• 1
  dün oynanan maçtan beri o kadar çirkin girdiler giriliyor ki galatasaray sözlük'te ya da diğer sosyal mecralarda hocaya öyle bir geçiriliyor ki tek tek yaftalama yapmak istemiyorum ama bu girdiler eleştiri falan değil. direkt laf sokma amacıyla, sanki başarısızlık anı bekleniyormuşcasına yazılan girdiler. bir de alakasız başlıklarda bile fatih terim'e laf sokma çabası var burada. diğer sosyal mecralarda en azından millet bam bam söylüyor düşüncesini. niyet okumak benim işim değil. galatasaray'ın fatih terim olmadan daha başarılı olacağını düşünüyor olabilirler, ya da ahları hala geçmemiş olabilir. bilmiyorum. ama gözlemim şu ki bazı taraftarlar sadece tepki almamak için hocayı istifaya davet edemiyorlar. bunun yerine tahrik edici, gerçeklikten uzak girdiler giriyorlar ya da diğer sosyal mecralarda paylaşımlarda bulunuyorlar. kendisi bırakmak isteyene kadar takımda kalmasını isteyen bir taraftar olarak, kredisinin bir sezonluk olmadığını bilen bir taraftar olarak, yaşadığı ülkenin şartlarını bilen bir taraftar olarak kendisini istifaya davet ediyorum. yalan dolanlarla, eleştiri yapıyorum ayağına yıkıp dökmekle olmaz. direkt istifa etsin. kendisi de kurtulsun bu futbol ikliminden. biz de kurtulalım şu ahımız var hocamcı tayfadan.

  22 hazıran 2020 gs gaziantep maçı.

  not: hamza hamzaoğlu istifa ve mustafa denizli istifa gibi başlıkların sözlükte var olduğunu gördüğümden başlığın formata
  uyduğunu söyleyebilirim. zaten formata uygun olmasa açmaya düşünmezdim.
 • 3
  şu maçtan sonra öz eleştiri yaparken hala teknik direktörünüzün peşindeyseniz eğer, ben sizinle aynı takımı tutmak istemiyorum.

  aloooooo... “zorlu center“ diyorum. aloooo...

  yoksa hatırlamıyor musunuz?

  keşke şu koca edepsiz seviyelere ulaşan adaletsizliklerin büyüklüğünü tezahür edebilen tayfayı ve hocayı da alıp, avrupa’da bir yerde galatasaray x diye takım kurarak öyle oynasak...

  (bkz: 21 haziran 2020 galatasaray gaziantep fk maçı)

  (bkz: alper ulusoy)

  edit notu: eleştiri başka, padişahım çok yaşa demek başka, “istifa” etsin demek başka, böyle bir maçın hemen sonrasında eleştirmek başka.
 • 4
  bu sosyolojik bir fenomen örneğidir.
  bir toplumsal öndere eleştiri getirirsin. kitlelerde bu eleştiriler belirli oranda karşılık bulur, işte tam o sırada azılı destekçileri devreye girip eleştirinin dozunu en tepeye çıkartıp kitlelerde “yok artk, o kadar da değil” duygusunu alevlendirip eleştirilerin önünü almaya çalışırlar..

  tabi yahu ekonomi kötü ama reis-i bırakalım da dıj güçler camilerden bando mızıka mı dinletsinler bize.
 • 5
  suni gündem yaratma çabasıdır. hani ekonominin kötü olduğu, şehit verdiğimiz zamanlarda magazin, ayasofya cami olacak haberlerine maruz kalıyoruz ya bu durumda öyle. maçta kural hatası olmuş, ofsayttan gol yemişiz ama herifler bunlar olmamış gibi hocayı konuşuyor. tamam şampiyonluğun kaybedilmesinde suçlu olduğu çok nokta var ama bugünün konusu hoca değildir. siz bunu anlamıyorsunuz. hocayı konuşacak yeterince zamanımız olacak zaten. beşiktaş gibi 10 yıl taç muhabbeti çevirecek değiliz ama sıcağı sıcağına mevzu konuşulurken parazit yapmayın.