resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 8776
  sene başında ayağına gelen her topla son pas atmaya çalışıp, atakları başlamadan bitiyor diye eleştiri alıyordu.

  ardından son top denemelerini ciddi anlamda azalttı. 10 numaraya da geçmesiyle birlikte daha çok final koşuları atmaya başladı ki, bu noktada ciddi derecede etkili olmasına rağmen bu sefer de 6 pastan kaçırdıklarıyla eleştiri oklarını üstüne çekti ve taraftarla arasındaki ilk pürüz ortaya çıktı. sanıyorum iç sahadaki copenhag maçına tekabul ediyor.

  sonra bir şanssızlıktır devam etti, tavana dikmelerinin sonu gelmedikçe eleştirilerin dozu da beraberinde arttı. devamında da ceza sahasından da uzaklaşmaya başladı. en azından pozisyona giriyor derken, bunun da gerçekten hakkını vermesine rağmen son vuruşlardaki başarısızlığı stabil bir hal alınca oyuna daha geriden girmeye çalışan, topu ayağına geçişlerde alan birisi oldu ki ipler tam burada koptu. direkt rekor seviyelere çıkan pas kayıpları, ısılıklanmasına yol açtı.

  bu ıslıklardan sonraki performansı ise tamamen kaotik. sorun olabilecek en temel düzeye indi. artık ne tavana dikiyor diye, ne son paslarına, ne de pas hatalarına kızıyoruz. çünkü artık hatalarının neredeyse yarısı ilk kontrollerinden ibaret. ya topu kontrol edemediği için kaptırıyor ve pozisyon yiyoruz, ya kontrol edemediği için yakaladığımız pozisyonu değerlendiremiyoruz, ya da kontrol edemediği için pas veremiyor.

  nereden nereye değil mi?

  artık sadece mücadelesine okey veriyor, mücadelesini beğeniyoruz, hareketli diye övüyoruz çünkü hataları stabil ve bilinen bir hal aldı. beklentiler ise olabildiğince düştü.

  sonuç olarak oyunumuzdaki gerilemenin de, okan buruk'un elini kolunu bağlayan bir numaralı etmenin de kendisi olduğunu düşünüyorum. zira oynadığımız oyun kerem'e aşırı derecede bağımlı durumda ve elimizdeki kerem bildiğimiz kerem değil. umarım haftada 1 maça düştüğümüz şu dönem önce kendisine iyi gelir..

  onur - necip ikilisine karşı bu kadar birebirde kalıp hiç ama hiçbir şey çıkaramaması, üstelik köhn mevkisinden hiç açılmamasına rağmen sol kanadın otobana dönmesi hiç hayrı alamet değildi.

  (bkz: 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı)
 • 8777
  3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçında her zamankinden farklı bir kerem vardı sahada. daha doğrusu eski özelliklerini hatırlayan bir kerem.
  şöyle açıklayayım;

  kerem son zamanlarda daha çok pasör bir kanat oyuncusuna dönüşmüştü. yani topu aldığında sürmek yerine genellikle aralara uzun top atmaya çalışırdı. ben bunları yazarken, aklınıza hemen icardi'ye attığı uzun paslar geldi bile.
  bu maçta ise, özellikle de ilk yarıda sürekli top sürmeye çalıştı. vücudunu koyuyor, başarılı bir şekilde dribbling yapıyor, estetik çalımlar falan tıpkı eski kerem gibi. bu konuda muhtemelen istatistikler de beni yanıltmayacaktır çünkü son zamanlarda bu kadar top süren bir kerem'i ilk kez görüyorum.

  kendisi hakkında genel bir maç yorumu yaparsam da, ilk yarı ne kadar iyiyse, ikinci yarıda da bir o kadar etkisizdi. tabi bunu hücum anlamında yazıyorum çünkü bekine yardım etmede yine sınıfta kaldı. beşiktaş maç boyu istisnasız sürekli solumuzdan geldi ve sürekli köhn'le başa baş kaldılar. buldukları en net pozisyonların tümü sol tarafın boş olmasından kaynaklandı çünkü dediğim gibi kerem yardıma hiç gitmedi.

  bunun dışında şunu da söyleyeyim, kerem başkaları gibi orasını burasını tutarak oynamamazlık yapmıyor ve aslanlar gibi sahaya çıkıyor. iyi oynar veya kötü oynar hiç önemli değil, önemli olan bu mücadeleden asla kaçmamasıdır. üstelik kendisi sahadaki ve mikrofon başındaki bizdir. beşiktaş maçı sonrası söylediği şeyleri yazarak entry'i sonlandırayım:

  "bugün saha içinde bazı üstünlüklerin bizde olduğunu gösterdik. biz sadece rakibimiz fenerbahçe ile yarışmıyoruz. herkes birlik oluyor bize karşı. bugün o birlikteliği biraz da olsun bozduk."
 • 8779
  haterları papağan gibi sürekli 'çok top kaybı yaoıyor yauuuvvvv' diye diye mimlendi kendisi. dünkü maç, bir önceki maç vs. istatistiklere bakılsa mertens'in, barış'ın, demirbay'ın kendisinden daha çok top kaybı yaptığı maçları görecekler. çok uzağa gitmelerine gerek de yok dünkü beşiktaş maçına da bakabilirler. peki bu oyuncular için var mı kerem kadar ağır eleştiriler? tabii ki de yok. mimlendi çünkü. iyi de oynasa kötü de oynasa aynı şeyleri söyleyerek eleştirmeye devam edecekler. bu kerem haterları için üzülüyorum. her sene kerem'in sillesini yemeye devam ediyorlar. yok küsüyormuş da küsmesin diye oynuyormuş gibi komik argümanları yok mu hele. beni benden alıyor. bu arada bu çocuk galatasaray adına bu sezon en çok süre alan oyuncu muhtemelen. milli takımda da düzenli oynuyor.

  neyse uzatmaya gerek yok. yabancı olup senelik 3 milyon maaş alsa adına bir şarkı da onun için söylenirdi. kendisinin şanssızlığı da yerli olması işte. neden maç kaçırmıyorsun, sürekli antrenmana çıkıyorsun ki? bak sözde yıldızlar şeyi şeyine denk takılıyorlar kulüpte.
 • 8780
  kerem'i en çok eleştirenlerden biri benim. en ofsaytlar kısmımın baştacı kerem'dir muhtemelen.

  ama dün mertens ve barış alper'den sonra sahanın en iyisiydi. göze batan top kayıpları yapmadı, topla takımı ileri taşıdı, duran toplar kazandırdı. en önemlisi de bu kez gerçekten kanat gibi çizgiye yakın ve verimli oynadı. bakın dikkat ederseniz gol veya asist yapamadığı maçta övüyorum. yarın çok kötü oynadığı bir maçta sırf gol attı diye savunulması abes oluyor çünkü.

  eksikleri var mıydı? vardı. misal köhn'e defansta yardımı zayıftı ve bu önemli bir eksiklikti. bir de 1'e 1 yakalamışken pas vermek yerine necip'i geçmeyi denese daha doğru olabilirdi ama bu önemli değil.

  netice olarak icardi'nin çok tutuk olduğu bir günde bu kadar oluyor. dünkü iyi oyunu için teşekkür ettiğim oyuncumuz. sonraki maçlarda da böyle devam eder inşallah.

  (bkz: 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı)
 • 8781
  3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı’nda sahaya ilk o çıktı, beşiktaş taraftarın ilk ve en yüksek ıslıklanasınız üstüne çekti,

  https://x.com/...A45WcjmHK-oL0nfXJGvQ

  maç önü ısınma hareketlerinde takımı hırslandıran oydu, linkini paylaşan olursa buraya eklerim.

  maç sonu açıklamalarında az laf çok iş ile taşı gediğine koydu.

  https://x.com/...A45WcjmHK-oL0nfXJGvQ

  gözümüzün önünde bir kaptan yetişiyor. onu ıslıklayanları, protesto edenleri desteğe davet ediyorum.

  biz bir aileyiz, keremlendikçe daha da büyüyen.
 • 8783
  fundemental eksiklerinden biri olan ilk dokunuş *

  takımla idmandan sonra ekstra antrenman yapması gerekiyor. top kontrolü bu kadar zayıf bir oyuncuyu uzun süre forvet arkası denedik. elinde mertens varken gereksiz inat.

  bir personal trainer’la anlaşıp idman sonrası ekstra mesai yapması kendisinin faydasına olur. tribünde homurdanmalar yükseliyor.

  oyununu yukarı çekmezse, euro 2024 milli takımında yerleri garanti gözüken kenan yıldız, bay ve kılıçsoy karşısında şansı yok denecek kadar az.
App Store'dan indirin Google Play'den alın