• 20
  son yaşanılanlardan sonra hiç öyle efendice konuşmamaları gerekiyor.

  -bu ülkede şike yaptığı tescillenen kulüpler, şimdi göğüslerini gere gere gururla anlatıyor. onur davası olarak adlandırıp yıldönümünü kutluyorlar!
  -bu ülkede bazı takımların yöneticileri, fetöcülerle halı saha yaptı. bazı eski futbolcuları fetöden hapis yatıyor ama tüm bunları bir kenara bırakıyor ve başka takımlara fetö imasında bulunuyorlar!
  -bu ülkede bazı takımlar şampiyonluk sayısında geri düşünce 1959 öncesi şampiyonlukların sayılmasını istiyor. kulüp kulüp geziyor ve destek istiyor. mantıksızlığa dur diyenlere de saldırıyorlar!
  -bu ülkede bazı takımların eski başkan yardımcıları, tff başkanı oldu. bazı takımların eski yöneticileri disiplin kurulunda görev aldı. bazı takımların maaşlı çalışanları mhk başkanı oldu! suçu günahı olmayan ve tek işi yayıncı kuruluşta satış işlerinde görev almak olan masum bir kadına ise sırf başka renklere gönül verdiği için holigan taraftarlarının arasına attılar. küfre, tacize zorladılar!
  -bu ülkede bazı takımlar sürekli kollanıyor, lehlerine sürekli penaltı veriliyor, torpile ve toleransa tâbi tutuluyor ama her türlü doğranan bir takıma çamur atmasını da biliyor!

  daha da devam ederim ama cidden midem kaldırmıyor artık. tüm bu çirkefliklere ve utanmazlığa artık efendice konuşmak en başta galatasaray taraftarına hakaret etmektir! sen efendice konuşup, kanunlarla söz etsen de çirkeflerin üzerine sıçramasını engelleyemezsin. madem her türlü gelecekler, açacaksın ağzını yumacaksın gözünü bu kadar basit.
 • 28
  bu toplantı sonrasında lale orta görevinde kalmaya devam edecekse hiç yapmayın, gözümüzde küçülmeyin.

  ali palabıyık'ın düdüğünü astırmadınız, diğer hakemlere mesajı veremediniz, yine canınız yandı.

  hakan ceylan gibi var'daki birkaç ismin kime hizmet ettiği çok açıkken var'a mudahale etmediniz ve 10 puanlık puan farkı balansı oluşturdunuz. şu anda adil bir ortamda fenerbahçe ile aramızdaki puan farkının çift hane olması gerekirdi.

  özetle bu toplantıdan sonra bir şeyler değişmeyecekse hiç yapmayın.

  30 milyon taraftar aranızda, her yerden cephe açabilirsiniz.

  atış serbest!
 • 26
  günün sonunda lale orta o koltukta oturmaya devam edecek olursa yapılmasının çok da anlamı olmayacağını düşünüyorum. bu nedenle sert ve kesin bir dille durumu anlatmak gerekir. yoksa bu işin şakası yok. gördük ki her şey birkaç maça bağlı ve sonra 2017 referandumu gibi atı alan üsküdar'ı geçti denilmesin.

  mesela abdurrahim albayrak'ın var kayıtları elimizde çıkışı 2019 şampiyonluğunun son düzlüğünde çok önemli bir çıkıştı. bugünde benzerini bekliyoruz!
 • 45
  bomboş toplantı.

  çık de ki "bu hukuksuzluğu uefa nezdine ve türk mahkemelerine taşıyacağız, bu görevin kötüye kullanılmasıdır, bununla ilgili yasal işlem başlatıyoruz; bu ligi bitirtmeyiz. mhk başkanınız daha güncel kuralları bile bilmiyor, böyle bir skandalı dünya futbol kamuoyu kabul etmez", yanına da icardi'yi mertens'i zaniolo'yu al, italya'da manşetlere çık, bak o zaman bir şeyler değişiyor mu?

  erden timur'u muhtemelen tehditlerle biraz arka plana çekmeyi başardılar, iş yine başa düştü. okan hocam, her şey sende artık.
 • 63
  basın toplantısında konuşulanlardan anladığım kadarıyla lale orta adlı şahıs öyle ya da böyle o koltukta kalacak. yönetim az çok bunu bildiği için istifaya davet etmedi. dikkatimi çeken en önemli olgulardan biri ise tff başkanı mehmet büyükekşi’nin lale orta hakkında sessiz kaldığını, duruma karışmayacağını belirtti başkanımız.

  hükümet ataması olan mehmet büyükekşi’nin bu tutumu, lale orta’nın bizim basın toplantısı öncesi yangından mal kaçırır gibi apar topar “devlet kanalı”nda aklanmaya çalışılması da gösteriyor ki mevcut iktidar böyle bir karar almış, mhk başkanına karışmayacak ve bunun arkasında duracak.

  lale orta’nın chp bişey üyesi olduğunu biliyorum ama perde arkasında nasıl bir pazarlık yapılmışsa bir şekilde uzlaşıya varılmış.

  büyük ihtimalle bu pazarlığın içinde yarışın bir şekilde son haftaki şampiyonluk maçına kalması isteniyor. bu durumda seçim öncesi birçok kesim iktidar karşısında birleşmişken bu algıyı ve dikkati futbola yönlendirerek bir nebze olsun kendilerini rahatlatmak istiyorlar.

  ancak yönetimimiz hiç olmadığı kadar dikkatli, hiç olmadığı kadar tetikte ve konsantre olmalı. bu lale orta adlı kadın öyle azılı bir fb’li görünümü veriyor ki yönetimin, takımın, hocanın bütün emekleri çalınacak 3-5 yanlış düdükle heba olabilir.

  edit: şunu da eklemem gerekir ki erden timur gerçekten çok çok zeki bir adam. takım oyun olarak, kalite olarak bu kadar iyiyken artı puan olarak avantajlıyken devre arası gitti 15 milyona zaniolo indirdi. yanına bi 15 daha gözden çıkarıp zakharyan getirilmek istendi ancak o transfer olmadı. ben hayatımda kulübümüzün devre arası transfer döneminde 30 milyonu gözden çıkardığını hatırlamıyorum. peki neden bunlar? bu organize kötülüğün nerelere varacağını en iyi erden timur biliyor ve bu hamleleri çekinmeden düşündü, yaptı.
 • 7
  sert açıklamaların yapılması gereken toplantı. yetti artık naif takılma işleri. fenerbahçe neyse onu söyleyeceksin, gerekirse yaptığı şikeyi hatırlatacaksın, lale denen kadınla organik bağını söyleyeceksin, açık açık tff ve mhk tarafından kollandığını belirteceksin, spor ortamını tehdit edeceksin... kesinlikle geri adım atma zamanı değil. tırnaklarımızla kazıya kazıya geldiğimiz noktadan sonra şampiyonluğumuzun çalınmasına müsaade edilmemeli. herkesin dokunduğu bir kulüp olduk artık ağırlık koyma zamanıdır.
 • 55
  geçen hafta yaşanılanları özetlemek ve bir iki laf çakma dışında hiçbir yere varmayan toplantı olmuştur. yani bunun için miydi bu hengâme? neden lale orta'nın açık açık istifası istenmedi? neden bu kadın varken ligin seyrinin değişeceği belirtilmedi? banane fener hocasının dediklerinden. bizim konumuz mu bu? bizim konumuz hakemler, çifte standartlar ve uğradığımız haksızlık değil mi?

  çıkıp açık açık, bağıra bağıra bu kadın ve federasyon hakkında suç duyurusunda bulunacağız neden denilmiyor? arka planda görevden aldıracaksanız o başka ama burda da söylenmesi lazımdı. bu iş böyle gitmez denilmeliydi. ve bizim sivas maçı nedeni ile açıklanan var kayıtlarından sonra 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı ile 19 mart 2023 alanyaspor fenerbahçe maçı'nın da kayıtları talep edilmeliydi. yok öyle ortadaki bir pozisyon için bizim lehimize karar verildi diye çarşaf çarşaf medyaya düşürmek. bu maçlarında kayıtlarını açıklayacaksınız denilmeliydi.

  benim için sadece bilgi amaçlı bir toplantı oldu. cuma akşamı saat 8'de uyuyup bugün 3'te uyanan birine özet geçmekten başka bir işe yaramadı.

  edit: zaten hiç kimse bir basın deklaresi ile kimseyi görevden aldırmaz. bu işler böyle dönmüyor biliyorum, tokmağı medya önünde vurmazsın. kelle alınacaksa illa ki arka tarafta alınır ama bu biraz da güç gösterisidir. önce zararlı bitkiyi kopartır sonra açıklama yaparsın. demek ki gözümüze soka soka devam edecek bu haksızlıklar. birilerinin de kulağı çekilmiş ve bize de tamam özür dileriz denilmiş gibi. ama olan 6 puanımıza oldu...
 • 22
  galatasaray'ın lale orta skandalı hakkında açıklamalar yapacağı toplantıdır. dursun özbek çıkarsa yumuşak bir dil kullanacağımız garanti olur, o yüzden umarım erden timur katılır toplantıya. toplantıdan sonra buraya gelip "gurur duyuyorum yine ortalığı yumuşattık abilik yaptık" yorumlarını okumak istemiyorum. şampiyonluk bizden çalındıktan sonra "olsun 21 mart günü çok güzel açıklama yapmıştık o bize yeter" diye teselli edemeyiz kendimizi. o yüzden ortalığı ayağa kaldıracak açıklamalar yapılması şarttır.
 • 9
  "kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz" şeklindeki 1321285. açıklamalarından biri olmaz inşallah.

  lale orta, mehmet demirkol, uğur karakullukçu, tugay kerimoğlu, mhk, beinsports, gültekin onay... gibi kişi ve kurumlar açık açık hedef gösterilmeli. var kayıtları üzerine gidilmeli. büyükerşinin isitifası istenmeli. dahası yıldız soytarılığı da tff'nin suratına çarpılmalı.
  gerekirse ligi bitirmemeliyiz.
 • 30
  taraftar tepkilerini genelde abartılı bulurum. burada yazılanlar da dahil. bu sefer ise durum bambaşka. bütün samimiyetimle söylüyorum, 40 yıllık ömrümde gördüğüm en büyük sportif skandallar listesi yapsam, lale orta olayı kesinlikle kendisine bu listede yer bulur. gerçekten çok ciddi bir fiyaskoyla karşı karşıyayız.

  bu sebeple bu toplantıda, alenen ortada olan somut veriler, videolar, itiraflar kullanılarak taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalı. lale orta’nın twitter geçmişi dahi ortaya dökülmeli. lale orta bugün bitirilmeli.
 • 42
  bizim tepkimiz belli ki yönetimin umurunda değil. sırf "bakın açıklama istediniz, biz de yaptık" demek için yapıyorlar. azıcık umurlarında olsa sezonun geri kalanını net şekilde belirleyecek açıklamaları dursun aydın özbek gibi birine yaptırmazlar. başkan kağıttan okurken bile tekliyor, duraksıyor.

  edit: soru almadan bitirdi, bari soru alsaydı. belki taraftarın beklentilerini sorulara vereceği cevaplarla azıcık da olsa giderirdi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın