resim
Luís Filipe Hipólito Reis Pedrosa Campos
Görev:Stratejik Danışman
Takım:Celta Vigo
Yaş:57
Uyruk:Portekiz
 • 99
  fatih terim'in gidişinden sonra basının ne kadar alçakça davranmaya başladığını kanıtlayan kişidir. geçtiğimiz haftalarda çıkan haberleri hatırlıyoruz değil mi? neymiş yarım saat maç izledikten sonra nelsson'u neden aldınız demiş, torrent hoca değil demiş, teknik direktör değişikliği yanlıştı demiş, burada çok kaos var ben faydalı olamam demiş ve ülkesine dönmüş. şimdi geçen haberlere göre ise kendisiyle görüşmelerde son aşamaya gelinmiş ve danışman olarak oyuncu satışı gibi konular kendisine bağlanacakmış. kendisi teklifi kabul etmeyebilir de bu tamamen başka bir konu. benim burada kastettiğim şey yalan haberin ne kadar kolay yapılabildiği. şu anda transfer haberleri üzerinden inanılmaz derecede bir saldırı var galatasaray'a basında. bunu görmemek için kör olmak gerekiyor.
 • 214
  yıllarca ağzımızın suyu akarak izleyip keşke bizde olsa diye hayal ettiğimiz adam geldi ve dün itibariyle gitti. campos değil miydi dünyanın en iyi transfer sihirbazı. bize gelince bir anda komisyoncu denmeye başlandı adama. şimdi gitti yine güzellemeler başlar. medya zaten bizde olduğu için yok gibi davrandı. izin vermemiştir patronları. biz de kendi derdimizden campos'a ne sevindik ne ümit bağladık. eğer fb'ye gelmiş olsaydı her hafta farklı bir yerde röportaj verdirirlerdi. biz saha dışındaki her alanda çok güçsüz bir camiayız. taraftar en büyük gücümüzdü ama sosyal medyada paralı trollü olanlar istediği şekilde manipüle ediyor taraftarı artık. neyse...

  adam iç karartıcı açıklamalar yapıp gitmiş. hakkında 2 entry girilmiş. ne gittiğine sevinen var ne üzülen. bu taraftar çok fena yıpranmış. sözlükte bile kavgası olmadıysa hem ülke şartları hem kulübün içinde bulunduğu şartlar bizi tam anlamıyla bitirmiş. başka bir açıklaması yok.

  burak elmas doğru söylememe konusunda mimli olduğu için campos'un ne için geldiğinden emin olamamıştım. ancak adam belli ki uzun vadeli geliyormuş. son olaylardan sonra vazgeçmiş. yapacak bir şey yok. yine bir iki menajerin portföyünden şansımıza iyi futbolcu çıksın diye dua edeceğiz.

  bu camia ülkedeki diğer camialardan daha iyi olsa da dünya standartlarının bir kaç on yıl gerisinde kalmış ve geriye gitmeye devam ediyor. güzel günlere çok uzağız.
 • 151
  yaptığı açıklamaya göre galatasaray ile tam anlaşmamış ama aynı zamanda anlaşmış (yani imza atılmamış olabilir ama bana göre anlaşılmış. bence sadece resmi değil simdilik)

  https://mobile.twitter.com/.../1488508738822717440
  çevirisi (türkçe'nin gramerini, anlam düşüklüğünü takmayin :(

  --- alıntı ---
  campos: iyi aksamlar herkese

  eleman: basit ilk soru; nasil gidiyor? su an neredesiniz? (anladigim is olarak soruyor)

  campos: haha* guzel soru. gordum ki galatasaray ile monaco'daki sirketim uzerinden yapacagim danismanlik hakkinda bilgi var. su an icin hala konusuyoruz ama gelecek sezon icin konusuyoruz, bu sezon icin degil.

  eleman: peki sportif direktorluk rolu icin degil mi?

  campos: hayir kesinlikle degil. yeniden yapilanma icin, galatasaray gibi fantastik bir tarihi olan futbol dunyasinda buyuk bir kulup ile. yeniden yapilanmaliyiz ki bu iyi bir fikir. uzun yillar cok guclu sekilde yeniden yapilanma yapip cok yarismaci bir ekip yaratip basarilar kazanmak zorundayiz. kısacası danismanlik yapacagiz, cunku sirketim kuluplere danismanlik yapmak icin var.

  --- alıntı ---

  edit: campos ustanın aksan bana o kadar yabancı ki bazı yerlerde hanımı son dakika çeviri yapmak için oyuna aldım.
 • 22
  01.07.2017-18.12.2020 tarihleri arasında sportif direktör olarak görev aldığı lille kulübünde kendisi döneminde yapılmış olan transferleri içeren bir tablo hazırladım.

  *transfermarkt kaynak olarak alınmıştır.
  *kendisi döneminde transferi yapılmış olup henüz lille kulübünden ayrılmayan oyuncular için ''güncel piyasa değeri'' ibaresi mevcuttur.

  https://gss.gs/dNq.jpg
 • 141
  galtier'in lille'de destan yazdıktan sonra nice'e imza atmasından sonra kendisinin de bizle kaosun ortasında dansa kalkması çok acayip gelmiyor kulağa, evet nice çok güzel bir şehir ve parası bol bir kulüp olabilir ama galatasaray da (dibe çakılmaya çok uğraşsa da) prestij anlamında boru değil. kendisi de terraneo ya da comolli değil, çok daha taze başarıları olan bir sportif direktör. paratici ve monchi gibi isimlerden pek de bir eksiği yok. sırf portekizli diye menajer kazığı atacak adam portföyüne de sahip değil, jorge mendes'ten bahsetmiyoruz. bu yönetim kedi olalı bir fare tutabilmiştir umarım da uzun soluklu bir maceramız olur.
 • 76
  --- alıntı ---

  socut ekibini acilen değiştirin. nelsson, morutan ve cicaldau'nun transferlerini anlamlandırmadım. transfer için herhangi doğru bir veri yok.

  torrent'in teknik direrktör olarak seçilmesinin açıklaması bence yeterli değil. anladığım sadece guardiola'nın yanında çalışması yüzünden teknik direktör seçildiği.

  galatasaray'ın teknik direktörü daha genç olmalı. futbol dünyası 50 yaş ve üstü teknik direktörleri artık yaşlı kabul ediliyor. torrent hem yaşlı, hem tecürbesiz.

  bilim futbolun içinde olsun istiyorsunuz. ancak tüm teknik adamlar bilimi futbolun içine sokuyor. size türk kanını anlayabilecek bir ruh lazım.

  zeki çelik, burak yılmaz ve yusuf yazıcı'yla çalıştım. türkiye ligi'ni de iyi tanıyorum. türk futbolcuları da. sadece bilim ve taktikle başarıyı anlatamazsınız.

  uzun vadeli planlar yapın. bu planları taraftara çok iyi anlatın. ancak "gençleşme porjesine" başlamışken teknik direktörün ilk zorlukta gönderilmesi doğru bir hamle olmamış. benim sportif direktörlüğümde böyle bir değişikliğe izin vermezdim.
  (fotospor)
  --- alıntı ---

  galatasaray'daki sorunları birkaç saatte çözmüş. çözen kişiden kastım campos değil, yazıyı yazan arkadaş yanlış olmasın. türk kanını bilen birisi lazımmış, 50 yaş üstü yaşlı kabul ediliyormuş da torrent buna rağmen tecrübesizmiş, sırf guardiola'nın yanında olduğu için teknik adam seçilmesi yanlışmış, nelsson, morutan ve cicaldau çöpmüş de scout ekibi kovulmalıymış(en komik kısmı burası). buna inanan arkadaşlar için ankara'da sarayım mevcut, 2 tavuk dönere bırakabilirim. bir türk'ün yazdığı çok belli olan bu yazıyı campos'un raporu olarak paylaşan kimse lütfen sallamasyon bilgilerini/hayal gücü yeteneklerini daha inandırıcı aktarsın. bir öğrenemediniz uydurmayı kardeşim, 40 yıldır aynı amatörlük.
 • 55
  normalde sportif direktöre karşıyımdır. terraneo, comolli örnekleri ortada. ama luis campos çok başka bir seviye. ne terraneo gibi van persie'leri, nani'leri takıma doldurur, ne de comolli gibi sırf komisyon alabilmek için benzia'ları.
  bu işten para kazanır ama para da kazandırır. sabredilirse çok ciddi bir yapı kurar. bence torrent de bu yapı için mantıklı bir tercih.
  burak elmas yönetimi fatih terim'i kullanmak yerine en baştan böyle bir yapı kursaydı, taraftarlar hem hocaya, hem yönetime destek olurdu.
  campos'un da, torrent'in de en büyük dezavantajı, sallanmakta olan bir yönetim ile çalışacak olmaları.
  bu ikiliye gerekli konfor alanı sağlanırsa, çok değişik şeyler izleyebiliriz. ama daha öncesinde yönetimin hakemler konusunda bir reaksiyon göstermesi gerekiyor.
 • 142
  kendisine burak elmas’ın şahsi danışmanı değil galatasaray başkanlık makamının danışmanı olarak baktığım dünyadaki en iyi kadro mühendislerinden biri. ibrasızlık ve ya erken seçim gibi konuların üstünde tutulması taraftarıyım. geçen seçimde taraftarın kırmızı çizgisi nasıl hocaysa olası bir erken seçimde yeni kırmızı çizgimizin campos olması mecburidir. hatta galatasaray futbol takımı bir isme büyük bir maaş bağlayacaksa bu bir oyuncu değil, campos olmalıdır. umarım kendisinin testini geçeriz ve bu yaz sportif direktör olarak göreve başlar.
 • 77
  kendisinin aslında hazırladığı raporda "bu takımdan cacık olmaz, çöp bunlar", "müdür, transferde sıvamışsınız, yapacağınız işi seveyim. o paraya öküz alırdınız", "aga, bak hele bu teknik adam hiç olmamış, ne alaka torrent bilader?" dediği ancak bu ifadelerin sır gibi saklandığı ve basına yumuşatılarak servis edildiği belirtildi/öğrenildi/aktarıldı.
 • 44
  tam mahmut hoca havasına sahip sportif direktör. olur da anlaşma sağlanır, kulüp içinde söz hakkı bulunursa uzun vadede çok önemli katkılar sağlayabilir.

  falcao'lara, babel'lere, arda'lara para veriyormuşsunuz... verdirmeem.
  neredeyse her aldığınız oyuncudan satış yapamadan zarar ediyormuşsunuz... ettirmeeeem.
  kulüpte külotçu, telefon seksçisi yöneticiler dolanıyormuş... adım attırmaam.
 • 57
  elde belki de 70-80 milyon euro'ya yakın para kazandırabilecek kerem, marcao, nelsson, boey, cica gibi topçular varken,

  riva'da satışlar başladığında kısa vadede 1.5 milyar tl'ye yakın gelir beklendiği düşünüldüğünde, artı stad isim hakkının taze imzalandığını da hesaba katarsak ;

  galatasaray uzun yıllar sonra ilk defa düzlüğe çıkıp, borç alacak dengesini kurabilecek bir kulüp haline gelme şansını yakalamış olabilir. kısa vadede günlük başarılardan ya da 1-2 şampiyonluktan çok daha önemli bir konu bu.

  bu ahvalde futbolun başına kendisi gibi bir adamı getirip bütün ipleri teslim etmek yapılabilecek en doğru hamle. hatta bence bu gibi isimler yönetimlerden bağımsız olmalı. genel kurul karar vermeli. yarın burak elmas yönetimi gidip yeni yönetim gelse de campos'un mevkisi ve görev tanımı sabit kalmalı. kulübün kazanımları ancak bu şekilde çar çur olmaktan kurtarılıp, kendini sürekli yenileyen ve koruyan bir sisteme oturtulabilir.
 • 96
  basında takım için "yeteneksizler ordusu", torrent için "hoca falan değil" dediği ileri sürülürken, anlaşmaya yaklaştığımız yönünde haberler gelen futbol aklı. meşaleleri yakalım, yüzümüz biraz gülsün bu sefer ne olur.

  --- alıntı ---
  özel | galatasaray 'kulüp danışmanlığı' için luis campos ile yaptığı görüşmelerde son aşamaya geldi. görüşmelerin 48 saat içinde sonuçlanması bekleniyor.

  • imzalar atılırsa; campos transfer, maaş politikası, altyapı entegrasyonu, scouting ve oyuncu satışından sorumlu olacak.
  --- alıntı ---
  kaynak: twitter/@yağız sabuncuoğlu
 • 56
  daha önce çok başarılı yemekler yapmış bir aşçıya çok az malzeme vererek güzel yemekler yapmasını bekleyeceğiz. kendisinin cv'si mükemmel, keşke 30 milyon euro hiç edilmeden önce kendisi getirilseydi. şimdi paramız da yok. kendisinden en büyük beklentim iyi oyuncular alması değil de satması yönünde olacak. çünkü bizim gerçekten satmakla ilgili problemimiz var. wba'yı az kalsın ligde tutacak diagne'yi hiç bir kulübe satamadık, uefa avrupa liginde sürekli haftanın takımına seçilen stoperimize gelen teklif 10 milyon euro. bu örnekleri çoğaltabiliriz.
  kendisi bize iyi paralar kazandırıp o paralarla istediği oyuncuları alabilir. ama önce oyuncu sattırması gerekiyor. bunu yaparsa o zaman 3 yıllık planlama'yı değerlendirebiliriz.