resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 5514
  bana "başarı 'başaracağım' diye başlayarak sonunda 'başardım' diyebilenindir." sözünü hatırlatıyor. ilk önce herkesten çok kendi inandı, şimdi ise tüm taraftarı kendine inandırdı. geriye işin sonunda başardım diyebilmesi kaldı, umarım o da olacak.

  okan buruk ligimizde prensiplerini ve taktiklerini wyscout verilerine göre %70 ile 4-2-3-1 ile sahaya koyuyor. bu temel formasyonumuz ve varyasyonları (4-1-3-2 ve 4-4-1-1) hocamıza taktikleriyle esnek olma fırsatı ve rakibe karşı şaşırtıcı olma imkanı veriyor.

  şans yaratma aşamasında galatasarayımız, gomis ve icardi gibi forvetlere sahip olması nedeniyle geniş yüklenmelerle ve oyunu direkt cezasahasına yıkma yöntemi ile en az sayıda pas veya doğrudan bir pas ile rakibinin kalesine ulaşmaya çalışıyor. futbol bir alan oyunudur, bahsettiğim gibi şans yaratma aşamasında asimetrik beklerle oyuncularımız kendilerine daha çok alan yaratabiliyorlar. bu da rakibi daha çok koşturmamıza ve kondisyon olarak avantaj sağlamamıza sebep oluyor. top bizdeyken 2-3-5 ve 3-2-5'i çeşitli şekillerde kullanabiliyoruz.

  defansif anlayışı ise tamamen alan kapama üzerine. okan buruk, çoğu zaman 4-4-2 orta blok yapısını kullanıyor, hatlar arasındaki boşlukları en aza indiriyor ve baskı yapmak için herhangi bir baskı tetikleyicisinin sahada varolmasını bekliyor. doğru zaman, doğru pres, doğru müdahale bize top kazandırıyor.

  ben kendisinden ve oynattığı oyundan çok memnunum. umarım uzun süre bizimle kalır ve şampiyonluklar yaşar...
App Store'dan indirin Google Play'den alın