• 55
  geçen hafta yaşanılanları özetlemek ve bir iki laf çakma dışında hiçbir yere varmayan toplantı olmuştur. yani bunun için miydi bu hengâme? neden lale orta'nın açık açık istifası istenmedi? neden bu kadın varken ligin seyrinin değişeceği belirtilmedi? banane fener hocasının dediklerinden. bizim konumuz mu bu? bizim konumuz hakemler, çifte standartlar ve uğradığımız haksızlık değil mi?

  çıkıp açık açık, bağıra bağıra bu kadın ve federasyon hakkında suç duyurusunda bulunacağız neden denilmiyor? arka planda görevden aldıracaksanız o başka ama burda da söylenmesi lazımdı. bu iş böyle gitmez denilmeliydi. ve bizim sivas maçı nedeni ile açıklanan var kayıtlarından sonra 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı ile 19 mart 2023 alanyaspor fenerbahçe maçı'nın da kayıtları talep edilmeliydi. yok öyle ortadaki bir pozisyon için bizim lehimize karar verildi diye çarşaf çarşaf medyaya düşürmek. bu maçlarında kayıtlarını açıklayacaksınız denilmeliydi.

  benim için sadece bilgi amaçlı bir toplantı oldu. cuma akşamı saat 8'de uyuyup bugün 3'te uyanan birine özet geçmekten başka bir işe yaramadı.

  edit: zaten hiç kimse bir basın deklaresi ile kimseyi görevden aldırmaz. bu işler böyle dönmüyor biliyorum, tokmağı medya önünde vurmazsın. kelle alınacaksa illa ki arka tarafta alınır ama bu biraz da güç gösterisidir. önce zararlı bitkiyi kopartır sonra açıklama yaparsın. demek ki gözümüze soka soka devam edecek bu haksızlıklar. birilerinin de kulağı çekilmiş ve bize de tamam özür dileriz denilmiş gibi. ama olan 6 puanımıza oldu...
 • 56
  dursun özbek'in toplantıdaki bazı ifadeleri şu şekildeydi, ben mesajları beğendim ancak başkanın hitabet ve temposu biraz düşüktü.
  "çekilin karanlık köşenize, biz size rağmen türk futboluna adaleti getireceğiz."
  "rekabeti aşağı seviyeye indirmeye çalışıyorlar, düşük seviyede rekabet istemiyoruz, bunu reddediyoruz."
  "her şey planlıydı, geçen yıl 13. olan takımdan böyle bir performans beklenmiyordu, planlarınızı bozduk."
  "maçları sahada kazanacağını iddia eden bir kulüp devre arasında neden tweet atar?"
 • 57
  "fenerbahçe'nin de, federasyonun da üstünden geçeceğiz" şeklinde konuşsa da başkan bir şeyin değişeceği yoktu da, hiçbir soru almamak nedir? bu tarz toplantılar aracılığıyla bir gündem, bir kamuoyu yaratılacaksa bu sorular karşılığında verilecek manşete yönelik cevaplarla mümkün olur. dümdüz bir konuşma metninden galatasaraylı kitleleri heyecanlandıracak veya harekete geçirecek ya da diğer unsurları korkutacak bir manşet çıkmaz. başkanın açıklamalarından sonra harekete geçecek bir galatasaraylı var mı? yok. başkanın açıklamalarından sonra korkacak bir rakip veya federasyon var mı? yok. o zaman 20 dakika konuşup, sonra da toplantıyı bitirmek için 48 saat beklemenin ne anlamı var? dün lale orta devletin kanalında pr yaparken sosyal medya hesabı 2 tane tweet atıp 1 video yayınlasa idi, kamuoyunda bırakılacak olan galatasaray izlenimi çok daha güçlü olurdu. bugün, bu şekilde yapılan bir toplantıyı kim dikkate alır, kim umursar? "dostlar alışverişte görsün" diye yapılan, kimsenin de umrunda olmayacak bir etkinlikti kısacası.
 • 58
  metin ve vurgu yapılan noktalar güzel ve doğru olmakla birlikte sonuçsuz kalmış toplantıdır.

  lale orta için istifa ve görevi kötüye kullanma ifadeleri kesinlikle geçmeliydi. ilk haftalarda yaşadıklarımız ve boey pozisyonu kısa, öz ama sert bir dille ifade edilmeliydi. 26.hafta yaşananlar daha sert ve daha etkileyici bir hitabet ile anlatılmalıydı. ve son olarak kesinlikle basın mensuplarından soru alınmalıydı. hadi dursun özbek almasın ama soru yanıtlamak için bir hazırlık olmalı, erden timur bunun için görevlendirilmeliydi. çünkü sorular geldikçe daha sert ve net mesajlar verilebilecekti.

  sözlükte tasarlansa ve bizden biri sunsa çok daha etkili olurdu şu toplantı.

  tek güvencem dursun özbek'in kendinden emin ve soğukkanlı hali. gereken yerlerde kozunu, gücünü oynadığını düşünüyorum yönetimin. bu sezonun ilk etapta gösterdiği buydu ama önemli olan bugünden sonra da masada yumruğumuzun olması.

  ligin kendi haline bırakıldığı her hafta şampiyonluğa bir adım daha atacağız.
 • 60
  gayet net, seviyesi belli ve baya ağırlığı olan konuşmaydı. dağ fare doğurdu yaklaşımları gerçeği yansıtmıyor bana kalırsa. hukuksuzluk ve terbiyesizliklere ortak olan mhk,tff ve lüzumsuz kulüp ve avanelerini içeren oluşuma ağır laflar etmiştir. genelimiz bağırıp çağırmasını bekliyoruz. agresiflik bekliyoruz fakat olmadı. eksiklik soru almaması ve kayıtçı kadını istifaya davet etmemesi olabilir.
 • 61
  soru alınmadı. lale orta istifaya davet edilmedi. haksızlığa uğradığımız en az 3-4 maç ile fb lehine bariz hataların yapıldığı 3-4 maçtan somut olarak bahsedilmedi. taraftarın gazını almak için yapılmış bir toplantı.

  türk futbolunda ali koç denen herifin itibarını kurtarmak için fb lehine net bir operasyon yapılıyor. artık babası rahmi koça bile ağlamış olmalı.

  anlaşılan bunu bozacak olan yine büyük galatasaray taraftarı ve sahadaki futbolcular. yedirmeyeceğiz ulan size bu şampiyonluğu.

  seçim öncesi siyasilerden çekiniliyorlar desek
 • 62
  toplantının bende yarattığı fikir ve hissiyat şu:

  "her şeyin farkındayız ancak sizin arkanızdaki güçle mücadele edecek gücümüz yok. saha içinde yapabileceğimiz yapacağız gerisini göreceğiz."

  açıkçası bu tavırdan sonra ne tff'de yaprak kıpırdar, ne de lale yaptıklarını yapmaya devam etmekten çekinmez.
  galatasaray saha içinde olağanüstü oynamazsa, victory (1981) filmindeki gibi her maç hakemleri de yenmeyi sürdürmezse şampiyonluğu fb'ye ayarladılar ve iş kapandı diyebiliriz.

  son 19.03.23 alanya fb maçında nasıl verilemeyen kırmızı ve 2 penaltıyla ölü fb'yi diriltip 3 puan verdilerse, artık bu saatten sonra fb'ye puan kaybı yaptırtmazlar. her maç rakiplerini döve döve oynayıp sezonu 30 penaltıyla bitirirler.

  galatasaray futbolcularına, teknik ekibine sabır, metanet ve güç kuvvet dilerim.
 • 63
  basın toplantısında konuşulanlardan anladığım kadarıyla lale orta adlı şahıs öyle ya da böyle o koltukta kalacak. yönetim az çok bunu bildiği için istifaya davet etmedi. dikkatimi çeken en önemli olgulardan biri ise tff başkanı mehmet büyükekşi’nin lale orta hakkında sessiz kaldığını, duruma karışmayacağını belirtti başkanımız.

  hükümet ataması olan mehmet büyükekşi’nin bu tutumu, lale orta’nın bizim basın toplantısı öncesi yangından mal kaçırır gibi apar topar “devlet kanalı”nda aklanmaya çalışılması da gösteriyor ki mevcut iktidar böyle bir karar almış, mhk başkanına karışmayacak ve bunun arkasında duracak.

  lale orta’nın chp bişey üyesi olduğunu biliyorum ama perde arkasında nasıl bir pazarlık yapılmışsa bir şekilde uzlaşıya varılmış.

  büyük ihtimalle bu pazarlığın içinde yarışın bir şekilde son haftaki şampiyonluk maçına kalması isteniyor. bu durumda seçim öncesi birçok kesim iktidar karşısında birleşmişken bu algıyı ve dikkati futbola yönlendirerek bir nebze olsun kendilerini rahatlatmak istiyorlar.

  ancak yönetimimiz hiç olmadığı kadar dikkatli, hiç olmadığı kadar tetikte ve konsantre olmalı. bu lale orta adlı kadın öyle azılı bir fb’li görünümü veriyor ki yönetimin, takımın, hocanın bütün emekleri çalınacak 3-5 yanlış düdükle heba olabilir.

  edit: şunu da eklemem gerekir ki erden timur gerçekten çok çok zeki bir adam. takım oyun olarak, kalite olarak bu kadar iyiyken artı puan olarak avantajlıyken devre arası gitti 15 milyona zaniolo indirdi. yanına bi 15 daha gözden çıkarıp zakharyan getirilmek istendi ancak o transfer olmadı. ben hayatımda kulübümüzün devre arası transfer döneminde 30 milyonu gözden çıkardığını hatırlamıyorum. peki neden bunlar? bu organize kötülüğün nerelere varacağını en iyi erden timur biliyor ve bu hamleleri çekinmeden düşündü, yaptı.
 • 64
  bu basın toplantısını izleyen lale orta ve tff başkanı 2 dakika sonra kapatıp işine gücüne bakmıştır. ciddiye alınacak bir konuşma yapmacaksanız konsantrasyon tweet'i atsaydınız en azından biz de bu yöntemi seçtiler deseydik. tamamen taraftar gazı alma etkinliği olduğu başkanın soru almadan apar topar bitirmesinden belli zaten. lale orta'ya, var'daki çeteye sayın diye hitap edilen bir konuşmayı 9 yaşındaki fenerli yeğenim bile kaale almadı maalesef.
 • 66
  basın toplantısının bir kısmını izledim sayın başkan konulara değindi genellikle neden beğenilmemiş anlamadım. konu üslupsa şimdiye kadar bağıran, çağıran tek bir galatasaray başkanı hatırlamıyorum ben. zaten bağırıp çağırmak iş değil ki icraat yapmak asıl mesele. yalnız toplantıda erden timur'un yerinde duramayışını bir tek ben farketmiş olamam.
 • 70
  geçen yıl 13.olan takım
  21 mart 2023 galatasaray spor kulübü basın toplantısında , başkan dursun özbek'in 2021-2022 sezonu için galatasaray futbol takımının ligi bitirdiği konumu belirttiği tanımlama. cümlenin tam hali "her şey planlıydı, geçen yıl 13.olan takımdan böyle bir performans beklenmiyordu, planlarını bozduk"
  sayın dursun özbek planlı olan şey nedir? fenerbahçe'nin 2022-2023 sezonunu şampiyon bitirmesi miydi? sırasıyla şampiyonlar belirlenmiş miydi? başakşehir-beşiktaş-trabzonspor-???- . bu belirlenen sıralamada kaç şampiyonluğumuz çalındı? bu sıralama belli ise bunun adı "şike" olmuyor mu? bu şikeye karşı yönetim olarak nasıl bir konum aldınız? spor hukukunda zehirli ağaç'ın meyvesi zehirli olur ilkesi uygulanmıyor. elinizde mutlaka mhk üzerinde yapılan işlemleri kanıtlayan deliller vardır? bunlar neden ilgili kurumlara verilmiyor. ne kadar rüşvetçi olsalar da fifa ve uefa oluştuğunda bu işleri araştırma yapma ve sonuçlandırmak zorunda. rejim değişir ve adalet gelir diye bir umuda kapılmayın. karşınızda ki güruh için rejim fark etmiyor. onların kodlanmış genetik yapıları bu.biz taraftar olarak masada kazanılmasından sıkıldık, siz sıkılmadınız mı?
App Store'dan indirin Google Play'den alın