resim
Semih Kılıçsoy
Takım:Beşiktaş
Mevki:Santrfor
Yaş:18
Boy:1.78
Uyruk:Türkiye
 • 240
  kendi kendini strese soktu ve indirgedi. 18 yaşındasın, milli takıma alınmışsın, kadroda düşünülmemişsin. gelip de ortalığı ayağa kaldırmaya ne gerek vardı. efendi gibi ümit millide gollerini atıp işine bakacaktın.

  öte yandan büyük maçların hiç birinde hiç bir varlık gösteremeyen, son 10 küsur maçta 1 golü anca atan yıldız olmaz. ne yazık ki artık bu performansıdan sonra bir de geçmişte basın açıklamalarıyla mağduru oynama olayıyla birlikte artık milli takımda muhtemelen geniş kamp kadrosunu bile göremeyecektir. kaldı ki o dönem kendi içinde prime zamanlarını yaşarken de semih'in milli takımın forvet hattı için yetersiz ve gereksiz bir kontenjan kaplayacağını yazmıştım.

  ne olursa olsun kaan ayhan'ın bile sahadan sildiği 18 yaşında ve hiç yarışmacı bir sezon görmemiş, büyük maç performansıyla geçer not almamış bir oyuncuyu milli takımda ilk 11 oynatmazsın. böyle bir oyuncuyu kitlenmiş bir maçın son 10 dakikasında maçı çevirsin diye oyuna hiç almazsın. o nedenle semih'in milli takımda bu sene için yeri yoktu zaten. bunu görenler anlatmaya çalıştığında fanatiklikle itham edilse de gerçek buydu.

  semih seneye haddini bilerek çalışmaya devam ederse 2 sene sonra ciddi bir potansiyele dönüşebilir. ancak bugünkü semih ancak karagümrük maçında gol atar, ümit millide oynar ve a millileri tvden seyreder.
 • 241
  giydikleri formaya göre oyuncuları değerlendirmek hatadır. semih henüz 18 yaşında. 25 yaşındaki kerem’in daha genç, gelişiyor diye yorumlandığı ortamda 18 yaşındaki semih’ten her maç gol katkısı, derbilere damga mı bekliyoruz? üstelik oynadığı beşiktaş belki de feda sezonundan bile beter durumdayken.

  semih yaşına göre olgun oynuyor. ayakları da yere sağlam basıyor. fiziği sağlam, yaşıtları gibi tüy sıklet değil. sahada karaktersiz bir hareketini görmedim. vuruşları temiz. 1-2 sezon istikrarla oynatılır ve semih de makul bir gol katkısı verirse direkt avrupa yapar. beşiktaş değil de bir anadolu takımında olsa galatasaray hemen kapmalı derdim.

  a milli takım için değerlendirirsek, euro 2024’te her halükarda kadroda olmalı. milli takımın forvet ihtimalleri cenk tosun, enes ünal, bartuğ yıldırım falan. semih hiç birinden aman aman kötü değil. en azından maçlara sonradan dahil olacak kadar oynayabilir.

  temennim o ki semih kısa zamanda avrupa’ya geçip istikrarla gelişmeye devam etsin. yıllardır forvet sıkıntısı çeken milli takıma ilaç olsun. arda güler ve kenan yıldız ile gelecek adına ümit veren milli takımımız var. semih, can uzun, barış alper yılmaz gibi isimler de eşlik ederse önümüzdeki turnuvalarda ses getirebiliriz.
 • 242
  18 yaşında kendisi gibi birçok yetenekli oyuncunun varlığını unutmaması gereken futbolcu. o yıllarda oynadığı takım iyi gidiyorsa şans bulması imkansız hale gelip, silinip gidiyor bir çoğu. semih'in daha b*ku denize düşmeden, milli takımı feyyaz abisine ağlayarak şikayet edip, "ağğbiii alın beni ağğbiii" şeklinde takılması. aklı bu tür çalışan hiçbir futbolcu da iyi bir yere gelemez.
 • 243
  bu rezil performansı ile euro 2024 kadrosunda olmamalı. birilerinin gönlü hoş olacak diye hakedenlerin önüne yazılmamalı. arda güler'den gram hazetmiyorum ama öyle veya böyle real'de oynamaya başladı ve skor katkısı veriyor. mesela o alınırsa anlarım ama bu arkadaşı anlamam. beşiktaşlı futbolcu piyasa yapacak diye kimsenin önüne yazılmamalı. beşiktaş başkanı tehdit ediyor "semih'i milli takıma alacaksınız" diye. yok ya!

  kesinlikle alınmamalı. gerekirse kendi takımında süre alan güzel işler yapan gurbetçi topçular araştırılmalı ama semih alınmamalı. oyun parkı değil burası. milli takıma alınsa maçlara alınmasa bu sefer de "feyyaz abi beni oynatmıyorlar" diye ağlar milli takım kampında. gerek yok.

  edit: kerem aktürkoğlu en iyi döneminde "bizim takım için iyi, milli takım için kötü" diyen arkadaşların da semih aşkı beni benden aldı. kerem nefreti böyle oluyor demek ki.
 • 244
  bu memlekette kimseyi rahat bırakmıyorlar. semih’in üzerine o kadar çok gidildi ki çocuk pıstı. üzerine yük verdiler resmen. avrupa şampiyonasında mecbur olacak da ne demek? milli takım hocasının kendi oyun kurgusu olamaz mı?

  arda, gitti de kurtuldu bu toksik taraftar kitlesinden. yok semih milli takımda ağlamış yok semih sol kanatta oynamak istiyor. semih’e bir şeyler katmak yerine daha da geriye götürdüler.
App Store'dan indirin Google Play'den alın