• 4
  birkaç koldan yürütülmekte olandır.

  - kapalı kapılar ardında devam eden ayağı. kulüp başkanları, federasyon vs.

  - basın ayağı. holigan gazeteciler vs.

  - sosyal medya ayağı. ekşisözkük'teki, twitter'daki troller vs.

  meyvelerini vermektedir. fatih terim bunun farkında olduğu için artık söylem değiştirdi ve birlik beraberlik çağrısı yaptı.

  - bize karşı maç kaybeden kulüp başkanları veya hocaları maçta hiçbir olay olmasa bile bitince ilk sözleri hakem oluyor.

  - bizimle karşılaşan takımlar hakemlerin bize karşı tavrını anladıkları an numaraya başlıyorlar.

  - bir de yurt içinden transfer yaparken bize çıkartılan zorluklar var.

  daha da ötesi adamlar sırf bizim teknik heyetimiz ceza alsın diye polis kamerası görüntüsü sızdırdılar.

  (bkz: 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı/#2740382)
 • 7
  hoca dedi ki, "geçen sezon organize ama amatör bir kötülük demiştim, galiba amatör lafına alınmışlar. bu sezon itibariyle gayet profesyonel hamleler gördüm".

  fatih terim maç sonu oldukça rahattı, yani maç adrenalini ile ileri geri konuşmadı, gayet önceden düşünülüp, planlanmış şeylerden bahsetti.

  (bkz: 30 ağustos 2019 kayserispor galatasaray maçı)
 • 9
  galatasaray'ın başarısız olması ve yalnızlaşması için çalışan oluşum.

  https://gss.gs/Ob1.jpeg

  30 ağustos 2019 kayserispor galatasaray maçında aleyhimize ofsaytı verilen 2 gol de ofsayt değil. ilk golde top ayaktan çıktıktan sonra çizmişler, ikinci golde de çizgiyi eğik çiziyorlar. geçen seneki amatör kötülük, hocanın dediği gibi yerini profesyonellere bırakmış gerçekten. 2 golümüz yenmişken, olmayan faulden emre ilk sarısını görmüşken ki orada topu kapmış gole gidiyorduk ve şu golü atıp kırmızı gören 10 numaralı herif toplam 10 faul yapıp sadece 1 tane sarı kart görmüşken hala ve hala ağlamaya devam ediyorlar.

  algıya gelenlere yazık, allah beyin versin. bilerek bu kötülüğü yapan rıdvan ve şürekasının da türk futbolundan temizlendiği günleri allah tez zamanda göstersin. insanların emekleri ile kazandıklarına iftira atan, göz göre göre adaletsizlik için yırtınan herkesin de allah cezasını versin!

  emre'nin ofsaytında nasıl rezil bir şekilde çizgiler ile oynuyorlar izleyin:

  https://twitter.com/...536544493821954?s=21

  edit: link eklendi.
 • 10
  bu organize görünümlü amatörlere çıkıp ağızlarının payını vermek de gerekir.

  çünkü burası türkiye, burda işler algıyla yürür. sen hiç konuşmazsan yerin dibine sokarlar.

  erol bedir her televizyon kanalına bağlanıp şov yapıyor, twitter'da düşman kitle her an tetikte zaten, yorumcular bir ağızdan vurmaya çalışıyor.
  galatasaraylı yöneticiler başta olmak üzere hukukçularımız ve taraftarımız gerekli mücadeleyi vermeli.
 • 11
  organize ama amatör kötülük‘ün okumuş versiyonu. icraatları arasında şunlar da vardır;

  rize’nin tek sol beki melnyak’ın rica minnet fenerbahçe’ye transfer olacağı iddia edilir,

  vedat muriqi galatasaray’a gelmek için tüm rize’ye rest çekmişken aynı paraya fenerbahçe’ye verilir,

  mevlüt erdinç için ibfk tarafından galatasaray’dan 500 bin euro istenip fenerbahçe’ye bedelsiz gönderilir,

  galatasaray hariç 17 kulüp birleşip galatasaray’a karşı bildiri imzalar,

  galatasaray hariç 17 kulüp birleşip beinsport’un ödemesi gereken parada indirime giderler,

  beşiktaş’ın eski başkanı, fenerbahçe’nin eski başkan yardımcısı sırasıyla tff başkanı “seçilir”,

  ali koç’un sahibi arçelik taşeronu alpplast’ın sahibi zekeriya alp mhk başkanı seçilir,

  bir hafta önce 20 dakika içinde üç penaltı kazanan takım konuşulmazken, iki golü ofsayt gerekçesiyle iptal edilen takımın kollandığı algısı yaratılır.
 • 12
  30 ağustos 2019 kayseri galatasaray maçını izlemiş tüm galatasaraylılara çağrımdır.
  lütfen erol bedir denen oluşumun maç sonu açıklamalarını dinleyiniz.
  daha sonra hikmet karaman'ın maç sonu açıklamalarını dinleyiniz.
  bu sezon yaşanan yurtiçi transfer süreçlerini hatırlayınız.
  daha sonra fatih terim'in basın toplantısını izleyiniz.
  bu organize ve pislik dolu organizasyon hakkında net fikirleriniz olacaktır.
  gün birlik olma günüdür, takım iyi takım kötü tartışmalarını bir yana bırakıyorum.
 • 14
  fenerbahçeli nihat özdemir tff başkanı yapıldı.
  koç holdingin taşeronu olan beşiktaşlı zekeriya alp mhk başkanı yapıldı.
  tff kurulları fenerbahçe ve beşiktaşlılardan oluşturuldu
  maç görüntülerinin açık kanallara verilmesi engellendi.(herkes fenerin 3 penaltı attığı maç normal dün akşam kayseriyi yendiğimiz maç sıkıntılı sanıyor bu sayede.)
  medyanın tamamına yakına fenerbahçe ve beşiktaşlı trollerden oluşturuldu.
  galatasaray lehine hata yaptı algısı yaratılan hakemler cezalandırılacak mesajı verildi., aleyhine hata yapanlar ödüllendirildi.
  anadolu kulüplerinin başkanları ffenerbahçe ve beşiktaş maçlarında aleyhlerine daha çok hata yapılmasına rağmen pişmiş kelle gibi sırıtırken galatasaray maçından sonra hakemin doğru yada yanlış karar verdiğine bakmaksızın hakem konuştu.
  galatasaray kulübesi her deplasmanda saldırıya uğramaya başladı.
  galatasaray'a ücretli olan oyuncular fenerbahçe'ye bedava verildi. dahası vedat vuriqi biz fenerbahçe'den daha çok para teklif etmemize rağmen bazı siyasi odakların da devreye girmesi sonucunda daha az paraya fenerbahçe'ye verildi.
  aynı şekilde saha içinde de oyuncularımızın nizami kaptıkları toplarda bile temas olmamasına rağmen rakip oyuncular yerlerde taklalar atmaya başladı. özellikle deplasmanlarda o taklalar ve uğultuların sonucunda faul olmayan pozisyonlarda bile hakemler faul vererek oyunumuzu baltalamaya başladı. bu arada dün* nzonzi kaleyi cepheden gören bir noktadan topla buluştu. kaleyi göremiyordu. çünkü önünde hakem vardı! buna benzer tabloyu kaç kere yaşadık.
 • 16
  geçmiş senelerde amatörce yapılmış fakat bu sene profesyonelleşmiş bir organizasyondur. son 2 senenin şampiyonuyuz. kadro kalitemiz rakiplerimizden çok üstte. dünya çapında futbolcularımız var ve almaya da devam ediyoruz. hocamız görevde kaldığı yaklaşık 9.5 senede 8 şampiyonluk yaşamış bir yaşayan efsane. peki bu organize ve profesyonel kötülük neden yapılıyor. cevabı çok açık. galatasaray, hocasıyla birlikte taraftarının da desteğiyle farkı açmaya devam ediyor. bunun durdurulması gerekiyor, çünkü galatasaray bu sene de şampiyon olursa ffp belasının da bitmesiyle transferde daha da büyüyecek ve durdurulması imkânsıza yakın bir takım olacak. bu yüzden tüm galatasaraylıların hocamız fatih terim'in de dediği gibi 'birleşmeye ihtiyacımız var'. hep beraber birleşelim.
 • 17
  karşı hamle ve karşı duruş stratejisi aslında çok basit ve net:
  holding'i yıpratacak her türlü finansal aksiyon - finans kurumlarından uzaklaşmak - şehir hayatının çevreyi kirletici elemanlarından uzaklaşmak - bu işin başlangıcıdır.

  yürüyerek ulaşabildiğiniz heryerde kazanım elde ediyorsunuz, çevre için, kendiniz için ve galatasaray için. bisiklet ve elektrikli bisikletler/scooterlar da öyle.

  buradan başlayın.

  the joy of less, less is more, the more of less gibi sadeleştirilmiş hayat ile gelen mutlulukları anlatan kitapları okuyun renktaşlarım. (epub, pdf bulursunuz aratırsanız)

  tüketim kültürü yerine üretim ve sağlıklı çevre & dünya kültürünü benimsediğiniz an galatasaray kazanmaya başlıyor. galatasaray aşkı ile yola çıkarsanız kolay kolay ipin ucunu bırakmaz ve dünyamızı daha güzel hale getirmeye başlarsınız.

  bakın 2050 diye bir kitap var prof. david passig - onu ve günümüz ekonomistlerini okuduğumuzda görülen trend zaten bu şekilde - genç kuşak artık tüketim ve çevre katliamına isyan ediyor.
  2050'ye kadar dünya'nın durumu kritik çünkü nüfus artmaya devam edecek; fakat insanların artık daha bilinçli aile kurmaları sebebiyle nüfuslar 2050 den sonra net bir şekilde yaşlanmaya ve artmamaya tersine azalmaya başlayacak.

  ekonomiye de etkileri olacak tabi - yoktan kazanmaya alışmış wall streetçiler, fon yöneticileri ve fon kumarbazları patır patır zarar yazıp dökülecek. economies of scale diye doğayı sömüren ölçek ekonomileri yerine benim tabirim ile "economies of boutique" yani butik robotik üretim bazlı çevre dostu yerel ekonomiler yükselecek.

  2050'ye kadar korunan her bir dal bitki, her bir karış yeşillik ve doğa 2050'den sonra çevresini logaritmik olarak zamanla toparlayacak.

  konu dışı gibi gözükse de öncü bir kitle olan biz galatasaraylılar doğa sevgisi ve takım sevgimiz ile bu organize kötülüğü bir adımla başlayan uzun yolculuğumuz ile yeneceğiz. organize kötülüğün baş aktörü kulağı çekile çekile uzaklaştırılacak oradan göreceksiniz.

  çin atasözünün dediği gibi tüm büyük yolculuklar ufak bir adımla başlar - yürüyün galatasaraylılar - bisiklete binin ama bu adamların çarkına bir kaşık az su taşıyın. benden ne olur demeyin sizin gibi onbinlercesi olacak yüzbinlercesi olacak...

  bu sayede organize kötülüğün aktörlerinin çocukları ve torunları da güzel bir geleceğe sahip olacak, o da bizim büyüklüğümüzü gösterir.

  not: (böyle ofsayt çizgisi çeken oda hakemleri : yorumsuz) ufak tefek yazım.
 • 21
  gerçekten ülkemizde “komedi” diye tanımlanacak şeyler oluyor. 30 ağustos kayserispor galatasaray maçından sonra basında öyle bir aldı yaratıldı ki. maçı hiç izlemeyen birisi “hakem maçı kayseri’den aldı galatasaray’a verdi” der. ancak maçı izleyen tarafsız bir kişinin galatasaray aleyhine söyleyebileceği en ağır şey “iki takıma da karşılıklı hatalar yapıldı” demek olur. ama bakıyorsunuz kayseri başkanı çıkıyor zehir zemberek şeyler söylüyor. basın yine kollandığımızı iddia ediyor.

  31 ağustos beşiktaş çaykur rizespor maçında ise rizespor’un bariz şekilde hakkı yenmiş. beşiktaş’ın iki oyuncusu kırmızı kart görmemiş. geçen sene ağzından köpükler saçarak, tehdit eden, bağıran rizespor başkanı hasan kartal sırıtarak, “aleyhimize hatalar yapıldı “ demekle yetiniyor. be hey yavşak hakem maçı senden almış öbür tarafa vermiş. senin iki puanını çalmış. ne oldu şimdi niye konuşmuyorsun.

  bu olup bitenleri sadece komedi diye tarif edebiliriz. fatih hocanın da dediği gibi organize ve profesyonel bir kötülük söz konusu. başkalarına sesi çıkmayan herkes söz konusu biz olunca aslan kesiliyor. demediğini bırakmıyor.

  and olsun hepinizi üst üste koyup, şampiyon olacağız.

  (bkz: hedef 23)
 • 23
  bir parçası olarak aspor'da 31 ağustos 2019 beşiktaş çaykur rizespor maçı sonrası beşiktaş ve beşiktaş'lı oyuncuları aklayacak yer aranmaktadır. hal ve tavırları çok nettir. resmen aklayacak yer didik didik edilerek aranmaktadır.

  aspor'a göre;
  - beşiktaş'ın 2 penaltısı verilmemiş
  - sonraki bir pozisyonda dirsek atan beşiktaşlı oyuncu kırmızı görmeliydi ama penaltı değil ceza alanının dışında(bu dirseği bile aklayacak yer aradılar).
  - nkoudou'nun bileğe bastığı ilk pozisyon en az sarı kart ama kırmızı verse kimse bir şey demez(yumuşatın bakalım) ve nkoudou topa az da olsa dokunuyor!!
  - nkoudou'nun kalecinin bileğine bastığı pozisyon diye bir şey yok!
  - samudio'nun bir pozisyonunda caner ayağı takılıyor ve samudio'nun üstüne düşüp rizenin gol şansını engelliyor. kart yok! ve öyle bir pozisyon da yok!

  edit: bir de "beşiktaş üstün oynadı" deyip aklamaya çalışan da oldu.
 • 24
  (bkz: 31 ağustos 2019 beşiktaş çaykur rizespor maçı)

  https://twitter.com/...900791581003776?s=21

  https://gss.gs/XsR.jpeg

  11 mayıs 2019'daki rizespor galatasaray maçından sonra hakem hakkında "silahım olsaydı vururdum" diyecek kadar saldırgan tavırlar içirisine giren rizespor başkanı, hakkının yendiği beşiktaş maçından sonra gülerek kameralara poz veriyor ve "güzel bir maç oldu" diyor. işte bu "organize ve profesyonel kötülüğün" bir başka boyutudur. beşiktaş'a çıkmayan kırmızı kartlar bir yana, hasan kartal'ın bu tutumu, ne kadar kötülük içerisinde olduklarının göstergesidir.

  insanların emekleri ile kazandıklarına iftira atan, göz göre göre adaletsizlik için yırtınan "profesyonel kötülerin" tez vakitte türk futbolundan temizlenmesi dileğiyle...
 • 25
  detaylarıyla anlatmaya çalıştım.

  https://twitter.com/.../1167766393623842816

  teknik heyet ve taraftar üzerine düşeni yapacaktır. sezon boyu bu çeteye karşı verilecek mücadelenin başarısını galatasaray yönetimi'nin tutumu belirleyecek. öncelikle liyakatle bir basın sözcüsü atanmalı. en önemli mesele de çetenin galatasaray'a yönelik olası hak gasplarında ve saldırılarında söylemlerle ve açıklamalarla yetinmeyip hukuk çerçevesinde eyleme geçmek.

  aslında en doğru adım yönetimin seçim kararı alarak gerekli takviyelerle icra kabiliyetini artırması. bu zorlu mücadelede güçlü ve icra kabiliyeti yüksek bir yönetim profili şart. geçen sezon olduğu gibi eylemsiz kalınır üzerine bir de ibrasızlık gündemi camiada bir zafiyet yaratırsa bedelini sadece yönetim değil galatasaray öder.

  abdurrahim albayrak'ın basın sözcülüğü ve nihat abi söylemleriyle bu mücadele verilmez. tüm camia fatih terim'in bu söylemlerine ve çağrısına kulak vermeli.

  "bu kötülüğün mimarlarıyla mücadeleyi hiç bir zaman bırakmamak lazım, bu mücadeleyi mutlaka ortaya koymak lazım."

  https://twitter.com/.../1133095321758830594
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!