resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:Panathinaikos
Yaş:70
Uyruk:Türkiye
 • 22696
  "galatasaray'ı bu durumdan çıkaracak tek kişi kendisidir" cümlesiyle "çumurbaşganımız giderse türküye çöger" yorumu arasında hiçbir fark göremiyorum. ülkedeki demokrasinin beşiği bir kulübün bu kafada taraftarları olması akıl alır gibi değil. bu arkadaşlar ya yıllardır destekledikleri galatasaray'ı zerre tanımıyor ya da basındaki algılardan inanılmaz etkileniyorlar.

  geçen sezondan beri yazıyorum; kendisinin 4. gelişinden beri galatasaray "istikrarlı bir iyi oyun" ortaya koyamıyor. üst üste gelen 2 şampiyonluk da bir şampiyon takım oyunuyla değil, kötünün iyisi olarak kıl payı elde edildi. bu durum ligdeki büyük maçlar ve avrupa'da o kadar ayyuka çıkıyor ki; terim'in 4. döneminde galatasaray avrupa'da 13 maçta sadece 1 kez kazanıp bu maçların 9'unda gol bile bulamamış. ligde de fenerbahçe, beşiktaş, trabzonspor ve başakşehir'e karşı deplasmandaki 8 maçta 1 galibiyet bile elde edemeyip sadece 3'ünde 1'er gol bulabilmiş. ben hayatımda üst-üste 2 sezon şampiyon olup bu kadar kötü istatistiklere sahip olan başka bir takım görmedim.

  gelelim "galatasaray'ı bu durumdan çıkaracak tek kişi kendisidir" cümlesine. genç adamlar, bu kulüp 2001-02 sezonunda lucescu yönetiminde victoria, fleurquin, radu niculescu, sebastian perez gibi 2.-3. sınıf topçularla şampiyon olup o sezon iki grup aşamalı şampiyonlar ligi'nde çeyrek finalin kapısından döndü. 2005-06'da gerets yönetiminde saidou, volkan arslan, cihan haspolat gibi adamlarla alex, anelka, appiah'lı fenerbahçe'den şampiyonluk aldı. 2007-08'de kalli yönetiminde barış özbek, uğur uçar, serkan çalık gibi adamlarla şampiyonlar ligi'nde yarı finalin kapısından dönen alex, roberto carlos, kezman'lı fenerbahçe'den şampiyonluk aldı. 2014-2015 sezonunda itin götüne sokup sokup çıkarttığınız hamza hamzaoğlu'yla bile 4. yıldızı alıp 3 kupayı birden kazandı. bu tip örnekleri daha çok uzatırım. konu denizliler, derwaller ve hatta brian birchlere kadar gider ama onları da bi' zahmet gidin siz araştırın.

  tavsiyem, bu zihniyetten ivedilikle kurtulmaya bakın. terim, bu kulübün değerli isimlerinden biridir ama asla her şeyi değildir. terim'le var olmadık, terimsiz de yok olmayız.

  haydi iyi geceler.
App Store'dan indirin Google Play'den alın