• 1
  yöneticimiz olan yusuf günay'ın yeğeni olduğu iddia edilen, 2001 doğumlu 1,88 boyundaki basketbolcu.

  kendisi hakkında biraz araştırma yaptım. "galatasaray erkek basketbol takımıyla profesyonel sözleşme imzaladı" haberleri palavra. beşiktaş altyapısında oynarken galatasaray altyapısına transfer olmuş. bizimle 17 maça çıkmış ve sayı ortalaması 12.82.

  8 aralık 2019'da fenerbahçe'ye karşı 22 sayı atmış. 2001 jenerasyonu içinde de az çok bilinen bir oyuncu.*

  https://www.tbf.org.tr/...etbolcu-detay/233308 *

  edit: ne mustafa cengiz sempatizanı ne de yönetiminin sempatizanı değilim.* ama sosyal medyadaki lisecilerin ipiyle kuyuya inen arkadaşlar ayıp ediyor. başka ajanda bulun kendinize.
 • 2
  kendisi hakkındaki haberler piyasaya ısıtılıp yeniden sunulmuş.

  öncelikle aşağıdaki linkte burhan can terzi imzasıyla özel olarak paylaşılan haberin bir özelliği yok. bu başlıkta da yazıldığı gibi bu tarık günay'ın transfer haberini bu senenin başında muhalif lise tayfa piyasaya sürmüştü. burhan can terzi bunu kendi öğrenmiş gibi haber yapmış alakası yok.

  https://ajansspor.com/...me-ve-belgesi-376332

  o dönem bende sinirlenmiştim ama araştırınca tipik bir manipülasyon çabası olduğunu gördüm.

  oyuncu altyapıya transfer ediliyor ve aylık 4 bin tl maaş bağlanıyor. piyasayı bilmiyorum ama asgari ücreti düşününce yüksek bir maaş değil zaten verilen.

  kaldı ki oyuncu hiç oynamayan biri olsa sorgulanır ama u-19 takımının banko oyuncusu. hatta takımın verimlilik puanı en yüksek oyuncusu. aşağıda linki var.

  https://www.tbf.org.tr/...tay/75524/istatistik

  u-19 takımınıza aylık 4 bin tl maaşla resmi verilere göre takımdaki herkesten daha iyi bir oyuncu transfer ediyorsunuz.

  yusuf günay fanı değilim, yeri gelirse eleştiririm. ama yönetimle kavgalı olan bir gazeteci, galatasaray düşmanı bir sitede, lise tayfasının aylar önce ortaya attığı mantıksız bir nepotizm iddiasını yeni bir habermiş gibi ortaya atmasına da düşmem.

  istatistikler ortada. altyapıya yapılmış iyi bir transfer tarık. gerisi komik ve uydurma.
 • 3
  yöneticimizin yeğeni olduğu için kendisinin beşiktaş'ta oynamasına müsaade etmeliydik. sene sonunda da kendi yeğenini transfer edemeyen yönetimi istifaya çağırırdık. yusuf günay'ın çalışma azminin kırılmasının ya da istifa etmesinin mustafa cengiz'e ve bu kulübe ne kadar çok zarar vereceğinin farkında mısınız?!

  bazıları tipine bakıp iktidar sempatizanı sanıp daha ilk günden ısınamadı kendisine. zaten ondan sonra ne yapsa boş. mustafa cengiz işe yaramayan adamı yanında niye tutsun?
 • 6
  eleştirilere açıklık getirmiş, daha doğrusu zorunda kalmış genç basketbolcumuz.

  her şeyi bir kenara bırakalım. bu çocuk daha 19-20 yaşında genç bir sporcu. amcasını* eleştirmeye çalışırken kimleri nasıl üzdüğünüzü, kırdığınızı bir düşünün. kaldı ki anlattıkları ve gösterdikleriyle durumunda gayet haklı gibi görünüyor. basketbol şubenin gidişatından memnun olursunuz, olmazsınız ayrı bir durum. ben de şahsen gerek küçülmeye gitmekten, gerek hoca seçimlerinden, gerek transfer politikalarımızdan memnun değilim ama bu çok başka bir ayıp.

  hadi bu haberi "yeni habermiş, ben buldum ben buldum" diye koşa koşa yapanlar art niyetli, tamam. ama gerek twitter'da gerek burada "oh, ne güzel iş valla! yeğene beleş iş vermişler valla !!" deyip genç bir sporcuyu böyle itham etmenizi kusura bakmayın ama sizlere yakıştıramadım. amcası muhtemelen senede milyonlarla oynarken, "al yeğenim ayda beş bin tl para kazan kulüpten" demek için paragöz olmak yetmez, başka şeyler olmak lazım.

  bir şey daha söyleyeyim, şu an bu kardeşimiz fenerbahçe veya anadolu efes'te oynuyor olsaydı eleştiriler şu yönde olacaktı "ulan adam yeğenini fener'e/efes'e kaptırdı! bu nasıl çapsızlık!!!" çocuk ne yapsın orada oynasa suç, burada oynasa suç. amcası yönetici diye basketbol oynamayı mı bıraksın?

  sadece şu satırları bir kere daha okumanızı istiyorum:

  --- alıntı ---
  9- açıklamalarımın maruz kaldığım iftiralar karşısında takım arkadaşlarım ve antrenörlerim tarafından anlayışla karşılanacağını umuyorum. 19 yaşındaki genç bir sporcunun emeğinin hiçe sayılarak karalama kampanyasına alet edilmesini herkesin vicdanı ve takdirine bırakıyorum.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1274702418668924929
 • 7
  kendine “gazeteci” diyen burhan can terzi‘nin kurbanı olan basketbolcu. yusuf günay’ın eleştirilebileceği pek çok nokta varken gidip yeğenini bulmuşlar. gazeteci olan önce nedir, ne değildir araştırır, ondan sonra haber yapar. tarık’ın galatasaray’da oynadığını önce bir kaç muhalif sosyal medyada tartışmaya başlamıştı. burhan da balıklama atlamış. süleyman rodop’u ne kadar sevmiyorsam burhan’ı da o kadar sevmiyorum. ikisi de gazeteci değil benim gözümde.
 • 9
  aylık alıdğı para 4000 tl iken nasıl bir torpilden bahsediliyor onu anlamıyorum. hadi diyelim torpil olsun yusuf günay ayda 4.000 tlyi kendi cebinden veremez mi ? yada şöyle diyeyim size bu arkadaş 12 x 4000 den 48.000 tl senelik alırken ki bazen 10 ay üzerinden alıyorlar oda 40.000 tl eder , belhanda puan başına 5.000 euro alıyor yani 1 galibiyette aldığı para bu arkadaşın aldığı paranın 3 katı nerdeyse.

  inşallah galatasaray'ımıza ileride çok katkı verecek basketbolcu.