• 178
  güzel bir entry yazmış ama ne yazık ki katılmıyorum kendisine.

  bu sözlükte erden timur'a komisyon aldığı iftirası atıldı.

  rashica'nın beşiktaş'a transfer olduğu akşam kendisi hakkında yazılanlar en basit tabirle büyük haksızlıktı. erden timur'un aslında hiç bir şeyden anlamadığından tutun da, vizyonunun olmadığına kadar neler dendi neler.

  orta saha transferinde risk aldı ve en iyisini getirmeye çalışıyor. son günlere kalacağı barizdi. tek gayesi daha kaliteli isimleri kadroya getirebilmek. icardi gibi, torreira gibi.

  şimdi bu stratejiye katılmayabilir, alırım temmuzda normal bir orta saha geçerim diyebilirsiniz. bu çok doğal. yaptıklarına katılmayabilirsiniz. ama bu size erden timur'a hakaret etme veya itibarsızlaştırma hakkı vermez. hele hele geçen sene 23. olan takıma icardi ve torreira gibi yıldızları alan, takımı şampiyon yapan, sponsorluklarla takımı maddi olarak güçlendiren, 2-3 sene içinde takımın bütün borçlarını bitirecek projeleri üreten adama bunu hiç yapamazsın.

  açık ve net; erden timur'u ye-dir-me-yiz. senin gibi normal bir şekilde eleştirenlere değil, hadsizce saldıranlara.
 • 179
  (bkz: erden timur/#3713433)

  herhangi bir kulüp çalışanı için "yedirmeyiz" şeklinde yapılan dünyanın en sığ yorumuna güzel bir cevap vermiştir. erden timur, okan buruk, fatih terim vs. bunların hiçbiri galatasaray'ın üstünde değillerdir. yazdığım üç ismi de çok sevmeme rağmen bu gerçeği kabul etmek gerekiyor. birisi bir hata yaptığında, bunu mantık çerçevesinde eleştirenlere bile "yedirmeyiz" tarzı anaokulu cevapları veriliyor.

  sözlükte aklı selim olan sayılır yazarlardan birisidir.
 • 182
  (bkz: #3713433)

  söylediklerine katılmıyorum. "eleştiri eleştiri" diye diye sosyal medyada herkesin maneviyatına söver hala geldi bizim taraftar. stat ya da tv'den maç izlerken verilen reaksiyon başkadır. sakinken verilen reaksiyon başkadır. şu an ne hoca ne yönetim ne de futbolcularımız bu kadar üst perdeden eleştirilmeyi haketmiyor. rezil bir ortamdayız ve burdan sağlıklı bir şeyler çıkması çok zor. yönetim ve teknik heyet işini layıkıyla yaptı ve yapıyor zaten. etimiz belli budumuz belli. çok çok fazlasını da isteyebiliriz ama öncelikle taraftar olarak haketmemiz gerekiyor. biraz da çuvaldızı kendinize batırın. şu anda benim sosyal medyada gözlemlediğim fenerbahçe trollerinin lafıyla hareket edildiği. asla sağlıklı bir eleştiri yok.
 • 183
  (bkz: #3713433)

  yanlış çıkarımda bulunarak, istenilen orta saha transferi şu ana kadar gerçekleşmediği için tepkiyle yazılmış bir entry girmiş yazar. öncelikle abdürrahim albayrak’tan bahsettiği transfer dönemininin sonuna doğru takımdan gomis de ayrılınca nitelik, taktiksel vs. değil nicelik olarak elimizde tek santrafor eren derdiyok kalmıştı. ve bu adam tartışılan bir isim olmasının yanında sakatlık ve form sorunu bulunan biriydi ki zaten yarım dönem santraforsuz oynamak durumunda kalmıştık bu yüzden. aynı yaz döneminde, hiç unutmuyorum bunu abdürrahim beyefendi bir röportajında bizzati tv de duydum, gördüm; fatih hocama 1 değil 2 santrafor alacağıma dair söz verdim bu yüzden de gomis’in gitmesini onayladı tarzı ayrıca talihsiz bir söylemi de olmuştu. malumunuz o transfer döneminin sonunda gülünemeyecek kadar trajikomik yanlış bir hesaplama yüzünden birini ve yine aynı şekilde davalık olunabileceğini fark edildiği için de diğer santraforu alamadık. yine o senenin yarı transfer döneminde aynı trajikomiklikleri yaşayıp da “ umulmadık bariyerlere “ çarptığımız için en sonunda ozan kabak’tan gelen yüklü bir parayı diagne’ye gömüp uzunca bir süre kronik bir santrafor sorunuyla başbaşa kalmıştık. bu akıl tutulmasının baş sorumlularından olan abrürrahim albayrak ilk kez o dönem bizim takımda transfer komitesinin başındaydı. bahsedildiği 6 şampiyonlukta sıradan bir yöneticiydi ki katkısı da belli ölçüde olmuştur. ama sapla samanı karıştırmamak lazım.

  geldiğimiz süreçte şu anki transfer komitemizin başındaki erden timur ise; ülkemizin ve kulübümüzün içinde bulunduğu şartlara rağmen, aldığı riskler neticesinde icardi gibi bir ikonu kadromuza katmış, torreira gibi bir canavarı çok iyi bir anlaşmayla çok iyi bir yaşta takımımıza katmış, geçen sezonki şampiyon kadroyu rashica( mevkisi ağzına kadar doluydu) harici korumuş ve üstüne zaha, ziyech, angelino gibi üst düzey adamlar almış, tete gibi fırsatı iyi değerlendirmiş ve en önemlisi bunları bonservissiz gerçekleştirmiş, dahası bildiğimiz zaniolo süreci, getirebileceği kazanç vs. gider böyle. defalarca yazdım yine yazıyorum; elimizde orta saha mevkisi birkaç futbolcumuzun yan mevkisini olmasını dahi hesaba katmadan nicelik yönünden tatmin edici ve dahası nitelik olarak da belli bir seviyede olmasına rağmen işin tabiki de taktiksel boyutunu düşünerek daha iyi seviyeleri görmek istediğimiz için yerlerine futbolcu istiyoruz. bakın yerlerine istiyoruz. yine ve yeniden yazıyorum ki o mevki boş değil. ve bu adamlar bizi geçen sene şampiyon yaptı. yani yaptığımız tüm yangınların sebebi eksiklikten değil, daha iyisini istemekten. kaldı ki yerine daha iyilerini istediğimiz oliviera’yı da kulübümüze kitleyen kendi değildi.

  yani sonuç olarak; abdürrahim albayrak örneğinden yola çıkıp da, erden başkan’ı aynı şekilde hedef göstermek asla doğru bir yaklaşım değil. tabiki de bu her seferinde ne yaparsa yapsın desteklenmesi anlamına da gelmiyor ama doğru ve yanlışın çıkarımını iyi yapmamız da gerekiyor. hele hele ortaya koyduğu yüreğinin yanında, öyle lafta değil icraatta da galatasaraylılığını gösteren, uzun süredir hatta belki de kıyasladığımda kendimi bildim bileli çok nadir gözlemlediğim iyi anlamdaki bir yöneticilik örneğini bize yaşatmış, yaşatmaya da devam eden böyle bir adamın yani erdem timur’un bu şekilde asılıp, kesilmesini şahsım adına doğru bulmuyorum.
 • 191
  (bkz: #3763913)

  yapılan transferlerden ötürü okan hocayı suçlayan yazar. öncelikle attığım mesajlara “genellikle” cevap vermeye tenezzül etmediği için buradan yazma gereği duydum. demirbay transferi yabancı konusundan dolayı zaruriydi. burada her gün ilk 11’deki 3. yerli başlığı açılırken yerli havuzundaki önemli bir oyuncu görüntüsündeydi. “okan hoca getirdi, oynatamıyorsa bundan sorumludur” diyip işin içinden sıyrılmak kadar komik bir şey yok. galatasaray futbol takımını az biraz analiz edebilen herkes kaan ayhan’ın torreira’nın partneri olarak cl maçlarında oynayacağını farketmiştir. elde o muadilde oyuncu olmamasının suçu okan hoca değildir. hepsini geçtim şu an için transferler bu kadar beklentileri karşılayamamışken bile hocanın kusursuz gitmesini bu şekil değerlendirmek için farklı görünme çabasında olmak lazım.

  daha yeni kerem aktüroğlu’na yasin öztekin, tuncay şanlı muamelesi yapıyordu. şunu tuncay’a söylesen gülüp geçer herhalde. sırf “farklı görüneyim” anlayışıyla eleştiri kültürünü bahane ederek yapılan eleştiriler artık fazlasıyla komik kaçmaya başladı. sanırım kendisini sözlüğün hıncal uluç’u zannediyor.
 • 195
  (bkz: detective hoffman/#3929588)

  çok ama çok güzel açıklamış. düşünmeden altına imzamı atacağım bir entry girmiş.

  detective bir zamanlar ne dediler başlığına harika emek veren bir yazardı ve kendisini kadroma almıştım. sırf o günlerin hatırına kendisini engellemek istemiyorum. fakat son zamanlarda özellikle inada bindirdiğini düşündüğüm tavrı ve tarzı hiç hoş değil. umarım kişilere olan sevgisini galatasaray taraftarlığının önüne koyan insan olmaktan kısa zamanda vazgeçer. galatasaray maçlarının başlıklarına hiçbir şey yazmayıp diğer takımların maçlarına uzun uzun entryler girmesi çok acayip. tamam hadi arda turan'ı ve eyüpspor'u destekleyebilirsin de ben sözlükte 3 günde bir antrenmanda gülen caner erkin fotoğrafı görmek zorunda mıyım yahu?

  https://gss.gs/CYG.jpeg
 • 197
  durmadan sürekli başlığımda asılsız söylemlerde bulunan takıntılı yazar. emekçi yazar olmaktan niye utanayım. farklı dillerde bulunan içeriklerde entryler kenara dilde kolay 5000 maç entrysini, her gün eski doldurulmayan maç başlıklarını doldurmak. temenni görmeden yapılan bu işler sadece sözlüğe saygı ve sevgiden. x bir hocaya destek vermek takıntı değil, kimse hergangi bir şeyden de zevk almıyor. takıntı tüm fokusunu başkalarının entrylerine odaklamak. sevdiğin teknik adamlara destek olmak, onların mutluluğunu paylaşmak çok normal ve güzel bir davranış. yazarlara ilişmek ise değil.
App Store'dan indirin Google Play'den alın