• 3
  bein sports serhan acar ile anlaşamadığı için f1'i anlatma işi kendisine düşmüş. eküri olarak da jason tahincioğlu'nu vermişler.
  olur böyle şeyler yani kapitalist dünya sonuçta parada anlaşamazlar, çalışma şartlarında anlaşamazlar. serhan acar elektrik mühendisi adam, f1 spikerliği tek işi değil. tosfed genel sekreteri aynı zamanda. muhtemelen bu şartlar bein'in hoşuna gitmedi ve anlaşılamadı. seveni var, sevmeyeni var. hepimizin zevkleri toleransı belli. fakat f1 bilgisi açısından serhan acar ülkedeki en bilgili insanlardan birisi. sadece sporu ve trendleri takip etmekle kalmayıp işin kitabını da okuyordu. onu da anlatımına yansıtıyordu ve türkiye gp'si olan durumlarda direkt olarak organize ekibinde kilit rollerde bulunuyordu.
  insanların, kendisinin yerine gelecek kişileri karşılaştırmasını da doğal buluyorum zira izleyici kitlesi çok olmayan bir sporu bir ülkeye tanıtmak için yapılması gereken birkaç şey var. birisi bu sporu ücretsiz bir şekilde kitleye ulaştırmak, diğeri de bu işi doğru insanlarla yapmak. ülkemizde bu ikisi de eksik. f1 çok uzun zamandır paralı platformda yayınlanıyor, hatta bir ara saran yayın haklarını almadan önce hiç yayınlanmayacaktı neredeyse. diğeri de, yayını aktaracak bilgili ve motorsporu anlatım kültürü yeterli düzeyde spiker yok. ortam böyle olunca serhan acar sivrildi (kötü anlamda değil yanlış anlaşılmasın) ve yayıncı kuruluşların bir nevi emniyet supabı oldu. olsun nasılsa serhan var anlattırırıza geldi durum.
  hazır kendisiyle anlaşılamamışken bence yeni kişilerin ortaya çıkması için çok uygun bir ortam oluştu. ben antrenmanlarda biraz bein yayınını izledim, insanlar biraz ön yargılı da olduğu için beğenmemişler galiba. ben de yalan olmasın nötr kaldım. uygar karaca'nın kendini göstermesi için uygun bir ortam var. biraz terminolojiye, motorsportu anlatım kültürüne alışsa, takımları ve pilotları çalışsa, ne bileyim yabancı yayıncı kuruluşların yayınlarını izleyip kendini ilerletse yapamayacağı bir şey değil muhtemelen.
  ya mesela ingiltere'da matt gallagher var. f1 youtuber'lığı yapıyordu. sonra wtf1 websitesi/şirketi için çalışmaya başladı. oradan taaa sky sports'ta f2 yorumlamaya kadar iş gitti. ben pek takip etmiyorum türkiye'deki piyasayı ama ortada boş bir saha var. yeteneği becerisi olan insanların parlaması için çok uygun bir ortam.
  özetle serhan acar'ın yarış anlatmaması yayıncı kuruluşların ve spikerlerin konfor alanından çıkıp sektöre yeni spikerler kazandırması için hayırlı bir durum da olmuş olabilir.
  neyse, temennim uygar karaca'nın kendini bu alanda geliştirmesi ve türkçe yayın izleyen kitleye sevdirmesidir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın