsak bile mali durumu düzeltiriz" mantığıyla iş yapacaklarsa eyvah eyvah.

  şimdi biliyorum ki bana kızıp "bu dursuncu, bu liseci" diyenler olacaktır. herkes birbirini tanımak zorunda değil. ama benim daha önce yazdıklarımı bilmesine rağmen bunları diyecek olanları kendilerine havale ediyorum. ben doğru gördüğümü ve bildiğimi yazıyorum. geçmişi unutmamaya, kişilerin geçmişte yaptıklarını sanki olmamış gibi hayata devam etmemeye çalışıyorum. hafızam kuvvetlidir bazı konularda. sosyalist hafızası işte. unutmuyor.

  bu nedenle testi kırılmadan gördüklerimi yazmak durumundayım. umarım bu sefer de muhalefet tarafından kandırılmıyoruzdur. benimki kuruntu olabilir. zira "bundan daha kötüsü gelmez" dedikçe daha kötüsüne rastladık. bu duruma karşı bir refleks olabilir.

  ekleme:

  galatasaray'ın son 20 yılını hatırlayabiliyorsanız bu kaygılara tezcanlılık demezsiniz. muhtemelen yaşınız yetmiyordur da ondan böyle söylüyorsunuzdur*.

  ekleme 2:

  bazı arkadaşların anlamadığı bir şey var. mustafa cengiz başarısız olursa mayıs ayında dursun, ölene kadar gitmemecesine hem de, geri gelir.
 • 25
  bu performans ile giderse maalesef ki maalesef yonetimi mayısta dursun a iade edecek yonetimdir.
  eldeki oyuncuları satıp, taraftardan storedan alıs veris, turkcellden üzerinden destek olmasını isteyerek baskan ve yonetim olunmaz.
  sportif basarının olmazsa olmaz oldugu bir zamanda, ne yapalım para yok zaten eksik olan kadrodan eldekileri satacagız ve taraftardan para bekleyecegiz icraatlari ile ben de harika yonetirim klubu onemli olan su an sapkadan tavsan cıkartmak.
  geldiklerinden beri duyduklarımız gomis para mevzusu, ndiayenin gidisi, yapılmayan sol bek ve forvet transferi henuz olumlu bir haber alamadık.
  umarım cok yakında alırız
App Store'dan indirin Google Play'den alın