• 8093
  dünden beri futbolcuları inanılmaz şekilde mobbinge uğrayan kulüptür.

  birisi iletsin de hepsi milli takımdan affını istesin. çağlar sakatım dedi turnuvadan kaçtı tatil yapıyor, irfan ve ismail sakatım deyip yedekte bekliyor, arda çocuk korkusundan yorgunum diyip maça çıkmıyor, ferdi keyfe keder takılıyor, semih velet rolü yapıp yönetimiyle sinsi sinsi lobi yapıyor.

  galatasaray futbolcuları milli takımdan bir an evvel ayrılmalı ama yok bizimkiler de kulüp gibi taraftar gibi acayip saf. zamanında terim'i bile milliyetçilik ayağına kandırıp milli takıma getirmişlerdi. öyle bir kulübüz işte biz.
 • 8095
  dünden beri yine her haltta olduğu gibi kuş giller tarafından hedef alınan takım. barış hırvatistan’a gol attığında kayıp olan ve dün yeniden orataya çıkan troller yüzünden insan artık maç izlemek istemiyor. kerem, barış alper, abdülkerim, yunus ve kaan elemelerde atılan 14 golde, 6 gol ve sayı aklımda değil asistleri vardı. bu oyuncular şampiyon olmuş takımda da iyi sezon geçirdiler. bu adamlar manchester united ve bayern’e karşı fena sayılmayan maçlar çıkardı. hepsi birden oynasın demiyorum. ama yunus hariç hepsi ilk 11de oynamayı hakediyor. zor maçlarda bunlar oynuyor kolay maçlarda [süperstarlar] oynuyor. linçlenen ise bizim futbolcularımız. gürcistan maçında ve portekiz maçında ferdinin oynadığı bölge otoban oldu. kimse ses etmiyor. samet kendi kalesine gol attı kimse konuşmuyor, arda gerçekten iyi futbolcu ama gürcistan maçında o harika şutu atmasa eleştirilirdi bile. böyle bir ortamda her küfürü linçi galatasaraylı futbolcular yiyor. gerçekten acayip bir durum.
 • 8096
  türk milli takımına artık futbolcu göndermemesi gereken kulüp. diğer kulüplerin futbolcuları sakatım der, yorgunum der, zor maça çıkmaz. turnuva öncesi sakatlık bahanesiyle eleme maçlarında oynamaz ama 3 gün sonra fenerbahçesinde 90 dakika maça çıkar, balayı bahanesiyle milli takıma gelmez. takımı desen ligde yarıştan kopmamak için avrupa'da yedek kadroyla çıkıp ülke puanına verebileceği maksimum katkıyı vermez...

  galatasaray ve futbolcuları bunların hiçbirini yapmaz. ülke milli takımındayken birleştirici yönde paylaşımlar yapar, kolay zor demeden bütün maçlara çıkar ve elinden geleni yapar, ameliyat olması gerekiyorken milli takım için galatasaray'dan fedakarlık yapar, yine de oynar. yine de günün sonunda suçlu olan, mobbinge uğrayan ve ağır hakaretler yiyen biz oluruz.

  bunun bir yerde durması gerekiyor. bu toksiklik oyuncularımıza mental olarak ve piyasa değeri olarak zarar veriyor. diğer takımların oyuncuları sahaya batırıp golleri yedirirken, galatasaray oyuncuları ellerinden geleni yapıp gole sebebiyet verecek hata yapmazken bile sonuç böyle oluyor. bir de hatayı yapanın galatasaraylı olduğunu düşünün, o zaman neler olurdu acaba? futbolcularımızı koruma altına almamız şarttır.
 • 8097
  yönetimi tarafından sahip çıkılmayan kulüp. bazı şeyleri anlamak mümkün değil. artık örgütlü saldırılara karşı profesyonelce savunulması gerekiyor. üzerinden reklam yapan avukatlara da ihtiyaç yok. futbolcuya maaş verir gibi avukatlık ofisi mu kurulur daha farklı yollar mı kullanılır bilmiyorum ama bir şekilde bu kulüp hakkını savunmalı ve suç örgütlerine haddini bildirmeli.
 • 8098
  çok net olacağım ailesinden sevgi görmemiş, reel hayatta kimsenin umursamadığı sosyal medya dışında bir hayatı olmayan cahil, lümpen ve büyük çoğunluğu fenerbahçe ve beşiktaşlı (özür dilerim fenerbahçe ve beşiktaş dedim bunlar küfür yerine geçen tanımlar moderasyon silerse anlarım)tarafından organize şekilde saldırıya uğrayan camia.

  bakın futbolcu sporcu yönetici demiyorum camia diyorum. bayram sohbetlerinde bile cahil bir yavşak çıkıp haram şamp… eheheh demeye kalktı yaşına başına bakmadan kendisine tarihini ve ahlaki olarak sorunlu bir kulübün taraftarı olduğunu anlatmak zorunda kaldım. çoluğunun çocuğunun yanında itin götüne sokunca kalktı gitti. olay artık bu seviyelere geldi.

  bunun önüne sadece doğru strateji ve güç ile geçebilirsiniz, sadece bizim gibi ruh hastası galatasaraylılarla olacak iş değil.bu topraklar güce tapar ve insanları özünde korkaktır. çok iyi beşiktaşlı arkadaşım var yanımda futbol sohbeti yapar ama evine gider whatsapp durum bildiriminde şeref haysiyet helal kupa paylaşımları yapar çünkü benim yanımda yapsa rezil edeceğimi bilir. bu ülkede gerçeğin bir anlamı yok .her konuda böyle hala bir gecede cahil edildik söylemine inanan milyonlar var. üç beş sosyal medya soytarısının ters kelepçe görüntülerini yayınlatsın, çolçocuk demeden binlerce kişinin siciline uzlaşmaya gitmeden hakaret suçunu işletsin ve chatham house’un piçi söylemini 30 milyonun diline salsın bakalım neler oluyor.

  inanın zor değil ama bizim camianın güçlüleri hayatın içerisinden uzak olduğu için bu söylemlerle çok karşılaşmıyorlar. hiçbir halt bilmiyorsan x avukatlık bürosu ile anlaş gelirin yarısı senin de gör bak “ben yazmadım kuzenim yazmış” “abi lütfen geleceğim var” paylaşımları nasıl havada uçuşuyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın