• 1
  samsunspor kulübü başkanı.

  kendisi aynı zamanda yıldırım holding ismiyle bilinen ve global çapta limancılık sektöründe çok önemli işler yapan şirketler grubunun da yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

  2018 senesinin haziran ayında, samsunspor kulübünde daha evvel başkanlık görevini ifa eden ismail uyanıkla birlikte kulüp başkanlığına talip olmuş ve samsunspor'un şirketleşmesindeki* en önemli rolü kendisi üstlenmiştir.

  tff 2. lig'e kadar düşen, borç batağında yüzen, futbolcularına parasını ödeyemediği için puan silme cezalarıyla karşılaşan, yönetimine kayyım atanan, hatta ve hatta kapanma noktasına kadar gelen bir kulübü ciddi anlamda dipten almış ve gerek camia gerekse şehir bazında bir diriliş öyküsüne imza atmıştır. geride bıraktığımız sezonda* ismail uyanık'la da yollarını ayırmış ve hem şirketleşen samsunspor aş'nin hem de samsunspor futbol kulübü derneği'nin tek yetkili başkanı statüsünü kazanmıştır.

  çizdiği imaj, izlediği yol, yüklendiği misyon ve insanlara aktardığı vizyonuyla türk futbol tarihinin en hatrı sayılır başkanlarından biri olmaya adaydır kendisi. sanıyorum ismini ve yaptıklarını daha sık konuşur hale geliriz yakın zamanda.
 • 3
  yılport samsunspor'un çok zengin ve çok açık sözlü sahibi/başkanı. süper lig'den tff 2. lige transfer yapabilen birisi.

  kulübü 2 sene içinde kayyumdan getirdiği nokta inanılmaz gerçekten. şu sıralar tff 1. lig için çok iddialı bir kadro kurmakla meşgul. guy serge yameogo, vukan savicevic, freddy plumain ve edwin gyasi transferlerinden sonra az önce de kevin boli'yi açıkladı samsunspor. şimdi de şu ara şampiyonlar ligi ön elemesi oynadığı için takıma katılamayan bir forvetin geleceğini söylüyor. bu arada bu takviyeleri yaptığı kadro da zaten fena bir kadro değil. yani kısaca patron çıldırdı. samsunspor direkt olarak süper lig'e çıkmanın en büyük adaylarından biri ki zaten bu adam bırakın çıkmayı, tff 2.lig'den beri avrupa kupalarını hedeflediğini söylüyor.

  saha içinin yanında saha dışında da acayip işler yapan birisi. tff 2.ligdeki samsunspor'un maçlarını zaman zaman trt'de yayınlattı. kulübün sosyal medyasını* muazzam bir hale getirdi. geçtiğimiz günlerde de cengiz ünder, çağlar söyüncü ve edin dzeko samsunspor'a süper lig yolunda başarılar diledikleri videolar çektiler. yani kısacası bu adam tuhaf bir adam. aynı zamanda çok dobra. biraz ünal aysal'a benziyor. süper lig'e çıktığında yapacağı açıklamalarla çok ses getireceği bariz.

  bütün bunların yanında da ilginç altyapı yatırımları yapan, tesisler yapan, sağdan soldan genç futbolcular toplayan bir zihniyete sahip. samsunspor için büyük şans hatta türk futbolu için de bir şans olabilir bu adam. takip etmek lazım. zaten kafasında da samsunspor'u ülkedeki samsunspor taraftarı hariç herkesin 2. takımı yapmak var ve bunu söylemekten çekinmiyor.

  son olarak da stadın tepesine kendi isteğiyle ''cesur yürek'' pankartını astıran bir çılgın...

  https://i.habergazetesi.com.tr/...22019/4e211abfpm.jpg
 • 4
  çok başarılı, özellikle limancılık sektöründe dünyaca isim sahibi işadamı.

  dış piyasalarda robert yüksel yıldırım olarak tanınıyor. adının başında robert olmasının nedeni, abd'de doktora yaptığı sırada iş ararken hiçbir iş başvurusuna dönülmeyince, cv'sinde isminin başına robert ekliyor ve sonrasında birçok teklif alıyor. bundan sonra da robert ismini kullanmaya devam ediyor.
 • 5
  samsunlu olmamdan dolayı takip ettiğim samsunspor’un sahibi. başlarda kayyumun elinden eski başkanlardan ismail uyanık ile kurtarmıştı. hatta ismail uyanık tekrar başkan olma şartını eğer kulübü satın alırsak demişti ve öyle de oldu. ama sonradan ismail uyanık’ın hisselerini yüksel yıldırım satın alıyor. zaten hali hazırda iyi olan bir kadroya daha büyük takviyeler yapıp devam ettiler ve başına da ertuğrul sağlam’ı getirdiler. ilginçtir, ismail uyanık ertuğrul sağlam’a teklif götürdüğünde(irfan buz’dan önce) 2. ligi tanımadığını söyleyerek reddetmişti. yüksel yıldırım ile teknik direktörlüğü kabul etti. şu anda süper lig takımı kurmakla meşgul. 29 ağustos’ta trabzonspor ile yapılan maçta da görüldü ki bir şeyler yapılıyor veya en azından çalışılıyor.
  lige renk gelmesi için, karadeniz’de trabzonspor tekilliğini kırması için süper lige çıkması gerekiyor samsunspor’un. bu da yüksel yıldırım ile olacak gibi. hadi inşallah.
  ayrıca yüksel yıldırım şunu gösterdi; eğer şehrin insanı takıma sahip çıkarsa yeni bir takım kurulmasına gerek kalmadan köklü kulüpler batmaktan kurtarılabilir. ama bunun şartı da kulübün tam anlamıyla sahiplenilmesi ile olur. sonuç olarak kimse kendi şirketinin zarar etmesini istemez.
 • 6
  güçlü bir başkan profili çiziyor ancak biraz aziz yıldırım havası var. bahattin köse'nin kadro dışı kalmasında şöyle demiştir:
  "bahattin köse için 1 milyon peşin para verenler oldu. hekimoğlu istedi vermedim. bu namus meselesi. hayatım boyunca paralar kaybettim ama kazandımda. ben bahattin için 1.3 milyon tl yakmaya hazırım dedim. bahattin'i bir sezon oynatmayacağım samsun'da göbek büyütsün. kendisi bir yere gitmek istiyorsa benim paramın tamamını getirecek ya da oturmaya devam edecek"
  olayın özeti de şu: bahattin köse'nin maaşı sezon başı peşin olarak yapılmış, pandemide idare et demişler o da kulübe ihtar göndermiş, parası hesabına yatırılıp kadro dışı bırakılmış.