resim
Dursun Aydın Özbek
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:75
Uyruk:Türkiye
 • 10084
  maalesef hayatın gerçeğini kendisine hatırlatmamız gereken başkanımız. eğer bu transfer döneminde yanlış işler yaparsa, taraftar 13 ocak 2018 seçim kararı aldığın yerdeki seviyesizlikten başlayarak daha da yükselerek saldıracaktır. kendisi pek aristokrat olmadığı için çok halk ile muhatap oluyor. çok çirkin görüntüler ve videolar çıkabilir. taraftar bu 2 yılı erden timur'un başarısı olarak kodladığı için, kendisine sadece 1.5 ay kredi verebilir bu durum.
  galatasaray her sene şampiyon olmasın biraz da ali olsun çok yazık falan gibi bir havaya girerse, ilk döneminden sonra düşen imajını bir daha bulamayabilir.
 • 10085
  şampiyonluk harici hiçbir sözünü tutmamış mevcut başkanımız. o şampiyonlukları da sayesinde mi yoksa ona rağmen mi aldık tartışılır. ama ana konumuz şampiyonluk değil. galatasaray'ın borçlardan kurtulması bir iki şampiyonluktan daha önemli olduğu konusunda çoğumuz hemfikirdi. dursun başkan da asıl bu vaatlerle genel kuruldan çoğunluk oyu aldı. ilk senenin günahı olmaz çünkü sponsorluklar istenilen seviyede değildi, avrupa yoktu falan derken öncelik olan sportif başarıyı alarak yaza güzel bir giriş yapıldı. 2023-24 sezonu yaz transfer döneminde çeşitli sponsorların da desteği ile transferleri yaptık. ortasaha ve sol bek hariç transfer süreci başarısız değildi. limit problemi de bonservissiz oyuncuya yönelmemize sebep oldu.
  bu sırada eylül 2023 tarihinde geçilmesi planlanan kemerburgaz tesisleri 1 sezon ertelendi. bunda mevcut ekonomik durumlar ve benzeri sorunlar etkiliydi çoğunluk da sorun etmedi. 2023-24 sezonunda şampiyonlar ligi gelirleri planlanan gelirler olarak kasaya + olarak eklendi. devre arası boey+bakambu satışı ile de planlamaya ekstra gelir olarak kasaya + olarak eklendi. bakın her şey planlı giderken plansız 35 milyon civarı bir para kulübe (yarısı banka borcuna olmak üzere) girdi. bankalar birliğinden çıkma sözü ile beraber boey mevkisinde transfer yapılmadı. buna da bankalar birliği adına sesimiz (en azından bir kısmımız) çıkmadı. şu ana kadar kulübe ekstra bir gider yazdım mı? elbette hayır. her şey planlandığı gibi gidiyor ve mayıs ayında bankalar birliğinden çıkacağız diye biliyoruz. bu sırada loca sayısı artırılarak 2 yıl süre ile tamamı satıldı. üstüne gelecek senenin kombineleri ciddi bir zamma rağmen tamamen satıldı. yaz döneminden beri yapılan sponsorluk anlaşmaları da ciddi gelir kapısı oluşturdu kulübe. bunların hepsi kasada + olarak duruyor ve durması gerekiyor. peki yönetim bize vaatleri neye dayanarak verdi? bu gelirlere dayanarak verdi ve gelirleri de fazlasıyla kasaya koymayı başardı. belki bir tek konkordato ilan eden firmadan istenilen meblağlar alınamadı ki o da üstüne çok konuşulacak bir gelir kaybı değil diye biliyorum. kısacası yönetim gelir olarak hedeflerinden sapmadı ve hedeflenen gelirlere (belki fazlasına) kavuştular.

  peki yönetim verdiği sözleri neden tutamrıyor? beklenmedik gelir kayıpları mı oldu? mayıs denilen bankalar birliğinden çıkılmadı, temmuzda avusturya kampı dönüşü geçilecek denilen kemerburgaz tesislerinin 15.06.2024 tarihli gstv yayınında gösterildiği şekilde geçme ihtimali yok. eminim konunun uzmanı arkadaşlar daha iyi biliyorlardır ama daha binanın kaba inşaatı anca bitmiş. her şeyin o tarihe yetişmesi için antik mısır'ın piramit işçilerini getirsek anca olur. işin kötü tarafı yarım yamalak şekilde oraya geçerlerse de futbolcular için büyük sıkıntı olacak. her türlü büyük sıkıntı!

  nitekim yönetim söz verdiği en önemli 3 vaadi yerine henüz getiremedi. bankalar birliği, kemerburgaz ve akabinde florya... toplanan onca para ve gelir nerede? bu gelirlere göre biz söz verildiyse neden gereği yapılmıyor, eğer verilen sözün bu gelirlerle alakası yoksa neden gereği yapılmıyor? sorun nerede dursun başkan? bu kulüp en rahat geçireceği yaz sezonunda sıkıntıda olması gereken suyun öteki tarafından daha sıkıntılı nasıl oldu dursun başkan? nevzat'ına ufak ufak transferlerin gecikeceğini fısıldarken bizi aptal mı sandın sayın başkan? sayın başkan neden verdiğiniz sözleri tutamıyorsunuz?
 • 10086
  bana 2015 yazında hissettiklerimi yeniden hissettiren otel işletmecisi. koskoca galatasaray'da başkanlık sırasının bu adama gelmesi üstelik 9 yılda 3 kez seçilebilmiş olmasının mantıklı hiçbir izahı yok.

  https://www.youtube.com/watch?v=JgygXOffZ2o

  güya 1 ay sonra geçeceğimiz tesislerin haline bakın ya. nerden baksan 5-6 ayı falan var buranın adam olması için, yüksek gerilim hattının tam altına yapılıyor bir de tesis. otobana 20-30 metre mesafe var üstelik. ya hepsini geç, işçi yok lan etrafta. 1-2 tane bekçiden başka adam yok inşaatta.

  sırf florya'yı bir an önce elden çıkarmak için koskoca takımı şantiyeye götürecek. florya'dan gelecek parayla bankalar birliği anlaşmasından çıkma işi de hikaye. hikaye derken asıl önceliği kendi parası. verdiği 10-12 milyon €'yu bir an önce kurtarmak için buraya geçmek istiyor, inanın başka sebebi yok bu aceleciliğin. tesislerdeki son durumu anlatan spikerin türkçesi yok lan, bir işin kalitesizliğini daha nasıl aktarırsın ki.

  biz de bu adamdan galatasaray'a yararlı olmasını bekliyoruz. skandallara hazır olun derim. antrenmanda ayağına çivi batan topçular, suları akmayan musluklar, iki de bir kesilen elektrikler vs hepsine hazırlayın kendinizi.

  daha 3 gün önce transferler için euro 2024'ü bahane edecekler göreceksiniz dedim. 2 gündür kiralık gazetecilerine euro 2024 bitmeden transfer hamlesi olmayacak galiba diye haber sızdırmaya başlamış bile. ben bu adamın ciğerini biliyorum. bakın hepsine hazır olun. transferde de öyle yüksek uçmayın. bankalar birliğinden çıktık para kalmadı diye nerde çer çöp varsa -ederlerinin 2-3 katına ama- getirecek. okan buruk'u bıktırıp ekim-kasım gibi gönderecek, onu da göreceksiniz. hepsini göreceksiniz.

  bu adam kim galatasaray başkanlığı kim? iki cüzdan salladı diye yeniden seçtiler bunu, kafayı yiyeceğim. konuşmayı bilmemesi, 3 tane düzgün cümleyi arka arkaya kuramaması falan. lan adamın stad görevlisini, hem de kendi stadımızda dövdüler. olay esnasında içerde saklanmış, adam* gittikten sonra ortaya çıkıp ben burdayım erkeksen gel diye 5.sınıf mafyavari açıklmalarla güya gaz almaya çalışan biri bu. arda kardeşler'in derbiye atanacağını bir tripodla youtub'da yayın açan galatasaraylı'lar bile 3 hafta öncesinden öğrendi de kendisi başkanken bir önlem alamadı, öylesine etkisiz biri. aziz yıldırım buna boşuna sinek ikili demedi. altı o kadar dolu ki bu sözün. biz galatasaray makamı vs diye savunduk ama güneş gibi bir gerçek bu.

  1000 fenerliye sorsan erden timur mu yoksa dursun özbek mi galatasaray'a başkan olsun diye, dursun özbek 1 tane fire verirse adam değilim. o kadar netim. öyle biri bu. 1000'de 1000 dursun özbek derler.

  yönetimde kendini frenleyecek, kardeşim o hareketi yanlış yapıyorsun doğrusu budur diyecek bir ali dürüst bir erden timur da yok. birbirinden ağır skandallara hazırlıklı olun.
App Store'dan indirin Google Play'den alın