• 1
  beş yıl önce kurulan tijuana, meksika ligi’nde şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı.

  apertura ligi finalinin rövanş maçında toluca ile karşılaşan tijuana karşılaşmayı richard ruiz ve duvier riascos’un golleri ile 2-0 galip geldi. perşembe günü oynanan ilk maçı da 2-1 kazanmış olan ekip böylece meksika ligi’ni şampiyon olarak tamamladı.

  kaptan javier gandolfi yaptığı açıklamada, “bu muhteşem bir başarı, altı aydır bunun için çabalıyorduk. bu takıma kimse tek bir kuruş dahi vermedi ancak alçakgönüllülük ve çalışmamızın ödülünü sahada aldık” dedi.

  takımının ikinci golüne imza atan riascos ise, “mutluyum, bunu hak ettik. tijuana hakının desteğine kupa ile cevap verdik” ifadelerini kullandı.

  18 ay önce birinci lig’e yükselen xolos lakalplı takımı arjantinli antonio 'el turco' mohamed çalıştırıyor. suriye ve lübnan kökenleri bulunan teknik adamın sürekli bir tesbih taşıdığı için 'el turco' olarak çağırıldığı belirtiliyor. (u: burada conquistador de europa arkadaşımın da uyarısı ile bir yanlışlığı düzeltelim. güney amerika ülkelerinde yaşayan araplara; osmanlı döneminde osmanlı pasaportu yani türk pasaportu ile oraya gittikleri için halk tarafından arap ya da türk ayırt etmeksizin el turco deniliyor. günümüzde bile arap ülkelerinden bahsederken el turco der güney amerikalılar. conquistador de europa'a açıklama için teşekkür ederiz. )

  kaynak: gazeteport
App Store'dan indirin Google Play'den alın