• kaka'nın düğününden ve eşiyle evlendiği ilk yıllardan şu 2 fotoğrafa bakın şimdi,

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...0TssxWIW2sr3LRoNYD0E

  http://2.bp.blogspot.com/...0/1+%252816%2529.jpg

  kendisinin oğluna olan benzerliğini zaten biliyorsunuzdur,efsane, kaka jr,

  http://footballonline.ir/...0141203113340_00.jpg

  dna testi düşmanı bir benzerlik var ortada. oğlu kaka'ya, kaka'dan çok benziyor :(

  kaka'nın bir de kızı oldu birkaç sene önce, belki haberiniz yoktur. kaka naz :(

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...yjHDPgJ8A6R4FE7Y2O53

  şimdi çocuklar büyüdüler ve kaka ile eşi de tabii biraz daha yaşlandı.

  değişmeyen tek şey ise çocukların kaka'ya benzerlikte birbiriyle yarışması.

  hatta kaka işi abartmış, eşi bile kendisine benzemeye başlamış, bu ne lan?!

  http://fabwags.com/...ne-Celico-photo1.jpg

  efendim bir gün bir yerde baskın gen nedir? çekinik gen nedir? konusu açılırsa açın bu entryi gösterin.

  tişikkirler sıygılır :(
 • transfer söylentileri çıkmış olmasından dolayı biz taraftarları çok çeşitli ruh hallerine sürükleyen futbolcu.

  -geldiğini varsayarak-
  şampiyonlar liginde oynayamayacak olması bir handikap belki ama şöyle de bir şey var, süper lig'deki maçları tek başına kazanarak takımda 9 kişilik rotasyon imkanı sunacağından şampiyonlar ligi maçına as kadromuz 2 ay dinlenmiş halde çıkabilir. bu yüzden bence gelmesi hayırlı olacaktır.

  -formal dilden çıkış-
  oğlum manyak mısınız lan, kaka lan bu. henüz 36 yaşında da değil kaka'dan bahsediyoruz. sırf kaka bizde top oynuyor diye garip gurip memleketlerden galatasaray'ın maçlarını izleyecek adamlar olacak. bahsettiğimiz adam milan'ı yıllarca taşımış götürmüş adam. madem kıyasla anlatmak gerekiyor; hagi'nin real madrid ve barca serüveninde yaptıklarına bakın, hemen arkasından bize gelip uefa ve süper kupa'yı nasıl kazandırdığını hatırlayın.

  -bir veda busesi-
  gelmeyenin annesi babası ölsün. ben diyeceğimi dedim, yiyorsa gelme artık. (erdal bakkal kadar pis surat ifadesini hiçbir smiley'de göremediğim için pas geçiyorum bu kısmı)

  luena'nın katkılarıyla:

  https://www.youtube.com/watch?v=T-OgMoIgm0I
 • 35 yaşındaki futbolcu.

  istenildiği zamanlarda çok büyük futbolcuydu. son 3 senedir ise brezilya - abd arasında tatil yapıyor.

  33 yaşında hala daha hollanda milli takımının kaptanı ve en çok forma giyen futbolcusu olan sneijder için "yaşlı" diye ortalığın yıkıldığı yerde "bu haliyle bile ortalığı dağıtır" deniyor. hala daha "gelse bilmem ne" deniyor. ey fatih terim sen nelere kadirsin?
 • bir futbolsever olarak kendisine kırgınım. messi ve ronaldo seviyesine yakın tek isimdi. hatta onlardan bile iyi olduğunu savunan insanlar vardı. kaka ise 2007 yılında dünyada yılın futbolcusu ödülünü aldıktan sonra kendisini saldı. o ödül kaka'ya yetti ve ailesine zaman ayırmaya başladı. belki ronaldinho ve türevi brezilya'lılar gibi gece hayatına düşmediğinden eleştirilmedi. ödülü aldığı dönem babası zaten zengin zevk için futbol oynuyor deniliyordu. bana göre ödülü almadan önce o hedefte çalışıyordu, ödül sonrasıysa zevkine oynamaya başladı.
 • hakkında saçma sapan görüşler yapılan futbolcu. hagi'yi aldığımız dönem gündemimizde olan bir diğer isim mehmet scholl'dü. hagi galatasaray'a gelmeden evvel meksika liginden bir takım ile her konuda anlaşmış durumdaydı. o gün hagi'yi almasaydık hagi bugün meksika liginde ne olurdu mesela?

  saçma sapan konuşmanın alemi yok bu yüzden. sneijder galatasaray'a elinden geldiğince katkı verdi fakat o dönem kaka gelseydi en kötü sneijder kadar katkı verebilirdi. adamlar kaka'yı küçümsüyor yahu şaka gibi.
 • bu adam ne işimize yarar diye soru soranlara şu an gerçekten verecek cevabım yok, ama bu gerçekten kendisinin yarar tarafını bulamadığımdan değil. biraz sinirle karışık bir anlamama mevcut. hani böyle kafan kaşınır ya söyleyeceklerini toparlayamadığın zaman, öyle bir durum benimkisi.

  bu soruyu da soranların aslında kendi kendine suratına tokat gibi çarpabilecekleri cevapları var. öncelikle bu oyuncuya fatih terim isterim alın dedi ise bu konu burada kapanmıştır. sonrasında diyorum ki kaka'yı bizim takımdaki hangi oyuncu ile karşılaştırdınız da yok bizim adam daha iyi kaka'ya gerek yok dediniz, kimin yerine koyamadınız ? maddi konulardan da konuşan arkadaşlar olmuş ama zaten bu adamın transfer edilmesi ile ilgili klüpten çıkacak paralar max seviyede belirlenmiş ve üzerine çıkacak her ücret için devreye sokulacak klüp dışı kaynaklar belirlenmiş. bunların üzerine parayı kazanmanın ders kitabını yazacak bir insan var iken başımızda bu maddi kaygılar neden. bu adama klüpten çıkan paranın kat ve katını kazandıracak formulleri zaten şimdiden hazırlamıştır kendisi.

  birazda düşünmeden konuşmak istiyorum. ulan nasıl insanlar var aramızda ki belli süreçleri göz önünde bulundurmadan zırvalayabiliyorlar. 2 sene önce orta sahanda mustafa sarp varken şimdi kaka'ya lazım olup olmadığı ile ilgili yorumlarda bulunuyorlar. kaka lan bu kaka, diyalog orada bitti sen sadece otur ne olduğunu algılamaya çalış.
 • kendisinin gelmesi için değil fenerbahçe'nin elenmesi, türkiye milli takımlarının her turda nal toplaması gerekiyorsa gıkım çıkmaz kabul ederim.

  takımı deneyeceğim diye caner erkin'li, mert günok'lu takımı sahaya çıkaran, "genç arkadaşların önünü açacağız" deyip emre belözoğlu gibi a milli takım geçmişini çok iyi bildiğimiz birini takım kaptanı yapan, kamplarda galatasaraylı oyunculara "fener'e gel rahat edersin" diyen, şike yaptığı mahkeme tarafınca tescillenmesine rağmen şampiyonlar ligi elemesi oynayan, galatasaray'a kupa verirken ağlayıp fenerbahçe'ye kupa verirken alex de souza'yı öpüp koklayan, "aziz bey olmasa buralarda olamazdım" deyip "her şeyin kontrol altında" olmasını sağlayanların takımını mı tutacağım ? hassiktirsinler ordan.

  bu ülkede milli takımların türk milletine hitap etmesi isteniyorsa, ilk önce milli takımlarda görevli kişilerin kırmızı beyaz'ı her rengin üzerinde tutması gerekecek. kaka'ydı zarttı zurttu hikaye.
 • galatasaray'a geleceğine dair söylentilerin ortaya çıkmasından beri düşüncelerim

  mümkün değil alamayız, çok para ----> parasını versek bile öncelik vereceği 10larca kulüp var -----> ulan yoksa?!?!! ------> yenge yapma

  şeklinde yol aldı. durduk yere başımıza bela aldık yemin ediyorum. eğer olurda galatasaray formasını giyerse ben, kendi sünnet düğünü ve 20 küsür çok yakın akrabanın* düğününde oynamamış ben, erzurumlu kökenlerime geri döner halay başında kırmızı mendil sallayarak etrafa dehşet saçarım. arada gruptan alakasız ayak oyunları ve yerden bişey alma hareketi bile yaparım.
 • kaka senaryosunu yazıyorum..

  sezon başında da fatih hoca kaka'yı istemişti. başkanımız ve yönetim ise bütçeyi zorlamak istemedikleri için, süper lig ve şampiyonlar ligi grupları için yeterli bir kadro oluşturdu.

  fakat şampiyonlar ligi gruplarından çıkmak sadece bir ihtimal (yüksek bir ihtimal) olduğu için, ihtimale para yatırmayı yönetimimiz tercih etmedi.. lakin kaka olsaydı gruptan daha rahat çıkardık belki ama zaten kaka olsa da bu sene şampiyonlar ligi şampiyonu olamayacağımız için daha gerçekçi bir seçim yapmak gerekliydi.

  bu sezon şampiyonlar ligindeki hedefimiz gruptan çıkmaktı ve aydının golü ile bunu başardık. fatih terim, futbolcular, başkanımız, herkes söyledi. bundan daha fazla bir beklentinin içerisine girmedik ama ünal başkanın, başkanlığa gelirken ki söylemi neydi? avrupada istikrarlı olmak.

  fatih hoca, ünal başkan ve yönetimle anlaştı. gruptan cıkarsak, para kazanacagız, para kazanırsak kakayı alacaksınız dedi.

  ünal başkanımız da zeki adam vesselam. eger fatih hocayı dinlerse, hem takımımız başarılı oldugu için kendiside başarılı olacaktı, hem kaka gibi bir futbolcuyu aldıgı için karizmasına karizma katacaktı. verdiği çilek sözünü geç de olsa tutmuş olacaktı. yüklü bir maliyetin altına girecekti fakat, bu para zaten fatih hocanın başarısı sonucu kazanıldıgı için kulübe ek bir maliyet oluşturmayacak, bununla beraber kaka'dan elde edilecek forma ,reklam vs.. gelirleri yanına kar kalacaktı. hem kaliteli , hem hesaplı, hem cok akıllıca.

  ünal başkan böylelikle bir taşla, kuş soykırımı yapmış olacaktı.

  gruptan cıkmadan önce transfer dedikoduları vardı. fakat hiç kimseden bir ses ,bir isim çıkmıyordu. gruptan çıkacagımız garanti degildi.

  ne zamanki gruptan çıktık. fatih terim maç sonunda kendisine sorulan soruya '' mevcut oyuncularımızdan kaliteli ise memnuniyetle değerlendiririz '' dedi. daha önce böyle bir açıklama yapmamıştı. bu aslında ünal başkana bir mesajdı.'' ben dediğimi yaptım. gruptan çıktık, parayı kazandık. şimdi daha iyisi için takımımızı geliştirme sırası ve kakanın tam sırası'' demeye çalışıyordu.

  çünkü biliyordu ki 2+2=4 değil 10 edecek ve dünya sinerjinin allahını görecekti.

  söz fatih terimden cıktı ve top şuan yönetimde ve ünal başkanda.

  kakanın bize getirecekleri bir kakanın bize getireceklerinden fazla olacaktır. cunku mevcut takımda bir kakadan başka hersey vardır.
  (bkz: burayı bende anlamadım)
  2+2=4 değil 10 edecek ve dünya sinerjinin allahını görecekti

  özet geçiyorum ;eğer transfer edebilirsek, kaka bize aydın yılmaz'ın hediyesidir.* * * *

  nasıl bir psikolojinin içindeyim artık siz düşünün. (bkz: bu neyin kafası) *

  (bkz: kaka ah kaka)
 • çok iyi topçuydu o ayrı, ama bu kadar top class statüsünde yer alıp, böyle büyük paralara transferler yapmasının 2 önemli sebebi var bence;

  1- efsanevi milan kadrosunun bir parçası olması (shevchenko'lu, maldini'li, crespo'lu, gattuso'lu takımdan bahsediyorum)

  2- imajı- yakışıklılığı, zengin bir aileden gelen üst seviye tek tük futbolcudan biri olması, evlendiği güne kadar tek bir kadına sadık kalıp henüz milli olmamış olması vs vs - yani hikayesi

  yoksa dünya kupası yarı finali'nde brezilya'yı tek başına eleyen, 2008-2012 arası dünyanın en önemli 5 futbolcusundan biri olan sneijder'le kıyaslanması olacak şey değildir bence. sneijder'i yıllardır bizimle diye osuruktan mı sayıyorsunuz ne yapıyorsunuz
 • (bkz: video hakem)

  https://twitter.com/MLS/status/896549178817486848

  13 ağustos 2017 new york red bulls orlando city maçında kırmızı kart görmüş. hakem jorge gonzalez, bir pozisyon sonrasında iki takım futbolcuları arasında neler yaşandığını görmek için video hakem uygulamasını kullanmış. o karmaşa esnasında kaka, eski takım arkadaşı (ve halen çok da iyi arkadaşlarmış) aurelien collin'e el şakası yapmış. hakemse bu şakayı farklı yorumlayıp kaka'yı oyundan atmış. kırmızı kart kararı sonrası aurelien collin hakeme asıl olanı anlatmaya çalışsa da hakem kararından vazgeçmemiş. olan kaka'ya olmuş.
 • öncelikle transferinin galatasaray taraftarlarınca konuşuluyor olması bile galatasaray futbol takımının gözünü avrupanın en büyük kupasına diktiğini göstermektedir.

  eğer takıma katılırsa ya hamit - selçuk - melo üçlüsünün önüne kendisi monte edilip önüne elmander/umut - burak ikilisi koyulacak, ya da selçuk - melo ikilisinin önüne hamit - kaka - amrabat üçlüsü yerleştirilip 4-2-3-1 denenecek.

  ikinci seçenekte "savunma hücumdan başlar" düşüncesine uymayız. eğer uymayı deneyip tek forvette umut / elmander ikilisinden birine şans verirsek de kasım'ı görmeden hepimiz hasan şaş'ın 2001 versiyonuna döneriz.

  kaka transferinin olumlu yanları olduğu gibi olumsuz yanları da var elbet. mesela olumlu yanlarını saymak istersek,

  - ürün vs. satışı, stadın her maç fullemesinin kesin olması,
  - rakipler üzerine adeta kabus gibi çökme
  - tüm dünyaya "götü kollayın beyler" mesajı verme
  - sahada selçuk, kaka, burak, hatta melo gibi maçın kaderini değiştirebilecek oyunculara sahip olma,
  - kaka'nın ofansif anlamdaki etkisine sahip olma,
  - skora katkı yapma bakımından önemli bir kozu elinde bulundurma, diyebiliriz sanırım.

  olumsuz yönler dendiğinde aklıma gelen maddelerse;

  - oturmuş düzene çomak sokma,
  - uzun süredir düzenli olarak oynayamamış bir oyuncuyu takımın en önemli kozu haline getirme,
  - hamit'i keserse yerli rotasyonu, amrabat'ı keserse "8m" muhabbeti başta olmak üzere amrabat ve emre'nin gelişimini engelleme,
  - olası bir sakatlıkta takım içi dengelerin bozulması ve resmen ölü bir yatırım haline gelmesi.

  bununla birlikte olumlu - olumsuz olarak belirtmedim ancak en önemli noktaya dikkat çekmek istiyorum, kaka dini bütün bir oyuncudur. "ne alaka la?" demeyin. bu tür oyuncuların işlerine olan saygısı fazla olduğu gibi yeni ortamlara katıldıklarında sıkıntı çekmezler. mesela eboue ve amrabat da yabancı olmalarına rağmen müslüman ve dini bütün oyuncular ve ikisi de takıma katıldıklarında hiçbir sıkıntı yaşamadılar.

  bununla birlikte kaka'nın taffarel ile arasının iyi olması da takıma alışmakta çok fazla sıkıntı çekmeyeceğinin göstergesidir bence.

  olumsuz yönlerine değindikten sonra fatih terim'i aklınıza getirirseniz de iyi olur. zira fatih terim galatasaray'ın kasasından boş yere çıkacak 1 doları dahi harcatmaz. takım içi dengeleri ve bu transferin olumlu - olumsuz tüm etkilerini zaten kendisi ve ekibi çoktan analiz etmiştir eğer kaka gündemdeyse.

  özetle, riskli ama tutarsa yüzyılın transferi olacak bir isimdir kaka. "çoluğu çocuğu keserim amk" kafasında takılmak kendisi için pek uygun olmaz bence ancak kesinlikle çok önemli bir isimdir kendisi. kumar oynayacaksak böyle kumar oynayalım.
 • galatasaray' ımda oynamasını canı gönülden dilediğim, ayak içi plaselerini parçalı altında görmeyi allahın nasip etmesini istediğim brezilyalı harika futbolcu.

  para ve real madrid konuları halledilmiş, hatta evi bile hazırmış ama yenge ayak diretiyormuş. varsa öyle birşey anam ikna eder onu.

  yani pek hoşlaşmaz futboldan ama evladı rica ederse konuşur bayan kaka ile. hem malum yaz sonundayız, bizim evde kış hazırlıkları başladı. salça, tarhana, biber kurutma, buzluğa bezelye, taze fasulye falan. enginarlar zaten aylar önce temizlenip kaldırıldı derin dondurucuya. ben bu teklife hayır diyecek kadın tanımıyorum ağalar. ister anglo sakson olsun, ister türk, ister berezilyalı.

  eğer gerçekten her şey halledildi bir yenge kaldıysa anama bırakın. halleder. hem kuruş para da istemez, oğlu sevinecek diye gönüllü olur.