• 5
  kadro epey şekillendi.

  angelino - zaha -icardi - bakambu - halil isimlerini aldık. icardi zaten hiç ayrılmamıştı*
  gelmesi planlanan rashica ve kerem demirbay var.

  açık söylemek gerekirse oldukça sükseli bir dönem geçiriyoruz. transfer sezonu başında

  --- alıntı ---
  gelinen noktada içim rahat.
  erden timur gerçekten de bu işi çok iyi biliyor.
  --- alıntı ---
  (bkz: #3626198)

  demiştim.

  ancak 30 temmuz 2023 tarihi itibarıyla alınan isimlere bakınca biraz endişeliyim.
  geçen sezon bizi şampiyon yapan iyi bir takım olmamız ve türkiye şartlarında iyi savunma yapmamızdı. ancak herkes orta saha merkezimizin dirençli olmadığını görüyordu. açıkçası sezonun belki de en iyi maçı berkan torreira ikilisi ile oynadığımız, önlerine de barış, zaniolo, kerem, icardi 4'lüsünü koyduğumuz sezonun son maçıydı. işte bu gerçek bir şampiyonlar ligi kadrosu, kupanın gediklisi real madrid prototipiydi.

  transfer sezonunda yapmamız gereken bu yapıyı geliştirmekti.

  sol beke angelino'yu aldık. bu adamın kadroda olması takıma çok iyi bir hücum gücü katacak ama malesef devasa bir savunma zaafiyeti de yaratacak. transferi henüz konuşulurken bu sebeple oyuncuyu istemediğimi belirtmiştim. görüşüm hala aynı. bize savunmacı diye alınan ve her zaman defansta rakiple kale arasında bulunan adekugbe'yi hatırlayalım. takımın oturduğu ilk periyodu saymazsak ligin en çok zorlandığımız dönemi adekugbe dönemiydi. çünkü hızlı kanat oyuncularını yakın savunmuyor, hep geriye kaçarak oynuyordu. bu da rakiplerin ataklarını sol kanadımız üzerinden yapmasına ve sürekli geri koşmamıza neden oluyordu. neticesinde de tüm pres etkinliğimiz sona eriyor, rakip çıkarken top kapamıyor, böylece direkt oyunumuzu sahaya yansıtamıyorduk. böylece savunmanın yanı sıra hücum etkinliğimiz de azalıyordu. isteyen istatistiklere bakabilir. en az pozisyon yakaladığımız maçlar adekugbe ile oynadıklarımızdır. yani aksayan tek bir dişli tüm oyun planımızı bozuyordu. angelino malesef topla kale arasında kalmayı bile becerebilen bir isim değil. 3'lü defans oyuncusu. victor parreira'nın elinde uçak olurdu. ama bizde malesef o ışığı göremiyorum. açıkçası önlem olarak sacha boey'i daha defansif kullanmaktan bahsediliyor. ben her iki kanattan da bek desteğini ve oyunu genişletmeyi her zaman tercih ederim.

  keza zaha'yı aldık. premier lig'den gelmiş adam elbet sorun yaşamayacak ve pres organizasyonuna katılacaktır. ama ne kerem ne zaha, angelino ile önlü arkalı oynayamaz. oynar da bizi o kanattan delik deşik ederler. rashica'yı transfer edersek belki angelino ile önlü arkalı idare ederler. ama merak ediyorum değer mi tüm bunlara diye. o bölgede kazımcan gibi agresif bir isim olmalıydı. zaten elimizde bir tane var. daha iyisine yönelmeliydik.

  orta sahaya kerem demirbay deniyor. kötü oyuncu değil ama ben hep iyi takım olma çerçevesiyle bakıyorum mevzuya. kerem demirbay bizi daha iyi bir takım yapacak mı? bu sorunun cevabı bende negatif. geçiş oyunu oynuyoruz. sağda çok top kaybeden bir zaniolo olacak. solda kerem veya zaha olacak. yine solda angelino olacak. bu iş kesinlikle sadece torreira ile yürümez.

  ha okan buruk net bir 4-3-3 düşünüyodur, o zaman en azından ileri hattın o kadar da geri koşmasına gerek kalmayabilir. fakat elimizde barış, kerem, zaniolo, zaha ve hatta muhtemelen rashica olacak ve biz ilk 11'de bu adamlar için sadece 2 kontenjana sahibiz. hoşgeldin mutsuz futbolcu diyorum.

  bir fred yada daha iyisi farketmez tüm bu zaafiyeti giderecek mi? ben malesef elmanderli galatasaray yerine drogba, sneijder, burak yılmazlı galatasaray'a doğru bir gidişat görüyorum. elmanderli galatasaray çok daha iyi bir takımdı.

  kadromuzu koruduğumuz senaryoda torreira'nın yanına benzer kalitede dinamik 2 veya 3 orta saha alsak, bir bakambu ve bir sol bek transferi ile çok iyi bir takım olurduk. okan buruk'un kafasında ne var bilmiyorum ama ben alınan oyunculara bakınca herkesin beklentiyi fazla yükselttiğini düşünüyorum. çok kaliteli oyuncularımız var umarım çok kaliteli bir takım olmayı da becerebiliriz. çünkü takım olamadan messi - neymar - mbappe 3'lüsü bile iş yapmadı.
 • 1
  ismi gündemimizde olan oyuncular alınırsa bize çağ atalatacağı sezon olacaktır. şampiyonluk kutlamalarının hemen arkasından “hedef avrupa şampiyonluğu ve bu kadro yeterli olmayabilir” diyebilen bir yönetimimiz var. gayet sağlıklı, akıllıca ve stratejik bir söylem. çünkü biz gölgemizin farkındayız. hemen olduk bittik demek bize yakışmaz.

  peki gündemde kimler var?

  youri tielemans
  ilkay gündoğan
  arsen zakharyan
  hakim ziyech
  leandro paredes
  firmino

  bunların haricinde solbek ve gomis yerine forvet kesin alınacak.
  satılması durumunda stoper ve sağ bek alınacak.

  kaleye uğurcan çakır düşünülüyor bu çok iyi bir hamle. malesef yabancı kuralı istediğimiz gibi sonuçlanmadı.

  kadro kurarken ben bile zorlanacağım, allah okan hocanın yardımcısı olsun.

  heyecanımız yüksek erden timurumuz var!

  düzenleme: moderatör arkadaşlardan rica ediyorum başlığı taşıyalım. benzer başlık hali hazırda varmış.
App Store'dan indirin Google Play'den alın