resim
Abdurrahim Albayrak
Görev:As Başkan
Takım:-
Yaş:69
Uyruk:Türkiye
 • 3140
  değil falcao, tüm radamel'lerden daha kiymetli adamdır galatasaray için.

  muslera'nin fotoğrafına "cimbombom" yazdıran kendisi olmadığına göre sıkıntı yok.

  galatasaray 2. baskani olarak falcao'yla görüşmeye monaco'ya gittiyse bu transferin bitmesi gerek o ayrı bir şey ama olmazsa da olmaz amk ya.

  asıl kendi itibarlarini kurtarmak için bundan sonra 3 yerine 5, 1 yerine 3 verirlerse benim gözümde başarısız ve yanlış is yapmış olurlar. şu ana kadar nasıl özenle harcama yaptılarsa devam etsinler. tek kuruşumuzu hesapsız harcamasinlar.

  falcao da olursa ekime, olmazsa ...
 • 4408
  kötü transfer yüzünden bütün ihale kendisine kalıyor ama mesela kâr ettiğimiz marcao transferinde kimse teşekkür etmiyor.
  bütün teşekkür fatih hoca ve emre utkucan’a gidiyor.
  hayır diagne’yi alan kendisi de marcao’yu monchi mi alıp geldi?
  adama o dönem 4 milyon euro bonservisli santrafor söylendi de almadı mı?
  hayır onu da geçtim, sparta prag satsa muhtemelen scout önerisi olan tetteh’e yaklaşık 10 milyon euro verecektik.
  yine o dönem rusya’da oynayan ze luis’e 8-10 arası bir para teklif etmiştik ama kulübü kabul etmemişti.
  2019 yaz transfer döneminde samatta’yı istedik mesela, şimdi bu arkadaşlar nerede?
  bunların hepsini bir kenara koyuyorum, bugün satmaya uğraştığımız mustafa muhammed hoca ve scout ekibinin ısrarı sonucu alınmadı mı? alan yine abdurrahim albayrak değil miydi?
  diagne’yi aldıktan tam 4 ay sonra veday muriç için fenerbahçe ile kapışmadık mı?
  ikisi de aynı dönem türkiye’de oynamıyor muydu?
  diagne’ye 10 milyon euro peşin verip aldık.
  rize’ye gidip nakit 5’i koysak muriç’i paket yapıp gönderirlerdi. işte scout ekibi işte bu anlarda bana lazım. yoksa ligin gol kralını bende gidip alırım.
  ben abdurrahim albayrak’ı transfer konusunda hiç tutmam, sabaha kadar da eleştirebilirim.
  hem diagne hem de bir sürü futbolcu üzerinden ama iyiyi hocaya kötüyü kendisine yıkamazsınız.
  yarın kerem’i 10-15 arasına satsak yine en çok hoca övülür.
  yanlış anlaşılmasın hocanın katkısı çok çok büyüktür elbette ama sonuçta kerem’i de kendisi almadı mı?
  niye hep olumsuz durumlarda kendisini hatırlıyoruz?
  diagne için kendisini yerin dibine sok, atıyorum kerem’den tertemiz 10 kazanınca hiç anma.
  kusura bakmayın da bu benim için saminiyetsizlik.
 • 3074
  değil falcao'yu, messi'yi alacağız deyip alamasa da kulüpte varlığı sıkıntıya girmeyecektir.

  twitter'ı kapatıp biraz sokağa çıkarsanız göreceksiniz, herkes 15-25 yaş arası birey değil. herkes tüketim çılgını değil. falcao'yu tanımayan, o kim lan diyen bile bulursunuz. altı kere gelip altı kere şampiyonluk görmüş bir isimden bahsediyoruz.

  bıktırdınız ya. sabah başlıyorsunuz "mıstıfı cıngız ıstıfı", akşam bitiriyorsunuz "ıbdırrıhım cık kınısıyır". ay size ne be?

  bazen şu aşırı tavırlardan dolayı transfer yatsın, diagne, kostas, babel üçlüsüyle devam edelim istiyorum. hatta diagne de gitsin, babel, kostas, ali yavuz gibi benim asıl isteğim olan üçlüyle oynayalım, falcao da gelmesin istiyorum. kap'a bildirip alamayalım hatta.

  ay ne büyük skandal değil mi? kap geliyor ve alamıyorsunuz.

  yaşınız yetmez belki, bu utanılacak bir şey de değil ama forlan ve reyes'i bir araştırın. kap bildirimi yapılmış mı, yapılmamış mı? üçün biri diye taşak geçilen ujfalusi, taşaklardan birkaç ay sonra hazırlık maçında liverpool'u parçalıyordu.

  vallahi sıkıldım, billahi sıkıldım.
  tüketim aşkınızdan da, falcao'dan da sıkıldım.

  yatsın be transfer. yeter.
 • 3067
  kendisi hakkında yapılan bomboş, bomboş eleştirilere artık sinirlendiğim adam.

  arkadaşlar siz kimsiniz? küçümseme sorusu değil bu. mesleğiniz nedir, uzmanlığınız nedir? insan kaynakları uzmanı mısınız? yönetici ekspertizi misiniz? nasıl anlıyorsunuz bu adamın yeterli olup olmadığını? tutturuldu bir alan, pato türküsü. sanırsınız gezegende yatan ilk transfer.

  real madrid, bakın real madrid diyorum, de gea transferini evrak yetiştiremedi de yapamadı. e o zaman bunlar bıraksın gitsin? mal bunlar değil mi? hiç mi yatan transfer görmediniz? hiç mi olmayan transfer görmediniz?

  yahu artık delireceğim beyaz tv'de deliren fatih ışık gibi. çıkacağım sözlük serverlarının üzerine bağıracağım siz ne papüçulo adamlarsınız diye.

  hayır bu adam yetersiz diyeceksin elinde veri yok. alan, pato türküsü var işte belki. o da belki.
  adama bakıyorsun, fatih terim ile arası iyi. mustafa cengiz ile iyi. onyekuru ile en son öpücüklü sarılmalı ayinler düzenliyorlardı. melo hala arada kendisini anıyor. altı kere gelmiş, altı kere şampiyon olmuş. kısmetse yedide yedi olacak.

  ama bakıyorsun galatasaray sözlük'te abdürrahim albayrak yetersiz.
  luyindama afrikalı servet çetin.
  thomas müller zaten 2014 dünya kupasında çıkış yapmış. öyle yazıyor.

  arkadaşlar yapmayın yahu. her an espri yapamazsınız.
  her konuyu bilemezsiniz.
  lütfen gerçekten komik olduğunda espri yapın, hepimiz gülelim.
  lütfen gerçekten hakim olduğunuz konularda yazın veya araştırın, yazın, hepimiz bilgi alalım.

  bakın anlıyorum, heyecanlısınız. popüler olanın tüketim olduğu günümüzde bayılıyorsunuz tüketmeye. tamam, tüketin. buyurun tüketin. ama luyindama'yı tükettiniz, doyun. fatih terim'i tükettiniz, üzerine tatlı olsun afiyet şeker olsun. emre mor'u tükettiniz üzerine içilen kahve olsun. ama artık tüketiminizin de bir sonu olsun. lütfen.
 • 2974
  rize'de hasan kartal'in tanıdığı adamlar tarafından oğlu darp edilen rizeli galatasaray as başkanı.

  hasan kartal'la bir araya bile gelmek istemeyeceğine adım gibi eminim ama galatasaray için vedat muriqi transferinde orta yol bulmaya çalışıyordur.

  burada rize başkanı fanatik fenerli hasan kartal'in oyuncuyu ısrarla fenerbahçe'ye yollama arzusu vardır.

  abdurrahim bey vedat muriqi transferi üzerinden sallanacak birisi değildir. hele şu şartlarda hiç değildir.

  6'da 6 şampiyonluk oranı vardır.

  yurt dışı transferinde iş ona düşmemeli ama ülke sınırları içinde nüfuzu fazlasıyla vardır.
 • 2449
  ne iktidar yalakalığı ne hainliği ne de fatih terim düşmanlığı kalmış ağabeyimiz... bence destekli sallamakta fayda var. kendisi ilkokul mezunu rizeli biridir. şöförlükten gelip arkasında kimse olmadan sıfırdan bir imparatorluk kurmuştur.

  iktidar yalakası değildir akpli bile değildir. kendisinin anaplı olduğunu bilmeyenler aynı zamanda mesut beyle olan hukukunu da bilmez (belki de soyadı albayrak diye trabzonlu filan zannediliyor olabilir :) ). fatih terim ile arasının bozulduğu söylemleri ise ancak ve ancak fener fitnesi olabilir.

  ilk yöneticilik tecrübesini mehmet cansun başkan zamanında fatih altaylılar ile beraber yaşadı. mühim bir dipnot fatih terim ve baba gündüz de dahil olmak üzere abdurrahim albayrak dışında ne galatasaray tarihinde ne de dünya spor tarihinde müsabık olunan ve kendisinin yönetici olduğu her sezonda şampiyon olunan başka bir örnek yoktur.

  yani yeri geldi fatih terim bile şampiyon olamadı ama abdurrahim albayrak istisnasız yönetici olduğu her sene şampiyon oldu. fleurqinli niculesculu kadroyla da drogbalı sneijderli kadroyla da...üstelik 96-00 arasında yönetici bile değildi.

  galatasaray'a yaptığı maddi katkıların ötesinde futbol dışında ergin hoca'ya basket takımı için verdiği paralardan galatasaray dışında malum basın ekspres yolunda meydana gelen sel felaketinde binlerce kişiyi altur genel merkezinde kendisi sel sularına girerek kurtaran; sağ elinin verdiğini sol elinin görmediği; bulgaristan deplasmanında serkan aykut'un attığı gol sonrası elektroşokla hayata dönen adam galatasaray'a yakışmayacak da j'accuse j'accuse diyen mehmet karlı mı yakışacak :) burası galatasaray burada ahde vefa var ye kürküm ye muamelesi değil...
 • 3363
  ekrem imamoğlu ile yan yana poz verince sorun yok. bilal erdoğan'ın vakfında futbolculara ok attırınca oooooo. elin başkanları cumhurbaşkanının dizinin dibinden ayrılmıyor farkındasınız değil mi?

  beni en çok şaşırtan da aklı hür vicdanı hür kısmı. abdurrahim albayrak ali koç'un ekrem imamoğlu'na maça gelmeseniz daha iyi olur dediği bir dönemde ekrem imamoğlu ile tt arena'da yan yana gelip ona güzel bir ev sahipliği ve sıcaklık gösterdi. bundan daha aklı hür vicdanı hür bir hareket de olamaz bence. her sizinle aynı görüşte olmayanı aklı hür olmamakla itham edecekseniz işimiz var.
 • 3551
  --- alıntı ---

  fernando muslera’nın evine kelle paça çorbasıyla ziyarete giden abdurrahim albayrak, her gün uruguaylı kaleciye kelle paça çorbası göndermesi için bir restoranla anlaştı.

  --- alıntı ---

  haberine konu olmuş yöneticimiz. haberin ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama daha önce yaptıklarına ve karakterine bakacak olursak haberin doğru olma ihtimali yüksek.

  bu adamın en çok sevdiğim özelliği bu. bir insan bu kadar mı futbolcuların ve teknik heyetin her sorunuyla ilgilenir? hayır, nereden aklına geldi kelle paça götüreyim de kemikleri hızlı kaynasın diye düşünmek? * galatasaray'ı ve galatasaray'da yöneticilik yapmayı çok seviyor çok belli.

  https://twitter.com/.../1274281833686056960
 • 3118
  kendisiyle ilgili fikir vermesi için bir anımı anlatmak istiyorum.

  öncelikle şunu belirteyim olay bizim evde geçiyor. olayın şahidi de bizzat kulaklarım. yani bir duyum, hurafe değil, gerçek. :)

  sene 2011.

  fatih hoca 3. dönemi için imzasını atmış. yeni sezon başlamış. hepimizin içi kıpır kıpır. ama bir milli takım arası haftası.

  aynı sitede oturduğumuz, babamın arkadaşı abdürrahim abi birkaç diğer kişiyle beraber bizim evde. ya poker masasındalar ya da batak o kadarını hatırlamıyorum. :)

  her neyse mutfaktaki masaya yeşil örtü serilmiş oyun başlamış. bir yandan da tv açık 2 eylül 2011 türkiye kazakistan maçı izleniyor. maç da bizim stadımızda oynanıyor.

  ilk yarının ortalarında selçuk, o zamanki performansıyla xelcuk, savunma arkasına klasik öldürücü pasını atmış, milli takımımız 1-0 öne geçmişti.

  golün etkisiyle herkes oyundan kafasını kaldırıp ekrana bakarken o zaman da galatasaray yöneticisi olan abdürrahim abinin ağzından golü atan kişi için "bu çocuk kimmiş ya. iyi gol attı." diye bir cümle çıktı.

  anlık bir tepki değildi bu. ya da golü atan kişiyi göremediğinden dolayı verdiği bir tepki de değildi. kamera oyuncunun ağzına girmiş, yüzü net bir şekilde görülüyordu. abdürrahim abi oyuncuyu tanımıyordu.

  golü atan kişi bir önceki sezona damgasını vurmuş, mevcut sezona da damgasına vuracak ve sene sonu takımımıza transfer olacak, o dönem türk futbolunun parlayan yıldızı burak yılmazdı.

  işin ilginci sene sonu burak'ı operasyonla takıma katan yine kendisi oldu.

  kendisinin futboldan ve futbolcudan ne kadar anladığı konusunda bir fikir vermiştir diye umuyorum.

  bu sezon falcao ismi masaya geldiğinde, " o kimdi ya?" tarzı bir tepki verdiğine iddiaya bile girerim. :)

  ama karakteri pamuk gibi bir adamdır. inanılmaz bir mal varlığına rağmen alçakgönüllüdür, içtendir ama asla sandığınız kadar saf değildir. zaten saf biri öyle bir ekonomik güce ulaşamaz. kendisine yaklaşımların doğal mı çıkar amaçlı mı olduğunu anlar.

  kısaca fikrim şudur ki : floryadan dışarısı konusunda görev almamalıdır. galatasaray'a faydası kesinlikle vardır ama yurt içi transferler hariç transferlerde geri planda kalmalıdır.

  yurt içinde (örneğin mehmet özcan) sağlam network'ü sayesinde transferleri rahat bitirir. ama diagne de olduğu gibi kazık yemeyeceğimizin garantisi de yoktur.
 • 4065
  emre akbaba eleştirilerinde olduğu gibi tepkilerimizin en büyük sebebi yanlış pozisyonda görevlendirilmesinden. bir kulüpte her işi abdürrahim albayrak yapamaz kardeşim.

  adam gitti covid pozitif futbolcuyu birebir karşıladı havaalanında sözleşmeye imza attırdı. kim yapar bunu? tamam yerden yere hep beraber vuruyoruz da takdir etmek lazım yeri geldiğinde.
 • 3096
  falcao transferi sonrası muhtemel ilk açıklaması;

  “inanun bir aydir üç saatlik uykuynan duriyorum. fati hozam da çok istedi, taraftarumuz da çok istedi, allah’umun izniynen bu işin de altundan kalktik. galatasaray buyük bir zamia, kendume yakişan bir futbolci aldu. şükürler olsun, üç saat uyudum, gece gündüz demedik, üç saat uyudum, üç saat, üç...
 • 2117
  çoğu kişinin düşündüğünün aksine kendisi kulübe profesyonellik katmaktadır ancak bunu kameraların önünde yapması ve konuşması taraftarımıza profesyonel görünmemektedir. ara ara galatasaray'ı siyasete alet etmesi de bunda pay sahibidir.

  kendisi, her kulüpte olması gereken yerleşim danışmanıdır*. transfer edilen oyuncuların eşleriyle, çocuklarıyla, evleriyle vb. tüm her şeyle ilgilenir. oyuncunun ülkeye alışma sürecinde yardımcı olur ve karşılaşabileceği tüm sorunları çözerek oyuncunun tamamen takıma odaklanmasını sağlar. yüksek ihtimal burada okumuştum; jardel'in eşyaları evin kapısından sığmayınca çatıdan sokmuş adam eşyaları.

  --- alıntı ---
  didier drogba, otobiyografisinde, 2004 yılında kırk dört millyon dolar karşılığında marsilya'dan chelsea'ye transfer olmasını anlatır: "ülke değiştirmiş olmaktan kaynaklanan sorunlarla boğuşuyordum. chelsea bana hiç yardımcı olmadı." kulüpteki hiç kimse, çocuklarına okul bulmakta yardımcı olmazdı. chelsea'nin ev bulma konusunda tek yaptığı, onu bir evi on sekiz milyon dolara satmaya çalışan bir emlakçıyla tanıştırmak olmuştu. drogba ailesi "kızgınlık haftaları"nda bir otelde kalmıştı. bu arada güçlükle ingilizce konuşabilen drogba sokak sokak ev aradı. "chelsea'nin yüksek ücretlerle getirdiği tüm yabancı transferler de az çok aynı tecrübeyi yaşadılar." diye yazıyor drogba, "gallas, makalele, kezman ve geremi ile çoğu zaman bunun geyiğini yapardık. 'sen de hala otelde mi kalıyorsun?' tüm bu endişeleri yaşarken chelsea'ye adapte oluyormuş ya da performansımı arttırıyormuş gibi hissetmiyordum."

  --- alıntı ---

  çok güncel bir örnek olmasa da hala bu sorunların devam ettiğini düşünüyorum. albayrak, drogba'nın anlattığı sorunlarda olaya dahil oluyor ve oyuncuları rahatlatıyor. bunda da oldukça başarılı. zaten kendisinin yönetimde olduğu her sezon şampiyon olmamız da hoş bir tesadüf olmasa gerek.
 • 2095
  kendisi hakkında nesnel bir bilgi:

  2000 yılında jardel bize transfer olduğunda, jardel'in karısı bir koltuk takımı beğenir ancak koltuklar evin kapısından sığmaz. albayrak, jardel'in karısı jardel'in kafasının etini yemesin ve jardel rahat olsun diye vinç getirtip koltuk takımını eve çatıdan sokar.

  tam olarak böyle işlerin adamıdır ki bu da takımdaki furbolcuların onu çok sevmesini ve takımda birlik havası oluşmasını sağlamaktadır.
 • 3045
  2019 2020 sezonunun yaz transfer döneminde harika işler yapmaktadır ekip arkadaşlarıyla birlikte. ffp kıskacındayken rotasyonu genişletmiş, takımdaki türk oyuncu sayısını arttırmış(ve öyle çer çöple dolduramadan takımı), bunların hepsini kamp dönemi öncesinde yapmış dahası maaş bütçesini de çok tutumlu kullanmıştır.

  geriye bir tek 6 numara, diagne satışı ve forvet kaldı. şunları da halledebilirse gördüğüm en başarılı transfer sezonuna imza attı diyebilirim sanırım.
 • 2981
  derhal istifa etmesi gereken yöneticimiz. altı sezon çalışmış altı şampiyonluğu var. yeterli mi değil. bir kere adam rizeli. istanbullu değil. ingilizce bilmeyi geçtim türkçe bilmiyor. her türk'ün olması gerektiği gibi sosyalist değil. iktidarcı herifin teki aynı zamanda. yemin ediyorum fıttırdım. bizim sosyal medya taraftarından, transfer taraftarından tiksindim. kendisine yapılanlardan söylenenlerden dolayı çok sinirliyim. nankörlük bu be. açgözlülük. geçmişi inkar. ulan biraz daha yazarsam pilot olacağım. içimizdeki dışımızdaki çakallara yem etmeyeceğim imparatorumuzun sadık yoldaşı, liseciler gibi sözde değil özde galatasaraylı aslan yöneticimiz. beğenmeyenler yallah comolliye.
 • 2200
  19 ağustos 2018 galatasaray göztepe maçımdam sonra kendisi taraftarlarımıza teşekkür ederken televizyondan takip edenleri söyledikten sonra radyodan dinleyenleri de andı. görme engellilerin çoğu maçları radyodan dinliyor. bu hassasiyeti gösterdiği için kendisine şükranlarımı sunuyorum. abdurrahim albayrak'ın oğlu işitme engelli. o da bu durumu yakından yaşadığından; haliyle bu tip konularda hassasiyet gösteriyor.
  sen çok yaşa abdurrahim abi!
 • 2137
  http://tr.beinsports.com/...ak-ayriligi-acikladi

  tarık çamdalın bile geçmiş sezon alacaklarından 200.000 euro kesik atmış. bir de konuştum gitmesi lazım, gidecek benim de yardımımla diyor.

  ulan senin galatasaraylı olduğun güne şükürler olsun, seni yönetici yapmayıp galatasarayın parasını çatır çatır yiyen herkesin de allah belasını versin.
 • 3368
  https://twitter.com/.../1179885025610862593

  sorumsuz bir işe imza atan yönetici. bu ülkede karısını evladının önünde kesen mahluklar var. trafikte tartıştığı hamile kadına saldıran manyaklar var. sigara parası için cinayet işleyen katiller var. yok ekrem şuraya gelmişmiş, yok bu buraya gitmişmiş beni ilgilendirmiyor. bu adamların başına bu kalabalıkta bir iş gelse ne olacak? ne kadar korkmuş adam. nereye geldim ben diye düşünüyordur.
App Store'dan indirin Google Play'den alın