• 111
  son 21 günde 7 maç oynadık. 5 lig 2 ucl maçı. 6 g 1 b.

  ligde ilk 8 hafta son 7 hafta art arda kazanarak 22 puanla girdik milli araya.

  bu 8 lig maçının 5'i deplasmandaydı.

  birçok oyuncunun henüz hazır olmadığı, sakat olduğu(ziyech, zaha, icardi, torreira, sanchez, ndombele vs vs) bir bölümde mükemmel bir performans sergiledik.

  şimdi sakatların iyileşmesi, fiziksel dezavantajların giderildiği bir dönem gelirse bundan sonrası daha da güzel olacaktır.

  bravo okan hocam, bravo takım.
 • 316
  iyiden iyiye rakiplerimizin aklı melekelerini de kaybetmeye başladığı sezon.

  şampiyon olursak bunlar bir daha kendine gelemez o kadar söylüyorum.

  24-25'te bizim hedef 25 ve 5. yıldız motivasyonumuz fener'in 10+ yıldır şampiyon olamama motivasyonunu skib bırakır.

  galatasaray yönetiminden ve camiasından tek beklentim, her hücresiyle, her neferiyle, uçan kuşundan, yerdeki karıncasına kadar birlik beraberlik içinde olması.

  bu sinerjiyi yakalarsak önümüz çok açık.
 • 181
  fatih karagümrükün evinde gaziantep fk'ya farklı kaybetmesi sonrası dejavu yaşadım, yine kulağımda o sözler çınladı: "güç bela yendiğimiz takım, işte bu takımdı."
  23 aralık 2023 fatih karagümrük gaziantep fk maçı

  merak ettim araştırdım. araştırmam gerekiyordu çünkü artık akıl sağlığımdan şüphe etmeye başladım. acaba gerçekten sürekli aynı şeyler mi yaşanıyordu yoksa ben herşeyi kafamdan mı uyduruyordum.

  galatasaray hep kötü takımlarla oynayıp güç bela mı kazanıyor yoksa diğer bir iddiada olduğu gibi galatasaraya karşı oynayan takımlar gerçekten futbolun doğrularını yapan kompakt oynayan takımlar da galatasaray mı ancak güç bela kazanabiliyor. eğer ikinci iddia doğruysa bu takımlar neden bir sonraki maç helva gibi dağılıyorlar fatih karagümrük gibi.

  bizimle oynayan takımların takip eden hafta ne yaptığına bakmam gerekti öncelikle. hakikaten bir sanrıda mıyım yoksa hakikat mi yaşanılan bunu ortaya koyacak şey bu. milli ara vardı yoktuyu hesaba katmadan ve yumruk haftası sonrası maçlar oynanmadığı için iptal edilen hafta hariç baktığımda karşıma çıkan şey şu oldu: süper lig takımları galatasarayla yaptıkları maçtan sonraki ilk lig maçlarında toplam 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 10 mağlubiyet almışlar. sonuçlar abartılı şekilde farklı görünüyor.

  bu mantıkla başka takıma baksak sonuç nasıl çıkar acaba? mesela zirve yarışındaki rakibimiz fenerbahçeye bakalım. onlar için de sonuç benzer mi? fenerbahçenin son rakibi kayserispor maçını yarın yapacağından fenerbahçe için toplam rakip maçları 14 tane çıkıyor. bu 14 maçta fenerbahçenin rakipleri takip eden maçlarda 8 galibiyet, 1 beraberlik ve 5 mağlubiyet yaşamışlar. çıkan bu sonuç da oldukça ilginç çünkü ligin ilk devresi bitmek üzere her iki takıma karşı oynayan takımlar hemen hemen aynı takımlar olduğundan yakın sonuçlar çıkması beklenir.

  o halde farkı yaratan ne? galatasaraya karşı koşu mesafelerinde rekorlar kırarak, tam konsantre ve kompakt bir oyun ortaya koyan takımlar nasıl oluyor da devam eden maçlar da çolak oluyorlar veya fenerbahçeye karşı arogdaki köylüler gibi topa bomba muamelesi yapan takımlar nasıl oluyor da bir hafta sonra futbolun doğrularını öğrenip uygulamaya başlıyorlar.

  verileri ortaya koydum, bundan sonrası yorum yapmaya, tahmin etmeye, fikir üretmeye girer ancak ben öyle inanıyorum ki gerçekler, üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra ortaya çıkacak. koyu bir beşiktaşlı youtuber hakasikcinin beşiktaş fenerbahçe maçı sonrası yayınını izlemiştim. kendisi beşiktaş camiasının dedikodularına hakim bir isim. o yayında haklı olarak beşiktaş yönetimine dediğini bırakmamıştı ama benim dikkatimi en fazla çeken şey ahmet nur çebinin tekrar aday olabilmek için galatasaray maçında futbolculara prim sözü verdiği iddiası olmuştu. ahmet nur çebinin başkan adaylığı tek bir galatasaray maçıyla mı olacaktı veya o primi vadeden gerçekten ahmet nur çebi miydi? acaba başka takımlar da masum sebeplerle galatasaray maçlarında futbolcularına prim vadediyor mu?

  futbolcu milletinin ekseriyeti kendi doğrularıyla yaşayan çıkarcı insanlardan oluşur. işin ucunda para varsa motivasyon değişir. ali koç bu sene fıtratlarında olmayan şeyleri yapacaklarını söylemişti. ancak tahminim o ki fıtratında olan şeyleri yapıyorlar dört koldan. kurdukları oyun kendi cüsselerine göre büyük ama unutuyorlar ki galatasaray hepsinden büyük. tek bir isteğim var galatasaray taraftarından; takımınızın yanında durun, sonuna kadar desteğinizi esirgemeyin. inşallah ilahi adalet yine tecelli eder.
 • 130
  herkesin kalitesini diğer takımların üstünde gördüğü 5 takımın kendi arasındaki puan durumu şu sekilde;

  1. a.demirspor 2 maç 6 puan
  2. galatasaray 2 maç 6 puan
  3. trabzonspor 3 maç 3 puan
  4. fenerbahçe 0 maç 0 puan
  5. beşiktaş 3 maç 0 puan

  beşiktaş'ın 3 maç fazlasına rağmen sonuncu olması enteresan. fenerbahçe'nin bu 4 takımla henüz maç yapmamış olması da başka bir ayrıntı.
 • 298
  küme düşme hattının birbirine yakın olması işimize gelir, lig rekabetçi olmalı ki bizim kayıplar yaşayabileceğimiz yerde fenerbahçe de kayıplar yaşasın.

  az hata yapan kazansın.

  aksi halde fener'in puan kaybı için yalnızca trabzon gibi düşmanlığı olan, samsun, gaziantep gibi yabancı hocaları olan ya da fatih tekke gibi karakterli hocası olan takımlardan medet umacağız.

  bu ada bize kredi hakkı tanımıyor. her şeyin ali sami yen'deki maça kalması için uğraşanların hesabını boşa çıkarmak lazım.
 • 276
  fenerbahçe'den puan alıp galatasaray'a mağlup olduğu için 2 gündür kendini açıklamak zorunda hisseden bir başkana sahip sezon. eğer ki mutlu sona ulaşır da şampiyon olursak tarihimizin en zor şampiyonluğu olacağını düşünüyorum. olur da bir gün adil bir ülke sistemi oturtursak da galatasaray camiası olarak bu sezonun incelenmesi için gerekli kurumlara baskı yapmalıyız. hiç normal bir sezon değil zira.
 • 348
  tarih 24 aralık 2023, fenerbahçe - galatasaray maçı. mauro icardi'ye ceza sahasında djiku tarafından yumruk atılıyor. penaltı veya karta başvurulmuyor.
  bahane : net bir görüntü olmadığı için var'ın karışamıyor olması.

  tarih 24 şubat 2024, fenerbahçe - kasımpaşa maçı. dakika 90+4, fenerbahçe lehine topun ele dokunmadığı pozisyonda penaltı uyduruluyor. icardi pozisyonuyla aynı kale, neredeyse aynı koordinatlar. yahu siz bu pozisyonda eli net şekilde nerde gördünüz de uyardınız? skandal!

  sırf şu iki pozisyonda doğru kararlar verilmiş olsaydı, galatasaray bugün 7 puan öndeydi. anlayacağınız lig bitmişti. bitirtmediler!
 • 118
  her haftası ligde neden 16 takım olması gerektiğini kanıtlayan maçların izlendiği sezon.
  16 takım 30 hafta. lig başlangıcı ağustosun 3. haftası, bitişi mayıs başı. her puan kıymetli olacağından extra bir tempo yaratır belki ligde. hakem sayısı vs her şey azalır. devre arası kampları gerçek bir hazırlık kampı gibi geçer vs. bu ligin 20 takımla oynanması cinayet. 3 büyükler harici istanbul takımları da umarım toptan küme düşer.

  olmayacak elbette ama yazmış olalım.
 • 166
  previously on süper lig 2023-2024 sezonu

  (bkz: süper lig 2023-2024 sezonu/@my immortal 14)

  tamamlanan 14 haftaya ait (140 maç) güncel durum şu şekilde;

  0-0 : 11 defa. % 7.9
  1-0 : 20 defa. % 14.3
  1-1 : 18 defa. % 12.9
  2-0 : 21 defa. % 15.0
  2-1 : 25 defa. % 17.9
  3-0 : 8 defa. % 5.7
  2-2 : 1 defa. % 0.7 (büyü bozuldu.)
  3-1 : 5 defa. % 3.6
  4-0 : 4 defa. % 2.9
  3-2 : 10 defa. % 7.1
  4-1 : 2 defa. % 1.4
  5-0 : 2 defa. % 1.4
  3-3 : 5 defa. % 3.6
  4-2 : 5 defa. % 3.6
  5-1 : 2 defa. % 1.4
  4-3 : 1 defa. % 0.7

  not : 1-0 ile 0-1 gibi skorlar aynı olarak kabul edilmiştir.

  bunun yanında kişisel manyaklığımı büyütürek galatasaray'ımızın şimdiye kadar oynadığı maçlarda aldığı skorları da ayrı olarak değerlendirmeye karar verdim.

  tamamlanan 14 haftaya ait (14 maç) güncel durum şu şekilde;

  0-0 : 1 defa. % 7.1
  1-0 : 2 defa. % 14.3
  1-1 :
  2-0 : 3 defa. % 21.4
  2-1 : 5 defa. % 35.7
  3-0 : 1 defa. % 7.1
  2-2 :
  3-1 :
  4-0 : 1 defa. % 7.1
  3-2 :
  4-1 :
  5-0 :
  3-3 :
  4-2 : 1 defa. % 7.1
  5-1 :
  4-3 :
 • 182
  24 aralık 2023 fenerbahçe galatasaray maçı 0-0 bitince 17 maç sonunda puan rekoru kırma şansını her iki takım da tepmiş oldu.

  kazanan lig tarihinde ilk 17 hafta sonunda en yüksek puanı toplayan takım olacaktı, olmadı.

  önceki rekor 17 maçta 14 galibiyet 3 beraberlik ve 45 puan ile 2005-2006 sezonu fenerbahçe'si.

  ilgili sezonda şampiyonun biz olduğumuzu da ekleyeyim.

  yani ilk 17 hafta sonunda değil, son hafta son düdük çaldığında nerede kaç puanda olduğunuz önemlidir.
 • 168
  önümüzdeki 4 haftası ve sonra ara verilecek olan sezon şu şekilde ilerliyor. süper kupa maçından sonra 7 ocak'a kadar maç yok. (18. hafta bitiyor burada, aslında 19 hafta ilk devre ama konya ile aradan sonra evimizde başlıyoruz ve 20. hafta aralıksız devam ediyor kayseri maçı ile)

  gs- ads
  sivas - gs
  gs - karagümrük
  fb - gs

  gs - fb (süper kupa) 24 aralık 2023

  ****
  bjk - fb
  fb - konya
  kayseri - fb
  fb - gs

  şu bölümü en kötü ihtimalle puan puana geçersek sezonun kalanında yardıra yardıra ilerleyeceğimizi düşünüyorum.

  belli oldu ki iki takım da diğer maçlarda çok puan bırakmayacak bu sebeple her iki takım arasında oynanacak olan maçlar çok çok önemli. kadıköy derbisinden kaybetmeden çıkmamız lazım. kazanırsak ikili averajı da cebe koyacağımızdan 3+ puanlık maç demek.

  aralık 2023 birçok şeyi belirleyecek gibi duruyor. avrupa'da devam edip etmeyeceğimiz, devam edersek ucl mi? uel mi? o bile çok kritik, yapacağımız maç sayısından tutun da, ekonomik ve transfere olan etkisine kadar.

  çok heyecanlı bir yıl sonu bizi bekliyor.

  inşallah ucl son 16, süper kupa zaferi ve ligde lider olarak bu ayı bitiririz.
 • 142
  geçen seneki (22-23) 10. maçlar sonundaki puan durumuna baktım. yine ekimin sonu, yine fb lider, yine bu seneki gibi 29 gol atmışlar, averajları 19. farklı olan ise 2 beraberlik ve bir mağlubiyetleri var. bizim ise 10 maçta 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 yenilgimiz var, attığımız gol sayısı sadece 12, averajımız 3 ve fb'den 5 puan gerideyiz, hatta ligde 8. sıradayız.

  bu seneki durumu herkes biliyor. günahlar takımı ile şimdiden baş başa kaldık denebilir. fb geçen seneye göre daha iyi, ama biz de daha iyiyiz ve henüz tam performans alamadığımız oyuncularımız var.

  onlar yokuşun tepesinden başlayıp her türlü rüzgarla inişlerini sürdürürken biz yokuşun hala çıkış aşamasındayız. bilinen bir gerçek var ki biz kasımdan önce pek tepeye ulaşmayız. ama ulaşınca da bizi durduramazlar. sayısalcılar bilir; biz sinüs onlar kosinüs dalgası. *
 • 150
  previously on süper lig 2023-2024 sezonu

  (bkz: süper lig 2023-2024 sezonu/@my immortal 14)

  tamamlanan 10 haftaya ait (99 mac) guncel durum su sekilde;

  0-0: 9 defa. %9.1
  1-0: 14 defa. %14.1
  1-1: 14 defa. %14.1
  2-0: 18 defa. %18.2
  2-1: 17 defa. %17.2
  3-0: 5 defa. % 5.1
  2-2: bursa'dan o beklenen haber hala gelmedi, gelemedi.
  3-1: 5 defa. %5.1
  4-0: 2 defa. %2.0
  3-2 : 6 defa. %6.1
  5-0 : 2 defa. %2.0
  3-3: 2 defa. %2.0
  4-2: 3 defa. %3.0
  5-1: 2 defa. %2.0

  eksik olan samsunspor - istanbulspor maci 8 kasim 2023 tarihinde oynanacak.

  not : 1-0 ile 0-1 gibi skorlar ayni olarak kabul edilmistir.
 • 57
  bugün itibarıyla* başlangıcını yapıp golle bitireceğimiz sezon. inancımız tam, planlarımız hazır ve kalitemize yetişmek için neredeyse tüpraş'ı transfere gömecek bir rakibimiz var. kazandıkça sinir bozacağız, kaybedersek dengemizi bozmadan devam edeceğiz. sonunda mutlaka ama mutlaka biz kazanacağız.

  artık söz galatasaray futbol takımı ve okan hoca'nın.

  https://gss.gs/HfU.mp4
 • 191
  ilk yarının son maçı olan 11 ocak 2024 sivasspor galatasaray maçı başlamadan evvel zihinleri biraz tazelemekte fayda var.
  sezonu baya baya erken açtık malumunuz.
  2 ön eleme ve bir play-off turu sonrasında şampiyonlar ligine kaldık.
  yetişmeyen transferler, limit olmaması vs derken şampiyonlar ligi grup maçları başladı.
  zorlu bir grupta 6 tane maç izledik ve takımımız bir tanesinde bile başımızı öne eğdirmedi.
  bizim bayern’den fark yememizi bekleyenler danimarka takımından 6 yol yedi.
  her şampiyonlar ligi maçı sonrası antalya, rize, hatay gibi zorlu deplasmanlara çıktık.
  şampiyonluktaki en büyük rakimizle deplasmanda oynadık ve isabetli şut bile atamadan maçı bitirdiler.
  ve ligin ilk yarısının son haftasın rakibimizle aynı puanda girdik.
  birisi sezon başı bunları söylese düşünmeden kabul ederdik.
  artık işlerin bize döneceği zaman başlıyor.
  zorlu şampiyonlar ligi maçları olmayacak.
  onların daha çok deplasmana çıkıp üst üste oynayacağı maçlar gelecek.
  galatasaray taraftarı takımına sahip çıksın. artık karşımızda sadece fenerbahçe yok.
  devletin valiliği bile maç için tweet atıyor.
 • 151
  merhabalar sevgili dostlarım,

  şimdi size bu sezonla(23-24) tesadüfle açıklanamayacak bir şeyi yazacağım,

  18 temmuz 2023 süper lig 2023-2024 sezonu fikstür çekimi yapıldığında hemen hepimizin baktığı şeyler aşağı yukarı belli, kadıköy derbisi ne zaman? bjk ile ilk maç içeride mi dışarıda mı? sivas deplasmanı kışın mı? ucl maçlarının dönüşünde içeride miyiz, dışarıda mı? vb. (eklenebilir)

  şimdi nasıl oluyorsa yıllardır sivas deplasmanı bize hep kışın denk geliyor, allah'ın işi işte. bir de 2023-2024 ile 2022-2023 neredeyse aynı çoğu şey, yine sezon sonunda asy'ye gelip kupa kaldırma hayalleri vb.

  ucl dönüşüyle ilgili %50 şans var zaten ya öncesinde ya sonrasında deplasmana gideceğiz. yüksek eforlu üst seviye şampiyonlar ligi maçlarından sonra ligde deplasmana gitmeniz demek, genelde puan kaybı yaşamanız demektir. daha önce çok yaşadık bu durumu. hatta şampiyonluğu bıraktık bu şekilde bazı sezonlarda.

  23-24 sezonunda ligde 8 istanbul takımı var. bizi çıkar kaldı mı 7. 12 tane de istanbul dışı takım.

  şimdi fikstür sebebiyle ucl maçlarımızdan dönüşlerde oynadığımız maçlara bakalım;

  8 ağustos ljubljana maçından sonra 12 ağustos'ta kayseri,
  23-29 ağustos molde eşleşmesi sonrası 2 eylül'de gaziantep,
  20 eylül kopenhag sonrası 23 eylül başakşehir, (26 eylül ertelenen istanbulspor dep.)
  3 ekim manchester sonrası 7 ekim antalya,
  24 ekim münih sonrası 28 ekim rize,
  8 kasım münih sonrası 11 kasım hatay,
  29 kasım manchester sonrası 2 aralık pendik,
  12 aralık kopenhag sonrası 16 aralık sivas.

  8 tane maçtan sonra gidilen 8 deplasmanın 6'sı ne hikmetse ligin en sert deplasmanları?

  e nerede hani o 7 istanbul takımı?

  ne hikmetse bu deplasmanlara bir bakın ya? iyi futbol oynatan nuri şahin'li antalya, düşman rize, sivas, fenerli volkan'ın fener yancısı hatay'ı, gaziantep, kayseri? bir pendik var allah'tan manu sonrası.

  arada içeride oynadığımız trabzon ve beşiktaş maçlarını da saymıyorum bakın.

  biz bunları yaparken fener sezon başı hazır olmayan samsun, ankaragücü deplasmanlarını çıkardı aradan ve ondan sonra neredeyse sürekli istanbul'da oynuyor.

  peki tüm çabaya rağmen durum ne derseniz?

  fenerbahçe 10/10 ile 30 puan. istediklerini, hesapladıklarını başardılar.

  ama hesap etmedikleri neydi? 10 maçta 9 g 1 b ile 28 yapacak olan galatasaray.

  sezona 10 maçta 10 galibiyet ile başlıyorsun ve en büyük rakibine atabildiğin fark yalnızca 2.

  normalde en az 7-8 puan farkı koyacağın yerde, hala streslisin. galatasaray formsuzken böyleyse, form tuttuğunda neler olacağını 1 sene önce deneyimledin çünkü.

  uçan kaçan takımınız avrupa kupası hayaliyle şubat, mart, nisan aylarında tempo yaparken, sert maçlar sonrası sert maçlar yaparken göreceğim ben sizi.

  o kurmaca, programlı, ayarlı fikstürleriniz bir yerinizde patlayacak mı patlamayacak mı onu da 2024 mayıs'ında göreceğiz.
 • 89
  takim sayisinin fazlaligi, kotu zeminlere sahip takim bollugu, berbat hakemler performansi derken maclarin kisir skorlarla devam ettigi lig.

  6 haftada ertelenen 4 mac cikartilinca 56 mac oynanmis, alinan skorlar ve kac kere tekrarlandigi su sekilde;

  0-0 : 5 defa.
  1-0 (ya da 0-1) : 6 defa.
  1-1 : 14 defa.
  2-0 ( ya da 0-2) : 10 defa.
  2-1 (ya da 1-2) : 7 defa.
  3-0 : 3 defa.
  2-2 : bursa'dan o beklenen haber hala gelmemis.
  3-1 (ya da 1-3) : 2 defa.
  3-2 (ya da 2-3) : 4 defa.
  3-3 : 2 defa
  4-2 : 1 defa. *
  5-1 : 2 defa.

  yani sonuc olarak cok kisir maclar oynaniyor bence. demiyorum ki her mac 5-3 6-1 4-4 falan bitsin ama her hafta oynanan 10 macin sadece 1-2 tanesi keyifli olup gerisi dostlar alisveriste gorsun olarak oynaniyor.

  ligin boyu uzadikca iddiasiz takimlarin fazlaligi sebebiyle cok garip maclar cikacak maalesef. buradan sakin play off istedigim anlasilmasin ama takim sayisinin kesinlikle azaltilmasi ve zeminlerin iyilestirilmesi sart oglu sart. bununla birlikte bir play out gelmesi de mantiksiz degil.
 • 254
  yaşımın yettiği kadarıyla benzerini izlemediğim süper lig sezonu.

  daha önce değindiğim aynı konu başlığında yer alan girdimde bulunan bir konuda geçen verileri güncellemek istedim. oynadığımız maçlardan sonra rakiplerimizin takip eden maçtaki aldığı sonuçları derlemiştim. yine aynı yaklaşımı rakibimiz fenerbahçe için de yapmıştım. bu girdide ise söz konusu verileri güncellemek istedim.

  bu sene 23 adet maçı tamamladık. maç yaptığımız rakipler toplamda takip eden hafta 22 maça çıkmış oldu. rakiplerimiz takip eden maçlarda 3 galibiyet, 4 beraberlik ve 15 mağlubiyet yaşamışlar. rakibimiz fenerbahçe ile maç yapan takımlar ise takip eden maçlarında 11 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 mağlubiyet almışlar. yorumunu size bırakmakla birlikte oldukça dikkat çekici bir veri olduğunu söylemeden geçmek istemedim.
 • 94
  previously on süper lig 2023-2024 sezonu

  (bkz: süper lig 2023-2024 sezonu/#3736554)

  erteleme maclari sonrasinda tamamlanan 6 haftaya ait (59 mac) guncel durum su sekilde;

  0-0 : 5 defa.
  1-0 (ya da 0-1) : 7 defa.
  1-1 : 14 defa.
  2-0 ( ya da 0-2) : 10 defa.
  2-1 (ya da 1-2) : 7 defa.
  3-0 : 3 defa.
  2-2 : bursa'dan o beklenen haber hala gelmemis.
  3-1 (ya da 1-3) : 2 defa.
  4-0 : 1 defa.
  3-2 (ya da 2-3) : 4 defa.
  3-3 : 2 defa
  4-2 : 2 defa.
  5-1 : 2 defa.

  eksik olan samsunspor - istanbulspor maci 8 kasim 2023 tarihinde oynanacak.

  not : her hafta bunu guncellemeyi kendime gorev edindim.
 • 127
  fenerbahçe şampiyon olabilir, sonuçta sonsuza kadar şampiyonluktan uzak kalacak halleri yok ama o sene bu sene değil.

  galatasaray bu kadar güçlüyken fener şampiyon olamaz, fener şampiyon yapılır.

  işte buna mani olmak için de erden timur ve dursun aydın özbek'in, hatta okan buruk2un yanında olacağız.

  ilk 8 haftada 2 punalık makas oluştu ama adil bir yönetim olsaydı en kötü ihtimalle fener bir maçta puan kaybederdi ve aynı puanda olurduk.

  bu ve benzeri ufak tefe farklar şampiyonu belirliyor bazı sezonlarda, o yüzden hep ayık olacağız.
 • 128
  2021-22 sezonu öncesi spor yazarlarının yarısından çoğu zaten trabzon'u favori gösteriyordu. az biraz sendelediler ama sonra ciddi bir ivme kazanıp ligi alıp götürdüler.

  2022-23 sezonu başında yaptığı transferle galatasaray iddiasını açıkça ortaya koymuş, şampiyonluğun favorisi olduğunu göstermişti. tökezlediği anlarda bile "yok bu sezon gitti" dedirtmedi.

  eskiden biz de babamla sezon öncesi ya da sezon yeni başlamışken objektif tahminler yapmaya çalışıyor, genelde tutturuyorduk. son 30 sezonda 94-95, 02-03 ve 19-20 sezonlarında bariz olarak yanıldık ve 20-21 sezonunda ikimiz de bir tahmin yapamadık. töz kendini açıyor yani. futbolu çok iyi bilmememize ve gönlümüz hasta galatasaraylı olmasına rağmen biz bile az çok anlıyoruz. komplo teorilerine kapılıp beyni uyuşturmak fenerlilerin işi bizim değil. bu işler ankara'dan ayarlanıyor olsa bana hiçkimse ama hiçkimse galatasaray'ın son 12 yılda 6 kez şampiyon olmasını açıklayamaz.

  tanımlamak gerekirse, şampiyon olacağımız sezondur.
App Store'dan indirin Google Play'den alın