• 1581
  maalesef uzun zamandır türk futbolundan zevk alamıyorum. kalitenin yerlerde olması bir kenara, bizim ligimizde futbol değil başka bir şey oynanıyor. kimsenin futbol oynamaya, konuşmaya niyeti yok.
  burada sorun nerede peki? net ve tek bir cevabı yok bu sorunun. futbolcu, teknik direktör, başkan, federasyon, medya, sosyal medya ya da taraftarlarda. aslında bakarsanız hepsinde.
  başkanlar zaten futboldan anlamıyorlar, işlerini doğru yapmaktansa, hakemleri baskı altına almayı ve medyayı manipüle etme derdinler.
  teknik direktörler oyunu geliştirmek yerine suçlu arama peşindeler.
  futbolcular iyi oyun oynamak yerine sahtekarlığı ve oyunu soğutmayı tercih ediyorlar.
  federasyondan bahsetmiyorum bile, ülkenin siyasete bulaşmamış herhangi bir kurumu kalmadı zaten.
  satın alınmış, yalaka ve taraflı kalemlerle dolu medya.
  biz taraftarlar da normal değiliz. hastalıklı bir fanatizm var herkeste. doğrunun peşinde değiliz. bir pozisyonun yorumlarken bahsettiğim hastalıklı durumdan kopamıyoruz.bize yapılsa başka diğerine yapılsa başka yorumluyoruz.
  ve sosyal medya, bu lanet ortamı yaratan başlıca etken kesinlikle sosyal medya. futbol yorumlarından çok, güruhların kinini nefretini kustuğu bir bok çukuruna dönmüş bir mecra.
  tüm bunların sonucu, berbat bir lig, hezimetlerle dolu avrupa mecareları ve finansal olarak çok kötü takımlar oluyor.
  hasılı sıkıldım artık. galatasaray sevgim olmasa tamamen bırakacağım, takip etmeyi de izlemeyi de.
 • 1583
  tadı kaçmış gazozdur. var sisteminden sonra kayış iyice koptu. hakem hata yaptı diyemiyoruz çünkü görüntü olduğu için, hakem bilerek hatalı karar vermiş oluyor. hakemler saçma sapan bir denge politikası izlemeye çalışıyor ve kesinlikle kötü sonuçları oluyor. ya çizgiyle çekilen ofsayt bile tartışılıyor artık çıldırmamak elde değil. rakibe ofsayt verilince biz inanmıyoruz bize verilince onlar inanmıyor. bu hafta bana kalırsa hem galatasaray lehine hem fenerbahçe lehine hatalar yaptılar. iki maçtaki penaltılar da ucuz, şampiyonlar liginde ikisi de verilmez. arada şöyle bir fark var biz antalyayı her türlü yenecektik, fenerbahçe kasımpasaya puan bırakacaktı muhtemelen. bence de fenerbahçe çoktan yarıştan kopmuştu adil bir yönetim olsaydı.

  şuanda gördüğüm iki takım da puan kaybetmesin diye uğraşılıyor. bu da alınan zevki azaltıyor. iki takımın taraftarı da ortadoğudaki iç savaş tarafları gibi savaş naraları atıyor. aslında bu aptallığa alet oluyoruz farkında değiliz. beni üzen fenerbahçe ve beşiktaş taraftarı zaten hep bu seviyedeydi, bizim taraftar farklıydı ama daha kaliteliydi. bizi de kendi alçak seviyelerine çektiler, insanlar bu yüzden tepki veriyor çarcaroth gibi yazarlara. böyle olmayalım diye, sözlük antu olması diye. şuanda bence pek farkı kalmadı kendimizi kandırmayalım. bunları söyleyenlerle de objektif taraftar diye dalga geçiliyor burda. fenerli ajan da ilan edilebilir tabi o da bir seçenek. günün sonunda medyada bile iğrenç küfürler edilen, çekim kalitesi yerlerde, avrupayla makasın açıldığı kalitesiz bir lig.
 • 1585
  ofke kontrolu sorunu yasayan bir silah tuccari, sonrasinda da ergenligini atlatamamis zengin zuppe bir isadami yuzunden ulkedeki turlu aptal siyasi hesaplasmalarin aleti olmus durumdadir. normalde bir spor dali, dunyada en cok takip edilen, ulkemizde 1 numarada olan, hobimiz, eglencemiz olmasi gereken bir oyun bu. allah boyle gundemin, boyle gundem yaratanlarin, insanlari provokasyonlara getiren, zaten zor olan hayatlarina stres ve sinir enjekte edenlerin bin belasini versin. biktik, soguduk, illallah ettik, su sezonu da sag salim atlatip bu seref yoksunu rakibimizi bir kez daha bozguna ugratalim da, vallahi cekecegim elimi etegimi, yeter.
App Store'dan indirin Google Play'den alın