resim
Dursun Aydın Özbek
Görev:Başkan
Takım:Galatasaray
Yaş:75
Uyruk:Türkiye
 • 9853
  fenerbahçe'ye yenildikten sonra çok eleştirildi. bence haksız eleştirildi. kendisinin çok çok kötü bir ilk başkanlık dönemi var ancak son 2 yılda başkanlık koltuğundayken 2 kupamız var.

  biraz analiz etmek gerekirse herkes erden timur'u, okan buruk'u çok seviyor ama bu isimlerle çalışmayı seçen de dursun başkan'dı. hatta 2017-2018 şampiyonluğunda kurduğu kaliteli kadro kadar tudor'u doğru zamanda gönderip fatih hoca'yı getirmesi de çok önemliydi. o şampiyonlukta da çok büyük imzası var.

  evet çok falso yönleri var ancak yaptığı doğrular az değil. florya konusunda da ben erden timur gibi değil kendisi gibi düşünüyorum. herkes farklı düşünebilir bu çok normal. ancak başkanlık her zaman doğru işler yapmak değil bazen de yanlış işler yapmamaktır. bakın ali koç yıllardır doğru hamlelerinin yanında yanlış hamleler yaparak camiasını mahfetti. kendisi okan buruk yerine şekilli bir yabancı hoca, futboldan sorumlu erden timur yerine afilli bir sportif direktör getirebilirdi. yahut 50 milyon euro icardi maliyetine girmeyip saçmalayıp başka işler yapabilirdi. hiçbirini yapmadı.

  şimdi de bakıyorum cemiyette şampiyonluk kutlamasında ilk erden timur konuşsun istemiş. erden timur'u tutmaya çalışıyor, üstüne düşeni yapıyor. artık top erden timur'da hepimiz çok kalmasını istiyoruz. ancak bu kadar başarılıyken futbol takımı hakkını bu kadar yememek lazım. başkanımız iyi gidiyor, inşallah daha iyi olacak.
 • 9854
  galatasaray'a kazandırdığı kemerburgaz tesisleri sayesinde bundan 20-30 sene sonra minnetle anılacak olan başkandır. özellikle kemerburgaz'ı seçmesinin sebebi stada yakın olması. biliyorsunuz takım florya'dan stada ancak 1.5 saatte falan varıyor yani istanbul-izmit arası kadar yolculuk yapıyor. bu da takımı yorup performansa etki ediyor. dursun başkan bu yüzden yeni tesislerimizin rams park'a yakın olmasını istemiş. ayrıca kemerburgaz gibi avrupa standartlarına sahip modern tesis sayesinde hem futbool takımı hem de diğer branşlar çok daha iyi şartlarda antrenman yapacağı için kulübün her alanda sportif başarısı doğrudan artacak.
 • 9855
  yönetiminden ya da dışarıdan atadığı bir basın sözcüsü olacak. sabah akşam konuşacak, cazgırlık yapacak. amaç sadece fenerbahçe'yi oyalamak. ali koç karşısında muhatap bulamadığı için geçenlerde ali yiğit buruk'a bile sallamıştı. susarak olmuyor, oluyorsa da futbolda sonuç aldığın için oluyor. alamadığın gün sorgulanırsın sayın başkan. bu taraftarı rahatlatmak lazım başkan. yeni döneminde iletişim stratejisini değiştirmesi lazım. ne icardi ne erden timur ne de okan buruk bu kadar saldırıyı hak etmiyor. bu adamlara paratoner olacak bir isim lazım. o isim metin öztürk de değil. adnan polat nasıl 2006 şampiyonluğunda rol çalmıştı, onun gibi. adnan öztürk'ün ilk dönemleri gibi. ergun gürsoy gibi. böyle cazgır, çirkef, korkusuz bir adam. ali koç seçilirse gittikçe arsızlaşacak. bak başkan, bu adama sadece ananas dedin diye ayarı bozuldu. ama bunu sürekli yapman lazım. madem kurullarda gücümüz yok. elinden konuşmak geliyorsa konuşacaksın.

  kendisini projeleriyle çok başarılı buluyorum. ama bu takımın hakkını saha dışında korumak için adım atmazsa başkanlık süresini bu sefer dolduramaz, haberi olsun.
 • 9856
  okan buruk'la uyumlu çalışabilecek, transferlerden sorumlu, işine hakim bir sportif direktör mutlaka takıma getirmeli. kardeşiyle ya da cenk ergün'le falan bu iş olmaz. işin içinde erden timur da olursa ne ala. ali koç'un mario branco'dan önceki ve sonraki transferlerine bakın. fred'i getirebilir miydi? vitrine koysa bence 20'den aşağı gitmeyecek oosterwolde'ye 7 milyon verir miydi?
  diğer türlü erden timur'la bile 2023 yaz transfer dönemi gibi bir dönem geçirdiysek bir de erden timur'suz halini düşünmek istemiyorum.
 • 9857
  benim için son 10 senenin iletişim ve saha dışı etki dışında en iyi yönetimi. bu iki konudan başka diğer konularda çok başarılıydı. her şeyi başkalarına bırakarak sıfır egoyla başkanlık yaptı. her fırsatta yanında yer alan erden timur'un arkasından konuştuğunu ve onu yemeye çalıştığını da sanmıyorum. bunlar yalan dolan dolu konuşmalar.

  iyi bir iki senelik başkanlık dönemi sergilemiştir ama bu saatten sonra tff kurulları, mhk ve basın gibi konulara büyük ağırlık vermeye çalışmalıdır.
 • 9858
  kemerburgaz arazisini bize kazandıran rahmetli başkanımız mustafa cengiz'dir. başkanlığı döneminde o araziyi alabilmek için ve arazide var olan maden şirketini çıkartabilmek için sarfettiği efor ve elde ettiği başarıyı unutmak büyük haksızlıktır. kim başkan seçilirse seçilsin kemerburgaz tesisleri yapılacaktı. oraya tesis yapma kararı dursun özbek'ten önce alınmıştı ve planlama süreçleri başlamıştı.

  tamam dursun özbek yönetimini destekleyelim ama bunu doğru bilgilerle yapalım lütfen.
 • 9860
  dün akşamki kutlamalarda statta "büyük başkan" tezahüratına mazhar olmuş mevcut galatasaray başkanıdır.

  tezahürata ben de eşlik ettim. büyüktür veya değildir tartışılır ama iyi bir başkandır. hatalarıyla sevaplarıyla iyi bir ikinci dönem geçirmiş, üçüncü dönemini yaptıkları ile hak etmiştir. futbolda fatih terim'i, basketbolda oktay mahmuti'yi getirerek gittiği 20 ocak 2018 seçimlerini sürpriz bir şekilde kaybetmiş, mayıs 2018'de tekrar aday olmuş ve bu sefer beklendiği şekilde mağlup olmuştur. aynı takvim yılı içerisinde beş ay ara ile iki seçim kaybeden bir isim istese bir daha galatasaray lisesi'nin önünden geçmezdi. kimsenin de "niye sorumluluk almıyorsun?" demek gibi bir hakkı olmazdı. galatasaray'ın burak elmas ve eşraf hamamcıoğlu gibilerden başka aday çıkartamadığı; ünal aysal'ın, hayri kozak'ın, adnan öztürk'ün kendilerini başkan getirip götürecek kadar güçlü zannettikleri bir dönemde (2022), dursun özbek ortaya çıkıp tekrar göreve talep olmuştur. erden timur'u da ekibine almış ve galatasaray'daki mevcut isim çıkmazını ortadan kaldırmıştır. 2022-2024 yılları arasında sportif anlamda gayet başarılı olmuştur özbek. amatör branşları, transfer politikasını, zaman yönetimini, temsil kabiliyetini, diksiyonunu, hatta lobi gücünü zaman zaman eleştirebiliriz ama galatasaray'ı 2022'de bir çıkmazdan çıkartmıştır dursun özbek. çıkarttıktan sonra da çok hızlı bir şekilde başarıya taşımıştır. bunun da hakkının verilmesi lazım.

  galatasaray genel kurul üyeleri geçtiğimiz hafta sonu dursun beye hakkını teslim etmiştir. 10 sene ortalarda gözükmeyip, seneler sonra "2012 vizyonu" diye ortaya çıkarak gölge başkanlık yapmak isteyenlere itibar edilmemiştir. erden timur meselesine gelince; dursun özbek gerek sezon içinde gerek şampiyonluk kutlamalarında erden timur'u fazlasıyla onore etmiştir. iç siyaset kaynaklı kırgınlıkları, kızgınlıkları olabilir erden beyin ama bunları sineye çekmesini sağlayacak sevgi, takdir ve yetki kendisine başkan tarafından verilmektedir. camia tarafından da verilmektedir. erden timur konusunda, erden beyin son kararı ne olursa olsun, dursun özbek'in bir hatası olmadığını düşünüyorum. dursun özbek belki henüz büyük başkan değildir ama iyi bir başkandır. başkanı olduğu takımın taraftarı tarafından alay edilmesini, hor görülmesini gerektirecek hiçbir sebep yoktur.
 • 9862
  galatasaray geçmiş şampiyonluk kutlamalarından bile ders çıkararak dün gece müthiş bir şölen sundu. eski kutlamalarda mikrofonda bile sıkıntı oluyordu.

  umarım transferlerde de aynı şekilde dersler çıkarılmıştır ve dünkü şampiyonluk kutlamaları havasında mükemmel bir dönem geçiririz. buna olan inancım dün gece arttı. show bekliyoruz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın