• 1
    ing basketbol ligi 10. hafta karşılaşması. saat 18:30’da başlayacak maçı trt spor yayınlayacak.

    geçen haftalarda açıklanan programda maç saati 17:30 olarak görünüyordu, sonradan maç saati 18:30 olarak değişti. derbi maçı, yasaklar da kalkmışken neredeyse mesai saati içinde oynatmanın hiçbir mantığı yok. ben burada tamamen art niyet arıyorum. aynı gün daçka bursaspor maçının yerine saat 20:00’de oynanması daha uygun olurdu.

    tabi işin bir diğer kısmı 20:15’te fenerbahçe ile karşıyaka maçı da var, sevgili federasyon malum takımı da düşünüp maçını istedikleri saate vermiş. bu açıdan bakınca da çok açık art niyet görüyorum.

    yönetimimiz muhtemelen gereken girişimleri yapmıştır ama yine de içime sinmiyor bu durum. ayrıca bu maçla beraber 10 gün içinde sırasıyla karşıyaka deplasmanı, paok ile gruptaki sıralamamız yönünden kritik bir fiba şampiyonlar ligi maçı ve fenerbahçe ile iç sahada derbi oynayacağız.

    yani bu maç ile umarım gereken rüzgarı arkamıza alıp, ligde ve avrupa’da sıralamamızı biraz daha şekillendireceğiz. bu maçı bu nedenle kritik görüyorum. ayrıca taraftarımızın pandemi nedeniyle basketbolda derbi izlemeyi özlediğini varsayarak salonu bir şekilde dolduracağını umuyorum.