• 1
  basın mensuplarının da izleyebildiği, takımla ilgili an ve an notlar alabildiği antrenmanlardır. galatasaray futbol takımının bugünkü antrenmanı da bu tip bir atmosferde yapılacaktı lakin basın mensupları en fazla 200 metre yaklaşabilmiş antrenmanın yapıldığı sahaya.

  artık tudor oyunbozanlık mı yapmış yoksa muhabirlerle taşak geçmiş yorum sizin;

  https://twitter.com/...s/891705652556566528
  https://twitter.com/...s/891708658396037121
 • 3
  takımımızın 12 ocak 2020 basına açık antrenmanını izliyorum. antrenmanın ilk bölümünde takım 5 hücüm 5 defans oyuncusuna karşı hücum organizasyonu çalıştı. gerçek bir maçta yaşadıklarımızı resmen tekrar tekrar izledim. her seferinde nereye pas atacağını bilmeyen yana oynayan bir organizasyon vardı. lemina toplu getiriyor sağa soso’ya oynuyor soso geri lemina’ya lemina araya oynamaya çalışıyor ve topu kaybediyoruz. tabii çalışmada beklerin olmaması büyük handikap fakat organizasyon bakımından eksikliğimiz net bir şekilde antrenmanda bile görülüyor. fatih terim de dalga geçti hatta takımla tüm çalışma boyunca 1 gol atabildiniz o da tesadüfi dedi.

  defansımızsa gayet sağlam durdu. kolay kolay çalım yemedi kimse ki bunda karşılarında soso ve ömer bayram’ın olmasının da etkisi vardı.

  en göze çarpan oyuncu ise lemina. adam tek başına hücum organizasyonu yaratıyor araya attığı koşularla.

  edit: antrenmanda hücum çalışırken belli bir kalıp çalışmadık. rastgele oyunculardan gol atmalarını bekledi fatih terim. umarım tüm antrenmanlar böyle değildir.

  edit2: antrenmanın ikinci bölümü daha verimli geçiyor. sağdan soldan beklerimiz içeriye orta, dışarıya çıkartma gibi varyasyonlar deniyorlar. her ne kadar yapılan ortalar çoğunlukla yerini bulmasa da :(
 • 4
  12 ocak 2020 basına açık olan antrenmanımızı izledim. maçlarda pozisyon üretmede yaşadığımız bütün sıkıntıları antrenmanda da gördüm. kardeşim takımda hiç kimse çizgiye inmiyor, defansın dengesini bozmaya çalışmıyor. yapılan ortaların hiçbiri isabetli olmadı. falcao takımdan ayrı çalışmış. kendisini bir türlü takıma adapte halde göremedik zaten. takımdan beklentilerimiz ne kadar az olursa o kadar az üzülürüz. bu sezon şampiyon olursak cidden acayip bir başarı olur.
 • 5
  galatasaray futbol takimi'nin 2020-2021 sezon oncesi kampinda ne zaman yapacagini merak ettigim antrenman turu.

  super lig'deki tum takimlarda antrenmanlar basina acik yapilmakta ve her gun futbolcular roportajlar vermekte.

  bizde ise, son yirmi yilda artan ice kapanis, antrenmana taraftar almama ve sonrasinda da basin ile olan iliskiler maalesef cok polarize olmus durumda. hoca, inanilmaz muhafazakarlasti. kostebek meselelerinden dolayi eminim dikkatli davraniyor. fakat, maalesef seffafligi kaybediyoruz.

  kampa baslayali kac gun oldu ve hala yeni oyuncularimizin bir tanesi bile basinin karsisina gecip roportaj vermedi. kimse, hocaya soru soramadi.

  bir yerde bir yanlis var.