• 131
  https://twitter.com/.../1352692547735474181

  --- alıntı ---

  diagne ....
  değerli arkadaşlar galatasaray muhammet transferi netleşmeden diagne'yi bırakmama kararı aldı. muhammet transferi çözülfüğü anda diagne 'nin ingiltere'ye transferi gerçekleşecek. g.saray mısır kulübüne bu geceye kadar süre verdi.onlar pazartesi cevap vereceğiz diyor..

  --- alıntı ---

  rodop benim gözümde inandırıcılığını çoktan kaybetti ama bu haberi doğru olabilir. eğer doğruysa zamalek açısından düşünmeye değer bir teklif yapmışız ki pazartesi gününe kadar süre istemişler. umarım bu haber doğrudur ve pazartesi bize olumlu dönüş yaparlar. eğer gelirse mohamed müthiş bir transfer olacaktır.
 • 132
  zamanın boşluğundan biraz da merakımdan üşenmedim bugün oynanan zamalek-aswan maçını izledim.
  öncelikle mısır liginin kalitesi yerlerde, zamalek o ligde şampiyonluğa oynayan bir takım ama tamamen kaos futbolu oynuyorlar, aswan ise tüm maçı savunma yaparak geçirdi, yani aslında tam bizim ligde büyük takımların anadolu takımlarına karşı oynadığı bir futbol izledim, bu açıdan bakınca daha iyi bir gözlem oldu benim için.

  benim bugün izlediğim mostafa mohammed, videolarda izlediğim mostafa mohammed değil bir kere. videolar oldukça yanıltıcı. bana biraz daha gomis tarzı forvet gibi geldi, oyun içine pek girmedi bu maçta genellikle hep ceza sahası içine ayağına top bekledi, katı savunma olunca doğru düzgün topla buluşamadı bile.

  videolarda kafa vuruşları çok gözüme çarpmıştı, allah var bu konuda iyi gibi, bu maçta çok kafa vuramadı ama oyunun son bölümlerinde doldur boşalta dönen takımda açılan her ortaya rakibinden daha iyi yükseldi vuramadı o ayrı konu ama, zıplama zamanlaması ve sıçrama kabiliyeti yüksek o belli.

  genel olarak yorumlarsak, hem st.ettiene kulübü hem bizim takım scoutları bu çocuğu benden çok daha fazla izlediler, evet belli meziyetleri var ama iki kulüpte 5 milyon €'yu direkt çıkarıp vermemesini şimdi daha iyi anlıyorum, çünkü tamamen kumar bunu iki kulüpte biliyor, çünkü mısır ligi kalitesi diplerde izlerken bunu çok net anlıyorsunuz.

  atıyorum tff 1.lig de bu sayılara ulaşan çok oyuncu var hangisini hemen galatasaray'a kabul edersiniz tartışılır, ha 3-4 arası taksitli veriyorlarsa versinler, vermezlerse keyifleri bilir. ben hem st. ettiene'yi hem bizim kulübün neden bu kadar çok ısrarcı olmadığını daha iyi anladım.

  edit: söylemeyi unutmuşum maç 0-0 sonuçlandı.
 • 133
  hiçbir yazarımızın goals & skills videosu dışında tanımadığına neredeyse emin olduğum futbolcu.

  topa vurması, etmesi, kafa vuruşundan ziyade top rakipteyken ne yaptığını merak ediyorum ben. galatasaray sözlük'te istenen dzyuba gibi bir şey çıkarsa bir de mohamed problemi çıkar başımıza. dzyuba da sırf top tuttuğu, güçlü olduğu için pres yaptığı kabul edilen bir adam ama kendisinin bu konularla alakası yok.

  mohamed de top rakipteyken jogging yapıyorsa umarım almayız. hiç gerek yok. ah ah santos borre'yi falan alacak paralara sahipken kimleri kimleri aldık... havard nielsen'i tutup getirelim bundesliga 2'den bari. sezonda 10 taneyi görürse görür ama tük takımı oynatır, rakibin ağzına ağzına basar. umarım pahalı, en az 40-50 milyon euro maaş yükü talep eden pas oyununu bırakıp tempolu, topa sahip olma oranının yüksekliği rakipten kaptığı çok fazla toptan gelen bir oyun izleriz gelecekte.
 • 137
  2020 aralık ayı sonunda ilk haberleri çıktığında biraz da can sıkıntısından internetten 2 zamalek maçını izledim. yani öncelikle ilk farkettiğim mısır ligi filan diye küçümsüyoruz da resmen sahada savaş var. bizim 2. lig gibi kıran kırana temaslı ve bol düdüklü bir ortam vardı. mısırlı oyuncular da kuzey afrikalı olmaktan mütevellit hepsi demir gibi bir de maşallah.

  mohamed’e gelince de yani mısır ligi ne kadar ölçü bilmiyorum da izlediğim maçlarda gol/asist yapmamasına rağmen hayvan gibi topçu. şu kadarını söyliim fransa ligine gitse en geç öbür sene ya lyon’da ya lille’de. ondan sonra tahmin edilecek senaryoda olduğu gibi 40-60 milyon euro bandı arası büyük bir kulübe satmalık.

  birkaç kelam daha etmek gerekirse hani bizim luyindama’nın defansta böyle karşısındakilere çocuk muamelesi yaptığı bir kuvveti ve özgüveni varya, bu çocuğun da forvette böyle bir havası var. yeter ki şişir bir şekil indiriyor o topu. drogba gibi rakip savunmacılar kafayla uçuşmasına rağmen bu göğsünde topu stopluyor. stile gelince de elmander tarzı o kadar dolanmıyor belki ama ileri bölgede sağa sola at gibi koşturuyor. zaten luyindama örneğinde söylediğim gibi değişik bir boyu posu ve hızı var. peste oyuncuların gücünün yükseltilmesi gibi.

  son olarak hissiyat olarak söylüyorum biz alsak da almasak da bu çocuğun adını ilerleyen yıllarda çok duyarız. öyle tetteh gibi kuzey liglerindeki abartılan siyahi oyunculardan değil. ayakları çok hızlı ve kuvvetli. videodan da anlaşılıyor zaten mermi gibi vuruyor. irfan da gelse; luyindama, marcao, taylan, irfan, mohamed filan iyi bir şampiyonlar ligi macerası sonrası satışlarla komple borçlarımızı sıfırlarız valla. inşallah alırız, çok ah vah ettirir.