• 42
  imparator ergin ataman önderliğinde 7. kez euroleague şampiyonu olan takım... önlerinde 8 şampiyonluğu bulunan cska ve 11 şampiyonlukla avrupanın 1 numarası real madrid bulunuyor.

  bir dönem kadrolarında biraz daha erken dönem olmak üzere dejan bodiroga, devam eden süreçte vassilis spanoulis, dimitris diamantidis,sarunas jasikevicius, gibi avrupa basketboluna adını altın harflerle yazdıran isimleri kadrosunda bulundurmuş, o dönem büyük sükse yapmışlardı.

  devam eden yıllarda aynı şekilde stratos perperoglou, sofoklis schortsanitis, dejan tomasevic, sani becirovic ve drew nicholas gibi avrupa basketbolunun önemli isimleri de formasını giydi.

  eurolig şampiyonluğunun ardından geçen gün önce ise seride 2-0 geriye düşmelerine rağmen 5. yani son maçta ezeli rakipleri olimpiakos'u 87-82 yenerek ligde 40. şampiyonluklarına ulaştılar. ezeli rakibi olarak addettiğimiz oli'nin ise şampiyonluk sayısı sadece 14... bana sorarsanız ligde ezeli rekabet çoktan bitmiş... istatistikler de öyle demiyor mu sizce ?

  taraftar kitleleri, gösterdikleri ambiyans; ergin hoca'nın takıma olan büyük katkısı sayesinde 14 yıl sonra da olsa avrupa'nın 1 numaralı kupasını tekrar kazandılar. transfer çalışmaları başlamış, bir kaç önemli isim yazılıp çiziliyor.

  kısa vade diyebileceğimiz 3-4 yıl üzerinden konuşursak; ben eurolig'de milano'nun bi yerlere gelebileceğini düşünmüyorum, barcelona da aynı şekilde, cska zaten dışarda şu an, avrupanın 1 numarası diyebileceğimiz real madrid'de de 2-3 isim basketbolu bırakacak. o aşamaya geldiler artık, emeklilikler sonrası real'in yapacağı hamleler de önemli tabii ki ama panathinaikos bc 'nin eurolig'e 2-3 yıl daha damga vurabileceği bir ortam oluşuyor gibi görünüyor.

  ergin hocam bi üçlemeyi aslında yaptı, pandemi sebebiyle sayılmadı sezon biliyorsunuz, bir kez daha yapmaması için bir neden yok... ergin hocamın pana ile olan birlikteliği şöyle en azından 4-5 yıl daha devam ederse belki tüm zamanların en çok şampiyon olan takımı real madrid', bu büyük canavarı geçme imkanı bulabilir diye de düşünüyorum. hep birlikte bakıcaz artık...
App Store'dan indirin Google Play'den alın