resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:70
Uyruk:Türkiye
  • 25722
    iyi bir teknik adamdır, türk futboluna yön vermiştir, kazandığı başarıların 5te 1ine ulaşanları zaten efsane diye adlandırıyorlar. dolayısıyla uzunca bir süre bizimle olmasını isterim lakin hoca'nın gereksiz kompleksleri ve takıntıları var. öncelikle uzun süre bir başkanla çalışamaz, mutlaka basit, sudan sebeplerle tartışma ortamı yaratır ki bunu mevcut başkanımız mustafa cengiz ve önceki başkanlarımızdan ünal aysal konularından rahatlıkla görebiliriz.

    bir diğer konu ise nedendir bilinmez ama ben özellikle son dönemlerde hoca'nın yanında kalifiye bir yardımcı hoca göremiyorum, en son hatırladığım efsanemiz taffarel var idi ancak o da ayrıldı. yanında genellikle hasan şaş, ümit davala, levent şahin gibi teknik taktik bilgisinin ve teknik adamlık vasfının çok iyi olmadığını düşündüğüm eski futbolcularımız oluyor. böyle bir durumda da hoca'ya yardımcı olacak, kötü gidişatta fikir belirtecek veya hoca olmadığında takımı yönetecek yardımcı hoca eksikliğini fazlasıyla hissediyoruz.

    başka bir konumuz ise fatih hoca'nın belli futbolculara kafayı takması. resmen 2 yıldır bizi belhanda ile sınaması, yine son 1 yıldır arda konusunu sürekli önümüze getirmesi bunlara basit bir örnek. hani imkanı olsa ümit davala ve hasan şaş'a da tekrar forma vermek isteyecektir. bir çok bitti dediğimiz futbolcu fatih terim tedrisatından geçtikten sonra nerelere geldi hepimiz biliyoruz ama olmayınca da olmuyor işte. yani arda bu saatten sonra takıma ne verebilir? hoca'nın arda'dan beklentisi ne? bize bu soruların cevabını verebilse belki biz de ikna olacağız. zamanında fatih hoca geldiğinde arda kendisini yüz üstü bırakıp takımdan ayrılmıştı, şu anda aklıma gelen tek mantıklı sebep fatih hoca'nın da aynısını arda'ya yapmak istemesi. evet komik olduğunun farkındayım ama başka da mantıklı bir şey aklıma gelmiyor.

    başta söylediğim gibi fatih hoca camiamız için çok önemli ve değerli bir kişilik, umarım birlikteliğimiz uzunca bir süre devam eder. lakin kendisinin de bunun için çaba göstermesini ve yönetim ile her fırsatta atışmamasını diliyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın