• 2
  bu kulübün başından şöyle ilginç bir olay geçmiş,
  ,
  --- alıntı ---

  kadınlar 1. futbol ligi takımlarından trabzon idmanocağı, transfer parasıyla kenti terk eden kolombiyalı forvet oyuncusu ingrid vidal'in bu ücretini menajerinden tahsil etti.

  3 bin dolar masraf edildi

  trabzon idmanocağı kulübü başkanı mehmet öz, aa muhabirine yaptığı açıklamada, sezon başında kadrolarına dahil ettikleri kolombiya milli takım oyuncusu vidal'a bin 750 dolar transfer bedeli ödediklerini, masraflarla oyuncu için yaklaşık 3 bin dolar civarında bir harcama gerçekleştirdiklerini belirtti.

  "sürekli gitmek istiyordu"

  vidal'ın bir aylık sürede trabzon'da kalarak antrenmanlara katıldığını ifade eden öz, "oyuncu sürekli gitmek istediğini söylüyordu. son süreçte de parasını ödemiş olmamıza rağmen trabzon'u terk etme girişiminde bulundu" dedi.

  "havalimaninad yakalandi"

  takım arkadaşlarından oyuncunun evde valizini hazırladığını ve gitme hazırlıkları yaptığını öğrendiklerini ve kendisinden haber alamayınca araştırma yaptıklarını anlatan öz, "kanada'ya bilet aldığını öğrendik. cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. oyuncu, kanada'ya gitmek üzereyken güvenlik görevlileri tarafından istanbul'da havalimanında durduruldu" diye konuştu.

  "paralari menajerinden geri aldik"

  öz, oyuncunun menajeriyle görüştüklerini ifade ederek, şunları söyledi: "menajerinden ödediğimiz paraları tahsil ettik. aksi takdirde oyuncu, bir yıl bir takımla sözleşme yapamayacaktı, menajerinin de yetkisi bir yıl askıya alınacaktı. çok büyük ihtimal everton'dan cazip bir teklif gelmişti, bu teklif kafasını karıştırmış olabilir. biz parayı tahsil edince yasal bir girişim yapmadık. neticede burada durmak istemeyen bir oyuncuyu da zorla tutamazdık. şu anda dahi biz istesek bir yıl futbol oynayamaz ama böyle bir şey yapmayacağız. bu oyuncunun yerine transfer gerçekleştireceğiz. iki yabancı oyuncuyu trabzon'a getireceğiz."

  --- alıntı ---

  http://www.haberler.com/...hsil-7769171-haberi/
App Store'dan indirin Google Play'den alın