• 235
  hakem kararlarının fazlasıyla etki ettiği mücadele. olabildiğince objektif olmaya çalışacağım.

  alanya topun t'sini oynamadı. rakibi karşılama hattını ortasaha gerisinde, çoğu zamanda kendi ceza yayıyla orta saha çizgisi arasında yaptı alanya. bu kadar savunma yaptığınız ve zaman geçirdiğiniz bir noktada maçın kaybı kaçınılmaz oluyor. kazanmayı kesinlikle haketmediler, bence puanı da haketmediler. farioli'yle fantezi deneyen takım ersun hocayla da ölümüne defans taktiğine geçmiş. çekilen ofsayt çizgilerini doğru kabul etmek durumundayız. hakemin verdiği 2 penaltı kararı da bana kalırsa doğru. üretemeyen, anca kendi kalesinde de yediği gol dışında 1 adet pozisyon veren bir takımdı fenerbahçe.

  ama gelelim hakemli yorum kısmına. maalesef bir düdükle her şeyin değiştiği bir oyun futbol, bunu inkar edemiyoruz. fener'in lehine verilen penaltının bir benzeri 2 gün önce konya deplasmanında lehimize çalınmadı. tutarsızlık varan 1 demek durumundayız. zurna ise osayi'ye verilmeyen kırmızı da kopuyor. yine 2 gün önce ahmet oğuz'a verilmeyen kırmızı bu seferde 1-0 geride olan fenerbahçe takımının oyuncusu osayi'ye verilmiyor. aynı osayi'de gidip takımına penaltı kazandırıyor 2.yarıda. hal böyle olunca da insanların adalet duygusu yara alıyor, canı sıkılıyor.

  maç sonunda ise hakem düdüğünden faydalanmış fenerbahçe bizi doğradılar tadında açıklamalarla maçta yaşanan skandalı örtbas etmeye çalışıyor, kamuoyu algısı yaratmaya devam ediyor.

  2 gün arayla çalışan tutarsız düdükler, bu işten faydalanan bir takım, bu işten zarar gören bir takım. düdüklerin en başında lale orta isimli hanımefendi.

  saha dışında kaybettiğimiz bir hafta oldu. ama ipler hala bizim elimizde. avantajımızı koruyarak bu işin sonunu görmeliyiz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın