resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
  • 1953
    inter'e gidiş sürecinde yaptıklarını unutmadık. beşiktaş'tan sonra bize dönüşünü de içimize sindiremedik. ama; onca yaptıklarından sonra arda turan'ı geri alıp kaptanlık veren kim? kefen giyerim, galatasaray forması giymem diyen elvir baliç'i alan kim? kanlı bıçaklı düşman olduğumuz demirören ile sırıtarak poz veren terim'e zor zamanımızda geri dön diyen kim? uefa kupası anılarında kendi oyuncularımızın söylemlerine göre karşımıza her çıkan takımdan fark yiyeceğimizi söyleyen sergen yalçın'ı 2 yıl sonra tekrar kadroya kazandıran kim? taraftara ana avrat söven belhanda'ya ödül verircesine forma verilen kulüp hangisi acaba?

    insan düşündükçe aklına kim bilir nasıl örnekler gelir. ayakta durmaya mecali kalmamış xelçuk'a senelerce milyonlarca euro ödedik; yetmedi, bir de emekli ikramiyesi verircesine son sözleşme imzalattık. yetmedi, sonrasında yardımcı antrenör yaptık. kulübün kaynakları adam kayırmacılığında israf olmadı mı? sözde galatasaraylı olan bu şahıs, ben bu takıma hizmet edemiyorum, bu parayı hak etmiyorum diyebildi mi? okan'ın bonservis kazandırmaması bir zararsa bu da finansal açıdan bir zarar değil midir?

    blackburn'e gidişime izin vermezseniz yıl sonunda bedava giderim diyen hakan ünsal'ı geri almadık mı? 20 milyon dolar bonservis geliri beklediğimiz hakan şükür inter'e kaçtıktan sonra geri almadık mı? real sociedad'a gitmek için çırpınan arif erdem'i geri almadık mı? bunlardan kaç kuruş kazandık acaba?

    yani işin özü şu ki; bizim bir duruşumuz falan zaten yok. en büyük efsane denilen isim, yukarıda saydıklarımın çoğunda imza sahibi. evet belki genç nesil okan'ın ne yaptığını hatırlamıyor; ancak bizim gibi 90'lar ve sonrasını net hatırlayanlar da diğer olayları unutmadı. böyle biline...
App Store'dan indirin Google Play'den alın