• 3
    39 yıllık hayatında korkak olduğunu düşündüğü kişiye, birlikte çalıştığı medya kurumunda da rahatlıkla korkak diyebilmiş, bu kelimeyi rahat bir şekilde üni hayatında da kullanmış; farklı fikirler görünce kafayı yiyenlerin internette buradan başka yerlerde farklı fikirlere denk gelince oldukça üzüleceğini düşünen biriyim.

    trollük yapanları ayrı bir yana koyarsak, son zamanlarda milletin nick altına gidip hesap sorulması hoşuma gitmiyor ve dediğim gibi bunu korkaklık olarak görüyorum. linç kültürünün altında da yandaş bulup, çoğunluk olup, psikolojik üstünlüğü ele geçirip karşı tarafa psikolojik/fiziksel zarar verme yatar.

    ekşi'de futbol yazmaktan baymıştım çünkü serdar ali'yi rezil ettikten sonra çok mesaj gelmeye başlamıştı. özellikle fenerli kardeşlerimiz rahat bırakmadığı için orada futbol hakkında bir şeyler yazmayı bırakıp, geçen ekim ayında buraya kayıt olmuştum. o zamandan önceki hiçbir şeye vakıf değilim ama olay bugün nick altıma yazılan saçma bir mesaj gibi ilerliyorsa sanırım ya bunun gibi mesajları umursamamayı seçeceğim ya da günlüğü 50 liraya çalışan kurtlar vadisi figüranı gibi milletin nick altına gidip ben de artistlik yapacağım.

    muhtemelen ilkini seçerim. ikincisi uğraştırır ve minik kalbim buna dayanamaz.

    aylar sonra gelen editov: şimdi aklıma geldi de şu "tepki çeken arkadaşlara ilk destek veren kişi" olmaya açıklık getireyim: evet öyleyim. çünkü burada nick altında birinin fikrini eleştirip herkesin önüne atmak ultra saçma bir şey. adam zaten gizli saklı bir şey yazmıyor. fikrine karşıysan nick altında milleti organize edip linçleteceğine git konuş, anlamaya çalış. beni bu şekilde eleştiren arkadaş şunu bilmiyordu: phantom nickli arkadaşımız fikrini beğenmediği için celik1905 nickli arkadaşın nick altına gidip milletin önüne atan bir yazı yazmıştı ve ben celik1905'in yazdığını savunmuştum. ama çok değil, 2 gün sonra biri aynı şekilde phantom'u eleştirmişti nick altında ve olay lince doğru kayarken ben de sefer de phantom'u savunmuştum. kısacası boşuna atıp tutmayın hakkımda, tşk.
App Store'dan indirin Google Play'den alın