• 476
  https://twitter.com/.../1781325698252067103
  sosyalist mürit.
  fenerbahçe'li falan değil bence. şu videoyu daha yeni izledim. biz nasıl diyoruz mesela kimse galatasaray'dan büyük değildir diye. zaten doğal olanı da bu. ali gider veli gelir kafasında olup aslolan galatasaray demek doğru olandır. ancak bunlar mürit gibi şeyh olmasa fener ile kendini özdeşleştiremeyeceğini düşünüyorlar kesin.
  kardeş hadi bak bunu da ben sana söyleyeyim. fenerbahçe'de ne yazık ki kişilerden büyüktür. yarın ali de gidecek. göz yaşlarını sakla. daha çok lazım olacak belli ki.
 • 477
  gazeteciliğe günümüzde başlamış olsa zerre itibar görmezdi. eski neslin gözünde bir şekilde yer edinmiş olmasının ekmeğini yiyor bugün.

  uğur dündar kimdir? önce bunu biraz analiz etmek gerek.
  doğrusunu yanlışını allah bilir lakin rahmetli cem ersever'in zamanında soner yalçın'a verdiği röportajda kendisi ile ilgili bazı iddiaları var. merak eden açıp okuyabilir.
  keza anarşi yıllarında ve özellikle 80'lerde hem sağdan hem soldan binlerce kişi ölüp, işkenceler görürken ''güya muhalif ve solcu'' uğur dündar nasıl trt genel müdürlüğü yaptı? kemal kılıçdaroğlu'nun kendisine ithafen yazdığı ''sağdan soldan vatan evlatlarının idamlarıyla sonuçlanan 68 kuşağı fırtınasında gemisine dalga vurmamış uğur dündar, 1980 darbesinin "bizim uğur"u...'' ile başlayan açık mektubu da aslında çok şey anlatıyor.
  keza uğur dündar'ın turgut özal'a yakınlığı da dikkat çeken bir diğer husus. özal dönemin abd başkanından bir türk gazetecinin röportaj yapmasını istiyor, gazeteci olarak da galatasaraylı duayen gazeteci rahmetli mehmet ali birand'ın ismi veriliyor. tabi akabinde birand'ın özal'ı kızdıran haberler yapması yüzünden bu görev ''bizim uğur'a'' tevdii ediliyor.

  neden? çünkü uğur dündar her devrin adamı, güçlünün destekçisi, zenginin dostu uğur dündar. bugün ali koç'a olan sadakati biz gençlere garip geliyor olabilir. ancak uğur dündar kimdir diye şöyle geçmişe bir göz atıldığında aslında hiç de şaşırmıyorsunuz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın