• 179
  fenerbahçe kulübü yüksek divan kurulu başkanıdır.

  şimdi birçok taraftarımız 23 ekim 2022 galatasaray alanyaspor maçı koreografisinin neden konuşulmadığını soruyor ya.. hah işte onun cevabı uğur dündar'da saklı.

  öncelikle şöyle bir fotoğraf paylaşayım: https://gss.gs/dq9.png

  tarih: 24 ekim 2022
  yer: ataşehir ülkespor salonu

  fenerbahçe basketbol müzesi açılışına görüldüğü üzere ekrem imamoğlu'da katıldı. hatta açılışta şöyle bir cümle de kullandı:
  https://www.youtube.com/watch?v=1OeXZpXRLyU
  "fenerbahçe, cumhuriyet'in asil kurumlarından biri"

  neyse, başka bir fotoğraf daha göstereyim: https://gss.gs/BFU.png
  https://twitter.com/.../1578007153679507457

  meral akşener sözcü gazetesini ziyaret ediyor. hani galatasaray aleyhine sürekli haber yapan sözcü gazetesi. ve evet karşımıza yine uğur dündar çıkıyor.

  uğur dündar aynı zamanda halk tv'de programda yapıyor. programında ümit özdağ dahil birçok muhalifle röportajlar yapmıştır. kemal kılıçdaroğlu'na kitabını takdim edip, yeri geldiğinde uçak sırası beklerken bile övmüştür.

  söylediklerim, muhalefetin uğur dündar'dan çekindiği anlamını çıkarmasın. lakin muhalefetin fenerbahçe taraftarından çekindiğini çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. konu muhalefet olunca objektif kalabilen ama söz konusu galatasaray olunca rambo'ya bağlayan uğur dündar'ın, fenerbahçe taraftarını gaza getirebileceğini çok iyi biliyorlar. birkaç ay önce onun mesajını çok iyi verdiler. hatırlayın, trabzonspor şampiyon olduğunda ekrem imamoğlu twitter üzerinden birçok şampiyonluk mesajını beğenmişti. bunun üzerine uğur dündar'da alakasız bir şekilde ekrem imamoğlu'nun bu tutumuna üzüldüğünü ve jest beklediklerini söylemişti.
  https://mobile.twitter.com/...xq5_wVIDhIw75n4zQfCw

  bunun üzerine ekrem imamoğlu'da davete icabet etmiş ve bambaşka bir tartışma konusu ortaya çıkmıştı. işte davete bordo- mavi renkli kravatla gitmiş ve hediye ettiği kitapta da fenerbahçe'ye hakaret tarzı şeyler mi ne varmış!
  https://twitter.com/.../1519615644563607553

  o davetten sonra ali koç'un açıklamalarına bakalım:

  "bu ilden gelen insanların bazılarının enteresan karakteristik özellikleri var. hangi partiyi tutarsa tutsunlar, hangi görevden geliyorsa gelsinler, enteresan özellikleri var. milli takım fenerbahçe'nin stadına maç yapmaya gelir, hocası bordo-mavi kravatla gelir. şehrin belediye başkanı başkanımızı ziyarete gelir, bordo-mavi kravatla. ya kime ne anlatıyorsunuz? bir de utanmadan, ben bilmiyordum, eminim sayın başkan da bilmiyordu. bize ağır hakaretler ifade eden bir kitabı da hediye olarak getirme hassasiyetsizliği var. inşallah fenerbahçelilerin istanbul belediye başkanı sayın imamoğlu'na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez."

  https://www.trthaber.com/...na-tepki-678500.html

  son cümleyi tekrar yazayım: "inşallah fenerbahçelilerin istanbul belediye başkanı sayın imamoğlu'na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez."

  açık bir şekilde tehdit etmişti. düşünün, yıllar yıllar sonra ülke adına bir umut belirmiş ama bazıları sırf fenerbahçe için bu umut kırıntılarını çöpe atmaya hazırdı. tahmin edersiniz ki bu açıklamalardan sonra fenerbahçe taraftarı gaza gelmiş ve sandıkta görüşürüz tarzı söylemlerde bulunmuşlardı.

  muhalefet, galatasaray kulübünü ve taraftarını herhangi bir tehdit olarak görmüyor. ki zaten görmesinler de çünkü bizler küçücük bir umut kırıntısı için bile her şeyi veririz ama fenerbahçe kulübü ve taraftarı, onlar için çok büyük bir tehdittir. uğur dündar önderliğinde camiayı ve taraftarı öyle bir gaza getirirler ki, haziran da bir bakmışız chp için "sandıkta görüşürüz" deniyor! hal böyleyken, muhalefet kanadı galatasaray'ın hazırladığı koreografiyi falan paylaşabilir mi? düşünün ya, dünyanın konuştuğu bir koreografimiz var ama bir gün sonra ekrem imamoğlu fenerbahçe için cumhuriyetin asil kurumu diyor! hem de basketbol müzesi açılışında!

  bakın bu sezon* aleyhimize kasıtlı bir şekilde onlarca hata yapıldı. herkes iktidar, o, bu, şu diyor ama kendine muhalifim diyen insanların da buna neden olduğunu çok iyi bilin.

  son olarak uğur dündar'ın şu son birkaç günde paylaştıklarına bakalım:

  https://twitter.com/.../1584112321978171392 (beğendiği tweet)
  https://gss.gs/opu.png

  23 ekim 2022 galatasaray alanyaspor maçından sonra aleyhimize bile isteye yapılan skandallardan sonra erden timur'un konuşmalarına ithafen: https://twitter.com/.../1584508870676066305
  https://gss.gs/17i.png

  nasıl bir kafada olduğunu daha iyi anlayacağınız bir tweet: https://twitter.com/.../1584130994604371968
  https://gss.gs/C2D.png

  not olarak şunu da söyleyeyim; şimdi bana abartma, saçmalama, ne alakası var gibi şeyler söyleyebilirsiniz ama bu yazdıklarım sadece benim kişisel düşüncelerimdir. bunu da belli bir mantığa sığdırmaya çalıştım o kadar!
 • 230
  çalıştığı kanalda* dün bir parti lideri ile canlı yayında program yaparken altta sürekli "sadat" reklamı dönmüştür. bu olaydan sonra herhangi bir açıklama yapmamış kendisinden yanıt bekleyenleri ise twitter çöplüğünde engellemiştir.* sonra da çıkar "atatürk, cumhuriyet" vs. diye prim kasar ve taraftarı olduğu şaibeli kulübü de bununla özdeşleştirir. yeni türkiye atatürkçüsü de böyle oluyor demek ki.
 • 152
  her zaman söylerim, kemalist geçinenlerin siyasal islamcılardan pek bir farkı yoktur. inandıkları değerler farklıdır fakat kafa yapıları aynıdır. siyasal islamcılar dini, kemalistler mustafa kemal'i kullanırlar.
  uğur bey geçenlerde yüksek divan kurulu başkanlık seçiminde "ben atatürk'ün adayıyım." demiş. yahu ne alaka?
  yıllardır azılı muhalifliğini yaptığı cumhurbaşkanı kendi kulübünün divan kurulu üyesi ama sesi çıkmaz.
  istanbul büyükşehir belediye başkanı trabzonspor hakkında olumlu tavır sergileyince aslan kesilir.
  devran döndüğünde umarım uğur bey gibileri de piyasadan silinirler.
 • 136
  kendisine bağlı sözcü gazetesi galatasaray düşmanlığına devam ediyor. kendisi üzerinden gördüğümüz gibi fenerbahçe taraftar profili yine şaşırtmıyor. adamların okumuşu da, okumamışı da, islamcısı da, atatürkçüsü de aynı şekilde kör kütük holigan.

  gelecekte sosyologlar sayfa sayfa makaleler yazacaklar fenerbahçe taraftarlığı hakkında. adamlar resmen küçük bir türkiye özeti.
 • 248
  4 şubat 2023 fenerbahçe divan kurulu toplantısında müthiş bir hamleyle ali koç'u kurtarmıştır. tabi ali koç'u kurtararak fenerbahçeyi de batırmıştır, o yüzden tebrikler kendisine.

  edit: olayın kısa özeti: ali koç, "oylama yaptık kendi aramızda ligden çekilmek için 11 e 3 devam çıktı, ben çekilelim diyenlerdim" diyerek alkış almak için blöf attı ortaya. üyeler ligden çekilelim oylama yapalım diyerek ayaklandı, ali koç panikten birşey diyemeyince uğur dündar araya girerek "kanımızın son damlası" tiradı atarak oylamaya izin vermedi. oylama yapılsa çekilin çıkacak ve bunu uygulayamayacakları için blöfleri patlayacaktı.
 • 321
  24 eylül 2023 alanyaspor fenerbahçe maçından sonra atilla karaoğlan hakkında şunu söylemiş: "hakemin asıl mesleği doğramacılık mı?"

  ya yemin ediyorum bu kadar utanmazını görmedim ya. rakibine tekmelerle, dirseklerle dal ama kırmızı görme; ofsayttan gol atıp kazan...
  azıcık utanman, arlanman olsun be ihtiyar. yaşından, torunlarından utan.
 • 246
  dün kız kardeşini kaybeden eski gazeteci, bu akşam seçim yayını için tv’ye çıkıyor. varın ordan hesap edin.

  başkanlarının çocuğu kayak yaparken hastanelik oluyor, çocuğu düşünmeyi bırakıp galatasaray’a sallıyorlar.

  bunların psikolojisi harap. bu sene yüz yılın en zor yılı. cumhuriyetin 100. yılı olduğu için sözde atatürkçü’ler (atatürk’e suikastten idam edilen doktor nâzım veya selanikli mehmed nazım bey (1872- 26 ağustos 1926), türk siyasetçi, hekim, 22 temmuz 1918-8 ekim 1918 arası maârif nazırı ve 1915-16 dönemi fenerbahçe sk başkanı.) bu sene ellerinden gelen her şeyi yapacak. bu sene şampiyon olursak çok büyük iş başarmış olacağız ama bu sefer de çamur at izi kalsın planını uygulayacaklar.

  şu an puan farkı 6 ama psikolojileri o kadar bozuk ki onlar puan farkını 10 görüyor. nef stadında oynanacak maça şimdiden -3 puan yazdılar bile. ikili averajla birlikte 10 puan geride olduklarını düşünüyolar ve bunu sahada kapatabileceklerine inanmıyorlar.
 • 289
  yine dayanamamış takımına fetölü tweet metni hazırlamış.
  halbuki 1 hafta önce muharrem ince karşısındayken insanlara fetöcü deme nutuğu atıyordu.
  sorarım kendisine; sen ve malum başkanın her dakika gatasaray'ı fetö üzerinden vururken niye aynı düşüncede hareket etmiyorsun?
  bir de polisler canımıza kast etti, biz hiç taşkınlık yapmadık diyor.
  1) cana kast etmek ne? savaşa mı girdiniz neyden bahsediyorsun sen?
  2) polis arabası devirip yakan da galatasaray futbol takımıydı sanki.
  istediğiniz kadar kudurun, size her mayıs bizi hatırlatır.
  sahasında kupa kaldırdığımın çocukları.
 • 145
  fanatiklikten gözü dönmüş cahil fenerlillerden birisi. aziz başkanı 3 temmuz sürecinde çok mücadele vermiş. stadın oraya 3 temmuz anıtı yapılmalıymış falan. dünyada başka bir grup yoktur utançlarından yerin dibine girmeleri gereken bir olayı kahramanlık gibi satmaya çalışıp üste çıksın. yazık vallahi yazık. kendi adıma utanıyorum bu insanlardan.
 • 247
  kendisini tanımak istiyorsanız yeşilçam'ın efsane aktörlerinden tarık akan'ın yazmış olduğu anne kafamda bit var kitabını okumanızı tavsiye ederim. malum bu ara herkes muhalif. kitapta uğur diye geçen cümleler kendisine aittir. kendisi gücü çok sever.

  --- alıntı ---

  --- alıntı ---

  saat on dolayında ilk kez gördüğüm bir polis hücreye geldi:
  “hadi bakalım tarık, gel!”
  elim ayağım kesildi. midemden yola çıkan ılık bir yumru tüm bedenimi dolaştı. yutkundum. hüseyin’le göz göze geldik; bakışlarımızla vedalaştık.
  ayakkabılarımı giydim. polis koluma girdi. a.nın kulübesinin yanındaki büyük demir kapının yanında yüzümü duvara çevirdi, gözlerimi bağladı. demir kapı açıldı. polis koluma girdi, yürüdük. ara sıra, “merdiven var,”, “merdiven bitti,” gibi şeyler söylüyordu.
  durmadan yürüdüm. günlerce hiç hareket etmediğim için soluk soluğa kalmış, yorulmuştum. yanımdan geçenlerle birkaç kez çarpıştık.
  “başını eğ!” başımı eğiyorum. “basamak!” ayağımı kaldırıyorum. sonunda durduk. gözlerimi açtılar. bir yazıhanedeydim. her yer lambri kaplıydı. “müdür” yazan bir kapının önünde dikiliyorduk. içeriye birileri girip çıkıyordu. sonunda beni de içeriye soktular. müdür t. masada oturuyordu, tam karşısında uğur dündar duruyordu. onu bakırköy’den tanıyordum. kapının yanında ayakta dikildim, ama hiç halim yoktu, sırtımı duvara yaslamıştım.
  uğur bana döndü:
  “geçmiş olsun tarık.”
  müdür, mesafeli bir yakınlık göstermeye çalışıyordu:
  “nedir bu halin tarık, perişan görünüyorsun?”
  “aşağısı bit ve pire kaynıyor, geldiğim günden beri ne sorgum yapıldı, ne bir şey.”
  müdür, “oğlum biraz dayanıklı ol. bak aşağıdaki ibnelere, ne kadar dirençliler.”
  “insanlık dışı koşullarda yaşayıp etkilenmemek dayanıklılık ya da dirençlilik sayılmaz ki. hepimizin yaşamları kısıtlandı. körü körüne bir bekleyiş içindeyiz. katlanmak her geçen gün zorlaşıyor. insanca tepkiler vermekten vazgeçmeye dayanıklılık diyorsanız, gerçekten de dayanıklı değilim öyleyse. artık nereye gönderileceksem gitmek istiyorum; hapishane ya da her neresiyse...”
  müdür, “oğlum sana iyi davranıyorlar, değil mi? aşağıda sana sıcak yemek söyleyeyim; biraz beslen, kendine gel. senin sinirlerin bozulmuş, böyle olmaz.”
  o sırada kapı açıldı. bir polis, “müdürüm çözüldü, ötmeye başladı,” dedi.
  müdür hemen yerinden kalkıp hızla dışarı çıktı.
  ben uğur’la odada yalnız kaldım. yıllar sonra ilk kez karşılaşıyorduk. aramızda bir dostluk, arkadaşlık olmadığı gibi gençliğimizde yumruk yumruğa kavga etmişliğimiz bile vardı. soğuk bir hava ve yapmacık jestler aramızda dolandı.
  “tarık, benden istediğin bir şey var mı?”
  “yok, sağ ol.”
  “ben trt genel müdürü olacağım; nezaket ziyaretine geldim. dışarıda herhangi birisine söylemek istediğin bir şey varsa yardımcı olabilirim.”
  “yok, teşekkür ederim.”
  müdür içeri girdi. sinirden eli ayağı titriyor, ana avrat küfrediyordu. sol elini ovuşturuyordu; belli ki canı yanmıştı. kolonya döküp ovuşturmaya devam etti. bir yandan da çocuğa sövüp duruyordu:
  “yahu bunlar şerefsiz! adama, ‘öt lan, konuş!’ diyorum; piç, horoz gibi ‘güügüürüüügüüüü! güügüürüüügüüü!’ diye ötüyor. ulan, suratında az daha elimi kıracaktım.”
  güleyim mi, ağlayayım mı, şaşırmıştım. az kalsın kıkırdamaya başlayacağım, diye korkuyordum. kendimi zor tutuyordum.
  müdür, sonra uğur’la bir şeyler konuşmaya başladı. biraz sonra da zile bastı, bir polis geldi. müdür, bana dönerek, “sen şimdi bunu film yaparsın değil mi?” dedi.
  yanıtlamadım.
  “götürün bunu,” dedi. “bir de jilet verin, tıraş olsun.”
  polis koluma girdi, kapının dışında gene gözlerimi bağladılar. aşağıya indik.
  hücreye gelmiştim. hüseyin şaşkınlıkla sordu:
  “ne oldu tarık, çabuk geldin?”
  anlattım.
 • 477
  gazeteciliğe günümüzde başlamış olsa zerre itibar görmezdi. eski neslin gözünde bir şekilde yer edinmiş olmasının ekmeğini yiyor bugün.

  uğur dündar kimdir? önce bunu biraz analiz etmek gerek.
  doğrusunu yanlışını allah bilir lakin rahmetli cem ersever'in zamanında soner yalçın'a verdiği röportajda kendisi ile ilgili bazı iddiaları var. merak eden açıp okuyabilir.
  keza anarşi yıllarında ve özellikle 80'lerde hem sağdan hem soldan binlerce kişi ölüp, işkenceler görürken ''güya muhalif ve solcu'' uğur dündar nasıl trt genel müdürlüğü yaptı? kemal kılıçdaroğlu'nun kendisine ithafen yazdığı ''sağdan soldan vatan evlatlarının idamlarıyla sonuçlanan 68 kuşağı fırtınasında gemisine dalga vurmamış uğur dündar, 1980 darbesinin "bizim uğur"u...'' ile başlayan açık mektubu da aslında çok şey anlatıyor.
  keza uğur dündar'ın turgut özal'a yakınlığı da dikkat çeken bir diğer husus. özal dönemin abd başkanından bir türk gazetecinin röportaj yapmasını istiyor, gazeteci olarak da galatasaraylı duayen gazeteci rahmetli mehmet ali birand'ın ismi veriliyor. tabi akabinde birand'ın özal'ı kızdıran haberler yapması yüzünden bu görev ''bizim uğur'a'' tevdii ediliyor.

  neden? çünkü uğur dündar her devrin adamı, güçlünün destekçisi, zenginin dostu uğur dündar. bugün ali koç'a olan sadakati biz gençlere garip geliyor olabilir. ancak uğur dündar kimdir diye şöyle geçmişe bir göz atıldığında aslında hiç de şaşırmıyorsunuz.
 • 373
  --- alıntı ---

  "hakemi de pendikspor'u da yendik!..
  #yaşafenerbahçe"

  --- alıntı ---

  10 mart 2024 fenerbahçe pendikspor maçından sonra bunu diyen fb genel kurul başkanı.
  rakiplerinin 2 kırmızı kart gördüğü maçta bunu demiştir. 87'de penaltı kazandıkları maçta bunu demiştir! rakip takımının teknik direktörünün bile atıldığı ve toplam 25 dakika uzatmanın gösterildiği maçta bunu demiştir!

  yemin ediyorum bu ve bunlar gibi şuursuz insanlarla aynı havayı soluduğum için utanıyorum. yaşından başından da utanmıyor. 80 yaşına gelmişim, biraz da temiz olmaya çalışayım da demeden kul hakkına girmeye çalışıyor.
  bir de buna üstat, meslek büyüğümüz falan diyorlar. dünyanın en komik fıkrası!
  ha bir de o çok eleştirdiği akp zihniyetinden bile berbat durumda. hatta o zihniyet bile, bu uğur'un yanında einstein zihniyeti!
 • 355
  alıntı

  https://x.com/...586639613718875?s=46

  fenerbahçeli avukatlar derneği başkanı ismail tepecik’den, “kadıköy’ümüze fenerbahçeli belediye başkanı istiyoruz” açıklaması...

  alıntı

  ülkeyi 23 senedir fenerbahçeli birisi yönetiyor. kendisi atatürkçü olup mevcut yönetimden memnun demek ki. buradan basit bir çıkarımla ne kadar duayen bir gazeteci olduğunu çıkarabilirsiniz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın