resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:70
Uyruk:Türkiye
 • 37467
  bugünkü maçı kaybedebilirdi o da. yani hocanın da kaybettiği maçlar çok oldu misal playoff maçı.
  yalnız şu yaşanan olaylara asla izin vermezdi çünkü yönetim ezik büzük tiplerden oluşsa bile kendisi eskilerden.
  yani malesef böyle iğrenç futbol ortamında sahada ağırlığı olan adam önemli çünkü ortamda kavga var, küfür var. hocaya laf dediler yıllarca da milyar dolarlık kişileri rambo okan seviyesinde. böyle futbol ortamına böyle teknik adam gerekiyor. teknik adam olmasa bile böyle başkan gerekiyor gibi çünkü karşında iğrenç, adi bir camia var.
 • 37468
  koskoca galatasaray camiası yönetimlerine bir tane bu adam gibi bir adam bulamıyorsa yazıklar olsun.

  gerçi monşerler kendisini hor görürdü zamanında çokça. sonuçta mezopotamyanın bağrından kopmuş talat'ın oğlu fatih'ti. çok değil şu kulübün yönetimlerinde bir tane fatih terim olacaktı ki o zaman futbol ortamında başkasının borusu ötüyor mu görürdük...
 • 37469
  galatasaray'ın en büyük efsanesidir, kendisi de melo-mondragon-sneijder vb. gibi değersizleştirilerek takımdan uzaklaşmıştır, galatasaray ve taraftarı efsanelerine ve efsane olabilecek oyuncularına asla değer vermiyor, buna günümüzde icardi-muslera(efsanedir) gibi adamlar da eklenebilir. tabi ben bu adamları fatih terim ile karşılaştırmıyorum, terim'e ayıp olur.

  terim ile başlayan ve devamında diğer futbolcular-yöneticiler vb. değerlere yapılan eleştiri altında yerme-hakaret etme destek görünce ki bu desteğin çoğu içimizdeki hainler tarafından destekleniyor sonrasında taraftarın kafasına oturuyor, biz farklıyız tanımları altında takımın en değerli adamlarına hakaret etmeyi, yalanlarla süslü yazılar yazmayı, değersizleştirmeyi, rakiplerin ağzına laf vermeyi, rakiplerin ağzıyla konuşmayı çok seven bir topluluk oluşuyor ve oluştu da. etkileşimi de alınca bu arkadaşlar muslera-icardi-mertens-torreira kimi bulurlarsa saldırıyorlar, onlar olmuyorsa terim'e sallıyorlar, o olmazsa yine birilerini buluyorlar. galatasaray taraftarı farklı falan değil, en büyük efsanelerine bile saygı duymayan insanlar kaynıyor içimizde, ben bir galatasaraylı olarak galatasaray efsanelerine ya da en değerli oyuncularına hakaret etmeyi sindiremiyorum, yalan atılmasını hiç sindiremiyorum. sene başı bir yazı yazdı diye 10 ay bekleyip 7 ay sonra gelen mağlubiyette ben demişçilik oynamak için saçmalamayı, her gün bir oyuncu hedef gösterilip ona sallanmasına dayanamıyorum.

  galatasaray futbol takımının en değerli oyuncularına hakaret etmek, yalan atmak çok basit. galatasaray efsanelerine hakaret etmek daha basit, biz farklıyız ya her şeyi değersizleştirelim, biz farklıyız ya en büyük efsanelerimize bile hakaret edelim ama sonuca gelince o efsaneler de bizi en mutlu eden adamlar olsun. siz eleştiri falan yapmıyorsunuz, siz kendinizi tatmin ediyorsunuz. muslera ilk topu gol yiyor yalanı, icardi için yapılanlar, terim malzeme kaçırıyor(terim'in ihtiyacı mı var, tazminat bile almadı
  antrenman ürününden ne kazanacak diye düşünmüyor ki adam yalanı atarken) gibi aşağılayıcı ithamlarda bulunan kimseyle aynı paydada buluşamam. galatasaray taraftarı diğerlerinden farklı değil hatta onlardan daha da kibirlenmiş ve hiçbir şeye saygı duymaz duruma gelmiş durumda. bunu sahada yapılanlarla, tribünlerde olanlardan değil sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve söylemlerden çıkartıyorum. diğerleri 1 şampiyonluk yaşayan sergen'e, ersun'a tapınırken biz 8 şampiyonluk yaşayan adama, uefa alan adama hakaret etmeyi adamlık sayıyoruz, terim'e hakaret edenler, muslera'ya pkk görselli pp kullanan tipler değer görüyor, icardi için obez yakıştırmaları yapıyoruz ve bunları yapanlar ciddi şekilde değer görüyor. 7. şampiyonluğuna giden ve müthiş bir sezon geçiren kaleciye hakaret ediyoruz, sakat sakat sezonu bitiren ligin gol kralına sallamayı çok seviyoruz 89 atılan golün 31 tanesini atan adam bir de bu. siz böyle devam edin, yakında kupa kaldıracak ne oyuncu kalacak ne de efsane.

  bir günde kral olmadık,
  bir günde tahtan inmeyiz,
  imparator fatih terim,
  ölene kadar seninleyiz!
 • 37470
  hocanın meşhur 32.gün programını geçen gün tekrardan izledim. şöyle bir cümle kurdu: "hayatım boyunca kavgadan hiç kaçmadım, kavgayı desteklemiyorum fakat bazen gerekir, gerektiği yerde de hiç çekinmem sonuna kadar ederim."

  şu çizgide bir adam olmadığı sürece ali koç stadın çimlerinde jogging yapar. burda kavgadan kasıt fiziksel kavga değil. kavganın çok türü var, kavga bir kavramdır. o kavgayı verecek adam lazım bu camiaya.

  zamanında kadıköy'de kupa kaldırmamamız için ortalığı ayağa kaldırdıklarında maç sonu dibine kadar kavgasını vermiş, kapanan ışıkları geri yakmış adamdır fatih terim. zaten bugün koç'un bu sakil hareketinin tek sebebi zamanında hocanın o stadta kaldırttığı kupanın kuyruk acısıdır.

  edit: aynı programda hocanın bir adet daha sözü kaldı aklımda, çok hoşuma gitmişti başlığına uğraşmışken yazayım dedim: "arkadaşlar, ben 15 yaşımdan beri en öndeyim, o yüzden öyle ön planda olmak gibi hayallerim yok benim."

  çok seviyorum seni canım hocam benim.
 • 37471
  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı sonrası yaşananlardan sonra akıllara gelen tek insan.

  tabii ki okan hocadan yada teknik ekipten böyle bir şey beklemiyorum zaten işleri de değil ama dün maç sonrası ali koç'un şovu sırasında fatih hoca orada olsaydı muhtemelen yalı çocuğu koşarak oraya terk eder 1-2 hafta da ortalarda görünmezdi. ayrıca fatih hocanın olduğu yerde poliste bu şekilde davranamazdı. ve ayrıca fatih hoca tecrübelerinden dolayı o stadı gece yarısına kadar terk etmezdi.

  https://gss.gs/mX2.jpg
 • 37472
  galatasaray’ın sportif olarak en büyük efsanesi. kendisi hakkındaki görüşlerimden dolayı ofsayt yemişimdir ve td kariyerinin kendisi kabul etmese de bittiğini düşünüyorum fakat dün kulübede olsaydı dün yaşanan rezilliklerin hiçbiri yaşanmazdı. sahaya yanlış kadro çıkartabilirdi ama ne takım böyle pısırık kalırdı şampiyonluk maçında ne seyirci böyle aptal aptal işlere kalkışabilirdi ne mhy denen insan müsveddesi böyle hareketler yapabilirdi ne de yalı çocuğu o stada gelebilirdi. bir hafta önceden bir tweet atar tüm konsantrasyonu toplardı, yönetim de o pilav gününü anca rüyasında yapardı. maç içersinde de gerekirse kendini tribüne yollatır ona buna sataşır hem taraftarın hem oyuncuların tüm odağını toplardı.
 • 37473
  yıllar önce bugünler için gerekli olanları zaten söyledi: 'güçlü olmazsanız herkes size dokunur, az dokunur; çok dokunur ama dokunur'

  karşındaki kulüp başkanı fiilen türkiye'nin 3te 1'ine sahip. karşında hukukun üstünlüğü yok, güçlülerin hukuku var. her gün devlete laf atıp, devletin polisi ile stad basıyor. bunlarla çiçek vererek savaşmazsın. türkiye bir kanun cumhuriyeti değil, muz cumhuriyeti. burada, şeriatın kestiği parmak yok; sermayenin kestiği parmak var. yeterince paran varsa, herkesi satın alırsın; herkesi satın alırsan yeterince güçlü olursun.

  fatih terim 10 maç ceza alırken 'ama hocam sende tut dilini' diyenler, dün stad niye boş diyenlerle kardeş, kadınlara o saatte öyle giyinilmez diyenlerle kuzendir.

  okan hocam 10 yıl kalsın, kendisini çok seviyorum. naif de bir insan. onu koruması için güçlü, cesur insanlar gmi yönetime. soyadlardan, para puldan korkmayacak adamlar gelmeli.
 • 37474
  derhal göreve gelmelidir. bu görevin ismini ne koyarsanız koyun beni ilgilendirmiyor. hem okan hoca basarisiz olsun diye pusuda bekleyen trollerin tepkisini paratoner gibi uzerine alacak hem de okan hoca'nin sadece saha ile ilgilenecegi bir ortam olusturacak hamle kendisinin derhal bir goreve ikna edilmesidir.

  zamaninda terim'e yapılanları okan hoca'ya yaptirmayin galatasaraylilar. herkesin sinirleri celik degil. herkesin bunyesi ayni degil. okan hoca yapi olarak fatih terim gibi biri degil. sindirilmesi cok daha kolay. okan hoca bir kere saha icinden cikarilirsa bir daha girebileceginin garantisi yok. bu kumari oynatmayin kimseye.
 • 37476
  artık saha kenarı değil daha üst görevlerde yer alma zamanı gelmiştir.
  (bkz: 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı) sırasında sahanın herhangi bir yerinde olsaydı saha içerisinde bu rezillikler kesinlikle yaşanmazdı. bizim monşerler beğenmez ama burası türkiye, norveç değil.
  başkan olma zamanı geldi.. ergin ataman gelene kadar kendisi bu taşın altına elini koymalıdır.
 • 37477
  19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı esnasında galatasaray’da herhangi bir şekilde görev alsaydı ne mert hakan denen futbolcu ne onun başkanı ne hocası yaptıklarının yüzde birini yapabilirdi. çünkü herkes bilir ki fatih terim’in arkasında bütün camia birleşir ve galatasaray camiası ile kimse başa çıkamaz. üzülerek söylüyorum ki şuan okan hocam ne kadar başarılı olursa olsun o dahil tüm camiada fatih hocam kadar kuvvetli bir kişi yok.
 • 37478
  süper final senesinde söke söke kadıköy’de kupa kaldırıp sahanın ortasında takıma seremoni yaptırmıştır. ve hiçbir fenerlide buna engel olamamıştır. taşağının tek lobu yalı çocuğundan daha ağırdır.
  yaşlılık, modern futbola ayak uyduramama vb. sebeplerle artık hocalık devri kendisinden geçse de yönetim olur, sportif direktörlük olur bir türlü saha dışı pozisyonda klüpte görev alması gereklidir.
 • 37481
  sportif aş'de görev alması gerektiği yönündeki fikirlere katıldığım canım hocam. 2 sene önceki görüşümün tam aksine artık kendisinin saha içinde bize verebileceği bir şey kalmadı, bunun sebebi de okan hocanın varlığıdır.

  hoca sportif'de erden bey ile birlikte tam yetkili bir şekilde çalışmalıdır. galatasaray'ın haklarını savunabilecek, ezdirmeyecek, başımızı öne eğdirmeyecek biri varsa en başta hoca gelir. umarım bu yönde bir aksiyon alınır. yönetimden teklif giderse hocanın geri kalacağını düşünmüyorum.
 • 37482
  3. döneminden itibaren şampiyon çıktığımız 12 mayıs 2013 fenerbahçe galatasaray maçı hariç tüm maçlarda fener’i oyun olarak ezmiştir. kaybettikleri de normalde 6-1 falan bitmesi gereken maçlardı. hatta 6-0’lık maçta arif saçmasapan goller kaçırmasa 2-0’dan çeviriyorduk. okan hocayı severim ama imparator apayrı bir seviyedir. bizim bir kısım kafasız taraftarımız da dahil adının besmeleyle anılması gerekir.
 • 37483
  herhangi bir şirket yönetme tecrübesi olmadan sportif a.ş.'yi yönetmesi istenen efsanemiz.

  fatih hoca teknik direktördür, mahir olduğu iş de eldeki malzemeden en iyi pastayı yapmaktır. en çok eleştirilecek tarafı da çevresindeki çalışma arkadaşlarını seçişi ve transferleridir. taş yerinde ağır, hocam akıllı adamdır zaten girmez böyle işlere. ayrıca sportif a.ş kısa süre içerisinde ünal aysal'a emanet olacak, hayal kurmasın kimse boşa.
 • 37485
  bence yönetimde olması hata olur. eğer olacaksa başkanlığa adayligini koymalı. fatih hoca oturduğu koltukta ikinci karpuzu istemeyen adamdır. başkan ile anlaşamaz ortağı ile anlaşamaz, kendisiyle beraber iş yapan birisiyle anlaşamaz. ya onun dediği gibi olacak yada olmayacak. bunları kötü bir şey olarak söylemiyorum. adamın ruhunda böyle bir şey yok. o yüzden yönetime başkan olarak girmezse sonu hüsran olur. bu arada başkan olarak girerse de kendisiyle çalışacak teknik direktör arda turan kıvamında birisi olabilir ancak. kendisiyle anlasacak adam zor bulunur.
 • 37486
  kadıköy deplasmanında, göztepe deplasmanında gelen kritik şampiyonlukların adamıdır. o nedenle gerekiyorsa bu hafta okan buruk ile ve eski öğrencisi olan kerem, muslera, nelsson gibi bazı isimlerle bir görüşme gerçekleştirebilir. vereceği tavsiyelerin katkısı olacaktır.

  bu noktada camia olarak tek yürek olma zamanı geldi. hocanın böylesi durumlarda soğukkanlı ve istediği skoru almasını bilen bir yanı vardı. 13. olduğumuz sezondaki lazio deplasmanını da buna eklerim. okan hocanın bu noktalarda bir zaafiyeti varsa en büyük yol göstereni fatih hoca olabilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın