• 1
  2020-2021 sezonu’nda uğursuz gelen kombinasyon. kazanmayı bırakın, berabere kaldığı savaş dahi yok.

  neftçi - gs / parçalı-beyaz / galip
  gs - hajduk / parçalı-beyaz / galip
  gs - gaziantep / parçalı-beyaz / galip
  başakşehir - gs / siyah forma / galip
  gs - fb / parçalı-beyaz / berabere
  rangers - gs / parçalı-kırmızı / mağlup
  kasımpaşa - gs / parçalı-kırmızı / mağlup
  gs - alanya / parçalı-kırmızı / mağlup
 • 4
  sadece ve sadece parçalı forma beyaz şort kırmızı çorap kombinini giyemediğimiz deplasman maçlarında kullanılmasını kabul edebileceğim kombin. artık anlatmaktan sıkıldık ama anlaşılmasında fayda değil zaruriyet var o nedenle tekrarlayalım, galatasaray'ın kombini parçalı forma beyaz şort kırmızı çorap'tır. "bence şu güzel, bence bu güzel, aman bugün formanın altına bunu giyelim" gibi söylemler tamamen öznel fikirlerdir, kişisel olarak sevilse de sevilmese de herkes öncelikle beyaz şortun kuruluşumuzdan, metin oktay'dan kalma klasik ve doğru kombinimiz olduğunu anlamalı.

  ayrıca şunu da belirtmek gerek, galatasaray'ın baskın rengi kırmızı ondan kırmızı giyelim altına diye bir şey yok arkadaşlar. çünkü galatasaray'ın baskın bir rengi yok , sarı ve kırmızı eşit ağırlıkta baskın ki o sebeple parçalı forma giyiyoruz değil mi? tam parçalı formada sarı ve kırmızının dağılımının ve forma üzerindeki ağırlığının eşit olduğunu, beyaz şortun da bu eşitliği bozmadığı için tercih edildiğini anlayabiliyoruz. ayrıca iş bence şu güzel bence bu güzel konusuna gelecek olursa o zaman çıksın birisi de desin bence parçalı kötü hoop çubukluya geçelim, renkleri beğenmeyen varsa renkleri falan da değiştirelim olur mu? kimse kusura bakmasın beyaz şort-kırmızı konç'u benimsememenin şunlardan hiç bir farkı yok. bu konu hakkında yazılmış bir çok makale, onlarca grafik ve yüzlerce twitter floodu var, araştırırsanız forma tarihimiz ve forma kültürümüz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  edit: ayrıca şu uğursuz forma muhabbetlerini falan hiç sevmem, bu sebeple bir çok kulüpte yıllar boyunca ne güzel formalar giyilemeden heba oldu, ya da uğurlu forma diye iç sahada falan saçma sapan formalar giyildi (beşiktaş inönünün son senesini kırmızı formayla oynadı vb.) fakat eğer bu kırmızı şort kırmızı konç muhabbeti uğursuz kombin ilan edilip ıskartaya çekilecekse de ilk imzayı vermeye hazırım, çünkü artık o kadar bezdim. 80li yılların sonunda endüstriyel futbol forma üreticilerinin(umbro-adidas) hayatımıza girmesi ile başlayan bu kırmızı şort furyası aynı firmaların parçalı formamızdan bizi uzaklaştırıp uefa kupası kazandığımız senemizde bize çubuklu forma giydirmesi falan kabul edilebilir şeyler değil. 2010lu yıllarda nike sağolsun bir sene hariç parçalıya sadık kalan, yıllar sonra bize beyaz şortlu asıl kombinimizi getiren üretici oldu. 30 yıllık bu ayıp da artık bu başlıktaki kombinle yaşamaya devam etmesin nolur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!