• 1
    parçalı forma için mutlaka olması gerekendir. aksi taktirde, şortta da kırmızı giyildiğinden forma asimetrik görünüyor. parçalı altına kırmızı şort giyildiğinde forma sarı-kırmızı değil de aralara sarı atılmış kırmızı gibi oluyor.

    şortta beyaz veya 2019/20 sezonunda olduğu gibi siyah kanımca kırmızıya göre çok daha göze hoş gelen bir görüntü oluşturuyor. bu baya iyi bir çözüm. ancak tüm sorun şortta değil. formanın arkasında parçalı deseni devam ettirmiyor veya ettiremiyor olmamız da formayı çirkinleştiriyor. bunun için de bu tamamlayıcı renk kullanılarak, forma numarasını içine alan bir pencere kullanılabilir. şık tasarımlı bir pencere örneği, yanılmıyorsam 2010/11 sezonu formalarında vardı.

    tabii, formanın arkasındaki pencere beyaz olsa hoş gözükmez. onun için, bence denenmesi gereken tamamlayıcı renk fümedir. hem kol ve yakalarda ufak detaylar olarak, hem numarayı çevreleyen bir pencere olarak hem de sarı kırmızı detaylı bir şortun ana rengi olarak kullanılabilir.

    2020-2021 sezonu galatasaray futbol takımı formalarında olduğu gibi neredeyse tümüyle kırmızı ağırlıklı bir set hem kullanışlı değil hem de parçalı formanın hakkını vermiyor.