• 500
  sezon başındayken bize “rekor bir puanla şampiyon olacaksınız, bu şampiyonluğu son yılların en iyi fenerbahçesine karşı kazanacaksınız, avrupada da kulüp saygı duyulan bir futbol oynayacak, gol ve asist kralı bizden çıkacam ama fenerbahçeyle kadıköyde berabere kalıp içeride 0-1 yenileceksiniz” diye bir teklif sunulsa galatasaray taraftarının %90’ı gözü kapalı teklifi kabul ederdi.

  bu şekilde baktığımız durumda son hafta konyaya karşı puan alarak şampiyon olmamız halinde gerçekleşecek durum sezon başında hepimizin gözü kapalı şekilde kabul edeceği bir senaryonun hayata geçirilmesinden ibaret. enseyi karartmadan 24. şampiyonluk için tarihimizin belki de gerçek anlamda en önemli maçından puan alarak avrupa şampiyonasında hangi milli takım alır muhabbetine seri geçiş yapmamız gerekiyor.

  26 mayıs tarihinde sona erecek ve temennimiz yönünde galatasarayımızın 26 mayıs 2024 konyaspor galatasaray maçını kazanarak şampiyon tamamlayacağına inandığımız sezon.
 • 501
  allah'ın izniyle 26 mayıs 2024 konyaspor galatasaray maçını istediğimiz skorla bitirdiğimiz takdirde şampiyon olacağımız sezondur.

  birkaç yıl sonra 2023-2024 sezonu dendiğinde herkesin aklında üst üste 17 maç kazanarak rekor kıran, aynı şekilde en az 100 puan alarak lig tarihinin puan rekorunu da eline alıp şampiyon olan galatasaray'ı konuşacak. gol kralı kimdi dediklerinde galatasaraylı icardi diyecekler. asist kralı lafları döndüğünde galatasaraylı mertens'in adı zikredilecek.

  fenerbahçe'nin adı ise rekorlar kıran galatasaray'ın rekorunu durduran bir takım olmaktan öteye gitmeyecek. yani bu sezondaki tek avuntuları, galatasaray'ın rekorlarını durdurmaları olacak.

  o yüzden onu, bunu boşverin. birkaç yıl sonra geriye dönüp baktığımızda kimse 1-0'lık galibiyeti* değil, rekorlar kıra kıra şampiyon olan bir takımı konuşacak.
 • 503
  istanbul’un gereksiz üç takımının lige veda edip yerine gelecek anadolu takımlarıyla önümüzdeki sene daha keyifli bir lig halini alacağını umuyorum. deplasmana gitmek bu işin en büyük keyfi. 8 tane istanbul takımı ile oynan bu sezon, rekor puan farklarıyla sonlanmak üzere. taraftarı, amacı olmayan takımlar bu ligde olmamalı. umarım bu sezon ki dağılım bir daha hiç yaşanmaz. çeşitli şehirlere yayılmış bir lig uzun vadede futbolun gelişimi için önemli. özellikle uzun yıllar süper ligde yer almayan şehirlerin takımları lige ayrı bir değer katıyorlar. bu sene samsunspor maçlarında bu atmosferi hissettim. göztepe ve playoff’dan gelecek diğer takımla da önümüzdeki sene benzer bir etki olacağını düşünüyorum. ekstra bir artısı da tabiki bu şehirlerdeki galatasaray taraftarlarına gönül verdikleri takımlarını canlı izle imkanı vermesi. ben galatasaray’ımızı ilk bu şekilde canlı izledim. sonrasında ali sami yen’e de gittim, yurtdışında deplasmanda da izledim. hepsi birbirinden özeldi ama sevgiliyi ilk görüşümü unutamam, yeri ayrıdır. velhasıl, özetle umarım bir daha bu sezonki gibi bir neredeyse üçte biri istanbul’dan oluşan bir lig olmaz, daha çok kişinin kendi şehirlerinde galatasaray’ımızı canlı izleme imkanı olur.
App Store'dan indirin Google Play'den alın