• 367
  psv maçına sadece önceki başkanın yaptığı transferlerle çıkacağız. ha kendisi sol beksiz, orta sahasız çıksaydı bu maçlara ne benzinlikleri kalırdı ne oğlu sarper. 875. kez tarihin en kötü başkanı ilan edilirdi falan filan. bunları siz biz yapmazdık tabii ki, yapan insanlar belliydi, herkes de farkındaydı. neyse orası apayrı bir konu. psvye karşı remzi sanver orta saha, hitabeti ise sol bek oynar artık. seminere gelmişiz gibi anca bu övülüyor. icraat olmadan edilen her laf boştur. umarım büyük bir heyecanla geldikleri, getirildikleri bu makama karşı sorumluluklarını yerine getirmeye başlarlar artık. farkında değil gibiler ama psv maçında olası bir yenilgi tüm şimşekleri üzerlerine çekecektir.
 • 365
  seçilmeden önce kendi anlaştığı oyuncuları 5, hocanın istediklerini 10 gün içinde bitirecek yönetimdi. hadi 5 gün içinde bitirmedin 20 gün içinde bitir. hoca'nın istediklerini alamadın mı, peki madem kendi anlaştığını iddia ettiklerinden al.

  hadi transferleri bitirmenin yanından dahi geçmedin bari eksikliği 1 yıl önceden belli olan sol bek ve orta saha oyuncusu getirseydiniz. gedson, etebo, belhanda, saracchi hepsinin gideceği belliydi benim bildiğim kadarıyla?? hani 2 yıldır hazırlanıyormuş ya burak elmas ve ekibi. sözde 2 yıldır hazırlanan bir ekibin scouting çalışması da nasıl böyle olur, kurzawa, ghezzal, gibi topçuların ismi hangi scouting çalışmalarına dayanarak bulunmuş, bunlarda ayrı bir muamma tabi.

  kısa vadede ikisine birden şartlar mı el vermedi, hiç değilse ya net bir orta saha ya net bir sol bek getireydiniz şampiyonlar ligi ön eleme maçına.

  stad sponsorunu açıklamadın, forma sponsoru açıkla, onu açıklamadın kol, şort sponsoru falan açıkla. 140 milyon euro ile geliyorum dedin, şu sıkışık dönemde bir 10 milyon euro görseydi hiç değilse kulüp.

  bütün seçim sürecinde kasa kolaylığı kasa kolaylığı diye afiş bastırmadığınız kalmıştı. 3-5 milyon euro kasa kolaylığı da mı sağlayamadınız acil ihtiyaçlar için.

  basketbol desen sözde ayağa kalkacaktı, galatasaray'a gelip çatır çatır oynayabilecek yerliler 3 kuruşa sağa sola gidiyor 2 haftadır. şube hala terk edilmiş kasaba gibi.

  ama bu yönetim daha yeni geldi zırvalıklarına girmeden bana bu yönetimin vaat edipte gerçekleştiği tek bir şey söyleyebilecek biri var mı. isimler umurumda dahi değil. vaat ettiklerini gerçekleştirseydi yada eksik gerçekleştirseydi buraya gelip canı gönülden tebrik edecektim. keza seçilmeleri çok mutlu etmişti beni bir taraftar olarak.

  ama gelinen nokta kocaman bir rezillik. adam resmen seçilmek ve taraftar desteğini almak için yapmayacağı ve yapamayacağı ne varsa bol keseden satmış. şu yönetime es kaza abdürrahim albayrak falan bir şekilde girebilseydi ve biz psv maçına böyle dımdızlak çıksak ne olurdu çok merak ediyorum. cevap infial olurdu. eee bu yönetim abdürrahim albayrak'ın yaptığından veya seçilse yapacağından farklı ne yapıyor şuanda tam olarak.

  ama onlar zaten yapamadığı için, taraftarı sürekli oyalayıp, verdikleri sözleri tutmadıkları için gitti. iyi o zaman sıkıntı yok. taraftarı birazda burak elmas yönetimi kandırsın. hem nasıl olsa yeni gelmişler. beklensin, aynı şeyler tekrar denensin, belki farklı bir sonuç verir.
 • 804
  askerlik yapanlar bilir, gerçi benzeri birçok ifade halk ağzında var zaten, çok da değişik bir kullanım şekli değil.

  kadın arkadaşlardan özür dileyerek "taşşak basmak" diye bir laf vardır, yaptıkları işi tanımlayan.

  yani özgüven gerektiren hareketler yapmak manasında kullanılır.

  burak elmas yönetimi, 4 kasım 2021 galatasaray lokomotif moskova maçında stadın 100/100 kapasite ile oynanması talebimizi tff'nin 5 gün için reddettiği kararı siklemeyerek, fiili olarak tff'yi yok saymışlardır.

  para komidinin üstünde #100$ feda demiştir yani. vereceğiniz cezaya sokayım anlamı da çıkar.

  sanki lig maçı için istenmiş bir istekmiş gibi davranılması tamamen galatasaray düşmanlığı. yani ülke puanını da mı düşünmezsiniz ben anlayamıyorum.

  neyse efendim çok kral bir hareket yapmışlardır. tebrikler.

  ekleme:

  https://www.galatasaray.org/...muoyuna-duyuru/49712

  --- alıntı ---
  bir uefa müsabakası ile ilgili disiplin cezası verme yetkisi uefa’dadır. uefa, stadyum kapasitesi aşımı konusunda disiplin sürecini işletirken, uefa’nın ‘oyuna dönüş protokolü’nün seyirci kabulü başlıklı 13. maddesi hükümlerine göre”, uefa maçlarında stadyumlara taraftar alınması ve maksimum taraftar limiti, ulusal/yerel yönetimlerin kararıdır " demektedir. yani uefa, stadyum kapasitesi aşımı nedeniyle bir disiplin cezası verecekse, yerel federasyon ve yerel yönetimlere stadyum kapasitesi ile ilgili durumu ve regülasyonu sorar.

  uefa, yerel federasyonun belirlediği kapasite aşımı varsa disiplin cezası uygulayabilir. kulübümüzün tff’ye yaptığı 01.11.2021 tarihli başvuruda, türk takımlarının avrupa’daki durumu, maçın önemi, uefa müsabakası olması nedeniyle milli bir hassasiyet gösterilmesi gerektiği vurgulanmış ve 9 kasım’daki tam kapasite kararının böylesine tarihi bir maçta, 5 gün önceden uygulanması talep edilmiştir. tff ise bu talebimizi, 9 kasım tarihine atıf yaparak reddetmiştir.

  hal böyle iken uefa, tff’ye kapasite ile ilgili kararı ve regülasyona ilişkin son durumu soracak ve ona göre karar verecektir. kararı verecek olan uefa, belirleyici olan tff’nin regülasyon ve kapasite kararı olacaktır.

  yani kapasite artırma talebimiz tff tarafından kabul görseydi, uefa tarafından konuya ilişkin hiç bir aksiyon alınmayacak ve disiplin mekanizması işletilmeyecekti. işbu hukuki gerçek karşısında tff'nin bugünkü açıklaması, sorumluluktan kurtulmaya ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.

  gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur.

  --- alıntı ---

  işte böyle amk! hak edene hak ettiği gibi.
 • 430
  bu akşam remzi sanver'in naif dili ve güçlü hitabeti özellikle ön bölgede çok etkiliydi, oyun zaman zaman sıkışsa da burak başkanın ilk 10 gün içerisinde bitirdiği transferler ve vizyonu oyunu okumasını bildi.

  kalemizde baskı gördüğümüz maçın son bölümündeyse ışıtan gün'ün hollanda da takım yönetmesi adeta bir maestro gibi devreye girdi ve bizi bu cendereden çıkardı. ayrıcı sol bekte rezan epözdemir'in hukuk bilgisinin gösterdiği performans da sezonun geri kalanında bu bölgeye transfer gerekmediğinin teminatı gibiydi.

  (bkz: 21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı)

  fatih terim'den daha az suçlu olmayan yönetim. gelmeden önce galatasaray markası da galatasaray markası. geldikten sonra psv deplasmanı sol bek ömer bayram, sağ bek sekidika, orta saha arda turan. markamız bu akşam hollanda'da muazzam bir temsil gücüne ulaştı, tebrikler.
 • 349
  ben kendilerinin göreve geldikleri süreci sağlıklı bulmuyorum. burak elmas'ın mustafa cengiz'e yaptığı muhalefeti de etik bulmuyordum ama önemli olan galatasaray. başarılı olup kulübü iyi yönettikleri sürece bunlar hakkında çok da bir şey demeye gerek yok.

  lakin ikiyüzlüce savunulmamalı. transfer yapamamaları birkaç gündür "mali tabloyu bilmemelerine" bağlanıyor ve meşrulaştırılıyor. iyi de mustafa cengiz yönetimi devraldığında mali tablolar çok mu iyiydi? aylardır para alamamış topçular, uefa'da ceza kapıda, para yok, pul yok. o adamlar kaynak yaratmak için n'diaye'yi sattıklarında da ortalık ayağa kalkmıştı. kaldı ki mustafa cengiz göreve gelirken de ikinci kez seçilirken de transfer sözü falan vermemişti. onları yerin dibine sokup bunları "yea mali tablo bilinmiyo ondan." diye savunmak doğru değil.

  ayrıca bu şampiyonlar ligi, mustafa cengiz döneminde hayati önemdeydi. transfer gecikti diye ortalık yangın yeri oluyordu. fatih hoca'nın ne denli rahatsız olduğu medyada yazılıp çiziliyordu. o hayal için 2019'da son zamanların en büyük kadrosu kuruldu. o bile eksik diye beğenilmedi. şimdi psv maçı gelmiş çatmış, herkes ölümüne rahat. ne oldu, bir senede şampiyonlar ligi önemini mi kaybetti? bu ne rahatlık? bir de "zaten elememiz çok zor" diye bahaneler bulunuyor, meşrulaştırma işleri yapılıyor.

  dediğim gibi, ben başarılı olmalarını istiyorum. hatta yukarıda saydıklarım konusunda mustafa cengiz yönetimini eleştirmediğim gibi onları da eleştirmiyorum. galatasaray gibi bir kulübün oyuncu alıp satması kolay değil. ama bu burak elmas'a has değil. mustafa bey döneminde ffp anamızı ağlattı. o zaman yangın yeri olan ortalığın bugün süt liman olması beni iğrendiriyor açıkçası. el ele verildi, mustafa cengiz yenilip yutuldu. şimdi günah keçisi ölünce herkes rahatlamış oldu. "demek ki amaç başarı, şampiyonlar ligi vs. değildi." düşüncesi ister istemez akla geliyor.

  umarım başarılı olurlar. hayırlısı.
 • 529
  kendilerinden çok önce gelen yıllık 5 m euro garanti ücreti olan falcao'yu, yıllık 4 m euro garanti ücret alan feghouli'yi anlaşmalarının son yılında satamadılar diye asla eleştirmem.

  dünyanı en iyi network ilişkilerine sahip kulüp başkanı ve yönetimi bile olsa bu şartlarda bu oyuncuları elimizden çıkarmak çok zor.

  ama kendileri geldikten sonra bu tip transfer yapsalardı, mesela ghezzal'la görüştük diye yıllık 3+ m euro maliyeti kabul edip transferi yapsalardı çok kızardım.

  şu ana kadar transferde başarılı buluyorum. kalan şeylere zamanla bakacağız.
 • 91
  2021-2022 sezonu öncesinde transfer döneminde hiçbir basın mensubunun bilgi alamadığı için sallamasyon haberler yapmasını sağlamakta olan yönetimdir.

  - bahsi geçen isimler bu yönetim gelmeden dillendirilen isimlerdir ve her hafta bir kez bu sefer bitti yok şu gün geliyor tarzı haberler pompalanmaktadır.
  - bir diğer husus ise sponsor konusudur. dikkat edildiyse bir tane bile basın mensubu net olarak sponsor şu olacak diyememektedir. bu da yönetimin ne kadar sıkı çalışmış olduğunu göstermektedir.
  - son olarak kasıtlı olarak basına ve taraftara aktarılan bahattin demirbilek'in tesislerden fotoğrafının verilmesi hala gizemini korumakta ve bir allahın kulu net bilgi verememektedir.

  burak elmas ve yönetimine sonsuz güvenen biri olarak yukarıda bahsi geçen durumlar bile yüreklere su serpmektedir. uefa'nın hakemlere dediği gibi bekle ve gör modunda güzel haberleri bekleyelim. doğru şekilde ilerleyen yönetimdir.
 • 682
  takım iyi oynadı, güzel bir sonuç aldık, bu abiler ortada yok. kulübün twitter ve youtube sayfasına baktım, orada da yoklar. efendiler; maç kazandık, güvenlik kamerasına dahi konuşmanız lazım! çıkın reklamınızı yapın, egonuzu doyurun. hiç olmadı tweet atıp takipçi kasın. biz ona alışmıştık. birdenbire böyle kalite yükselmesinin yan etkileri olabilir, korkuyorum.

  (bkz: 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı)
 • 1277
  bir spor kanalına bakıyorum rıdvan dilmen, erbatur ergenekon galatasaray'ın hakkını savunuyor, bu sene galatasaray'a büyük haksızlıklar yapıldı diyor,

  başka bir kanalda ahmet ercanlar hakem galatasaray'ın penaltısını vermedi falan diyor. reha kapsal galatasaray aleyhinde verdiği karardan ötürü hakemle dalga geçiyor.

  ulan galatasaray'a yapılanlar öyle bir raddeye geldi ki galatasaray'ın hakkını savunan adamların listesine bak.

  bu yönetim geçtim taraftardan utanmayı aynaya bakarken kendinden utanmıyor mu onu soruyorum.

  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı)
 • 493
  barış alper yılmaz
  alexandru cicaldau
  sacha boey
  patrick van aanholt
  berkan kutlu

  yukarıdaki transferler ile birlikte beşinci transferlerini yapmış olan yönetimdir. 5 futbolcuya taş çatlasa ödeyeceğimiz maaş ortalama 4.5 milyon euro civarı. neredeyse feghouli'nin maaşı kadar. sessiz başladılar ama emin adımlarla gidiyorlar. st.johnstone maçını da alırsak çok daha olumlu bir havaya bürüneceğiz camia olarak. yolları açık olsun.
 • 25
  seçimden öncesine kadar desteklediğim, seçildikten sonra da bir taraftar olarak muhalifi ve yaptıklarını denetleyicisi olacağım yönetimdir.
  seçildiler diye körü körüne destek vereceğimiz sanılmasın.
  demokrasilerin gereği budur.
  aksi takdirde seçilen kişi güç zehirlenmesi yaşar.

  sayın burak elmas bey; sizi destekledik ve seçildiniz.
  şimdi sizi takip edeceğiz. yanlışınızda karşınızda, doğrunuzda yanınızda olacağız.
  bakalım vaatlerinizi yerine getirecek misiniz.
 • 678
  takımı gençleştirdiği için minnettar olduğum yönetim.

  başarı gelirse tüm kamuoyu gençleşmeyi hocaya yazacak ama verilen demeçler gösteriyor ki o iş öyle değil.

  ghezzal'ı kim istemez diyen, melo ve fernando gibi isimler her zaman denk gelmiyor diyen, iyi oyun için 'istediğim gibi'ydi derken bile arda'yı feghouli'yi kullanamadığından yakınan hoca demek ki bu işte çok pay sahibi değil.
 • 378
  şu ana kadar elle tutulur bir icraatını göremediğimiz yönetim.

  mustafa cengiz mayıs ayındaki seçimli genel kurulu iptal edip haziran ortasına aldığında ilk önce burak elmas itiraz edip, galatasaray'ın kaybedecek zamanı yok demişti. biz de kendisini bir şeyler becerecek sanmıştık. meğerse seçim yatırımı için göz boyuyormuş.

  boş vaatlerle ancak bir kez seçim kazanabilirsiniz.
 • 802
  ne şiş yansın ne kebap modundaki göstermelik açıklamalar yapmak yerine dik duruş gösterip icraat yapan yönetimdir, takdir edilesidir.

  beton dökseniz yetmeyecek kalibrede bir kararla mevcut düzene başkaldırmışlardır. diğer stadyumlardaki gibi el altından değil göstere göstere yapıyoruz demişlerdir. onlara ses çıkarmayan buna ses etsin bakalım, hodrimeydan!
 • 709
  göreve geldiklerinde beklediğimden çok daha başarılı buluyorum. on yıldır (bambaşka bir dünyada ünal aysal'ın ilk dönemi sonrası) ilk defa bu kadar optimist bir bakış açım var galatasaray spor kulübü hakkında. her şeyleri doğru değil, fakat kafa yapısı, kültür, ve liyakat olarak çok iyi durumdayız. doğru konularda dünya standartlarına yetişiyoruz ya da yetişmek için efor gösteriyoruz.