aynı isimdeki diğer başlıklar:
 • 1247
  baydı artık. gerçekten baydı.

  ultraslan'ı seven bir adam değilim ama burada sürekli aşağılanıp hor görülmelerinden de tiksinmeye başladım. o kadar samimiyetsiz ki bu olay. yahu tüm kötü şeyler adamlara bağlanıyor. tribünde topu topu kaç adam ultraslan bir düşünün allah aşkına. ama varsa yoksa ultraslan. yahu madem bu kadar karşısınız besteleri beğenmiyorsunuz eşlik etmeyin.

  tribündeyken adamlar sen var ya sen diye başlıyorlar. normalde nefret ediyorum ama tribün atmosferinde acayip keyifle söylüyorum. o gazla gidiyor yani. hiç de düşünemiyorum o an kötü müdür pis midir diye. çünkü ıslık yuh çeke çeke maç geçmiyor. arada illa ki beste söylenmeli. ben kendi adıma bunları çok dengeli yapan bir insan olduğuma inanıyorum ve benim gibi de bir sürü insan olduğuna, yani ultraslan icatlarına tribünde katılan bir sürü münferit galatasaray taraftarı olduğunu biliyorum.

  adamlar en azından bir emek harcıyor. bir takdir edilesi durum var ortada. ulan takım protesto edilsin diye bas bas bağırdınız burada saydık ultraslan vıdı vıdı diye. o tribünde taş çatlasa 1000 ultraslan müdavimi vardır, peki geri kalanlar neden etmedi. üç beş ses çıktı sadece. onlar da susturulmuşlar zaten*. sen tüm stad bağır bakalım protesto et o kadar etmek istiyorsan, o kızdığınız ultraslan çapulcuları sizi susturabilecek mi o zaman merak ediyorum.

  branş maçlarında alakasız tezahürat yapıyorlarmış. yahu sinirden kendimi s.kicem o adamlar dışında kaçınız gittiniz önemli maçlar dışında da oradaki yapıyı değiştirmeye çalıştınız. adamların icraatleri dünden belli yaptıkları yapaaklarının teminatı. ama buradaki ultraslan düşmanları da çok komik oluyorlar. sen hem tv başında göt büyüteceksin. o salona 1000 kişi anca gidecek sonra da ultraslan vıdı vıdı. bi siktirin gidin afedersiniz. hiç komik değilsiniz maalesef.

  hem icraat yapmayacaksınız, hiç bir işte parmağınız olmayacak, her yapılanı eleştireceksiniz; yahu fener maçındaki koreografi bile arabesk olmuş diye eleştirildi yazık artık, o kadar adamın emeği var ya, klişe tabirle emeğe saygı durumu var ama arabesk diyeceksiniz ona iki tane fon kartonu bile kesmeden; durumu değiştirmek için sadece klavye başından tü kaka ultraslan siz ne bilirsiniz diyeceksiniz. sonra da herşey birden bire değişecek değil mi? ultraslan birden bire fesh edilecek, yerine birden bire daha önce ortaya çıkmamış, evliyadan hallice tribünü yalamış yutmuş adamlar türeyecek her şey toz pembe olacak.

  yahu ne izliyorsunuz da böyle hayaller kuruyorsunuz ben anlam veremiyorum. ultraslan'ı eleştireceğimiz milyon tane olay var başta bedava bilet olmak üzere. ama geri kalan taraftarlar olarak, bu takıma ürün alıp büyük maçlarda stadı, salonu doldurmak dışında ne yaptık diye sordunuz mu kendinize? bu kadar çok seviyordunuz da neden branş maçlarında dolmadı salonlar; veyahut uyduruk lig maçlarında stadlar. neden telkin verilmedi, neden uyduruk dediğiniz bestelerine katılmayarak tepki vermediniz ultraslan'ın?

  neden söyleyeyim mi ben?

  çünkü hepimiz aynı teknede giden birbirimizden çok da farklı olmayan adamlarız aslında. elit olmak, cool olmak her alanda mantıklı olabilme dürtüsü yalnız klavye başında aklımıza geliyor çünkü. misal ben bu yazıyı yazıyorum ama ağzımda küfür bitmez mesela. ama iyi bir insan olduğuma inanıyorum hak bilirim. ve ben bu adamlara hakkını vermek zorundayım hak ettikleri şeylerde.

  ne olur katkınız olmadan fazla eleştiriniz olmasın ne ultraslan'a ne de tribünün geneline. çünkü siz orada değişik şeyler yapmadan hiç bir şey değişmeyecek. ne olursa olsun ultraslan'ın da burada yazılan yazılardaki düşüncelere sahip insanlara ihtiyacı var. kömürle iktidar oluyorlar amk deyip sikerim böyle memleketi diyen umursamayan adamlardan ne farkımız kalıyor. herkesi dinlemeden duymadan, anlatmadan saçma çıkarımlarımızla kendi görüşümüzden çıkamayan yorumların kime ne yararı var?

  tanım: taraftar grubumuz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın