resim
Younès Belhanda
Takım:Al-Shamal SC
Mevki:On Numara
Yaş:34
Boy:1.75
Uyruk:Fas
 • 6926
  seri'den sonra 2. bir box to box alınacaksa -bu nainggolan ya da bir başkası olabilir- satılması büyük hata olacak futbolcu. bak, "2. box to box" alınırsa feghouli gidebilir ama belhanda'yı gerekirse florya'ya zincirle bağlamalıyız.

  o kadar değerli hale gelir. ha gider de cuellar, josef'i falan getirirsek o zaman fark etmez. ki bu ihtimali düşünmek istemem.
 • 6929
  belhanda güçtür. hem kolay top kaptırmamasıyla rakibin pres algısını kırarak psikolojik güç katar, hem de koşarak basarak takip ederek ısırırak fizyolojik güç katar. dinamodur takımı enerjisiyle yönetir. ileri sağ sol kanat ya da forvet bilir ki takım geride kapanmışken belhanda bi top kaparsa öldürücü pası atacak son 2 sezondur bu kadar hızlı çıkıyorsak ileri, sebeplerinden biri belhandadır. bir çok kişi yaratıcılıktan, gol asist rakamlarından eleştirir ancak futbol gol asist oyunu değil sadece onyekuru ya da feghuli belhandadan aldığı güçle skor yapar ya da bir önceki sezon gomis-rodriguiesin yaptığı gibi. arkalarında yanında belhandanın desteğini klasını hissedersin ve o güçle oynarsın. belhanda komplike bir oyuncudur hem önündekine hem de defanstakilere saha içi psikolojik destektir. defans hattı ani yakalanmışsa onlara da destek verir. hele bir de oyun içinde belirlediği bir düşmanı varsa belhandadan kurtuluşu yoktur maçta. sırf hedef belirlediği düşman gol asist yapmasın diye 50 60 metrelik öldürücü deparlar atmışlığı çoktur.
  herkesin görüşüne saygı duymakla beraber bir belhanda yorumu da şurada bir dursun.
 • 6930
  nainggolanı 2 senelik kiralamış ve satın alma opsiyonunu iki yaz transfer dönemine bölmüş olarak anlaşmışsın, diagneden gelen parayla falcao ve scout dmos almışsın ancak o zaman belhandayı satma lüksüne sahipsin demektir. sadece seri ile olmaz yani orta saha şekillenmeden, diğer aldığın 2 orta saha seri ile antremana çıkmadan en iyi orta sahanı satıp intihar etmezsin. beğen beğenme elimizdeki en iyi orta saha bu adam, değersizleştirip devamlı satılmasını istemek çok manasız.
 • 6931
  futbol küresel anlamda artık ticaret odaklı olmuş olabilir ama her ne olursa olsun, bu adam eksikliklerine rağmen hırslı bir top zanaatkarı ve kendisinin olmadığı maçlarda nasıl hücum yapacağımızı şaşırıp kalıyoruz.

  ha, derler ki 15-16 milyon euro verilecek ve bu da nakit olacak, belki o zaman düşünülür. yoksa 10 milyon euroya satılıp, vazgeçilecek biri değildir. yerine koyacak adamı kaça almayı düşünüyoruz?

  ayrıca sofian ile uyumları, arkada mariano destekli bir tandem varken; yapmayın, etmeyin.
 • 6935
  daha önce de yazdığım gibi kendisinin gönderilmesi takım için iyi bir durum değil. bu yaşta böyle bir oyuncu almamız zor. kendisinden gelen bonservisi sırf ismi var diye yaşlı başlı adamlara gömmektense olabildiğince kendisi ile devam etme taraftarıyım. kendisi galatasaray futbol takımının en önemli dişlisi.

  şunu da söylemeden edemeyeceğim bu adam kadar galatasarayı sahiplenecek bir 10 numara daha bulmamız çok zor. elin takımı ne vasıfsız, çirkef oyuncularına laf söyletmiyor hayvan gibi sahipleniyor, biz kendi 10 numaramıza söylemediğimizi bırakmıyoruz. gelin şu adamı sahiplenin bu adam son 2 yılda 2 şampiyonluk gördü sarı-kırmızı formamızla. taraftar sevgisi ve duygusallık işin içine girince daha da kendini adıyacağını daha da iyi oynayacağını düşünüyorum.

  önünde diagne veya cidden var olan bir forvetle performansının zaten daha da yukarı çıktığı aşikar. eğer orta sahanın arkasını toplama görevi azalırsa ofansif katkısı daha da artacaktır diye düşünüyorum. jean michael seri ile yakalayacağı uyum ise galatasarayımızı daha da ileri taşıyacaktır. şu an ki üçgeni (feg-mariano-belhanda), dörtgene seri ile çıkarırsak muazzam bir pas oyunu takımına evrilebiliriz. babel'in de aklını da katarsak değişik ve çok hızlı paslaşmalara tanık olabiliriz. bunlara tanık olurken en önemli unsur ise takımın en önemli dişlisi belhandayı kaybetmemek!
 • 6936
  onsuz olmayan, onunla olduğu zaman da yeri geldiğinde hepimizi çıldırtan savruk futbolcumuz. son 2 yılda görülen 2 şampiyonluğun mimarlarından biridir kendisi kesinlikle.

  asistin asisti haricinde 6 asist yapıp, 4 de gol atmıştır kendisi. bunlar haricinde de kilit pas verme, duran top kullanma, hiç beklenmedik anda çektiği şutlar, adam tutma gibi birçok güçlü özelliği var.

  bazı disiplinsiz ve asi halleri de onun eksi yönleri ama o kadar kusur kadı kızında da olur.

  kısaca, yönetim belhandayı satmasın, taraftar da onu sahiplensin, o da ful performans göstersin ve 23. şampiyonluk gelsin. *
 • 6937
  iyi bir teklif gelmesi halinde satılabilecek olan oyuncu. galatasaray takımında hoca hariç hiç kimse vazgeçilmez değil, hele de içerisinde bulunduğumuz ffp cezası düşünüldüğünde. belhanda’ya zamanla ısınanlardanım ben. beklentim farklıydı gelirken, adamı izledikçe beklentimi ona göre değiştirdim ve geçtiğimiz seneki performansından ciddi derecede memnunum. takımımız için vazgeçilmez bir oyuncu evet ama bunun sebebi aldığı maaş zaten. belhanda, feghouli gibi muslera gibi vazgeçilmez çünkü bu adamlar inanılmaz bir maaş alıyorlar ve kenarda oturma lüksleri olmuyor. ve allah var, bizi taşıyan adamlardı hepsi dönem dönem. sene sonu hepsi birden performans arttırdı ve 2 kupa geldi.

  şimdi gelelim eleştiri kısmına. derbi performansı gol/asisti öneme katmadan söylüyorum çok can sıkıcı. rahatlıkla kırmızı kart gören, kart sınırında gezen bir oyuncu. 2 iç saha fener maçında ve 17-18 sezonu ts deplasmanında kırmızı gördü, 17-18 sezonu iç saha bjk maçında kırmızı görebilirdi, direkten döndü. 18-19 sezonu fenerbahçe deplasmanında 2. yarı atılabilirim diyip maça devam etmedi mesela. bu maçlarda hakemlerin çok da iyi niyetli olduğu söylenemez genele bakarsak ancak belhanda’da masum değil, güven duymamıza engel veriler sunuyor bizlere.

  son aşamaya gelelim, satarsak yerine daha iyisini alabilir miyiz? işte bunu yapabileceğimizden emin değilim. aylardır diagne satılmadığı için golcü alamadık. transferin bitmesi 1 ay civarı bir süre var. diagne, gitmesi durumunda acayip güç kaybı yaşayacağımız bir oyuncu değil. ama belhanda öyle değil. satarsak para kazanırız bence 10 milyon iyi para hele de cash vereceklerse ama yerine daha iyisini alabileceğimizden hiç emin değilim. takımlar kar etmeli ancak kimse sene sonu buna bakmaz, sportif başarıya bakar. yerine daha iş yapanını bulabilirsek gidebilir. bunu yapabileceğine inanıyorsa yönetim bu işleme bir taraftar olarak okey olabilirim.

  sürekli de belhanda’nın adı gitti mi kalacak mı soruları ile geçiyor. bakalım bu sefer ne olacak.
 • 6939
  kendisini sürekli eleştirdim son 2 sezonda stattan çıkarken en çok eleştirdiğim adam younes'ti. ancak özellikle biten sezonun ikinci yarısında ciddi katkı verdi. bu sezon ise babel, seri, jimmy gibi ayrıca olası orta saha ve forvet transferleriyle soso ile yaptığı pas alışverişini birçok isimle yapabilecek. fernando'nun gittiği orta sahada belhanda'yı da gönderirseniz hem feghouli'yi hem de takımı eksiltmiş olursunuz. yeni isimlerle belhanda'dan ciddi bir gol-asist katkısı bekliyorum.
 • 6940
  geldiği sene beğenmediğim ancak geçen sene şampiyonluktaki başrol oyuncularımızdan biri. eğri oturup doğru konuşalım, bu adam ne olursa olsun takımda kalmalı. onsuz oynadığımız maçlarla, kendisinin oynadığı maçlar arasındaki gol/puan oranı çok fazla. abartmıyorum, karşılaştırmıyorum da ancak takımın başarı oranı en son hagi' nin yokluğunda bu şekilde hissediliyordu.
 • 6941
  hakkında yazılanları okuyunca ''transfer yasağı mı aldık?'' dedirten oyuncu. onun olmadığı maçlarda zorlanmamızın sebebi yerine selçuk ya da bir türlü sakatlığını atlatamayan emre oynadığı için olabilir mi? belhanda gidince yerine gelecek biri olmayacak mı? belki belhanda'yı satıp banega'yı, fred'i veya adı hiç gündeme gelmemiş çok iyi bir oyuncu alacağız nereden biliyoruz? 10 milyon euro arap piyasasını düşününce az olsa da 13-15 milyon euroya hiç düşünmeden satmalıyız.
 • 6942
  --- alıntı ---

  al ahli, faslı 10 numara younes belhanda için galatasaray'a 10 milyon euro bonservis ücreti önerdi.

  --- alıntı ---

  al ahli geçen sezon josef de souza'nın fenerbahçe'den transferi için 12 milyon avro ödemişti. ki o josef o sezon 3 gol 2 asist ile oynamıştı. yani performansı kadar, her ne kadar defansif bir oyuncu olsa da, kağıt üzeri rakamları da pek etkileyici değildi.
  josef için 12 milyon avro ödeyen kulübün 2 sezon şampiyonluk yaşayıp, son sezonunu 4 gol 9 asistle kapatmış belhanda için sanıyorum ki çok daha fazlasını gözden çıkarması gerekir.
 • 6946
  bu fiyata satılmamalı kesinlikle. yerine daha iyisini alamayız. teklif yirmi civarı olursa düşünülebilir. ben kendisinin futbolunu seviyorum eksi yönü agresifliği ama böyle oyuncuda gerek. melo’ da agresifti ama daha çakaldı. emre’ yi oyundan attırmasını hiç unutamıyorum. belhanda ise sinirlenince gözü dönüyor. melo’ dan nasıl çakallık yapılır dersi alması lazım.
 • 6947
  takımımızın 8,5 numaralı ortasaha oyuncusu. seri transferi sonrası satılmasını beklemiyorum.

  transfer döneminin son haftalarına girdiğimizde yüksek bedellerle teklifler alabilecek oyuncudur. teklif gelirse satılması gündeme gelebilir. geçen sezon galatasaray futbol takımında ki karakterini ve aidiyet duygusunu beğenmiyordum. zannediyorum ki takım arkadaşları da kendisinden hazetmiyor. buda kendisini mental olarak etkiliyor. sürekli kart görmesi ve takımı saha içerisinde 1 kişi eksik bırakmasını buna bağlıyorum.

  seri’nin transferi ile toparlayacaksa takımda kalmasını tabiki isterim. birlikte oynayıp eski günlerine dönebilir.

  fatih terim’in yerinde olsam fiziksel ve mental olarak kendisini test edip yönetime satışı konusunda geri bildirimde bulunurdum. belhanda’nın tam bir iyilik hali, seri-belhanda tandemini seyretmeye değer. ancak fiziksel düşüş ve mental yorgunluk hali mevcutsa satılması hayırlı olur.

  bu durumda.
  bahsi geçen fiyatlarda teklif gelirse düşünülmeden satılmalıdır. orta sahaya yeni bir transfer yapılması ve diagne’ye teklif gelmemesi durumunda, olası forvet transferi için feda edilecek ilk oyuncu kendisidir. aksi halde satılmazsa, çok şey kaybettirir.
 • 6949
  allah biliyor ya geldiğinde hiç sevmemiştim oyun tarzını. ama geçen sene ne kadar elzem olduğunu gösterdi bize bu takım için. şu anda üçlü orta saha düzeninde oynayacağımız için ikamesi bulunmadıkça kesinlikle satilmamali. ikamesi naingolan ise kabulümdür ama, seri belhanda gönderilecek diye getirildiyse ve sadece josef tarzı bir oyuncu alacaksak hiçbir yere gitmemeli. ederini bulduğunda elbette şartlar oluşmuş olur ama önemli olan para kazanıp, yerine daha iyi bir oyuncu koyabilmek.
App Store'dan indirin Google Play'den alın