resim
Oğuz Aydın
Takım:Alanyaspor
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:23
Boy:1.83
Uyruk:Türkiye
 • 106
  ligin ilk yarısında sol kenarda ters ayakla etkili olamayı beceremedi ama 2. yarıyla beraber sağ kanatta 8 gol 4 asist gibi saçma sapan bir istatistiğe ulaştı ki, hemen hemen rashica gibi kullanılmasına rağmen bu kadar etkili olması bi ışık yaktı açıkçası. tabi ondan daha hücumcu ve hızlı olması da cabası.

  mustafa demirtaş ise 3'büyükler için çok iyi bir bek olabileceğinden bahsetmiş. gerçekten de fiziksel olarak bu kadar albenili, teknik olarak da belli bir eşikteki kenar oyuncularını büyük takım hücumcu bekine evirmek, özellikle bu özelliklere sahip oyuncuları olduğundan çok daha iyi bir hale getirebiliyor. zira koridor kullanımı ciddi anlamda iyi.

  barış alper'i kanat forvet değil de sadece çizgi oyuncusu olarak kullandığımızda, performansı da o koridorun doluluğuna göre şekilleniyordu. fakat ne zaman koridor oyunculuğunu sol beke geçip sürekli alan bulabildiği bir konumda yaptırdık, o zaman istisnasız her maçta da anomal seviyede bir hücum etkinliğine kavuştu.

  özetle 3 milyon civarlarına gözü kapalı denenebilir bi oyuncu ama gel gelelim alanya'nın kapıyı 5-6 milyonlardan aşağı açması pek mümkün gözükmediği için transferine olumlu bakmak şimdilik çok zor.
 • 107
  berkan kutluyu bile 4 milyona vermiş alanyaspor’un en az 5-6 milyon istemesi normal. oğuz’un diğer artısıda şl listesinde yabancı oyuncudan yer kaplamaması yanılmıyorsam berkan’ın aksine.

  ayrıca ligde en fazla büyük şans yaratan 2. oyuncu oğuz. ilk sırada tadic var ama tadic’in süresi oğuzdan daha fazla. bu kadar fazla büyük şans yaratan oyuncuyu neden ön taraftan alıp beke koyalım ki? sırf fizikli diye mi?

  pozisyon almayı bilmeyen oyuncuyu bence beke koymak riskli. mesela barış alper sağ bek oynadığında çok kötü oynuyor. bu eksikliğini hızıyla kapatabilsede bazen yinede riskli bir hamle.

  ayrıca bu kadar yaratıcı bir kanat oyuncusu olmasa derdim ki beke koyalım git gel yapar. mertensten bile daha fazla büyük şans yaratmış bir oyuncu gelirse kanat alternatifi olur.

  bu arada ligde ihtiyaç olduğunda tabiiki sağ bekide kotarır fakat seneye şl seviyesinde bence boey tarzı defansif yönü daha kuvvetli bir beke ihtiyacımız var çünkü köhn çok ofansif bir bek.

  neyse ben kendisini almaya çalışırsak zaten ucuza kapatabileceğimizi sanmıyorum. ayrıca fbjk’de sulanacaktır kendisine. en kötü yunus akgün’ü yedeğe koyar + altyapı kontenjanından yazıdırırız.

  oğuz gelirse iyi olur ama gelmezsede kendi bilir. gelirse şampiyonluk yaşar gelmezse şampiyonluk izler.
 • 110
  alanyaspor’un kanat oyuncusu…

  üzgünüm ama anadolu takımı şişirmesi başka bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. ama tabi bu haliyle…

  çok çalışır, çabalar, bir şekilde forma şansı gelir ve başka bir seviyeye çıkarır kendini… o ayrı bir süreç. (bkz: barış alper yılmaz)
  ancak bu haliyle gelirse taylan antalyalı kadar bile katkı veremez gibime geliyor.

  alanyaspor başkanının kaypak tavırlarına bakınca satmak isteyeceği bonservislerin yüksekliği gözümde beliriyor. hele bir de böyle kallavi bonservislere falan gelirse, ki bence 2-3 m € bile çok, rezil rüsva olur.

  özetle tam bir beşiktaş jimnastik kulübüfutbolcusu olduğunu düşünüyorum.
 • 111
  ahmet ilhan özek, yiğit gökoğlan statüsünde sanılıyor ama alakası yok. oğuz çok süratli olmasının yanında topla ilişkisi iyi, ayakta kalmayı bilen fizikli bir oyuncu. milli takım havuzunda da yer alıyor. mevcut hali barış alper’in bize geldiği halden çok daha önde. 4-5 milyona alınabiliyorsa alırım. yaşı genç, pasaportu türk. rashica diye tutturuyorduk, alın size daha fizikli ve yerlisi. anadoludan oyuncu alınmaz diye bir şey yok. oyuncu iyiyse, fiyatı da makulse neden olmasın.

  edit: alındığı vakit barış alper'in yaşadığı fiziksel ve oyun aklı gelişimi yaşayacağını da düşünürsek, önemli bir oyuncuya evrilebilir.
 • 112
  geçmiş yıllarda oynadığımız her alanya maçında kim bu çocuk demiştim. sonradan girdiği ya da ilk 11 başladığı her maçta oynadığı kanadı zorlamış ve tehlikeli olmuştu.
  kendisini özellikle bu yıl epey geliştirdi ki oyunu ve istatistikleri ortada. barış alper kadar çalışmaya ve gelişmeye istekliyse ondan çok daha iyi gelişebilir ki zira altyapısı hollanda, çok daha iyi bir eğitim almıştır. mentalini bilemiyorum ama geldiği seviyeyi bir-iki tık yukarı çıkarması kendisinin elinde.
  alınırsa zarar edilmeyecektir, kendisinden umutluyum.
 • 113
  belli bir yaşa gelince insan sarrafı haline geliyorsun. yanılma payın yüzdesel olarak gittikçe düşüyor. bu arkadaşın saçı, stili, saha içindeki hal ve hareketlerini değerlendirdiğimde anadolu takımının atarlı giderli, hızlı ve güçlü oyuncusu dışında bir şey göremiyorum.büyük takıma gelmekte temelde çok bir sıkıntı yok. parladığın bir sekans, yabancı kuralı vs derken bir bakmışsın olur. dünya kadar örneği var. kalıcı olabileceğini göremiyorum. hele ki galatasaray hiç yeri değil. belki fenerbahçe olabilir. en iyisi yerinde kalıp, ağırlığınca devam etmesi. yolu açık olsun.
 • 114
  şu 'anadolu topçusu' geyiğinin bitmemiş olması ne kadar korkunç. anadolu'dan alınabilecek nadir yerlilerden birinin istenmiyor oluşu ayrı korkunç. hayır yani takımdaki yerlilerin nereden geldiğini ve ne seviyeye çıkabildiklerini gördükten sonra bazı yorumları okumak komik geliyor. abuk subuk bir bonservis vermedikten sonra oğuz aydın bizde harika bir performans gösterir. hele hele okan buruk'un oynatmak istediği oyun için çok da iyi oyuncu. artık şu şımarıklık bitsin neymiş anadolu topçusuymuş ne gerek varmış falan. gerek var. sen bu tarz topçuları alacaksın ve geliştirmeye çalışacaksın. armut piş ağzıma düş devrinde değiliz. etrafına 3-4 tane kaliteli, tecrübeli oyuncuyu yerleştirip geri kalanını galatasaray ile birlikte gelişmek için can atan oyunculardan kuracaksın. bu kadar basit.
App Store'dan indirin Google Play'den alın