resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 9525
  ilk sezonunu çok saymıyorum. bana göre 23/24 sezonu, galatasaray'daki 3 sezon içinde en düşük performansta kaldığı sezondu. bunda psikolojik sıkıntılar ve pozisyon değişikliklerinin de etkisi önemli ancak kendisi de kabul edecektir ki daha iyisini yapabilirdi kerem. geçen sene finale icardi ile damga vurmuş adamdı kendisi. asist kralıydı.

  aslında ön elemelerle birlikte sezona hiç fena girmedi. geçen seneye göre çok daha iyi girdi hatta. goller, asistler... united maçlarında attıklarıyla, bayern ve kopenhag maçlarında atamadıklarıyla olay oldu. icardi'nin sakatlığıyla birlikte yavaş yavaş kendisi de düştü tamamen. çok fazla gol kaçırdı ve çok fazla aynı tarzda kaçırınca ister istemez çok tepki çekti kerem. çünkü çok kritik vuruşlardı hep. zaten oyun tarzı çok fazla deneme ve top kaybı içeriyor ancak bu kadar kaçırınca ister istemez biraz odaklanılan isim oldu. üstüne ıslıklayan 3-5 ahmak da eklenince...

  sonrasında da kayboldu yavaş yavaş. arada bir gerçekten liderlik yaptığı, takımı taşıdığı kritik maçlar oldu bu arada. içerdeki istanbulspor ve antalyaspor maçları çok çok kritikti. gelgelelim şubat ayında oynadığımız antalyaspor maçı belki de son iyi maçıydı. şubat ayı diyorum. hadi sonraki hafta beşiktaş deplasmanında da bence iyiydi ancak oradan sonra tamamen düştü, tamamen. özellikle kasımpaşa deplasmanı, alanya deplasmanı gibi deplasmanlarda korkunç bir haldeydi.

  fenerbahçe maçı sonrasında yaptığı kaptanlıkla bence taraftara kendisini hatırlattı. gönüllere girdi nispeten. maalesef arada bir türlü aşılamayan anlamsız bir duvar var. kerem'e anlamsız tepkili bir kesim olduğu gibi kerem de biraz fazla alıngan davranıyor açıkçası. tepki gösterenlerin kat kat fazlası destek oluyor. her maç tribüne çağrılıyor, her maç sevgi görüyor oynamasa da. aslında psikolojik olarak 3 yıldır bu süreçleri hep iyi yönetmişti ancak bu yıl olmadı. belki de birikti, yoruldu bilmiyorum.

  öyle veya böyle bu sezonun hikayesi mutlu bitti. şampiyon olduk çok şükür. kendisi de sezon başında özellikle verdiği katkıyla yerini aldı bu şampiyonlukta. şampiyonluk kutlamalarındaki tavırları ise kendisini seven biri olarak eleştirmek zorundayım. galatasaray'a küsemezsin kerem, kırılamazsın. kaptan olarak hiç yapamazsın. artık bunları öğrenmiş olman lazım. kalacaksan da gönüllerdesin, gideceksen de gönüllerdesin ancak bu tavırlara gerek yok.

  bence kalması lazım. kendisi için de galatasaray için de hayırlısı budur. niye böyle düşündüğümü de 2 ay önce kendimce sebeplerle açıklamıştım: (bkz: #3889051)

  hala aynı düşünüyorum ancak kalırsa da kafayı toparlamalı ve bazı şeyleri görmezden gelmeyi öğrenmeli. bence iki taraf için de faydalı bu ilişki devam etmeli.
 • 9532
  hakkındaki transfer haberleri * doğruysa hakkında hayırlısı olmasını dilediğim kaptanımız. bizim gibi kulüplerde aşırı kırılgan yapıda olmamak gerekiyor. çelik gibi sinir gerekiyor. maalesef kaptanımız bu konuda zayıf. üstüne bir de oynadığı oyun tarzının top kaptırmaya aşırı müsait olması da eklenince taraftarlar ile sürekli bir gerginlik hali oluyor. umarım mutlu olacağı bir kulübe gider. kulübe kattıkların için çok teşekkürler kaptan.

  transfer de olmazsa başımızın üstünde yeri vardır.
 • 9534
  12 milyon euro + bonuslar güzel teklif. sociedad da kulüp olarak kerem'e uygun görünüyor. la liga da doğru tercih. hayırlısı olsun.

  euro 2024 sonrasını beklemek hata olur. turnuvada gösterilecek performansa göre sociedad başkasını transfer etmek isteyebilir. ayrıca kerem'in de milli takımda oynayabileceğini çok düşünmüyorum. kanatlarda ilk tercihler barış alper yılmaz, irfan can kahveci ve kenan yıldız olacaktır. kerem daha çok sonradan dahil olur.
 • 9538
  kendisini çok sevsem de ayrılması kendi adına hayırlı olacak gibi. mental durumu hep eşikte ve kafasında bu hep olacak. yarın öbür gün bir iki maç kötü performansından sonra yine taraftardan tepki alır mıyım kaygısıyla çıkacak bir sonraki maça. taraftardan da illa ki tepki olacak. daha büyük bir kırılma olmadan iyi bir bonservis bedeli ile avrupa transferi hem bizim hem kendisi adına güzel bir gelişme olur.
  kendisinin yokluğunda kanat rotasyonunda şu anki kadroda sıkıntı yaşayacağımızı da düşünmüyorum. zaniolo'nun döndüğü ve yunus akgün ve barış alper yılmaz'ın kadroda kaldığı durumda kendisini kadroda kalmaya zorlamak değerini düşürmekten başka bir şey olmaz.
 • 9539
  twitter'da 12 milyon avro artı bonuslarla real sociedad'a gideceği iddia edilen futbolcumuz. en sonda söyleyeceğimi en başta söyleyim. bu para kerem için çok az. olaya kendi açımızdan bakalım. kerem gibi skor katkısı verebilen, takımı sahiplenmiş, sorunsuz, kaptanlık yapan bir futbolcuyu aynı paraya alabilir misiniz? aldınız diyelim aynı katkıyı vereceğinin garantisi yok. benim şahsi düşüncem 20 milyon altında kesinlikle gitmemesi. boey'in satışı sonrası bu işleri öğrendik diyordum ama inşallah konuşulan rakamlar doğru değildir. kerem bu takımın yıldızlarından. değerini bulmadan satmayalım.
 • 9540
  kerem’in yaşama kriteri “ben hep haklıyım” üzerine. kendisine en çok zarar veren şey de bu zaten, yine kendisi. haklı olmak ve haklı olduğunu ispatlamak takıntısı üzerine inşa edilen bir hayatta mutlu olamazsınız. kariyerinizden de mutlu olamazsınız, kazandığınız başarılardan da mutlu olamazsınız. kerem’in şampiyonluktan sonra dahi ilk dışarıya yansıtmak istediği şeyin mutluluk değil de taraftara olan kırgınlık olmasının sebebi de bu “ben hep haklıyım” içgüdüsü. haklı olduğuna o kadar inanmış ki, o inanç bir hesaplaşma isteği doğurmuş. haklılığı-haksızlığı bir kenara bırakıp; mutlu olmaya, sevinmeye odaklansa, hayatı kendisi için kolaylaştırır ama bunu yapabileceği yerin galatasaray olduğunu düşünmüyorum. daha doğrusu türkiye olduğunu düşünüyorum. haklılıkla verdiği savaşı sonlandırmak ve sadece mutlu olmak üzerine kafa yormak için, ülke dışına çıkması faydalı olabilir. faydalı olabileceğinden yüzde yüz emin değilim ama bir denesin isterim.
 • 9543
  gitmek istemesine saygı duyarım. fakat bu kadar gideceğim deyip, kulübün pazarlık gücünü düşürmeseydi keşke. erden timur, boey transfer sürecini anlattı. oyuncu gitmek istiyormuş. az buz değil baya gitmek istiyormuş. erden başkan durumu anlatmış. biz de gitmene yardımcı oluruz ama beklentilerimiz var. bu şekilde davranırsan, bizim pazarlık gücümüz kalmaz diye. adamlar kafalarındaki bonservisin neredeyse iki katını vererek aldılar.

  şampiyonluk maçının röportajında veda edersen, galatasaray kimle nasıl pazarlık yapsın? 12 milyon ile 15 milyon arasındaki 3 milyon şuan için o kadar devasa paralar ki. o 3 milyonla barış ve kerem'i aldık. öyle düşünmek lazım. kur farkının bu kadar yüksek olduğu zamanda, her euronun değeri var. her yıl 10 tane oyuncu satan, hollanda, portekiz takımı değiliz. ayda, yılda bir iki tane oyuncu geliştiriyoruz. son yıllarda arttı ama genele vurduğun zaman türk takımlarında oyuncu geliştirme problemi hep vardı.

  kerem ile aynı istatistikleri verecek, yeri gelince yedek kalacak, yeri gelince kaptanlık edecek birisini 12 milyon'a bulabilir miyiz? asla bulamayız. oyuncuyu abartma niyetinde değilim ama elimizdeki asseti de düzgün değerlendirelim.

  inşallah bu transfer görüşmelerine erden timur dahil olur. yoksa elimizdeki bütün kaliteli oyuncuları 3 kuruşa kaybedeceğiz korkusu var bende.
 • 9544
  15+ toplamda 18’i aşacak bir ücretle satışı epey mantıklıdır. oradan gelecek paranın bir kısmıyla oğuz aydın’ı alırım. barış alper’i bir sezon daha tutup gerçek manada parlatıp yunus akgün’ü de rotasyona katarak sekteye uğramadan yola devam edilir. 12 az ama dediğim rakamlara satışı mantıklı triplerini yenemeyen aslan kardeşim.
  bu ilişki güzel bitecekse fırsatı bu transfer dönemi. ben tribünde kendisine siper olmaktan yoruldum. kendisi de epey bir tripli aşamadı o travmayı.
 • 9545
  beşinci yıldız, birkaç futbolcu hariç çoğu için çok bir anlam ifade etmiyor olabilir ama ligi küme düşme geyikleri ile bitirdikten sonra üst üste 2 sezon şampiyon olup üst üste 3. şampiyonluğu bırakıp gidecekse üzücü olur bence kendisi için.

  elbette kendisi için en iyi kararı yine kendisi verecektir ve son kararına da saygı duyarız, helalleşiriz.
 • 9546
  euro 2024'te fazla süre alabileceğini düşünmüyorum. turnuvada değerlenir diyerek transferi ertelemenin bizim için pek bir anlamı yok. eğer birden fazla talibi yoksa zaten pazarlığı çok yukarılara taşıma şansımız da az. futbolcu olarak yerinin çok rahat dolacağını düşünüyorum. fakat benim için bu sezondaki imza hareketi açıkçası fenerbahçe mağlubiyetinden sonra herkesi ayağa kaldıran açıklamasıydı. kendisi giderse bu tarz anlarda muslera, okan buruk, icardi belki barış, berkan öne çıkmalı.
 • 9547
  yurtdışına çıkacaksa umarım tugay kerimoğlu gibi bir kariyere imza atmasını umduğum kaptan oyuncumuz. tugay da son sezonunu yoğun bir taraftar baskısı altında oynayıp bir maçın sonunda ansızın biz tribünlerle selamlaşıp vedalaşmıştı. basının bile yan gözle küçümseyerek izlediği tugay ada'da futbolunu beklenmedik bir biçimde geliştirmiş yerel bazda bile olsa taraftarlarının sevgilisi olmuştu. aynı kariyeri, şayet transfer olacaksa, kaptan kerem için de diliyorum.
 • 9549
  takımdan ayrılacağı iddia edilen oyuncumuz. ben her daim kendisinin oyun yapısını sevdim sadece milli takımda bence rolü biraz uygun değil ona. yolu açık olsun kendisini geliştirmeye devam etsin. bence real sociedad çok uygun bir takım kendisine gelişimi için. her şey için teşekkürler inşallah tekrar gelir ileride.

  mutlaka geri alımda öncelik maddesi konulmalı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın